93
  • mefiblog
    #1
    Szerintem kicsit eltért a könyvtől, és nem kicsit eltért az eddigi filmektől. A kihagyások meg nagyon logikátlanul voltak, mert olyan dolgok kaptak helyet, amik jelentéktelenek, és olyanok maradtak ki, amelyek fontosak.

    Nem is beszélve a Siriusos jelenetről, ami a könyv egyik legkomolyabb része, sikerült jól elkettyinteni.
  • kandeláber
    #2
    Nem mindig rosszabb az adaptáció a könyvnél, például a Forrest Gump sokkal jobb filmen. Mondjuk ez nem véletlen, hiszen Robert Zemmeckis rendezte.
  • knightbali
    #3
    A 3-as kép olyan mintha valami zombifilmből lenne. :)
  • edios
    #4
    Jó a film, a rendezés viszont kicsit jellegtelen. Jó szó ez a jómunkásember a direktor úrra, mert végülis Dávid elvégezte a munkáját, de nem tett hozzá szerintem semmit a filmhez, mint ahogy tette azt például Alfonzó.
  • Dave0092
    #5
    sztem te nem láttad, nagyon jo filmre sikeredett, nekem legalábbis elnyerte a tetszésemet, és az egész Siriusos jelent benne van
  • winnie
    #6
    ő is azt írta, hogy benne van, csak elkettyintették.

    milyen az már, hogy helena bonham carter kimond egy random szót és ... a mezei nézőnek semmit nem jelent a szó, a könyvet olvasók pedig jól tudták, hogy mit mondott. sajnos tényleg elég sok minden kimaradt.

    mint film, semmi extra a potter 5. ami előnye van, azt hozta a könyvből, szóval rossz nem is lehet. jópofa, na, de zsenge.
  • Worki
    #7
    Hát nem tudom, én nem tudtam átélni a filmet, a szerepő beképzeltnek tűník még mindíg, bár most nem annyira, mint mondjuk az előzőben, mert most végig gyötrődött... Az erdően lévő lények elég műre sikeredtek, és a végén a varázslat is jobban nézett ki, mikor folyt le a zselé rendesen a pálcák közt!
  • InfectedMann
    #8
    Hát kiv. leszek. Nekem eddig az összes film tetszett.
    Szerintem azért ez sem olyan szörnyű :D
    Szombaton kiderül :P
  • EagleeyE
    #9
    jah...folyik a zselé :)

    Én sosem tudtam élvezni a HP világát...egy háttér nélküli egygenerációs elég felületes világ

    A karakterek valamennyire tetszenek, de azok a szinkronhangok mindíg megútáltatják velem a filmet.

    Jöhetne egy AD&D film!
  • lacalaca85
    #10
    Most néztem meg (angolul). Nekem bejött!

