1038
Építsd meg és vezesd a fantasztikus ferrari f2005-öt
  • czapi
    #998
    Nekem nem volt gondom. Ha jól megfogod azt a csavarhúzót, meg leteszed a cuccot egy asztalra és állva próbálod egyszerűbb
  • greg benz
    #997
    Szerintem nincs olyan erős csavarhúzógép ami ezeket behúzza (nem vicc)
  • bon
    #996
    Csavarhúzó gépet kell használni :)
  • greg benz
    #995
    Elkezdtük összerakni a Ferkát,és itt is vannak fura tapasztalatok..a legtöbb csavar egyszerűen becsavarhatatlan zsír vagy szilikon segítsége nélkül,már szétk*ta kettőnk kezét a csavarhúzó,annyit szenvedtünk vele..
  • greg benz
    #994
    Én biztosan nem foglak megkövezni,mert én is mclaren-es vagyok:D És bátyám is..:)
  • Mickey122
    #993
    Kövezzetek meg, de én sohasem voltam Ferrari rajongó. Csak azért építem meg ezt, mert a Mercedes-nek nem jutott eszébe egy ilyen újságos modell. Versenyezni sem akarok a kész példánnyal, csak 1-2-szer kipróbálni. Így számomra tényleg tök mindegy, hogy a versenykasztni fehér, vagy piros.
    De azt azért jó volna kitalálni, hogy a kiállításiból hogyan csinálhatnék valóban kiállítási példányt.
  • greg benz
    #992
    Hát igen,nézegettem a legutóbbi számot,és elég gány munkát végzett a kasztnismunkákkal az aki csinálta,még így a képekről is lejött..ilyenek,hogy fogja a darabot,berakja egy cipősdobozba és úgy festi..érted,az alkatrész csak le van rakva,mintha a polcra raknád le,és így festi:) Azt hittem hülyét kapok mikor megláttam.. meg láttam az alkatrészeken is,hogy lesz mit dolgozni vele..pl elég nagy ökörség,hogy fehér azoknak a műanyagoknak a színe,amiket pirosra kell majd festeni.. mérhetetlenül szopatós tud lenni,mikor ekkora kontraszt van,lehet rá számítani,hogy az éleknél majd átüt a fehér,meg nehezen fog fedni,stb stb.. Azthiszem bátyám is be fogja majd az építésnél látni,hogy jobb,ha rám bízza a kasztnis/festéses dolgokat,mert szerintem még nekem sem lenne/lesz könnyű vele:)
  • Mickey122
    #991
    Ja, és a lényeget elfelejtettem!
    Szenvedtem vagy másfél órácskát ezzel a tetű kiállítási karosszériával. Hát ebből kiállítás már nem lesz, az biztos! Viszont ha még jobban felhúz valami, akkor lehet, hogy bevágom a kazánba és csak a versenykasztni marad meg.
    Régebben simán boldogultam az apró repülőmodellekkel, vagy a H0 méretű házakkal, de ez a kézhezálló méretes darab kifogott rajtam. Igaz, csak ciánakrilát ragasztóm volt itthon, de azt írták az újságban, hogy az is jó, csak túl gyorsan köt. Gondoltam, ez még nem baj. A baj az volt, hogy egyes helyeken egyáltalán nem kötött! Az alkatrészeket előre festették és a festéknél nem fog a ragasztó. Ha meg lekaparod, ronda. Ráadásul a festés sem valami egyenletes. Az egyik hátsó légterelőre nem jutott festék, csak a műanyag piros alapszínében "pompázik". Amikor kicsomagoltam, ez még nem volt feltűnő. Bezzeg mikor egymás mellé ragasztottam!!! A fekete, fehér és ezüst alkatrészeket is ugyanabból a piros műanyagból készítették, csak festve. Ezzel két baj van: amikor levágjuk az öntőkeretről, a vágási felszín piros lesz. Amikor ragasztjuk, a festék gyönyörűen oldódik és mindent összefoltoz a környezetében.
    Egyenlőre meggyógyulok, azután várok néhány hetet, hogy elpárologjon a mérgem és majd meglátom. Talán megpróbálom a kritikus részeket finoman lecsiszolni és az egészet újrafesteni, ha lesz hozzá türelmem.
    Azt javaslom, hogy a karosszériát hagyjátok a legvégére és gondoljátok át alaposan! Esetleg meg kellene próbálni a leírásban javasolt műanyag-ragasztót (bár nem emlékszem, hogy írták volna a nevét).
    Remélem, hogy a versenykasztni összes elemét csavarozni kell, ahogyan az első légterelőjét is! Az viszont már most biztos, hogy azon semmit sem fogok festeni, vagy dekorálni. Ha fehér, hát fehér - ennyi!
  • greg benz
    #990
    Értem,így már világos..

