3083
Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel.

NEM: T-Online
NEM Pannon

ezt kéretik szem előtt tartani. Köszöntem.
  • davidka003
    #3003
    2 GB a kis csomag
    8 GB a nagy csomagban
  • MrIncredible
    #3002
    sziasztok!
    Lehet, hogy naiv és hülye kérdés, de nem lehet valahogy ezt a letöltési korlátot kikerülni? És mennyi most a határ? 7 vagy 14 giga?
  • Skorzeny8814
    #3001
    Win 7-em van. Nem igazán tudom, mit kéne állítanom a Vezérlőpultban.
  • 012345678901234
    #3000
    Nemrossz:

  • 012345678901234
    #2999
    Hát megnéztem én is a dolgot, de nekem a "Connet" gomb lenyomása után egy ablak jelenik meg, ahol ott a mobil szolgáltató neve, és egy "Csatlakozás" gomb. Erre rányomva, már csatlakozott is. Nem tudom milyen rendszered van, de feltételezem hogy Win XP. Nekem Win 7, és lehet ebben könyebben megy ez a dolog. Nézz szét a vezérlő pultban, aminek a hálózathoz köze lehet. Lehet csak egy egyszerű beállítás kérédse ott, és már megy is neked, mint nekem. Vagy ennyire külömbözne e téren az XP és a Win7?! Nem tudom...
  • davidka003
    #2998
    Mi a fene, hogy eddig 20.-án volt számlazárás tehát gyorsabb net, most meg nézem és már gyors. :O
  • Skorzeny8814
    #2997
    Ki van kapcsolva a PIN kód kérése, már akkor kikapcsoltam, amikor először használtamé s azóta sem kéri. És akkor sem enged tovább, ha üresen hagyom a felhasználónevet és a jelszót (amiket szerinte én a szolgáltatótól kaptam).
  • 012345678901234
    #2996
    Én ilyennel nem találkoztam még. De... nekem speciel kivan kapcsolva a PIN kód! Lehet az a baja, hogy PIN kód-ot kérné beírni, és ezért jön föl a jelszavas ablak. Próbáld meg: elindítod a VMC-t (Vodafone Mobile Connect), és a progiban kikapcsolod a PIN kód kérését, ha megvan, bezárod teljesen a progit, és megpróbálod megint a lenti folyamatot. És nem enged tovább, ha nem írsz be se felhasználó nevet, se jelszót (üresen hagyod ezt a 2-t)??? Ha ezekkel se működik, akkor hirtelen nem tudom, majd utána nézek nálam, hogy mi okozhatja a jelszavas ablak felbukkanását, vagy mit kell csinálni akkor...
  • Skorzeny8814
    #2995
    Ez így sem működik. Még így is kér egy felhasználónevet és egy jelszót a connect-re való kattintás után. És nem azt, ami a gépemre való bejelentkezéskor használok. Fogalmam sincs, hogy oda mit kell írni :(
  • 012345678901234
    #2994
    Ja, és persze ez alatt ne fusson a Vodafone Mobile Connect!!!
  • 012345678901234
    #2993
    Megcsinálta a folyamatot, képpel illusztrálva:

    Ha kéri a betárcsázási számot az: *99#

    Ezekkel így működnie kell...
  • Skorzeny8814
    #2992
    Hát ez elég rémisztően fest :S Nincs valami egyszerűbb program? Egy csomó mindent kér, amiről fogalmam sincs aztán hibát dob a csatlakozásnál.
  • 012345678901234
    #2991
    A problémára a megoldást, vagy okát nem tudom, de annyit tudok tanácsolni, hogy iktasd ki a Voda progiját, és használd a Windows saját telefonos kapcsolat kezelőjét, én azt használom. Az Voda net APN-jét a következő programmal tudod beállítani, vagy ugyanevvel a pár száz kilóbájtos telepítést nem igénylő programmal csatlakozni is tudsz, ahogy tetszik, és úgy használhatod a netet, hogy egyáltalán nem kell futnia a Voda Mob. Conn.-nek, így nem fogja foglalni a procit: Mobile Data Monitoring Application (MDMA)
  • Skorzeny8814
    #2990
    A Vodafone Mobil Connect miért zabálja a processzorom?

    2.8 GHz-es (Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz) processzorom van, de ha elindítom a Vodafone mobile connect-et akkor azonnal felugrik a processzorhasználat 60-70%-ra. Így gyakorlatilag semmit nem tudok mellette futtatni, ami gépigényes. Próbáltam feladatkezelővel leszabályozni, csökkenteni a prioritását, stb... Semmi eredmény. Kib@szott idegesítő, tudna valaki segíteni?
  • Montanosz
    #2989
    basszus akkor ez az kösz mert most életemben először egy coop boltban raktam rá 2ezret...fene gondolta))
  • davidka003
    #2988
    Hát ha ezt mondja akkor lejárt. Úgy tudom, hogy ha 3000 Ft-nál kisebb összeggel töltöd fel akkor csak 1 hónappal hosszabbodik a lejárata és lehet, hogy akkor így jártál.
    Más szolgáltatónál 3000 Ft-nál kisebb összeggel nem is lehet tölteni viszont 1 év a rendelkezésre állási idő ha feltöltöd.
  • Montanosz
    #2987
    sziasztok, bár egy kissé off de más élő vodafone topikot nem találtam.

