519



Will Smith vámpírfilmje
  • ZsirosKenyer
    #319
    ez tényleg nagyon jó, főleg a vége tetszik.

    Jó a film sem tiszta happy end mert will meghal, de így hogy nincsen túlélőtábor, és tényleg a főhős az utolsó ember aki végül meg is hal sokkal hátborzongatóbb befejezés.
  • Macccy
    #318
    Áááááá ... elolvastam. Bár nembaj, mert az odahajolós részre már úgyis rájöttem. Viszont ez biztos vagy az egész csak a tipped? Mármint ez a fajta befejezés?!

    Énis remélem a dvd-n helyet kap ez és más jelenetek is ...

    Ui: hol az a póráz, meg kell nézzem ...?
  • Macccy
    #317
    Hhhhh ...

    "Novella, nem regény. Szvsz 10-12 oldalnál nem lehet több... (csak tipp)"
    Hmm. Én ezt nem értem, mármint a kijavítást. Mondtam, hogy regény? Én nem mondtam azt, hogy regény. Nyomj egy Ctrl+F -et és meglátod, hogy nem mondtam ... Vagy csak a "könyv" formai megnevezés zavart meg?

    "Szerintem ilyenhez még csak hasonló "jelenet" nincs a novellában..."
    Azzal arra céloztam ha megnézed, hogy a novellában ezek sötétben élő, de nem primitív lények és értelmesek. Nem azt mondtam, hogy a csapdaállítás is a könyvben volt. Azért is kérdeztem Hun-tól, hogy miből gondolja ...

    "Mondjuk a filmben csak Neville szemszögéből tudunk bármit is a zombikról. Ő kijelenti, hogy "hüjék ezek, mint a főőd"
    Hát szerintem nem csak kijelenti :) Ha megnézed egy jólfejlett kecske szintjét ütik meg, mindennek fejjel rohannak, de azt nagyon. És harapnak is ezerrel. Grrr. Erre nem kell kijelenteni, hogy hülyék, ezek nagyon annak tűnnek. Én legalábbis nem állnék le velük sakkozni.

    "Abban a vágásban, amikor megjelenik a kutyákkal a vezérgeci, mintha egy pillanatra visszafogná őket"
    Vissza visszafogja őket, de nem láttam rajtuk segédeszközt, gondolom a szőrtelen ... szőrüket tépi. Vagy a farkukat ... :)
  • Hoz_Hun
    #316
    Tényleg novellának számít, de kb 160 oldal.
  • Hoz_Hun
    #315
    Sajnos nem tudom magyarul elérhető-e a novella. :(

    Biztos.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az eredeti elképzelésben Will/Neville rájön, hogy ezek a zombi-mutánsok mégis mutatnak némi intelligenciát és megpróbál velük szót érteni a végén. Visszaadja az alfa nőstényt és a csajjal meg a gyerekkel elmegy a túlélő városkába. Aztán írók rájöttek hogy akkor a film címe nem stimmel és úgy döntöttek kinyírják Willt hogy legenda lehessen. A DVD kiadásban szerintem ez alternatíva ként rajta lesz, de ezt csak én tippelem. Amúgy sok kép látható, ahogy az alfa hím odahajol Will arcához, na az a végén a nőstényátadós résznél lenne

    Amúgy kék jól írta. Valóban szagokat tüntet el. Valóban van póráz a kutyákon (de hogyhogy idomította be őket hogy ne magát az alfa hímet támadják meg az rejtély).
  • Sland
    #314
    Dede, szerintem is előbb visszafogja őket, majd hatalmas vigyorral ráuszicccsssa Neville-re a kutyulikat.
  • dronkZero
    #313
    Novella, nem regény. Szvsz 10-12 oldalnál nem lehet több... (csak tipp)

    "Amúgy, ha már ennyit változtattak, biztos vagy benne, hogy a főgenyó állította azt a csapdát?"

    Szerintem ilyenhez még csak hasonló "jelenet" nincs a novellában...

    "Én még mindíg azt mondom, hogy a filmben kajak hülyék a lények vagy csak jól titkolják."

