96
  • Fluff
    #41
    hihetetlen mennyit lehet a hozzászólásokból tanulni :)
  • archkoven
    #42
    Azért én kurvára nem lennék nyugodt ha egy iszlám fanatikusok által vezetett ország atomhatalommá válik.
    Nem árt ha az eszetekbe vésitek, hogy számos iszlám országban államilag támogatják ill. megtűrik a terrorizmust, már csak az kell, hogy atomfegyver kerüljön a terroristák kezébe!
    Tudom, hogy nagyon nagy divat manapság az usa-t szidni mindenért és a világ gonoszának bélyegezni, de valójában teljesen logikus amit csinál. Sajnos vannak államok amik ha katonailag nagyon megerősödnek veszélyt jelentenek a világra. Ezeket még idejében kell megfékezni és nem akkor mikor a veszély már valósággá válik. Ha a töketlen eu-ra, vagy a nato-ra várunk, hogy ilyen helyzeteket oldjanak meg akkor félő, hogy a megoldás kimerül az aktatologatásba és a tárgyalgatásba. Sajnos a muszlim fanatikusok csak az erő nyelvén értenek, így hát azon a nyelven kell velük beszélni amit fel tud fogni az agyuk. Ha ehhez példát kell statuálni, akkor azt kell tenni. Könnyen lehet, hogy a wtc elleni merényletek utáni kemény fellépés egy sokkal nagyobb rosszat akadályozott meg, vagy legalábbis odázott el. Véleményem szerint a terroristákkal nem szabad tárgyalni, nem lehetnek a követeléseik vita alapjai, fel kell ellenük lépni akár a demokrácia bizonyos mértékű korlátozása árán is, ők távolról sem a demokrácia játékszabájai szerint működnek, így nem kellene sírdogálni a mikor ellenük sem teljesen a demokrácia játékszabájai szerint lépnek fel (pl. guatanamo).
    Még egy utolsó gondolat: amíg mi itt csak a hírekből értesülünk ártatlan emberek tömeges és sorozatos haláláról addig nem tudjuk reálisan felmérni, hogy milyen lehet folyamatos terrorfenyegetettségben élni. Remélhetőleg soha nem is fogjuk megtudni, de ha egyszer a terror ide is elér és majd lesz sokunknak közvetlen élménye terrotámadásról, hozzátartozók, ismerősök haláláról, megnyomorításáról akkor biztos, hogy nagyon sokan átértékelik majd magukban az usa addigi, szerintük megengedhetetlen módszereit.
  • TomecK
    #43
    El se hinné az ember de egy csomó okosságot lehet a wiki -ről is tanulni :) szerintem a fórumhozzászólóok vagy fele onnét ijen "okos" :)
  • kristo p
    #44
    És most nyugodt vagy, hogy pl izrael "atomhatalom"? Mintha az sokkal jobb lenne. Teljesen logikus Irán lépése a véleményem szerint, elrettentés, megelőzés. Csak nem rohannál le felelőtlenűl egy olyan országot, amely atombombával rendelkezik és nem fél használni, ha okot adnak rá.

    "Sajnos vannak államok amik ha katonailag nagyon megerősödnek veszélyt jelentenek a világra"

    Jah és az olyan államok amiket "manapság nagyon nagy divat szidni" nem jelentenek potenciális veszélyt a világra? Ha már ilyen demagóg módon gondolkodsz, akkor azért néha gondolj bele a másik oldal helyzetébe is ne csak a média által a szádba rakott "terrorizmust" + "iszlám fanatikusokat" szajkózd.
  • DjDano
    #45
    Az aláírásod sokat elárul a szellemi színvonaladról... de ez a szélsőséges összesküvés elmélet még többet. Mellesleg ha nem tudnád itt tilos a politika.
  • Loverman
    #46
    Nem azért de senki nem gondol bele abba h Irán valszeg nem is kérne a nyugatiak segítségéből,hisz rühellik őket. lelőnék a mérnököket a határon! Erről ennyit, a sok nagyokos (#2, #4) meg inkább játsszon egy kicsit a kézigránáttal, az való az agyi teljesítményükhöz omg.
  • Loverman
    #47
    te meg a média által szádba rágott usa-ellenességet szajkózod. na és?
  • kristo p
    #48
    jaja, egész média tele van vele -.-
  • kristo p
    #49
    Az nem összeesküvés elmélet, hogy Irán atombombát akar készíteni? Vagy az, hogy használni is akarja?