    nem tudjátok hogy van valami változás a vodafonenál mert egy honapja töltöttem fel a telom és van is rajta 1300forint erre nem enged telefonálni hanem azt mondja hogy egyenleg felhasználási időm lejárt...ez most nálam hiba vagy a vodafone kavart be mert eddig honapikig jo volt a rajta levő összeg?
    Illetve más szolgáltatónál is ez a helyzet a feltöltőkártyás esetén mert ha nem akkor átmegyek oda?

    előre is kösz a válaszokat csak teljesen feldulta a hülye hétköznapokat hogy nem tudok telefonálni pedig van rajta pénz((
  • 012345678901234
    #2986
    Ugyan az a ping:

  • merida111222333
    #2985
    Persze, érthető volt. Én a saját tapasztalatom alapján beszélek, mert mióta kábelnetem van, a speedmeter pár kilóbájtot téved csak, a speedtest pedig mindig többet mér 0,5-1 Mbit-el. És ez azért nem kevés.
  • 012345678901234
    #2984
    Azért ez se mér hajszál pontosan. Velem nem egyszer volt olyan, hogy a speedmeter-nél későn ugrott fel a sebesség (mérés alatt nem azonnal a max-on ment), azaz a letöltés mérés vége felé ment fel 500-600 kilobyte/s-re a sebesség (net forgalom mérőt nézve), de azt már nem tudta lemérni mert a tesztfájlt letöltötte addigra, és ilyen 1-2 mbit-et mért a végére, közbe volt az 5 mega is. Szóval mobil netnél szerintem egyik mérő se mér pontosan, állandóan ugrál a sebesség. Kábelnetnél, meg ADSL-nél jól mérnek, mert ott a legelejétől a végéig fix a sebesség, ezáltal ponosabb eredményt ad...

    Remélem lehetett érteni a mondandóm. :)
  • merida111222333
    #2983
    És ez a sebesség ténylegesen megvan, vagy csak a Speedtest mér fölé? Mert a Speedtestet elég könnyen be lehet csapni, nekem elég volt egy kis netoptimalizálás, egyből mért még 10-20 Mbit-et is a 7,2Mbit-es modemmel anno. Én inkább a Speedmetert ajánlom, ez tényleg hajszálpontosan mér.
  • 012345678901234
    #2982
    Annak hát! Gyakorlatilag, ezekkel az eredményekkel kilett hozva az amire a modem képes. Ennél többet úgyse fogsz tudni kihozni belőle.
  • atila4
    #2981
    igen! Sőt 73as ping :O baszottul jó :D
  • MrMojoRisin
    #2980
    szevasztok, szerintetek ez jónak számít?

  • merida111222333
    #2979
    Tessék:

  • 012345678901234
    #2978
    netedről
  • 012345678901234
    #2977
    Beszúrhatnál egy speedtest mérést ide a neteről! Kiváncsi vagyok.
  • merida111222333
    #2976
    Hihetetlen hogy mennyire ragaszkodnak az emberhez a Vodafone-nál. Amióta felbontottam a szerződést, már kétszer telefonáltak egy kedvezőbb előfizetés miatt, ma levélben még a vezetékes netet is felajánlották.
  • merida111222333
    #2975
    Ha nem jelzel semmit a Vodafone felé, akkor függetlenül attól hogy lejárt a hűség, ugyanúgy fog számlázni mint előtte. Nem fog változni se az előfizetési díj, sem a korlátozás nélkül felhasználható adatforgalom.
  • atila4
    #2974
    Én nyúzom a T-com-ot, de azt mondogatják nincs pénz a kiépítésre :S
  • atila4
    #2973
    igen használhatod
  • davidka003
    #2972
    Én 1 éve nyúzom de sajnos még 1 évig köt a hűség.
    Azt tudja valaki, hogy ha jövő májusban lejár a hűségem akkor ugyan úgy kapom havonta x összegért attól függetlenül, hogy nincs hűség? Nem akarnék aláírni még 1-2 évet de lehet, hogy rá leszek kényszerülve, hogy használjam.
  • merida111222333
    #2971
    Kösz. 2 és fél évet használtam, úgyhogy mindenkivel együtt tudok érezni, aki erre van rákényszerülve. De az pozitív dolog, hogy a hálózattal sose volt semmi gond, csak az a rohadt korlátozás ne lenne.
    Ettől függetlenül akinek valamilyen problémája van ezzel kapcsolatban, ha tudok megpróbálok segíteni.
  • atila4
    #2970
    gratula
  • merida111222333
    #2969
    A mai nap bekötötték a vezetékes netet, úgyhogy holnap búcsút mondok a Vodának.
  • amdopteron
    #2968
    halle most telepíteném ezt a vodafonos netet win 7 32 bitre elkezd telepíteni és azt írja a végén ,hogy a művelet megszakadt aztán letöröl mindent...mit csináljak vele egyszerüen nem tudom feltelepíteni valaki segítsen.....köszi
    modem típusa:usb stick k3765
    már a legfrisseb vodafonos haberékot töltöttem le hozzá
  • davidka003
    #2967
    Ja, én tudom mennyit töltök csak az lepett meg, hogy nem jött SMS. Megszoktam már.
  • merida111222333
    #2966
    Használj adatforgalom figyelő progit, és akkor nem számolod el magad. Én Netmeter-t használok már régóta.
  • davidka003
    #2965
    Most gecik voltak, nem küldtek SMS-t, hogy elértem a limitet.
  • merida111222333
    #2964
    Nekem is az lenne ha 7 giga alatt lennék.