    Mondjuk a filmben csak Neville szemszögéből tudunk bármit is a zombikról. Ő kijelenti, hogy "hüjék ezek, mint a főőd", de a jelek szerint téved.
    Elsősorban nem hülyék, hanem mérhetetlenül agresszívek.
    Hm?

    "de a póráz az új ... én legalábbis nem láttam a pincsiken pórázt :)"

    Na ja, ez csak rémlik. Abban a vágásban, amikor megjelenik a kutyákkal a vezérgeci, mintha egy pillanatra visszafogná őket, és csak utána ereszti rá a niggerre. Vagy nem?
  • Sland
    #312
    Amúgy talált már valaki letölthető OST-t? (egyben minden számmal)

    Lista már van ugyan, de pl olyan számot amit bob m. írt és smith énekel, nem nagyon lehet sehol sem megtalálni.
  • Sland
    #311
    Aztakurva, ez nagyon jó lehet.

    csak kár hogy elolvastam a végét is a commentnek... :(
  • Macccy
    #310
    Kell nekem ez a könyv, nemtudod hol lehet megvenni?

    Amúgy, ha már ennyit változtattak, biztos vagy benne, hogy a főgenyó állította azt a csapdát? Én még mindíg azt mondom, hogy a filmben kajak hülyék a lények vagy csak jól titkolják. Ja és a kutyás rész nekem se volt tiszta, de a póráz az új ... én legalábbis nem láttam a pincsiken pórázt :)
  • dronkZero
    #309
    Ja, azt azért csinálta?

    Többször is van ez? Nekem az első hazaérkezése van meg emlékeimben (egyszer láttam csak), ott akkor azt hittem, hogy vitt magával vizet, hogy ne kelljen fertőzött vizeket innia napközben (főleg Samnek), aztán mikor hazaért, kiöntötte, mert már nem kell...

    De simán elfogadom ezt a verziót is. Úgy akkor okés Fred megtalálása.

    Bár akkor már a leparkolt kocsijában is érezhették a szagát. Illetve nehéz nyomkövetni szag alapján, ha autóval járkál...
  • dronkZero
    #308
    Hm, tényleg.
  • kék
    #307
    "De Fred abszolút rejtély. Hogy találták meg? Honnan tudták, hogy pont abba a videotékába jár?"

    Ha megfigyelted, mielőtt bement volna a házba mindig fellocsolta a járdát és a lépcsőt. Valószínűleg így tüntette el a szagokat. A videótékánál mindig ugyanolyan erős volt a szag, ezért tudták, hogy többször is benéz oda.
  • Hoz_Hun
    #306
    Azért kutya, (filmben egy újságkivágásról a falon kiderül) mert zombi kutyák képesek, már naplemente előtt kimenni a szürkületi utcára. A zombik nem tudtak volna árnyékban neville után menni, de a kutyák igen.
    A csapdát amúgy a főzombi állította.
  • Hoz_Hun
    #305
    Spoilerben leírom az eredeti novellá dióhéjban, ha valakit érdekelne:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A történet 1976-79 körül játszódik a "jövőben" (a novella 1954-ben íródott). A főszereplő, mint a filmben Robert Neville (szőke fehér ember, de ez nem számít). Egy vírus irtotta ki az emberiséget hasonlóan a filmben látottakhoz, de nem rákellenes szerként terjedt el. A mutánsok vámpírok (nem zombik) a vámpírok jellemzőivel, nappal kényszeredetten alszanak. A filmmel ellentétben Neville tényleg az egyetlen megmaradt ember és nem kutató, lövése sincs az ellenszer elkészítéséhez meg se próbálja. A szörnyek nem primitívek, képesek beszélni és tudják, hogy Neville hol lakik. Ez külön gondot okoz a főszereplőnek, mert éjszakánként a vámpírok támadnak és folyamatosan bekiabálnak, inzultálják, provokálják Nevillet. Nappal a házát reparálja és vámpírokra vadászik, akiket álmuk lemészárol válogatás nélkül.
    Egy nap meglát egy kutyát és heteket tölt azzal, hogy magához édesgesse. Ez végül sikerül is, de a kutya egy héttel később meghal a vírustól.
    A történetben kb ez idő tájt kiderül, hogy pár fertőzött képes kordában tartani a "betegségét". Ezek a "még élő" emberek a gyengeségeiben nem különbözik a vámpíroktól, azaz nem képesek nappal mozogni. Neville nem is tesz különbséget köztük és lemészárolja a "még élő" embereket is akik már összetömörültek és egy újfajta közösséget alkotnak. Persze utálják Nevillet, aki álmukban gyilkolja le őket és úgy határoznak, hogy a kutya esetét figyelembe véve elküldenek hozzá egy kémet, egy csajt. Speciális tablettákkal korlátozott ideig képesek a napon tartózkodni, így a csaj elmegy Nevellehez, de amikor meglátja úgy megijed tőle, hogy megpróbál elfutni, de Neville elkapja (a kutyával ellentétben a csajjal nem óvatoskodik). Vértesztnek veti alá és kiderül, hogy vámpír, de sikerül Nevillet leütnie és elmenekülnie. Egy üzenetet hagy Nevillenek, és tudatja hogy vannak "még élő" emberek, akik közösségben élnek és őt kémkedni küldték, hogy kiderítse a "szörny" természetét.
    Egy hónappal később a "még élő" emberek megrohamozzák Neville rejtekhelyét, őt magát megsebesítik, de nem ölik meg. Elviszik magukkal, hogy nyilvánosan kivégezzék. A fogságban a csaj meglátogatja és tablettákat ad neki, hogy öngyilkos lehessen, ne keljen a nyilvános kivégzést elszenvednie. Halálában döbben rá Neville, hogy ebben az újfajta civilizációban ő maga volt az a legendás szörny, amit mi vámpírként utálunk. Aki álmukban támadnak rá a szerencsétlenekre és öli meg őket. Ezért fejeződik be a regény Neville utolsó gondolatával "I am Legend" azaz Legenda vagyok.
  • dronkZero
    #304
    Ja, még annyi:
    Miért 3 kutya? Miért nem 500 zombi? Annyira nem törték össze magukat, hogy elkapják...