    Az meg tényleg vicces, hogy a Főnix Rendje címent viseli, a filmben viszont maga a rend kb 1x jelenik meg az egész filmben. A rendtagok meg kb 2x. (Nem számítva a magánszámokat Siriussal.)
  • Loverman
    #11
    "Főnix rendje nem is nagyon foglalkozik alapozással (sajnos magával a renddel sem...)"
    A könyvben sem volt sok róla, nem azért.
    Amúgy sztem egy jó adaptáció hangulatban tud többet adni, a Da Vinci-kód képi világa és Hans Zimmer zenéje nagyon magával ragadó. Itt az lesz a jó hogy míg a fejünkben nem képzeljük el a helységeket teljes részletességgel, itt úgy lesznek:) Igen, ez a rész valóban ilyen átvezető lehet, nem baj ha kimarad a katarzis, az még hátravan jóval. Amúgy jó hír hogy a köv. könyv rövidebb ennél de asszem még a 4.nél is.
  • daneelolivaw
    #12
    én annyit nem értek, hogy a plakáton lupin hatty mellett állt, mintha fontos szerepe lenne a filmben, viszont ha jól emlékszem, egy-két mondat hangzott el a szájából, és az sem volt valami egetrengető...
  • csgj
    #13
    nem olvastad a könyvet mi? :) Azok szólnak be így...
  • Devvo
    #14
    Nekem nagyon nem tetszet.
    Engem rettentoen zavart hogy a vegen nehany gyerek elbant a halalfalokkal akik elvileg Voldemortot szolgaljak.Masreszt faszer kellet repdkeniuk, harmadreszt elcsesztek a vegen A Voldemort es Dumbledore harcot mer nem igy volt a konyvben.
    Sokkal tobbet volt szo a konyvben az okklumenciarol.
    Nekem csak Piton teccet amikor turkalt Harry fejeben.
    Hermione magyar hangja szornyu.Sirius es Harry kapcsolatarol sokkal tobbet irt a konyv, ott sokkal jobban ateli az ember azt a veszeteseget, mint a filmben.
    Meg amugy is, hol volt a fuggony?
  • Hoz_Hun
    #15
    A film nagyon jó, de az eddigi Potterek közül a leggyengébb. Nem a történet miatt, hanem a rendezése miatt. Remélem a következőt nem ez a rendező kapja. Sok dolgot kihagytak és változtattak meg. Oké hogy nehéz ennyi időbe mindent belesűríteni, de egy dolgot nem bocsátok meg az pedig...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ... hogy Cho Chang lett a DS elárulója. Ez nevetséges (de nem vicces :(...)! és az egész Harry-Cho romantikázás egy nulla volt. A csók is csak azért került bele ne hogy felháborodjanak a fanok, de ilyen körítéssel teljessen felesleges volt bele. A Cho mint áruló egy undorító húzás volt, nem is értem miért csinálták. Biztos, hogy így akarták elvarni a Harry-Cho nem létező romantikus szálát.
  • Hoz_Hun
    #16
    Most nem azért, de a könyvben sokkal jobban elbánnak a kölykek a halálfalókkal. Sajnáltam is hogy azokat a frankó részeket lazán kihagyták a filmekből.
  • L3zl13
    #17
    Én birom a HP sorozatot, de háttere szerintem sincs sok.
    Voldemort előttről jóformán semmit nem tudni.
    Az egész mágikus világról mindig csak annyit tudunk meg ami éppen szerepel a történetben, aztán még böffentenek hozzá 2 mondatot körítésnek és annyi, de igazából még a váza sem áll össze egységbe...
  • Andrews2007
    #18
    Hát igen ez nem egy Tolkien. :)(Középfőlde egész 10 ezres történelmét kb leirta a Szilmarilok , Babó, Gyűrűk Ura könyvekben) De azért élvezetes könyv.

    Hoz hun sajnos ha olvastál már hireket láthattad a 6.ot is ez a rendező kapta. Oktoberben kezdik asszem forgatni.
  • Hoz_Hun
    #19
    Affene.
  • geri486
    #20
    Nekem azért tetszett a Főnix Rendje, mert megint visszatértek ahhoz, amit az első rész után elhagytak, hogy dialógusokat ilyen nagy számban 1 az 1-ben átemeltek a regényből, egyébként meg sztem ez a leg látványosabb rész, de várom már a Félvér Herceget is :D
  • A tumi
    #21
    Az első 4 résszel ellentétben ez a rész nem tetszett.Sőt mi több botrányosan szar lett.
    Elvesztette azt a feelingjét amit eddig fent tudtak tartani.
    Semmitmondó jelenetek és nagyon összecsapott,elb@szott végkifejlet jellemzi a filmet.
    Az egyik "főszereplő" halála az egyenesen katasztrofális volt.
    Ha értékelnem kellene 10-ből max 4-est kapna,csak az első 4 rész sikere miatt.
  • csgj
    #22
    Sztem igazán nagyon jó film volt, és a rendezés is jobb volt, mint mondjuk a 4. részben. Az rögtön úgy kezdődött, hogy láttunk 1 percet a kviddics világkupából, aztán szinte rögtön már a roxfortban voltunk a 2 másik suli diákjaival... :P Az tény, hogy ebből is sok mindent kihagytak (és az, amit Hoz_Hun írt a spoilerben is csúnya húzás volt), de ez már végre filmnek is jó volt... a gyerekszínészek is végre ügyesek voltak (Daniel Radclifftől régebben néha kirázott a hideg (a borzalomtól :D)). Egyébként meg, a könyvek mindig jobbak lesznek a belőlük készülő filmeknél, és éppen ezért, nem is ezt kell nézni! Elég ha a történet nagyvonalakban követi a regényben látottat, és ha megmarad a hangulat. És a hangulat nagyon ott van sztem a filmekben is.
  • SASI
    #23
    Ma nézem meg, remélem nem csalódok.
  • winnie
    #24
    "Az rögtön úgy kezdődött, hogy láttunk 1 percet a kviddics világkupából, aztán szinte rögtön már a roxfortban voltunk a 2 másik suli diákjaival..."

    ja, mert egy rendezőn múlik, hogy mi szerepel a forgatókönyvben.

