3083
Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel.

NEM: T-Online
NEM Pannon

ezt kéretik szem előtt tartani. Köszöntem.
  • 012345678901234
    #3043
    "Mégegy iylen undorító, szemét, patkány cég nincs a földön, mint a Vodafone."

    Ugyan ezt mondják a Telenorra is. Ott is folynak érdekes dolgok...
  • 012345678901234
    #3042
    Ilyen nekem is volt egyszer a T-Mobile-nál. Feloldották, és 50MB után le is lassítottak. Írtam e-mail-t a T-nek, amiben elmeséltem a történetet. Másnapra vissza is kaptam a teljes forgalmat, rendszer hiba volt.

    Megtudhatom mi a csomag neve amiben vagy, és mióta vagy ebben?

    Egyébként az összes ilyesfajta cég egy köcsög, csak mindenhol más a szopatás, de mindegyikkel-mindenhol vannak bajok evvel-avval, ami szándékos is ráadásul. Vodafone-nal, és a T-Mobile-al nem volt gondondom még (kivéve az a híres Vodafone korlát bevezetése, mikor az akkori korlátlanból, korlátos netet csináltak). Szóval végülis mindegy hova megy az ember, mindenhol megszopatják úgyis!
  • f2d
    #3041
    Ezt az aljasságot, mint amit a Vodafone művel, 12-én már levagyok korlátozva (nekem 6/7-én van forgalomzárás), és eddig 2,72 Gb-ot használtam 8 Gb-ból, amiért nem keveset fizetek. Ja, és a kapcsolat nem szakadt meg, egyszerűen csak lelassult.

    Mégegy iylen undorító, szemét, patkány cég nincs a földön, mint a Vodafone.
    (Bcsánat, de ez már nagyon kikivánkotott belőlem.)
  • 012345678901234
    #3040
    Ahogy gondolod
  • f2d
    #3039
    Pedig így van, de már nem kell sokáig szenvedni ezzel a sz@rral. A Telenoros 1000 szer jobb ajánlat, valószínű oda fogok át menni.
  • 012345678901234
    #3038
    Azt mondod, hogy amint eléred a 8 GB-ot, egyből le is lassúl 128 kbps-re, mindenféle net szakadás nélkül? Mert meg kell szakadnia ahhoz hogy lelegyél lassítva, ezért szakít meg engem is a T-mobile ha elérem a forgalmi keretet! Ha meg nem szakad meg, akkor nem kellene hogy lelassúljon. Nekem a mai napig, és minden hónapban működött a trükközés 3 éven át, a mai napig, és látod másnak is megy, ezért nem értem hogy hogyan lehetséges ez nálad... Valamit rosszúl csinálhatsz!
  • f2d
    #3037
    Hát nem tudom...
    Nálam ahogy elérem a 8 GB-os határt, kb 50-100 MB után korlátoz, akár megszakítom a kapcsolatot akár nem. Sose volt még plusz 24 órám, pedig ebbe a csomagba vagyok (szívok) már 2 éve.
    Februárban lejár a szerződésem, de ilyen feltételek mellet én biztos nem maradok tovább a Vodafonnál.
  • 012345678901234
    #3036
    A forgalom keret bővítés: "Mely MobilNet csomaghoz érhető el: MobilNet 7, MobilNet 14, MobilNet 21" . Szóval aki egy régi csomagban van, annak átkell válatnia az egyikre, ha bővíteni akar.
  • 012345678901234
    #3035
    Találtam még mást is: Vodánál van egy forgalom keret bővítés, plusz pénzért. Szóval ha levagy korlátozva, akkor vehetsz 500MB, vagy 1GB forgalmat pluszba. Ez azért jó dolog, mert akkor ugye megint felvagy oldva pl 500MB-ig. Szóval megint lehet trükközni 700Ft-ért (az 500MB 700Ft, az 1GB 1000Ft de ez utóbbi felesleges), letölteni 24 órán át max-al (ha csak nem küszöbölték ki a trükközést a forgalom keret vásárlásos dolognál, de nem hiszem). Ilyeneket is figyelni kell .
  • 012345678901234
    #3034
    Ez egy hangyányit jobb:

  • 012345678901234
    #3033
    Itt se túl rossz a Voda:

  • 012345678901234
    #3032
    A trükközést én is csinálom (van a családban egy Voda net is), szóval működő dolog minden vodásnak. Arra lennék kíváncsi, hogy erről tudnak-e a Vodánál, vagy direkt így van csinálva, hogy aki rájön erre, az jóljár, használja, végülis csak 24 óra áll rendelkezésre, nem terheli le a hálót minden nap folyamatosan. Lehet pont ezért szakítanak 24 óránként. A T-mobil, meg nem szakít meg 24 óránként, akár napokig él a kapcsolat, csak a forgalmi keret elérésekor. Az tényleg cumi ha áramszünet, vagy más hálózati hiba miatt megszakad, mert akkor buktad a dolgot abban a hónapban (én nem egyszer jártam így).
  • 012345678901234
    #3031
    T-mobile-nál NINCS ilyen trükk, mint a Vodánál! Ott megszakítják a netet, amint elérted a forgalmi keretet sajnos, nekem T-m van, tudom.

    Telenor-ról nem sok jót hallani mostanában mobilnet terén, sokak tapasztalatai szerint, még a HSDPA hálózat is nagyon szar lett, mióta bevezették a HiperNet-es dolgot. Valakinek 1-2 órára elmegy a nete rendszeresen, valakinek meg max. a EDGE működik ott ahol HSDPA hálózat van. Telenorral várni kell még, hogy helyre jöjjön, kiforrjon ez a "kis" hiba, aztán lehet átváltani rá, mert ott vannak olyan csomagok, amiben havi 100GB éjszakai forgalmat adnak (0 órától, reggel 7 óráig). Trükközésről nem tudok a Telenornál, hogy működik-e, de azt az infót is szivesen venném én is ha valaki tudja. Egyébként a problémákról itt olvashatsz, kérdezhetsz: Telenor topic <- itt nem csak mobil netről van szó, ezért lapozgass vissza.

    Szerintem maradj a Vodánál még, a fent leírtak miatt, mert a T-nél nincs trükközés, a Telenor mobilnete most nagyon szar. Nekem lejárt a T-mobil hűségem, és gondolkozok Vodán, pont a trükközés lehetősége miatt, de lehet megvárom míg a Telenor hálózata fasza lesz, mert akkor az lesz a jobb letöltés terén.
  • merida111222333
    #3030
    Nem kamu annyi a trükk lényege hogy ha tudod pl. hogy 7 gigánál van a lassítás akkor mondjuk 6,5 gigánál felcsatlakozol, elkezdesz tölteni és utána hiába éred el a 7 gigát nem fog lassítani addig amíg meg nem szakítod a kapcsolatot. Jön az sms ugyanúgy a kártyára hogy túllépted a keretet bla bla,de amíg nem szakad meg a kapcsolat addig nem fog lekorlátozni. Na most a bökkenő az hogy a csatlakozás után 24 órával automatikusan megszakad a kapcsolat, de ha pl. óránként lejön 2 giga az 24 óra alatt 48 giga az azért nem rossz, szóval elég sok mindent le lehet szedni egy teljes nap alatt.
    Én ezt anno minden hónapban eljátszottam, persze benne van a pakliban egy áramszünet vagy hogy véletlenül megszakad a kapcsolat (bár ez nekem 2 és fél év alatt kb 3x fordult elő) és akkor bukta az egész, szóval szerencse is kell hozzá.
  • davidka003
    #3029
    Kizárt dolognak tartom, hogy ezt megosztja velünk, már ha nem kamu.
  • f2d
    #3028
    Milyen trükk van a lasítás kikerülésére?
  • Morgolodo
    #3027
    Én is elgondolkodtam azon, hogy átlibbenek a Telenorhoz. Szimpi a (jelenlegi) hozzáállásuk. Nevetséges a Vodánál a 21 Mbit/s-os tempóhoz a 6(!) giga forgalom. Nemrég volt egy őszi akció a STEAM-en. Csak a TDU2 több, mint 14 giga. Mit akarnak a szittyedt 6 gigájukkal??? Jelenleg egy 14 gigás csomagban vagyok, de a letöltős trükk nélkül sehol sem lennék (mondjuk csúnyán elszálltak a fájlméretek a játékokban, 10 giga alatt nem nagyon van semmi, plusz az extra tartalmak is kiadnak egy DVD-nyit, DLC-ről, több, mint 1 gigás patch-ekről (pl.:Witcher 2) nem is beszélve) és jön a karácsonyi STEAM leárazás. Már előre félek, mikorra sikerül lerángatnom a beszerzett játékokat. Szerencse, hogy nagyon jó helyen lakom, kb. 2 giga/óra tempóval jön, így megvan a havi 58-60 giga.
    3 éve van mobilnetem a Vodánál, nem tudom a többi szolgáltatónál létezik-e ez a "kis" trükk a lassítással kapcsolatban, én csak ezért tartottam ki itt. Ennyi idő után nem nagyon akaródzik odébbállnom (be kell vallanom őszintén, elégedett voltam és vagyok a szolgáltatással, főleg, hogy engednek trükközni, amit azért igencsak nagyra értékelek), vártam (még mindig), hogy a Voda is lép valamit a tempó és a forgalom növekedés felé, de itt csak a tempót húzzák (ami nálam eddig is jó volt, figyelembe véve a rengeteg panaszt, itt a képen nem egy ritka alkalom, ez szinte mindig ennyi, most is, nem csak itt, pl. STEAM-en is:



    ), aminek ilyen nyúlfarknyi forgalom mellett rohadtul semmi értelme nincs! Az a baj, hogy nem igazán tudom, hogy maradjak, vagy sem.
  • f2d
    #3026
    Nem szakadt meg, csak lelassítottak, most is csak 7.98 GB használtam el, de folyamatosan lassítás alatt vagyok.
  • 012345678901234
    #3025
    Ment a neted, és megszakították 7,7 Gb-nál, vagy csak SMS jött, hogy lassításra kerültél, de automatikusan nem szakadt meg?
  • f2d
    #3024
    Hát ez hihetetlen, 7,7 Gb-nál már lelassították a netet.
    Szerencsére január végén lejár ez a fos, és soha többet vodafone.
  • merida111222333
    #3023
    Erről a 100 gigás valamiről még nem is hallottam. Ha jól értelmezem akkor ugye a 10 és 20 gigás csomagokhoz van ez az opció,és még el nem éred az adott limitet addig 24 órába max sebességed van limit után pedig éjszaka korlátlan sebesség 100 gigáig. Nappal meg a relaxációs sebesség marad. Én legalábbis ezt vettem ki belőle.

    Azért az érdekes hogy 3 évvel ezelőtt a Vodafone volt a No.1 mobilnet terén, (2008 környékén a tényleg korlátlan csomagra gondolok) most meg az utolsó helyen kullognak a 3 szolgáltató közül.
  • 012345678901234
    #3022
    Hát igen. Minimum olyan sebesség jólenne, amivel már akadásmentesen mennek a 240p (legkisebb) minőségű youtube videók. Még az se terhetné a hálózatot, és élvezhetőbb lenne a netezés, lehetne youtube-ozni végre határok nélkül. Majd meglátjuk. A T-Mobile-nál is vannak új csomagok már régóta (pl. 16 GB-os csomag, 6990Ft/hó), de ott is maradt a 128 kbps lassított sebesség. Telenorról ne is beszéljünk, ott maradt a 32 kbps a lassított sebesség az új csomagoknál. mondjuk van olyan csomag (HiperNet21, 5990ft/hó, 10GB forgalom), aminél havi 100GB forgalmat adnak, éjszakánként (24.00 és 07.00 óra között) lehet tölteni bármit 100GB-ig a hónapban. Köv. hónapban meg vissza kapod a 100GB-ot. Avval el lehet lenni, csak az a fránya 32 kbps lassítás nem éppen vonzó. Én T-mobilos vagyok, és 2012 febr.-ban jár le a hűségem, majd akkor mérlegelek, melyik lenne jó nekem, és mi a helyzet, ha úgyvan, váltok.
  • davidka003
    #3021
    A sebesség maradt a régi. De hamarosan hátha duplázzák majd. Azért 30-40 KB/s-el kiegyeznék.
  • 012345678901234
    #3020
    Látom vannak új net csomagok: MobilNet14 . De arról nem találtam infót, hogy maradt-e a 128 kbps korlátozott sebesség, vagy esetleg emelték azt is. Valaki tud valamit erről?
  • davidka003
    #3019
    Igen, de amúgy nem nagyon látogatja senki a topicot de azért tedd fel nyugodtan a kérdésed. :)
  • Firerock
    #3018
    Ez a telefonos 3g-s internet topikja is?
  • davidka003
    #3017
    Nekem tegnap este már újra lassú volt, de már csak 1 hét és itt a számlazárás. :P
    De már annak is nagyon örülnék ha a köcsögök dupláznák a korlátozott sebességet.
  • merida111222333
    #3016
    Ez csak bug, nyugi majd helyrejön. :D
  • joco18
    #3015