    Zombikutyának minek/hogyan póráz? Ha már a pórázig eljutottak agyban, akkor a csapda is mehet... Ősember is hamar feltalálta csapdát, rögtön a bot és a kő után...
  • dronkZero
    #303
    Dehogy veszem kioktatásnak. Beszélgetünk, nem?

    "Egyéni véleményem, hogy még mindíg nem hiszem el, hogy képesek lennének ezek a retardáltak csapdát állítani, ha arra is képtelenek voltak, hogy a plexiajtó kilincsét megbasztassák - ha mindkét oldalról kulcs nélkül zárható, akkor annyira biztonságos nem lehet. Állat módjára foggal téptek és fejjel törtek mindent, még az általatok "főellenségnek" nevezett alfa geci is, ami persze csak a kúrváját akarta."

    Ööö, és az hogy hangzik, hogy higgadtan* fel tudja állítani a csapdát éjszaka. De mikor már ott van az orra előtt a préda, sarokba szorítva, akkor agy(maradék) kikapcsol, és már csak a zúzás a lényeg?

    *bár a hangok alapján nem túl nyugisak az éjszakai zombipartik...

    "A csapda pedig szerintem nem azért volt a lyuk előtt, hogy a zimbes-zombik páholyból pop cornnal kézbe nézhessék ahogy Neville beleakad. "

    Hm. Nem tudják, hogy hol lakik, úgyhogy gyakorlatilag bárhol felállíthatják a csapdát. Akkor meg nem érdemes messzire menni, lehet a saját küszöb előtt is.
    De Fred abszolút rejtély. Hogy találták meg? Honnan tudták, hogy pont abba a videotékába jár? Hány százezer próbababa lehet NY-ban, közülük hogy választották ki pont Fredet?
    Szerintem ez a csapdás rész a legnagyobb stikli az egész filmben.

    "Állatok a városban. Ez sima ügy, mondta is Shiwo is meg talán más is: állatkertből gyüttek. "

    Annyira szvsz nem sima ügy. Még ha nincs is ember a városban, minek megy oda őz? Van annak természetes élőhelye, ott érzi jól magát. Meg különben is, aszfalton véresre kopnak a patái... Lóra is kell patkó...