    Köszi,hogy utánajártál és jobbulást:) Elvégre nemsoká mehetsz rodeózni a ferrarival
  • Mickey122
    #989
    Szia!
    Bocs, de az influenza kiütéssel győzött. Ma volt az első napom, amikor néhány órára felkeltem.
    Meg is kérdeztem telefonon: később fogják küldeni a töltőt. Nem érkezett meg időre, de már értesítést sem tudtak betenni, mert a csomagok akkor már elkészültek.
  • greg benz
    #988
  • greg benz
    #987
    Sziasztok!

    Mickey,hozzád lenne kérdésem!

    A mostani számhoz elvileg a kasztni elemein kívül akku töltő járna,sőt az újságban már azt írják, adták hozzá,de nekünk sem a mostani számban nem volt akku töltő,sem régebbiekben..most hogy is van ez?
  • greg benz
    #986
    Uhh bazz,de rohadt szép
    Alig várom,hogy a miénk is ilyen legyen
    Egyébként tényleg furi,gyorsan elment ez a hosszú idő
  • bon
    #985
    Nagyon jól néz ki!
  • Mickey122
    #984
    De még milyen érdekesek!
    Most hoztam be 2 hónapos lemaradást: beépítettem, amit lehetett. Még egy kép elfért itt a galériában, de frissítettem ezt az oldalt. Ott megnézheti, aki akarja teljes méretben az összes képet.
    Bizony elértük a végét. Már csak 5 szám és kész. Néhány "apróság" hiányzik még: a komplett második karosszéria, a távirányító + a vevő és a kiállítási karosszéria egyes elemei. El sem hiszem, hogy másfél éve kezdődött!
  • bon
    #983
    Király!
  • greg benz
    #982
    Jönnek az érdekes dolgok