    És az aztán tényleg rengeteg dolgot elárul a szellemi színvonaláról, hogy kint van az aláírásában, hogy bestofgyurcsány. Ez olyan kb mintha az alapján itélnélek meg, hogy DJ vel kezdődik a neved.
  • Ronny
    #50
    "Nem árt ha az eszetekbe vésitek, hogy számos iszlám országban államilag támogatják ill. megtűrik a terrorizmust, már csak az kell, hogy atomfegyver kerüljön a terroristák kezébe!"

    Az USA egy rakás olyan országot támogat és támogatott a múltban ahol megtűrik a terrorizmust. Ott van Szaud-Arábia és Pakisztán példának.

    Amúgy nagyon sajnálom, hogy ennyien elvesztek a médiapocsojában és nem is volt erőm tovább olvasni a hozzászólást.
  • Ronny
    #51
    *pocsolya(korán van még)
  • csiríz
    #52
    Még mielőtt bárki félrevezetődne, az USA-t nem az iráni atom érdekli, hanem az iráni olaj. Az atom az csak az ok lesz.
  • remark #53
    Ahogy mondod.
    Ha Izrael kozvetve nem tudja elerni hogy Iran ne allitsa uzembe a reaktort, akkor lehet hogy megoldja maga a problemat, ahogy 1981-ben Irak epulo Osiris reaktorat is egyszeruen szetlotte, mert az nem tetszett neki.
    De talan ma mar latunk annyira tisztan hogy a nemzetkozi kozvelemeny nem fog egy ilyen akciot tamogatni.
  • remark #54
    "Mellesleg ha nem tudnád itt tilos a politika."
    Politikai temaju cikkel kapcsolatban miert ne lehetne politizalni? Csak a temat beszeljuk meg...
  • Molnibalage
    #55
    "És most nyugodt vagy, hogy pl izrael "atomhatalom?"

    IGEN, ők SOHA nem fenyegettek senkit azzal, hogy eltörlik Iránt a föld színéről, pedig technikailag meg tudnák tenni... Hát erről ennyit.
  • Molnibalage
    #56
    "már csak az kell, hogy atomfegyver kerüljön a terroristák kezébe!"

    Ez egy igen valószínűtlen helyzet. Egy dolog támogatni a terrorizmust és megint más dolog atomfegyvert osztogarni. Kicsit többe kerül, mint néhány RPG vagy AK-47-es... Ilyen fegyvert az ember nem enged ki a kezei közül főleg, ha csak pár db-ot tudna kezdezben legyártani. Nem is tudnána kvalszeg akkorát csinálni, amitr feltűnés nélkül tudnának mozgatni a terroristák. Az első sarkon lefülelnék őket.
  • Pharaoh
    #57
    Ha nem is csinálnak atombombát az erőmű kiéget fűtőelemeiből piszkos bombát még lehet csinálni és még olcsóbb is mint szakszerűen hulladéktemetőben lerakni.
  • Sbence
    #58
    "iráni atomtudós lelte halálát az ország egyik uránium átalakító létesítményében, miután uránium-hexafluorid gáz végzett vele." Én is így szeretnék meghalni:
    meghót' miután a szívroham végzett vele
  • remark #59
    Na latod az lehet hogy Iran megfenyegetett ezt meg azt (kit es mivel?), de megiscsak Iran az az orszag amelyik ellen amerikai jovahagyassal tomegpusztito fegyvereket vetettek be (Irak-Iran haboru). (Japan utan itt szedett legtobb aldozatot tomegpusztito fegyverrel vegrehajtott tamadas.)
    Szoval melyik a jobb, aki ugat, vagy aki harap?
  • Molnibalage
    #60
    Mi az, hogy jóváhagyással? Te hülye vagy? Saddam nem olyan ember volt aki más jóváhagyását kérte, és a vegyifegyvert előállítő üzemek alkatrészei NSZK-ból és más európai országokból érkeztek 90%-ban. Gratulálok.

    "Na latod az lehet hogy Iran megfenyegetett ezt meg azt (kit es mivel?)"

    Barátom te hülye vagy? Maga az iráni ELNÖK fenyegetőzött úgy, "Izraelt eltöröljük a föld színéről!". Izraeli oldaról nem halottam, hogy ők Teherán ellemi atomtámadással fenyegetőznének. Menj a jó büdös francba..
  • kristo p
    #61
    Jah, mert izraelben "demokrácia" van és ők amúgy is senkit se bántanak(lásd közelmult eseményei)

    Nem elég fenyegetés az, hogy egy izrael típusú országnak van atomfegyvere? Ha Iránnak is lesz, akkor mégtöbbet fog mindenki fenyegetőzni de valószínüleg tetlegességre nem kerül sor.
  • Inquisitor
    #62
    "Csernobil óta 21 év telt csak el."