    Mindegy egyébként, szerintem mi itt már többet rágódtunk ezeken, mint a forgatás alatt az egész stáb együttvéve...
  • Macccy
    #302
    Azért nem kevés bajotok van. Igazán nem kötekedni akarok, mert tökéletes film nincs és énis biztos jobban örültem volna ha hűbbek maradnak a novellához, de azért ilyeneken fennakadni ...
    (huhh, hol is, hol is kezdjem)

    1. Kigyúrt, szálkás, szöcskezombik. Oké, kicsit tényleg túlzás, de talán ha nem ennénk mi sem annyi szemetet és zsírt (NorbiUpdate vér-vega étrendet mindenkinek), talán ha alkonyattól pirkadatig futkosnánk mint pók a falon és puszta kézzel cincálnánk mindent akár csak 2-3 évig, akkor mi is úgy másznánk és ugranánk mint a macskák. Nemtudom. Ha belegondoltok azárt ma is vannak igen ügyes falmászó emberek és az olimpikonok se semmik, lehet vért szittyóznak azok is
    2. Csapdás cserkészek. Egyéni véleményem, hogy még mindíg nem hiszem el, hogy képesek lennének ezek a retardáltak csapdát állítani, ha arra is képtelenek voltak, hogy a plexiajtó kilincsét megbasztassák - ha mindkét oldalról kulcs nélkül zárható, akkor annyira biztonságos nem lehet. Állat módjára foggal téptek és fejjel törtek mindent, még az általatok "főellenségnek" nevezett alfa geci is, ami persze csak a kúrváját akarta. A csapda pedig szerintem nem azért volt a lyuk előtt, hogy a zimbes-zombik páholyból pop cornnal kézbe nézhessék ahogy Neville beleakad. Szerintem épp fordítva, azért volt ott a csapda mert ott volt az a kúrva lyuk és ami azon kilép az csett ... A rongy az spec jogos, az nem volt mellékelve leégés ellen, de bőven lehetett egy rég otthagyott csapda is. A lényeg hogy nem kell szerintem túlmisztifikálni azokat a csökevényes beteg kreténeket.
    3. Levaxolt SUV és a szeneskamra. Na most komolyan ezt miért? Úgyértem ott az a sok kulcs, szerintetek a Mustang GT-t is honnan szerezte? Hát persze, hogy ha kihalna minden, én is besétálnék a legközelebbi szalonba néhány jó dögért. A kulcsokat meg nem hagyom bennük, mer noha az oldschool amerikában sose visznek el egy autót se az uccáról, de ezek az intelligens zombilények, ezek még elfurikáznák a benyát. Ja meg a szeneskamra, na ott meg nem sunnyogott ki senki, mondja is Neville Anna-nak, hogy maradjanak benn amíg vége nem lesz (most nem emlékszem, szó szerint talán úgy mondja, hogy amíg el nem mennek). Anna is mondja neki, hogy másszon be mer van ott még hely, nem azt mondja, hogy "há gyerebazmeg, mérnemjössz ki teis, hülyevagy?". Mert amúgy hülyelenne bárki is ottmaradni. Az mondjuk igaz, hogy én személy szerint lettem volna annyira tökös, hogy a gránátot kibasztam volna a "pillangó" közepén, ahogy többen is mondták, há nehogymá ne ...
    4. Állatok a városban. Ez sima ügy, mondta is Shiwo is meg talán más is: állatkertből gyüttek. Anélkül nehéz lett volna, mer oroszlánok nem őshonosak ott a keleti parton, de még csak a kontinensen sem. dronkZero kérdezted, hogy ki engedte ki őket? Mér? Nálunk az "Októberfesten" ki gyújtogatta fel a parkoló autókat a belvárosban? És ki dobálta be a kirakatokat? Szerintem nem kizárt, hogy anarchia-tetkós világmegváltó metál-punkok akadnak Bronxban is.