  • czapi
    #981
    Én vagyok olyan hülye, hogy végigcsinálom
  • trogerzsiger
    #980
    Nem kell valakinek az első hat szám occcsoé?:D
  • w77d
    #979
    van aki végigcsinálja??
  • czapi
    #978
    Nagyon nagy csend van itt. Pedig nemsoká vége
  • Mickey122
    #977
    ELfelejtettem!
    Boldog karácsonyt és újévet mindenkinek!
  • Mickey122
    #976
    Tegnap előtt újabb részek érkeztek, ezúttal a 66-67. szám. Közeledünk a végéhez!
    Most nem teszek fel képeket, mert sok apró alkatrészt küldtek, főleg a szervókhoz. Igazság szerint még nem is bontottam ki, de akkor sem lesz látványos a változás, ha beépítem. Majd ha a karosszéria megérkezik (legalább az egyik), akkor újra jövök képekkel. De addig van még néhány hét!
  • greg benz
    #975
    Én is szoktam nézni,és itt is gyűlnek az alkatrészek,de mind mind az eredeti csomagocskában van
    Nagyon faszán néz ki így amúgy a ferka,hogy már majdnem kész
  • czapi
    #974
    Én még nézegetem a fórumot csak nincs mit írni.
  • Mickey122
    #973
    Sziasztok!
    Úgy látom, eléggé kihalt ez a fórum. Egyáltalán látogatja még valaki rajtam kívül?
    Volt egy kis zavar az újság kiadásában. Több, mint egy hónapos kihagyás után most 4 számot küldtek egyszerre, így volt mit építeni. Végre megáll a saját lábán a járgány. Tulajdonképpen az alvázon minden a helyére került. Ezek után már csak az üzemanyag-tartály és elektronika hiányzik (szervók, vevő, stb.). Legvégül jöhet a két karosszéria és azzal vége az építésnek.
    Feltettem egy új képet a galériámba (2008.11.09.), de ha valakit esetleg bővebben érdekel (letölthető változatban is), akkor nézze meg itt!
  • Mickey122
    #972
    Egyikben sem! Kb. 8 számban jöttek az alkatrészei (már nem emlékszem pontosan) és úgy kellett összerakni.
    Akik nem építik, itt tévednek, méghozzá kétszeresen is! Az mondják, hogy "majd megveszem azt a számot, amiben a motor van". De a motor nem egy számban van. Másrészt szerintem az újságosok már nem is igen árusítják ezt az újságot. Nincs értelme, mert aki építeni akar, annak volt annyi esze, hogy előfizessen. Úgy sokkal olcsóbb.
    A másik hiba: a károgók olyanokat írtak korábban, hogy "ne vegyétek meg azt a számot, amiben a gyertya van, mert az nem ér meg 2 ezret, max. ezerbe kerül". Nekik üzenem: azóta megvettünk már olyan számot is 2000 forintért, amiben 1 darab 100,- forintos elemtartó volt. Nem azért, mert hülyék vagyunk, hanem azért mert tudjuk: ez a járgány 160 ezer forintba kerül. Ezt kell 19 havi részletben kifizetni. Ebbe belefér ez is, meg az is, amikor a komplett difi jött egy csomagban. No az meg több. mint 2 ezer!
  • MatyiG94
    #971
    mellékesen nem éri meg..
  • MatyiG94
    #970
    valameik elektromos meg 40 50 et is :P
  • MatyiG94
    #969
    a moci kompletten miben van? (FT) :)
  • bon
    #968
    Szép! :)
  • greg benz
    #967





  • bon
    #966
    Bővebb info: www.vorosbaro.hu, amúgy hetente jelenik meg.
  • repvez
    #965
    Pedig arra izzitottam, hogy ha mást nem akkor csak a azt a részt megveszem amibe a motor van.De Ez is nagyon halovány foleg hogy 90db-os ha ez havonta adják ki akkor az elég durván elhuzodik.Ha sürübben adják akkor meg elég huzos egy kiadás havonta.
  • greg benz
    #964
    Ráadásul motor nélkül
  • szbm
    #963
    Elég jó lehet az eladás, ha elkezdik a repülőt is kiadni! :)
  • greg benz
    #962
    Nem én építem (nem építem:D) hanem bátyámé a cumó... Egyszerű a dolog: Semmi értelme elkezdeni összerakosgatni,csak a helyet foglalja a félkész cucc,tökéletesen jó akkor mikor minden egyes csavar megvan felbontogatni a csomagokat és elkezdeni összerakni:) Semmivel nem vagy előrébb ha menet közben csinálod sem
  • Mickey122
    #961
    Áruld el a titkot: hogyan vagy képes 1 éve gyűjtögetni az alkatrészeket úgy, hogy még nem kezdted építeni!? Ez aztán a türelem!!!
    Jó, én sem vagyok teljesen naprakész, mert például a kuplung-szerkezet alkatrészeit ki sem csomagoltam, a dekorációhoz pedig még hozzá sem kezdtem. Igaz, a kuplung csak egy későbbi fázisban kell majd. De ettől eltekintve nem tudtam volna megállni, hogy ne rakjam össze, amit lehet.
  • trogerzsiger
    #960
    Hányan fogják a fokkert földhöt vágni...
  • czapi
    #959
    Első szám 290 Ft, második 990, utána 2590. Előfizetve 2100 Ft. 90 számból fog állni. Motort nem adnak hozzá, azt a végén lehet megvenni "elvileg" nagy kedvezménnyel.