    Még mindig jó,tiszta kánaán.Na megyek letőlteni!
  • davidka003
    #3014
    Nálam már 2 hónapja ez van, hogy kb 10 naponta feloldják a korlátot, aztán nem akartam már reklamálni náluk ez miatt. :D
  • atila4
    #3013
    Na mi történt? Talán újra korlátlan a korlátlan internet? :D
  • davidka003
    #3012
    Ugyan ez van nálam is, le is húztam ma 10 GB-ot. xd
  • joco18
    #3011


    Na az a helyzet hogy épp lassítás alatt vagyok mégis gyors.Találkozott valaki ilyesmivel?
  • merida111222333
    #3010
    Ez érdekes mivel a térkép szerint Törökbálinton van 3G/HSDPA lefedettség. Szerintem első körben próbáld ki egy másik gépen, vagy ha lehetőséged van rá akkor egy másik modemmel. Ha ez sem hoz javulást, akkor a gond nem nálad van. Nekem is volt vodás netem, és néha csinált olyat hogy mintha valami fogná a sebességet, és a sebesség is 30-80 kb/s között ingadozott. Na ilyenkor segít egy netsebesség optimalizáló program, de nálad nem ez a gond, mert a ping is a fellegekben van. A legegyszerűbb megoldás ha bemész a Vodafone-hoz, viszed a modemet is és kérd hogy nézzék meg a sebességet, ha ott is ilyen szar lesz, akkor először úgy is ráfogják a korlátozásra, ezért lenne jó azt csinálni hogy számlazárás után 1 nappal bemenni, mert ők ezt pontosan meg tudják nézni hogy mikor van számlazárásod és mennyi az aktuális adatforgalmad, és ha még korlátozáson belül vagy akkor nem tudják arra ráfogni hogy azért ilyen szar a sebességed mert már le vagy korlátozva.
  • davidka003
    #3009
    Nagyobb városokban gyorsabb. Egyszerűen ez a helyzet, hogy kis területeken nincs kiépítve, mert nem éri meg a szolgáltatónak.
  • bottyáncsávó
    #3008
    gombaaaa!

    akkor is ilyen ha nincs lekorlátozva pont ezt írtam, az hogy néha gyors nem arra utal. hogy amikor nincs túllépve hanem arra hogy van hogy felmegy a letöltés kb 120 kb/s re. az usbm 7.2 mb/s es de az átlagos letöltésem az olyan 30 kb/s amikor nincs lekorlátozva, EZÉRT ÍRTAM, HOGY ÁLTALÁBAN ILYEN LASSÚ

    még valaki? légyszi valaki valami okosságot vagy megoldást. köszi
  • davidka003
    #3007
    Mivel túllépted a keretet ezért korlátoznak. Ezt írtad alá.
  • bottyáncsávó
    #3006


    sry így akartam
  • bottyáncsávó
    #3005
    http://www.speedtest.net/result/1573555791.png

    nekem tömören ennyi lenne a problémám ezzel a voda nettel, hatalmas ping, lassú letöltés, kb 1 éve van meg és kb 5 hónapja ez a probléma, héha gyors de általában ilyen. hallottam olyan teóriát, hogy ezeket a neteket irányítottan lövik be lakhely vagy vásárlási hely függvényében. én téténybe vettem és törökbálintom használom, de tétényben sem sokkalrózsásabb a helyzetem.

    valaki valamilyen megoldás? légyszi írjatok valamit :D

    előre is köszi
  • MrIncredible
    #3004
    nekem a 6000-es van. miért emlékeztem úgy, hogy 14gigás a csomag ezt nem tudom