1038
Építsd meg és vezesd a fantasztikus ferrari f2005-öt
  • nagyan
    #838
    Hi!

    Ha érdekel valakit van egy-egy példányom feleslegesen az első 4 lapból, kedvező áron eladó egyben vagy külön-külön is.
  • soma22
    #837
    :)
  • trogerzsiger
    #836
    Oké megvan hol lesz:D csak futtában olvastam át :D
  • trogerzsiger
    #835
    engem is érdeklene, de hol lesz? mert a szövegben nem találtam :)
  • soma22
    #834
    az enyémen igen.
    vasárnap megyek, ha gondolod
  • trogerzsiger
    #833
    Ez van kiirva az oldalon?
  • soma22
    #832
    jön valaki a hétvégén a bnv-s kyosho offroad versenyt megnézni?
  • modellmaster
    #831
    Értem. Nos én azt gondolom mindenki látott már negativan meglepő dolgokat és szerintem tulságosan itt sem érdemes naivnak lenni. De gondolj azokra pl akik nem előfizetik hanem hetente újságosnál megveszik. Na nekik milyen ajándékot ad majd a kiadó?Egyébként ez azért jóval kevesebb kiadás 30ezernél. Lehet hogy én vagyok túl cinikus és akkor a ti érdeketekben remélem feleslegesen de nem vagyok meggyözödve hogy ezeket megkapjátok ajándékba. Mert ugye a szalonból elhozott autóban is csak annyi benya van ami kitart a sarki benzinkútig:)
    üdv
  • Mickey122
    #830
    Félreértettél modellmaster! Én azért nem számoltam az üzemanyagon kívül semmi egyebet, mert a távirányítót is ajándékba kapjuk az előfizetéshez. Ebből kiindulva azt remélem, hogy (mivel még további 4 alkalommal is elő kell majd fizetni) megkapjuk a többi cuccot is.
    Ezt diktálja a logika is, mert az újságban csak az üzemanyag vásárlására hívják fel a figyelmet, semmi másra. Mit gondolsz, mekkora botrány volna abból, ha másfél év múlva kiderülne, hogy a nehezen összegyűjtött 160 ezres járgányt ki kell még egészíteni úgy 30-50 ezerrel?
  • soma22
    #829
    ugy értettem, hogy ált 4esével adják ezeket az ujratölthető akkukat
  • modellmaster
    #828
    hát azért vannak még bőven 1.3 , 1.6 osak is. Egyébként nem akkupackot kell venni mert a rádióba csak egysével tudod a ceruza akksikat rakni meg a vevőbe is és hát az izzotók többségébe is. Ugyhogy kb 12db ceruza akksi kell az adó+vevőben és 1 vagy 2 baby méret az izzitóba. az izzitó ára valóban igy mozog.a gyertyák 500-2000 között.
  • soma22
    #827
    ja igy értem, kicsit félreértelmeztem azt amit irtál:)

    akksi:2000mah felettieket árulnak már szinte csak és egy pakkot kb 3000hufbol meg lehet venni. leirásaitok alapján kb ennyi az izzitó is
  • modellmaster
    #826
    ja persze hogy mindegyiknél számitani kell. De tudod vannak itt olyanok akik ezt nem tudják és nem árt ha tisztában vannak vele előre. Ez akár még hasznos is lehet nekik mert akár előre be is szerezhetik ezeket.
  • soma22
    #825
    ezek amit leirtál(pl gyertya), minden modellnél számitani kell, ugyanugy mint az üzemanyaggal, szal nem ennek a modellnek a hiányosságai.
  • modellmaster
    #824
    Hát azért nem csak az üzemanyag a potlólagos költség.Akkor sorolnám: Kell még izzitó is mert azt nem adnak hozzá, kellenek akksik az adóba, a vevőbe és az izzitóba, mégpedig nagyteljesitményüek. Nem árt ha nem csak azzal az egyetlen gyertyával rendelkezik a modellező amit adnak hozzá mert ezek a gyertyák érzékenyek időjárásra(hőmérséklet,páratartalom)az üzemanyag minőségére, a motor kompressziójára is és hát hajlamosak akár néhány start után elszállni.Tehát ezekkel feltétlenül számolni kell. Aztán, hogy hogy lehet az üzemanyagot olcsóbban kihozni(2.5 liter 10% nitromethán tartalmú tornádó üza akár 4800 ft is lehet) arról majd később amikor oda kerül a sor és érdekel valakit... Egyébként valóban a kyosho modellek önmagában remek minőségüek (a kivétel erősiti a szabályt:) )
    Nekem többek között van egy kyosho giga crusher tip gépem és remek darab. Bár az offroad kategória.