    Ühüm, de mikor is építették? Szóval továbbra is kételkedem.
  • kristo p
    #63
    Jah és Saddam egy mocskos terrorista akasszuk fel!
    Szerintem Bush ellen is összelehetne hozni egy, emberiség elleni büntettet. Képzeljétek el, mekkora felháborodás lenne, ha Bush t akasztották volna fel Irakban :) De majd az USA megvéd minket, demokrációt csinál Irak ban, helyrerakja Iránt, hogy ő már pedig ne utánozza izraelt aztán jön a következő.
  • Inquisitor
    #64
    "IGEN, ők SOHA nem fenyegettek senkit azzal, hogy eltörlik Iránt a föld színéről, pedig technikailag meg tudnák tenni... Hát erről ennyit."

    Ezen megest megfeküdtem :D
    Basszus, hivatalosan Irán nem csak nem fenyegetet meg senkit atomcsapással, hanem hivatalosan azt is tagadják, hogy atomfegyvert akarnak csinálni. Az mióta mérvadó, hogy egy adot kormány mit kommunikál kifelé? Ettől még teheti az ellenkezőjét.
  • xizor
    #65
    mit értesz az alatt, hogy Izreal típusú ország?
  • Inquisitor
    #66
    Az USA külpolitkijába kismillió helyen bele lehet kötni, de semmit se érünk vele, mert a többi hat és félmilliár ember helyett eldöntik mi a jó az emberiségnek. A nagy "demokraták", közben az se jut el az agyukig, hogy amerikai típusú demokráciát CSAk amerikában lehet létrehozni. Kanadában ami egy köpésre van már kanadai demokrácia van :D
    És nem tudom miféle USA ellenesség van a médiában, mert én pont a segnyalást látom mindenhol, pár turbo magyar oldalt kivéve, de azok meg a téma másik fele.

    Nyilvánvaló, hogy bármit dönt az USA kormánya, az főként az USA lakosságának, gazdaságának jó. Minden egyébb másodlagos szempont. Mást ne mondjak ott van a jelenlegi Mr. President hozzáállása a klímaváltozáshoz (nincs, ő megmondta és kész), meg a szennyezőanyag kibocsátási tárgyalásokon való hozzáállásukon. Ha lenne olaj EU-ban, vagy nagyon beletaposna az EU a gazdasági érdekeibe, az tuti szankcionálnák. Nem feltétlenül középkorba bombázással, de megtennék.
    Én utálom az összeesküvés elméleteket, de a múltkor írták jó páran, hogy mindíg akkor akcióznak valamit, ha úgy nézne ki, hogy valamelyik olajhatalom eladna Euroért olajat. Átgondolva nem tűnik hülyeségnek.
  • remark #67
    "Mi az, hogy jóváhagyással? Te hülye vagy?"
    Szerintem mielott masokat lehulyezel, utanaolvashatnal hogy hogyan is kezdodott az elso obolhaboru... Gondolom akkor neked az is ujdonsag hogy az Irak-Iran kozotti haborut is amerikai jovahagyassal robbantotta ki Irak...

    "Barátom te hülye vagy?"
    Szoval az belefer a "hulye" definiciojaba ha valaki konkretumokra kivancsi? Vegyel vissza az agresszivitasbol, foleg mivel ha jol emlekszem en normalis hangvetelu hozzaszolast irtam...
  • kristo p
    #68
    Egy mesterségesen létrehozott, az USA seggét nyaló és az USA hátamögül fenyegetöző és támadó, sunyi külpolitikával rendelkező, gerinctelen országot értek.
  • kristo p
    #69
    Ezt miért nekem címezted? :) a #63 as hozzászólásomban azthittem érződik az ironia.
  • Inquisitor
    #70
    Hát nem tudom, szerintem csont nélkül meg tudják védeni magukat az USA nélkül, sőt meg is tették párszor, azóta meg vagy 10x erősebb lett a hadseregük, a technológiájuk ...
    Nézz meg egy Ghost Recon Advanced Warfighter stílúsú játékot. Na azok az eszközök az USÁ-ban még sci-fi. (Fejlesztik, van is protottípús, de atomdrága) Az Izraeli hadsereg meg hasonlókat használ napjainkban. Nekem inkább úgy tünik, hogy a nagy világcsendőr országnak van szüksége Izraelre, mint "biztos pontra", hogy tudja kavargatni a sz*rt a közelkeleten, az olaj árát mindíg saját céljainak megfelelően libikókázva.
  • xizor
    #71
    valahogy éreztem ez lesz a válaszod :(
  • remark #72
    "Szerintem Bush ellen is összelehetne hozni egy, emberiség elleni büntettet."
    Az emberiseg ellenit azt nem tudom hogy ossze lehetne-e, de a haborus buneikrol keszult reszletes jelentes: 1991 majusa es 1992 februarja kozott egy "fuggetlen" (mindig ezt mondjak) bizottsag vizsgalta a kerdest.
    A kovetkezo oldalon vannak a reszletek: US War Crimes During the Gulf War
    A bunreszesseggel vadolt amerikai vezetok, a vadpontok, a be nem tartott nemzetkozi egyezmenyek listajan kivul egy erdekes osszefoglalo is talalhato itt arrol hogy milyen korulmenyek kozott robbant ki az obolhaboru. A jelentest keszito a tortenetet 1967-ben kezdi mikor Izrael jogtalanul vett el teruleteket nehany arab allamtol...