    Még mindíg mondom, hogy ez nem kioktatás, kicsit megvédem csak, ennyi, de ez az én véleményem, azért hogy nehogy ne tudja Zero úgy megnézni a filmet legközelebb, hogy ne ezek a hibák jussanak eszébe.
  • Shiwo
    #301
    1. valszeg a megharapott őzeknek nem volt idejük átalakulni, mert megették őket..
    2. zavargások közepette bárki lehetett..
  • Shiwo
    #300
    szerintem kiszabadultak az állatkertből az állatok, utána a természet már átvette az irányítást.. miután sok zombi van, egy ember, meg pár kóbor tigris, (tehát sok-sok ragadozó) így a növényevő állatkáknak nagy orgiákat szerveztek a génjeik, így tarva fenn az egyensúlyt a természet..
  • Attila8805
    #299
    Hali all!
    Megnéztem a filmet.
    Nekem teccett!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak sajnálom szegény Sam-et.
    [Neki is Németjuhásza van
  • dronkZero
    #298
    Ez elegáns magyarázat...lenne.

    1. A kutyát meg tudta fertőzni a vírus. Őzeket nem? Zombiőzek véres füvet legelnek éjszaka?

    2. Ugye azért az USA nem akkora, hogy Afrikáig érjen, az oroszlán meg csak ott él vadon. Tehát nyilvánvalóan állatkertből szökött. Ki engedte ki őket?

    Kár volt elkezdeni boncolgatni a hibákat... Nem fogom tudni még egyszer úgy megnézni a filmet, hogy ne ezek a hibák járjanak a fejemben... :(

    Mindegy, a képi világ kárpótol a sztori következetlenségeiért...
  • ZsirosKenyer
    #297
    én még -szerencsére- nem láttam zombit élőben :D ,de nekem a 28 nappal később c. filmben nagyon tetszett a megvalósítás. Azok nem mászkáltak házfalakon, nem gonoszkodtak, nem ugrottak 5 métereket, nem terveztek semmit, csak rohangáltak össze-vissza mint a hülyék és ha vkibe belebotlottak azt megtámadták.

    látszik hogy nem amcsik rendezték..
  • ZsirosKenyer
    #296
    Tehát nem azzal van gond, hogy nem olyanok a zombik, mint máshol, hanem hogy ahhoz képest, amit _ebben_ a filmben mondanak róluk, és ahogy viselkednek, az helyenként homlokegyenest különbözik.


    rájt! Nekem is ez a bajom a koncepcióval. Egyfolytában magyarázza Will a videójegyzetekben hogy szociális érzékek csökkenése, tudattalan lét, agresszivitás. Ehhez képest az említett 'főgeci' folyton úgy néz ki mint aki konkrét tervekkel rendelkezik a főhős elpusztítása céljából. Sőt annyira okos hogy a többdiplomás prof agyán is túljárt. (még ha a csapdát nem is ők állították oda, a bábut viszont valszeg igen)
  • LasDen #295
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    3 év alatt kinőtt a fű és az őzek növényevők, így ott éltek a városban......így jön belőle, hogy a ragadozók is mentek utánuk.......
  • dronkZero
    #294
    Nem fogok spoilerezni.

    "miért csili-vili tisztára mosott az autó, amivel az Ann nevű csaj a koloniához hajt a film végén? a sok baj közepette még volt kedve kocsit mosni? "

    Miért, Neville-nek volt kedve? Ő is csillivilli sportkocsival bassza neki az ívet az elején... Úgy tűnik, sok fölös ideje van egy embernek világvége után... :)
    Van egy jelenet, valamikor a film közepe felé, (nem vágom pontosan), kinyit egy szekrényt, aminek az ajtaján lóg vagy ezer kulcs. Na, azok vajon mik? Bement egy Dodge gyárba, és rekvirált párszáz Vipert? És mind szépen lemosva garázsban valahol? :P

    "és a végén, amikor Nevell doktor bebújtatja a nőt meg a gyereket a falba, vajon azon a cuccon jutott ki a csaj és a gyerek? mert ha igen, a vámpirok is használhatták volna..."

    Asszem arról volt szó, hogy "szénledobó", és hogy bújjanak oda, amíg szétcsap köztük. Gondolom miután felcafatolta a szobányi zombit meg a vezérgecit, a többi már nem "gondolta", hogy maradt lenn még ember...