    üdv
  • Mickey122
    #823
    Kösz a linket! Azóta én is találtam, többet is. Somának van igaza: nincs értelme az összehasonlításnak. Eddigi nyomozásom alapján nyugodtan állíthatom, hogy a 160 ezer körüli végösszeg jónak számít ebben a kategóriában. Ezt még ki kell egészítenünk az üzemanyaggal. Szerintem a többivel még korai volna számolni, mert akik most előfizettek 14 számra (és megkapják a távirányítót), azokat a kiadó még legalább 4 alkalommal további előfizetésre fogja rávenni. Akkor is kell valamilyen ösztönző ajándékot felajánlani (szerintem). Majd meglátjuk! De az tény, hogy az újság eddigi számaiban csak az üzemanyag pótlólagos megvásárlására hívják fel a figyelmet.
    Még egy fontos dolog: több leírást is olvastam a neten, ahol a Kyosho termékek kimondottan pozitív kritikát kaptak. Az eddigi alkatrészek alapján én is úgy látom, hogy minimum középkategóriás. Reméljük a legjobbakat!
  • Zozzz
    #822
    Aha, értem. Hát, Te biztosan értesz már hozzá modellmaster, ha már raktál össze pár autót. Én még egyet sem... Egyébként én nem fogom sokat használni, inkább csak bütykölgetni. Ez a gép igazából erre való, meg hogy csillogjon a vitrinben. Nekem is erre kell, de 1-2 alkalommal azért meghajtom, persze csak óvatosan :)
  • Carlen
    #821
    lol. De az ellentéte azmeg a 3e Ft-os főtengely a mociba :)
  • modellmaster
    #820
    Valószinüleg a mechanikus alkatrészeket lehet pótolni mert a kyosho valamely modellje biztos egyezik ezzel illetve vannak szabvány alkatrészek is más gyártók részéről. Tehát ez azért 70%ban megoldható akár egyedi alkatrész gyártással is. Ami a legnevetségesebb: lesz olyan szám is amiben egyetlen izzitógyertya van. 2790Ft-ért? Meg ne vegyétek!!! 1000-2000ft-ért lehet gyertyát venni!
  • Carlen
    #819
    Nem is az, hogy milyen minőségű, de honnan szerzel hozzá alaktrészt, ha kész van és eltöröd? Megrendeled újra azt a számot? Egy 500 Ft-os alaktrészt 3e Ft-ért?
  • modellmaster
    #818
    Hát ugye van hozzá egy részletes robbantott ábra, amiben benne van A-Z-ig mindenről a rajz. A motorról is. Na innen tudom. Ugyhogy különbséget tudok tenni silány és jó minőség között néhány modell sajátkezü megépitése,legyártása után. Figyu: ennyiért belerakhattak volna egy komoly versenymotort ami kb 70-80 ezer forint,de nem tettek Ehelyett mit tettek bele? Egy ..... nem is mondom mit.Miért nincs benne sebességváltó? Legalább egy kétfokozatú. Minden futóműalkatrész műanyag, aluminiumötvözet helyett. difimű, valami komoly? de nem! Na ilyenek. Ezért nem ér annyit.
    üdv
  • Zozzz
    #817
    Nem kekeckedni akarok, komolyan, de honnan tudod, hogy silány minőségű? Fogtál már a kezedben Ferrari F1 2005 modellt? Vagy láttad már élőben?
  • modellmaster
    #816
    Üdv!
    teljesen felesleges összehasonlitgatni de aki akar utánna tud járni. Pl modell&hobby bolthálózat. Rengeteg különféle árfekvésü modellt árulnak pl 70.000-300.000 ft ig. A methanolos üzemanyagú egészen kicsi köbcentis motoroktól (2.5ccm) a nagyobb kategoriájú (26-29 ccm) benzines modellekig. Vagy pl az rcoffroad.hu oldalon rengeteg használt de jó állapotú modellt kinálnak már 30-40.000 ft-tól. Tehát ha pl a heti 2790 forintodat félreteszed kicsi ideig akkor nem kell másfél évet várni csak pár hónapot hogy összejöjjön a pénze valakinek.De akinek kétségei vannak hogy miért pofázok a cucc silány müszaki megoldásai ellen meg hogy milyen motor van benne bárkinek élőben mutatok összehasonlitást egy közös találkozón hogy valóban legyen mérlegelési alap. Mert értsétek már meg itt csak a kaszni az ami egyedi és nem megvehető máshol. Mert maga az alap a kocsi az semmi extra ráadásul nem ennyiért!!! De aki mindezek ellenére megveszi és még nem nagyon modellezett robbanómotoros mgépekkel annak természetesen én is szivesen segitek a későbbiekben mint a többi tapasztaltabb modellező.