  • daneelolivaw
    #25
    "nem olvastad a könyvet mi? :) Azok szólnak be így..."

    nem tudom, nekem írtad-e, de ha nekem, akkor itt a válasz: olvastam a könyvet is, abban azért sokkal több szerep és mondat jutott lupinnak, de a filmből nagyon kihagyták, mégis ott űlldogál a plakáton harry mellett...
  • kandeláber
    #26
    "ja, mert egy rendezőn múlik, hogy mi szerepel a forgatókönyvben"

    Láttad az első négy részt? Mindet ugyanaz a forgatókönyvíró jegyzi, mégis elég nagyok a különbségek. A forgatókönyvíró ugyanúgy a stáb része, mint a színészek, és ha a rendező valamit akar vagy nem akar, akkor az úgy lesz.
  • winnie
    #27
    jól olvastad, amit írtam? a forgatókönyvíró a könyvet írja. a rendező a filmet készíti. (még szép, hogy nagyok a különbségek, hiszen 5 külön filmről van szó.)

    plusz, a rendező is a stáb tagja - pláne egy HP esetében, hiszen a producerek és a stúdió az "urak". ők nézik át a szkriptet, övék a végső vágás joga. ha egy egyperces jelenet van, akkor a rendező nem tud 10 percet csinálni belőle. vagy, mert lehetetlen, vagy mert rászólnak, hogy nincs annyi pénz vagy pedig a végén a producer kivágja a filmből a plusz 9 percet.
  • Su0my
    #28
    jó unalmas is... Szilmarilok érdekes volt az első 10-20 oldalig, azóta sem olvastam tovább a felénél.. Viszont ha valakit álmatlanság gyötör, a legjobb orvosság rá!
  • Su0my
    #29
    na még annyit fűznék hozzá, hogy én kifejezetten jó hangulatban vagyok és várom, hogy megnézzem a filmet (talán jövő hét?), ugyanis én már csalódni nem fogok. a negyedik rész olyan szinten KATASZTROFÁLIS F O S lett, hogy annál mélyebbre már nem süllyedhettek. aki azt a filmet rendezte/a forgatókönyvet írta, el kéne küldeni a nyugati aluljáróba koldulni... öregem és mennyi lóvét kaptak érte! az egész egy nyálas tiniponyva lett.. a negyedik kötet történetének nagy részét kihagyták azért a 10-20 perces gagyi nyáljelenetért, és különben is, valahogy minden percben az volt az érzésem, hogy NEM. NEM. ez NEM jó... nem vagyok egy nagy HP fan meg nem is szoktam sokat egy film hatása alatt állni (ma nem csinálnak olyan filmeket), de a HP 4 miatt jó egy hétig csalódott voltam.
  • Vucli
    #30
    Nekem a 3. rész Az Azkabani fogoly tetszett a legjobban, szerintem sokkal jobb volt a rendezése (Alfonso Cuarón), mint a többi résznek.
  • edios
    #31
    Aki esetleg a történet (relatíve) mélyebbik oldalát kívánja látni megfilmesítve, vagy talán szomjazik a könyvek által valamennyire diktált sötétebb hangulatra, annak fokozozttan nem ajánlom a Főnix rendjét, és azt hiszem, hogy így látatlanban a következő két HP filmet sem.
    Ez még mindig gyerekeknek készül, egy 12es besorolású filmtől nem tudom mit várnak egyesek.
    Komolyabb szemléletváltás pedig nem lesz, amíg ez a stáb uralja a frencsájzt, márpedig a maradék két részt már biztos David Heymanék viszik végig.

    Érdekes, hogy ahogy a könyvek egyre sötétebb hangulatúak lesznek, a filmek már egy pont után nem tudják követni őket. A negyedik résznél vettem észre először, ahol a könyv vége elég komor hangulatú, visszatért a nagyúr, meghalt egy diák stb, a filmen pedig csináltak egy happy endinget, még ki is világosodott.