    De ha már "mi lett volna, ha" kérdéseknél tartunk... Ha ő is elbújik, a zombik meg felfalják az egyetlen elérhető embert (ja igen, rendezőék elfelejtkeztek egy emberről, a meggyógyított zombiról), akkor azoknak elviekben nem kellett volna meghalni/meggyógyulni?
  • Skiper
    #293
    az éhendöglés dolog is szült egy kérdést:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogyan került be a városba a sok vadállat? miért mennének oda, ha ott nincs mit enniük? mert azon a néhány gazon kívül ami volt az utcákon meg a parton aligha akad más táplálék... és a vámpírok ha a vadállatokat ették (mert ember nem maradt, csak ők), hogyhogy olyan sok őz császkált a városban?


    amúgy én is imádom a filmet; will smith játékát, ezt az atmoszférát,és a szövegeket. a hibák ellenére is. köcsög producerek :)
  • Skiper
    #292
    Bizony, sok dolog (hiba) mögött én is a csúf producer klisés hozzáállását sejtem. PL.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    miért csili-vili tisztára mosott az autó, amivel az Ann nevű csaj a koloniához hajt a film végén? a sok baj közepette még volt kedve kocsit mosni?
    és a végén, amikor Nevell doktor bebújtatja a nőt meg a gyereket a falba, vajon azon a cuccon jutott ki a csaj és a gyerek? mert ha igen, a vámpirok is használhatták volna...
  • dronkZero
    #291
    Hm, ja. Külföldi fórumokon meg azért kapja a fikaáradatot a film, mert kb a fele sincs benne a filmben novellából. (Nem olvastam egyébként) Ott vámpírokról* van szó, meg hogy Neville a mumusuk, akivel a mutáns anyukák ijesztgetik a gyerekeket. (Komolyan!) Merthogy ő időnként megjelenik, és lemészárol egy párat.

    *vámpírok: kicsit nehezen fogom ezt a koncepciót, pedig elvileg ez a film alapja. Ha van egyetlen egy élő ember a Földön (a novellában nincs kolónia), akkor a vámpírok hogyan nem döglenek éhen? Józsi kiszívja Béla vérét, Béla Gézáét, Géza meg Józsiét, és akkor mindenki jóllakott? :P

    Egyébként nem várom el egy filmtől/regénytől/bármitől, hogy reális legyen, de legalább kontextusában legyen már értelmezhető és logikus!

    Na meg azt hozzátenném még egyszer, hogy tetszett a film, ha nem így lenne, baszam volna írni ebbe a topicba...
  • dronkZero
    #290
    Azé' válaszolok... :)

    Szerintem minden zombifilmet önmagában lehet csak vizsgálni. Nincs értelme hasonlítgatni más filmekhez.

    Ellenben ha önellentmondások vannak a sztoriban, akkor az gáz, költségvetéstől függetlenül.

    Tehát nem azzal van gond, hogy nem olyanok a zombik, mint máshol, hanem hogy ahhoz képest, amit _ebben_ a filmben mondanak róluk, és ahogy viselkednek, az helyenként homlokegyenest különbözik.

    Szerintem.
  • karajjj
    #289
    ott a pont
  • LasDen #288
    úgy monjátok, hogy milyen legyenek a zombik, mintha már láttatok volna párat élőben :D
    (ja és ne kezdjetek el regényeket írni, hogy igazatok van, me biztos úgy van......túl fáratt vagyok hogy arra is válaszoljak....)
  • Shiwo
    #287
    " Mintha a kész film forgatókönyvét elolvasta volna a producer, aztán "Nagyon jó, nagyon jó, de legyen benne főellenség, mert a nézőknek az kell!" "


    pedig valszeg ez történt.. hisz elvileg novella alapján készült (adva volt a történet), simán elképzelhető, hogy producer vagy egyébb állatfaj agyszüleménye a főgenya, meg a falon futkozós zombik ötlete is, mert az olyan "cool"-osan mutat amcsi szemmel a filmben..
  • dronkZero
    #286
    Na helló!
    Egy kicsit régebbi témátokra visszatérve:

    Szerintem tutira nem a _saját_ csapdájába esett bele. Hogy miért?
    1. Ott a kitört ablak a csapda mellett. Nagyon nézegeti is abban a jelenetben. Onnan jön elő a kutyás vezérgeci is.

