265
Egy egyedi kalandjáték
  • Evin
    #145
    Ebben a hónapban szinte biztos, hogy nem, inkább májusban.
  • blackcalibra
    #144
    Sok sikert a fordítóknak, biztosan jó lesz! De mikor lesz már kész?
  • kirol
    #143
    Szuper!
  • Evin
    #142
    A videókat simán, egyelőre azzal van gond, hogy hallásból kell fordítani, ami nem könnyű. Szóval ahhoz nem biztos, hogy lesz, de megoldható.
  • Inquisitor
    #141
    De a videókat hogyan fogják, már ha lehet, feliratozni?
  • Inquisitor
    #140
    Hála Istennek, már nagyon várom :)
  • blackcalibra
    #139
    Készül a játék fordítása!!!
  • dragster
    #138
    Esetleg 1 mentést 1ből utánna nem tudnál adni?
  • Evin
    #137
    Az lehet, mert elvileg csak kimegy, mond pár szót, aztán jön is vissza.
  • dragster
    #136
    Hmm és kb mennyit kell várni míg visszajön a csajszi mert én 20 perc után meguntam. Lehet bugzik a szkript :O
  • Evin
    #135
    Várd meg, míg kimegy és visszajön a csaj. Utána kapsz egy mezőt, ahova meg kell adnod a jelszót, és utána már lesz menü stb. és mentési lehetőség is.
  • dragster
    #134
    Én most kezdeném el ezt a gamet de lenne 1 komoly problémám.
    Ahogy elkezdődik a story a csaj kimegy a szobából de a progi semmire nem reagál,az egér mozog de bármit nyomok le nem történik semmi. Olyan mintha nem is kezelné a billt. A menübe nem tudok viszamenni,kilépni is alt+F4 az 1etlen megoldás. Találkozott esetleg valaki hasonló problémával? Vagy csak simán béna vagyok és csak várni kell hosszú órákat?
  • Inquisitor
    #133
    Passz, ott vana példa, az alapján se sikerült kitalálnom :D
  • Baggio73
    #132
    Sziasztok

    Valaki elmagyarázná, hogy a kódfejtés hogyan is működik?
    Kapok egy kulcsszót, és egy kódot, de a táblázatot nézegetve nem jöttem rá mit is kell figyelni.
    Angolul elmagyarázza ugyan de nem értem.
  • sjucus
    #131
    Most látom, hogy tegnap óta már teljesen angol a játék fordítása.
    Így még jobb.
  • Inquisitor
    #130
    Na ezt nem linkeltem be eddig. Csak megjegyzem, hogy a jelszavak egy része más a francia verzióban, igaz nem nagy difik vannak, csak kitalálni azért nem könnyű. :)
  • sjucus
    #129
    Sziasztok! Mindenkinek, aki tud némileg angolul, kis segítség lehet a következő oldal. Nem kell megilyedni, minden mondat benne van franciául, majd angolul is.

    http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.jeuxvideo.com%2Fbtajv99%2Fetajvhtm%2F00107735.htm&langpair=fr%7Cen&hl=en&ie=UTF8
  • Inquisitor
    #128
    Egyébként úgy emléxem a kódfejtő táblázat leírásában véletlenül pont az EDEHN van benne, tehát ott én se kódoltam vissza, de a példa alapján se sikerült a többit sem, ha ez megnyugtat. :)
    Amire állatira figyelni kell, hogy a jelszavaknál ha magyar billentyűzetet használsz, akkor a Z és Y fel van cserélve. Én ezzel szívtam angol demóban, meg a francia játékban is non-stop.
  • Zomil
    #127
    igen a fürdöböl megvan a napló meg vmi dokinak a "kulcsa"