    Konklúzió: a gyerekfilm az gyerekfilm. (De a harmadik rész akkor is kiemelkedő volt, ahol a rendező megpróbált illusztráció helyett filmet csinálni.)
  • csgj
    #32
    nem neked írtam, tod alul van olyan "válasz xy üzenetére".... teljesen érthető volt, amit írtál
  • csgj
    #33
    akkor a forgatókönyv író változott, és ügyesebb lett
  • Dave0092
    #34
    Nekem aznem teccet benne hogy Fricss látta a szobát ahogy bezárodik elötte mert a könyvbe szosemvolt rola, de asszem tényleg cho árulta el őket a könyvbe is, és a csók az ugy zajlott hogy harry odament segiteni chonak és akkor, nem a közben amikor ment kifele mindenki
  • csgj
    #35
    Nem Cho árulta el őket a könyvben, hanem a barátnője, Marietta... jól meg is kapta (habár talán nem eléggé :D) A filmben sztem csak erősíteni akarták a kis kapcsolat utáni szakítást... Végül is nem olyan nagy probléma, de ha úgy hagyták volna, ahogy a könyvben is volt, akkor se lett volna hosszabb a film. Szóval jobb lett volna úgy...
  • Dave0092
    #36
    régen olvastam
  • Su0my
    #37
    Az teljesen igaz, hogy a harmadik volt a legjobb a filmek közül! Nagyon eltalált hangulat, zenék, képi világ. A negyedik többek közt azért is csalódás, mert a harmadik könyv lényegében még jó hangulatú, a negyedik, főleg a vége felé eléggé komor. Amikor kis taknyosként olvastam a könyvet, tisztára végigizgultam az utolsó 50-60 oldalt. Ehhez képest az első négy film közül a harmadik a leg'darkosabb', a negyedik meg egy tinitakonylávsztori. Nekem az első kettő is tetszett, a harmadik után elkezdtem örülni, hogy a két mesefilm után elindul abba a sötétebb hangulatba, ami a későbbi könyveket is jellemzi, erre arcon csaptak a negyedikkel.. Az első három film által kiszabott irányt nem lett ovlna szabad megszakítani! Nem is értem, hogy a mexikói(?) rendezőt miért kellett 'kirúgni'? Sokkal jobb anyagot csinált, mint angol 'kollegája'-aki mehetne ennyi erővel utcát seperni. De arra is kíváncsi lettem volna, hogy Columbus Úr mit alkotott volna a későbbi könyvekkel!:) Mellesleg szerintem a HP világát azzal lehetne megmenteni a filmvásznon, hogy ahogy van, úgy az összeset ÚJRA leforgatni. Mondjuk egy jó 5-10 év múlva. És hozáértő kezekbe adni. Most jól kiveszik a pénzt, nagy célközönség, aztán rendes filmeket csinálni belőlük, 1!!!! rendezővel. Mert az is milyen dolog már, hogy rendező rendezőt követ, így nagyon nem egységes az egész WÁÁÁÁ

  • csgj
    #38
    Szerintem meg jól esik mindenkinek jó keményen leszólni vmelyik HP filmet/filmeket.... Csak mert mindenhol állandóan ez megy, senki sem képes megelégedni azzal, amit kapott... Mert ez NEM a könyv, miért kell ennyire véresen komolyan hozzá hasonlítani?! Persze, legyen olyan a története, de hát olyan, csak néhány jelenetet ki kellett vágni, vagy megváltoztatni! Nagyvonalakban azonos a történet, van hangulatuk is, de nem lehet másban olyan jó a film, mint a könyv! Ezt kéne megérteni, és nem morogni minden kis hülyeség miatt!
  • xardas231
    #39
    Szoval ennyi erővel annak is örülnöm kéne h egyáltalán 1 időben játszódik a könyvel?az az 1-2 jelenet meg a kb a film fele arrol nem is beszélve h ahogy a bemutatot elnéztem a kivágott jelenetek helyet másokat raktak be...De akkor már miért maradhatot volna az eredeti?...
  • Inquisitor
    #40
    Hmmm. Jean-Pierre Jeunet??? Megnéznék egy az ő elborult elméjével készült elborult HP6-ot. :)
    Aki olyan filmeket csinált, mint a Delicatessen vagy az Elveszett Gyermekek Városa, Amelie csodálatos élete, vagy az eléggé elbaltázott, de határozottan beteg karakterekkel teli Alien 4.