    üdv
  • Carlen
    #815
    Ne kövezzenek meg a modellesek, ha hülyeségeket írok, mindenki döntse el neki hogy éri meg, lényeg az, hogy senkinek sincs kapásból annyi pénze, hogy vegyen egy ilyen modellt, ha így veszed részekben, annak persze ára van, mindenesetre összehasonlítási alap:
    Igaz nem ferrari, de robbanós, 1/8-as, és On-road. link
    Nem tudom pontosan mennyire jön ki a vége az újságnak, de több. Az újságban pont az a jó, hogy részekben vásárlod meg, és nem kell hónapokig spórolnod, hogy megvehesd, itt is várnod kell, de legalább ott van a kezedben már jópár alkatrész. Nem tudom miért, kicsit elvetemültnek érzem magam, már van egy Off-road autóm, ennek ellenére én is veszem az újságot.
  • soma22
    #814
    ja értem, ilyenről jómagam nem tudok, de nem is akarom hasonlitgatni. az előfizetési akciókkal kb annyiért jutunk majd hozzá, mintha vennénk egy pályaautót boltban.
  • Mickey122
    #813
    Szia!
    Azt én is tudom, hogy ez a modell nem kereskedelmi forgalomban kapható. Csak azt javasoltam, hogy egy valóban hasonló és kereskedelemben kapható modellel vessük össze a paramétereket.
    Kösz az üdvözlést, jól esett!
  • soma22
    #812
    annyit hozzátennék, hogy ez a modell mondhatni kuriózum, nem lesz kereskedelmi forgalomban, csak a kiadótól lehet megszerezni ezzel az akcióval:)
    Örülök, hogy újabb tag van köztünk.
  • Mickey122
    #811
    Sziasztok!
    Végigolvastam az eddigi 810 hozzászólást,amiből kb. 5-600 fölösleges volt. Döbbenet, hogy egyesek még akkor is a lap árát találgatták, amikor másnak már eszébe jutott felhívni a kiadót és az infót közzé is tette a fórumon! Nem lehetne egy rövid, de hatásos infót a fejlécbe építeni? Legalább azt olvassák el az újak, mielőtt hülyeségeket kérdeznek!
    Másik kérdésem: nem lehetne végre eldönteni ezt a parttalan "megéri - nem éri meg" vitát?
    A 810 hozzászólásban SEHOL sem találtam olyan képet, linket, vagy más hivatkozást, ahol az F2005-tel azonos kaliberű járgány szerepelt volna. Egy olyan modell, amit valahol X forintért meg lehet vásárolni és amellyel VALÓBAN össze lehetne hasonlítani az F2005-t. Mert az 1:10 még köszönőviszonyban sincs az 1:8 méretaránnyal, az elektromos és robbanómotoros megoldás pedig ég és föld.
    Ha ismernénk egyetlen ilyen RC-nek a paramétereit és az árát, akkor teljes biztonsággal eldönthetné bárki, hogy személy szerint neki megéri-e.
    Mindezt csak a többiek miatt írtam le, mert én már döntöttem: előfizetem, összegyűjtöm, megépítem. Ez a másfél éves részletfizetés az egyetlen esélyem, hogy legyen egy ilyen modellem. Még így is nehéz lesz...
    Örülök a két magyar oldalnak, rendszeres látogatójuk leszek.
  • trogerzsiger
    #810
    váow :-) Holnap elolvasom őket
  • soma22
    #809
    gondoltam. pedig elég sokmindent összeszedtünk már
  • trogerzsiger
    #808
    elég ritkán nézem :-)
  • soma22
    #807
    ha látogatnád az oldalt erről is tudnál:)
  • Carlen
    #806
    köszi
  • trogerzsiger
    #805
    mi holnap?!
  • trogerzsiger
    #804
    3 rész jelent meg
  • soma22
    #803
    holnap jön a 4. rész
  • Carlen
    #802
    Apropó: hanyadik résznél járunk?
  • Carlen
    #801
    Oks megnézem, eddig nagyon teccik egy a megoldás :)
  • trogerzsiger
    #800
    ponotsan! tééééék! ugye jól csinálom? :-)
  • soma22
    #799
    hasonló felfogással összejöttünk egy oldalon, ha érdekel nézd meg:
    f2005.cjb.hu

    szeretettel várunk