    a kódfejtö táblázat rejtéjére meg egyszerüen nem jöttám, rá pedig egy csomo idöt elszöszmötöltem vele, pedig elvileg abból ki lehetne következtetni h a kulcsszó a CESAR a kód UYUCWU(vagy valami ehhez hasonlo most nem jut eszemben) és a végsö kód SUC-al kezdödik, nos én minden variáciot végignéztem de ez a SUC sehogysem akart kijönni :D
  • Inquisitor
    #126
    A kérdéses kód Prof. François Pierre személyes aktájában van. A fószer login kódja a táblán figyel, szemben a fagyasztóval. Na most kell hozzá még egy kód, és én nem emlékszem hol leltem meg, de a lényeg az, hogy az edehn szót kell átforgatni a hülye kódfejtő táblázaton.
  • Inquisitor
    #125
    A fürdőben összeszedted már amiket ott össze lehet?
  • Inquisitor
    #124
    Már nem emlékszem, a csaj egyfolytában emlegeti, hogy melyik doki személyes aktájában van, de rémlik én se ott találtam meg ...
    Megnézem a francia végigjátszásban.
  • Zomil
    #123
    nembaj már ez is nagy segitség h tudom merre keressem :D
    a fagyasztó kódját még mindig nem jöttem rá honnan szedjem össze:(

    és kezd egyre jobban irritálni ez a lámpa kapcsolgatás :S
  • Inquisitor
    #122
    Lehet keverem a szobát, mert két hasonló szoba van, mindkettőben egy egy asztal, de a szoba egyik sarkában ahol egy leszakadt villanykábel szikrázik, ott van lent egy kis szekrény. A csajt kétszer kell odacsalni és akkor ott kotorászik a sarokban és megtalálja a komponenst. Én úgy emlékszem a fagyasztós szobában van ez, de elötte visszafelé volt egy hasonló szoba, lehet összekevertem.
  • Zomil
    #121
    hm a fagyasztó ugye az ami a szaunával szemben van szoba?
    pedig ott mindenhova többször is odavezettem a csajszit de semmi reakcio :(
  • Inquisitor
    #120
    Csak francia végigjátszást tudok, ott viszont pár jelszó más.
    Az első komponens szerintem annak a szobának a sarkában van, ahol a fagyasztó is.
  • Zomil
    #119
    Hali!

    nincs valahol egy végigjátszás? mert hiába kerestem nem találta sajnos :(

    2gondom lenne: a fagyaszóhoz valo kódot hol találom? és hol van az elsö komponens, mert sztem valahol elkerülte a figyelmem :S

    elöre is köszi
  • Inquisitor
    #118
    Ha a hűtőn túl vagy, akkor ott még elötte meg kellett találd ugyan azon szoba sarkában az első komponenst. A második az orvosi részlegben van, ahhoz fel kell menni a felső fedélzetre ... Az ajtókkal meg vannak gondok sajnos.
  • sjucus
    #117
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni: elakadtam ott, hogy megitta a csaj a fagyasztóban található löttyöt. Ezután hová kell menni? (Asszem a két komponenst kell összeszedni, de nincs tippem hol lehet.) Előre is köszi!

    (Talán egy programhibával találkoztam,mert a halott doki irodájának ajtaját nem tudtam kinyitni, de közel mentem hozzá és beszorultam az ajtóba. A belső kamera mutatta a csaj bent levő felét, viszont se előre-se hátra, csak ha kiléptem a játékból.)
  • SuperCharger
    #116
    Sajnos nekem még a menübõl lejátszva is dupla sebességű és néma. :(
  • Inquisitor
    #115
    Nekem még nem, de mások jelezték már másik fórumban. Azt írták, hogy a hiba a főmenüből lejátszott átvezetőknél nem jelentkezik, de mi okozhatja, azt nem tudom. :(
  • SuperCharger
    #114
    Produkált valakinél olyat, hogy az átvezetõ mozik (intro is) hang nélkül keryltek lejátszásra, és kb. kétszeres sebességgel?
  • Inquisitor
    #113
    "Gyakran úgy érezhetjük magunkat, mintha a főszereplő lányka tudna mindenről ami körülötte zajlik, csak szivat minket a sok hülye rejtéllyel."

    Erre én mérget vennék, pedig nem csináltam meg még feléig sem :)
  • Zsolo007
    #112
    Én is pont erről írtam korábban, az AI teljes hiánya nagyon illuzióromboló.
  • ZsZso
    #111
    Nyilatkozok hát, hogy szerintem milyen a játék :)


    Mikor először kapcsoltam be, s egy két perc alatt vázolta a főszereplő a helyzetet, leesett az állam. Hihetelen jó 5let, hogy összeszövi a valóságot és a játékbeli világot. Valóság, hiszen a játékban is egy monitort bámulok, s egy kis képzelőerővel el is hihetném, hogy minden egyes cselekedetem egy távoli hely apró műtyűrjére irányul ... kétségtelenül könnyebb beleképzelnem magam ebbe a helyzetbe, mint abba amikor egy zöld ork lénnyel kell halomra kaszabolnom az elfeket.
    Megállapodtam magammal: ez a játék egy szimulátor :).