    2. Előtte jó alaposan bemutatják, hogy hogyan állítja a csapdát, meg hogyan bassza fel vele az agyukat. Mivel rengeteg ellenszert próbált már ki, és halál nyugalommal állapítja meg, hogy mehet a cucc emberkísérletre, tehát biztosan szerzett már egy halom fertőzöttet ezen a módon. Volt esélyük ellesni tőle a csapdaállítást. (Ennek kicsit ellentmond a "Találtam egy fészket" memo. Akkor talán a vezérgeci volt hiperfejlett agyzombi, hogy elleste a módszert...)

    3. Nem hagyott kint csak úgy csapdákat. Amikor kellett neki egy fertőzött a kísérlethez, akkor kiment és épített egyet. Nemám felderítőkörútra indult, hogy akkor most melyik csapdájában van zombi. (Nem is lenne túl hatékony: 10-ből mondjuk 3 ledobja a takarót és megsül reggel, 2 addig gabalyodik a kötélbe, míg felakasztja magát, 4 meg lerágja a lábát, hogy kiszabaduljon.)

    Szerintem 100%-ig biztos, hogy az _nem_ a saját csapdája volt.
    De akkor honnan a pék farkából tudták a zombik, hogy melyik videotékába jár? Ők is oda jártak, csak este?

    Naja, ez egy film, nem doktori disszertáció...

    Egyébként szerintem a vezérgecit(meg ezt a csapdás jelenetet) kihagyva sokkal ütősebb lett volna a film összhatása. Tök nem passzolt az egész koncepcióba egy "intelligens" zombi, meg szvsz tök gagyi ilyen erőltetetten főellenséget kreálni. Mintha a kész film forgatókönyvét elolvasta volna a producer, aztán "Nagyon jó, nagyon jó, de legyen benne főellenség, mert a nézőknek az kell!"

    Ja, nekem meg totál nem volt parás, a "kötelező" hirtelen-valami-kurvanagy-zajt-csapunk-amitől-szétrobban-a-fejük-a-nézőtéren
    jellegű szándékos ijesztgetésen túl semmi parát nem éreztem. Azok viszont nagyon idegesítettek.

    Mindegy, végeredményben bejött a film, csak így utólag végiggondolva vannak dolgok, amiket jobban, kevésbé klisésen is meg lehetett volna csinálni. Na, majd ha én rendezek töbmillió dolláros filmeket... :P :)
  • ZsirosKenyer
    #285
    megnéztem.
    összességében tetszett a film de telerakták hatalmas amcsi baromságokkal.
    pl. oké hogy mutáció meg minden de ettől még nem kellene automatikusan 5 métereket ugrani, meg házak falán másodpercek alatt felmászniuk a zombiknak. A zombikutyás résznél is nevetséges volt amikor a tag megjelent az oldalán 2 kutyával aztán elengedte őket. Meg a sok ráközelítés a csúnyán néző szörnyekre üvöltésekkel megspécizve.

    Én pár poént is kihagytam volna, de ennek ellenére megérte megnézni.
    Bár a 28 nappal később jóval mélyebb benyomást tett rám, ott nem túloztak el ennyi mindent.
  • Macccy
    #284
    Van fosás, de nem olcsó tinihorror szinten, óriási csattanással leeső rémekkel, hanem inkább nyomasztó helyszínekkel, hangokkal. Nézd csak meg ...
  • akyyy
    #283
    lóól. ezt tőlünk kérdezed?:D
  • overlocker
    #282
    A Digitális verziot nézzem meg vagy a simáta moziba?
  • ZsirosKenyer
    #281
    srácok, szimpatikus a film, lehet ma megnézem. Főként horror elem található benne, vagy azért van sok nyugis rész is?
    Azért kérdem mert imádom a "fallout" típusú filmeket, de a horrorfilmeket utálom.
    Szóval jó ha van benne pár befosós rész, de számomra inkább az lenne az érdekes ahogy a főszereplő éldegél, kutat, és megoldásokat keres. Tehát inkább a kaland része.
  • akyyy
    #280
    ha neked nem kell nem nézed meg, választhatsz, viszont aki meg szivesen megnézne egy folytatást, az csak akkor fogja tudni megnézni ha meg is csinálják.