    Mielott meg ebbol felreertes lenne, kihangsulyoznam hogy en nem neztem utana hogy a jelentesben olvashato minden adat megfelel-e a valosagnak. De 1 forrasnak az oldal jo. Aztan meg lehet probalni mas forrasok alapjan ezt megcafolni.
    De egyebkent minden hirrel kapcsolatban igy kellene eljarni. Csak azert mert valamit bemond a TV vagy mert en belinkelem, attol meg az nem biztos hogy ugy is van. Ezt erdemes eszben tartani, mert a lenyeg az lenne hogy mindenki a sajat jozan eszet hasznalva maga alakitson ki velemenyt es ne vegye at egy az egyben mas allaspontjat az esetenkent hatalmas baromsagokat lekozlo mediabol.
  • remark #73
    Erzodott az. ;-)
  • jóhangulat
    #74
    Irannak nem azert kell atombomba, hogy bebiztositsa magat, meg vedelmi celokra.
    Kicsit sem titkoljak hogy ha lenne ra lehetoseguk akkor letorolnek a fold szinerol Izraelt.
  • Inquisitor
    #75
    "1967-ben kezdi mikor Izrael jogtalanul vett el teruleteket nehany arab allamtol..."

    Lehet én vagyok hülye, de azok a szegény arab államok támadták be? Ez olyan, mint itthon is rinyálunk mert itt voltak a ruszkik ideiglenesen 50 évig, és nem volt jó nekünk. Na de mi **** ***** kellett megtámadni őket? Egy kontinens méretű országot? Ja, ez nem számít? :)
  • remark #76
    Akit erdekel egy erdekes iras amerika "alternativ" tortenelmerol: The American Empire

    Irtozatosan hosszu, eshat angolul van, de mar csak azert is erdemes legalabb belelolvasni, mert ez egy, az altalanostol eltero nezopontot kepvisel.
  • remark #77
    Nem allitom hogy szerencses pont 1967-nel kezdeni a tortenetet, sok minden vitatott tortent elotte is.
    Az egyebkent egy masik kerdes hogy ki kezdte az arab-izraeli konfliktussorozatot. En allaspontom szerint az europaiak. De errol a kerdesrol nem tudok anelkul irni hogy az ertelmesebbje ne titulaljon azonnal antiszemitanak (ami egyebkent nem vagyok). Ugyhogy inkabb hagyjuk.
  • kristo p
    #78
    Meglehet magyarázni persze, izraelnek miért kell?
  • kristo p
    #79
    Hát általában ez a helyzet, akinek nem eggyezik a véleménye a politikailag elvárttól vagy a médiában elhangzottal és nem dugja homokba a fejét az antiszemita, fasiszta, miegymás..
  • Ronny
    #80
    Az iráni elnök tényleg le akarja törölni Izraelt a térképről?

    Itt elolvashatod a teljes beszédet

    " Our dear Imam said that the occupying regime must be wiped off the map and this was a very wise statement."

    "The Zionist regime will be wiped out soon the same way the Soviet Union was, and humanity will achieve freedom"

    Értitek? Nem arról beszélt, hogy letörli a földről Izraelt, hanem egy a Szovjet rezsimváltáshoz hasonló eseményt vázolt fel.

    Ez egy színtiszta médiahzugság volt, de minek is olvasnátok utána mielőtt hülyeséget írtok?