    Sajnos ezektől függetlenül a "valóságérzetem" hamar eltűnt. Egy fél óra játék után rádöbbenünk, hogy a segítségre szorult nő sík hülye. Ha egyedül hagyjuk (mondjuk addig míg olvasgatjuk a leveleket, fájlokat) az ég világon semmit sem csinál, csak áll egyhelyben (oké ez nem igaz, néha megtöri a jeget, és köhécsel). Ha végre megmozdul, akkor meg az az illúzióromboló. Teljesen robotszerű a járása, egyszerűen képtelen járás közben fordulni (ahhoz, hogy 90 fokot elforduljon, előbb meg kell állnia, majd csak úgy tuja folytatni útját). Ezek azok a dolgok, amik igazán megnehezítik az ember dolgát, mikor bele akarja élni magát a játékba.

    A feladványok furcsák. Úgy érzem meg lehet szokni, de merőben más gondolkodást igényelnek mint más kalandjátékokban megismert rejtélyek. Szerintem 40% túl könnyű, 40% túl nehéz és van 20% ami igazán el lett találva. Gyakran úgy érezhetjük magunkat, mintha a főszereplő lányka tudna mindenről ami körülötte zajlik, csak szivat minket a sok hülye rejtéllyel. Különös módon szinte mindenkiről sejti, hogy melyik titkos aktájában találhatóak a kódjai :). Igaz ami igaz, gyakran el is kell a segítség, mert egyedül nem találnánk rá. Ott vannak aztán a mászkálós fejtörők. A lányka gyakran segít nekünk, hogy merrefelé találhatjuk a dolgokat, de (lehet én vagyok csak ilyen hülye) mivel a térképen nincs feltüntetve, hogy mi hol van, valymi kevés segítséget jelent, s néha be kell járni az egész játékterületet hozzá, hogy eltaláljunk a megfelelő helyre.

    Az irányítás felettébb érdekes, és 1-2 órán keresztül szórakoztató is, de az előbb említett küldetések teljesítése közben, mikor a hajó elejéből a hátuljára kell másznunk s lámpáról lámpára irányítani nőt, csoda ha nem megy el a kedvünk az egész játéktól. Persze, értem én, hogy a történetbe nem illene bele egy röntgen szemű nő aki bármilyen messziről meglátja a felvillanó lámpákat független attól, hogy szikla, betonfal fal vagy egy tank parkol előtte. Kár, hogy nincs nála véletlen egy GPS, és nem elég koordinátákat mondani neki :).

    A játék végétől úgy érzem még elég messze vagyok, de már nyüstölöm pár órája. Mindent egybevetve nagyon örülök, hogy kipróbáltam a gammát ... minden kalandjátékőrültnek kötelező darab :).


    UI: Fenntartom magamnak a jogot arra, hogy hülye legyek, s így lehetséges, hogy minden ami ebben a hozzászólásban áll színtiszta hülyeség :)
  • Inquisitor
    #110
    Elvileg az ő jelszava Alain Mourin egy levelében található.
  • Inquisitor
    #109
    No lám, akkor a francia helyesírású passwordoket átírták ánlius helyesírásra az angol verzióban? :D
  • ZsZso
    #108
    Jee, úgy néz ki az én problémám is megoldódott :)
  • ZsZso
    #107
    valamilyen levélben találod, de nem tudom merre leltem a levelet. Én a közös filék közt találtam egy feljegyzést, Dr. A.Melik leveléből, melyben benne volt a jelszava.

    UI: Szorry, hogy ilyen feledékeny vagyok :), de egyszerűen semmi konkrét nem marad meg erről a játékról a fejemben.






    Konkrétan:
    !!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kód tuti neuroleptic

    !!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!
  • mariann84
    #106
    Zso, a.melik jelszava mi lehet? valami left hand bannert magyaráz, de nem értem, nem enged sehova a második szintről. pass nélkül nem tudok belépni a melik cuccai közé...