490
Hogyan kapcsolódnak a földönkívüliek az emberiséghez?
  • CivicVTi
    #331
    national geographic
  • csgj
    #330
    Mi az a NGC? :P
  • CivicVTi
    #329
    NGC -n UFOs musor kezdodott!
  • saddi
    #328
    csak egy teória, én se ebben hiszek, csak egy ötlet, hogy ilyen is lehetett.
    Páran felvázoltak ilyen-olyan történeteket az aktarktiszról, Rossvellről meg miegymásról, én is írtam egyet :)
    Nem kell készpénznek venni, csak néha pörög az agyam, és gyártja a sok baromságot :D
  • csgj
    #327
    azaz az istenes teóriádban nem, de ez is elképzelhető
  • csgj
    #326
    azta, te aztán tudsz írni! :D De igazad van sztem...
  • saddi
    #325
    nagyjából végig olvastam, amiket írtatok, és sok mindenhez hozzászólnék én is.
    Szóval volt az téma, hogy idejönnek különböző lények minket vizsgálni meg miegymás, és valyon miért nem veszik fel a kapcsolatot? Valaki azt a példát hozta fel, hogy te egy hangyával tudsz kommunikálni? Elég szar egy példa volt, mivel a hangyák nem rendelkeznek aggyal, csak egy idegpályával, amibe genetikai úton belevan kódolva pár dolog, nem gondolkoznak, csak ösztönös cselekedetek hajtanak végre.
    Az emberi faj "értelmes", vagyis tud kommunikálni más fajokkal, amik hajlandóak erre. Példaként felhoznám a kutyákat, megvanneki tanítva, hogy gyere ide, akkor idejön. Azt mondod ülsz, akkor leül. Persze ez egyirányú kommunikáció, mert ő nem ilyen módon nekünk dolgokat. De a kutyám ha éhes, egyedi hangjelzést ad. Ha sétálni szeretne, szintén jelzi másik hanggal. Ha szomorú, vagy valami fáj, akkor nyüszít, és vonyít, ezzel jelzi mi a helyzet.
    Jobb példa, pl. az emberszabású majmok. A nevét nem tudom a "legokosabb" majomnak, de több mint 1000 szót ismer, és eltudsz vele beszélgetni. Persze nem tudsz filozofálni az élet értelméről, vagy a tudományos felfedezések mivoltáról, de ha megkérdezed, mitől ilyedtél meg, ő leírja valamiféleképpen, hogy az a csúnya ember megütött vagy valami.

    Jött valaki azzal a példával is, hogy 2 ember vallomása elég, hogy halálra ítéljenek valakit, több millióé nem elég, hogy elhigyjük, itt vannak a földönkívüliek közöttünk, és gyakran látogatnak.
    Ez a példa is több sebből vérzik. Tegyük fel, Mo-n van halálbüntetés. Én elmegyek a bátyámmal, és azt mondjuk, "Fater megölt 16 gyereket, és előtte még jól meg is erőszakolta őket". Ők megkérdik, van bizonyíték? Ha van, egyből utánajárnak, de ha nincs, lehet elküldenek és nem is foglalkoznak vele. Nézzetek meg egy részt bármelyik helyszínelős sorozatból. Ha 5 nyomozó feltételezi, hogy ő volt a gyilkos, nem ítélik el, csak ha kézzel fogható és egyértelmű bizonyítékok vannak. Az ember nem hisz el mindent, amit hall, meg kell, hogy bizonyosodjon róla.
    Több millió ember beszámolt már róla, hogy UFO-t, meg földönkívülit látott. 95%-uk csak mesélni tud róla, ilyen-olyan pontossággal. A maradék 5%-nak van valamilyen bizonyítéka, fénykép vagy videó formájában. De miért van az, hogy az összes ilyen "bizonyíték" elmosódott, zajos, és nem kivehető belőle pontosan mit is látunk. Itt jön az az eset, hogy azt látjuk benne, amit szeretnénk.

    Ezzel nem azt állítom, hogy nem hiszek földönkívüli intelligens életforma létezésében. Csak az emberek fantáziája túl tág, és szeretnek mindent elhinni. Majd ha lesz kézzel fogható bizonyíték, elhiszem én is, hogy itt jártak, vagy most is itt vannak. Persze bennem is él a gyanú, hogy most is itt vannak, és figyelnek bennünket. Tapasztaltam én is 1-2x érdekes dolgot, amit nem tudtam miként megmagyarázni, és minden esetben többen voltunk. De csak röhögtünk rajta, hogy megint egy UFO, és nem rohantuk egyből a fókuszhoz, meg a talkshowkba, hogy én ezt és azt láttam.

    Nekünk embereknek korlátozva van az érzékszerveink használhatósága. Alig látunk valamit abból, ami körülvesz minket. Látott már valaki szabad szemmel elektromosságot, mágneses mezőt, sugárzást, hang/rádióhullámot, vagy hőt? És még sorolhatnám...
    Mi van, ha olyan életformák léteznek, amiket nem tudunk érzékelni? Most is itt ülhet mellettem a szobában, és én sosem fogom megtudni.

    Arról is beszéltetek, miként jutnak ide, lehet olyan messze vannak, amit felfogni se tudunk. A fénynél jelenlegi tudásunk szerint nincs gyorsabb. És mi van, ha képesek a teret hajlítani? Sokan úgy gondolják, a tér és idő nem lineáris vonalon halad (nem a heroesban hallottam ilyesmiről először). Persze ez csak találgatás, fel sem tudjuk fogni a legtöbb dolgot, mert képtelenek vagyunk rá.

    Azt se tudjuk jelenleg, hogy mit tekinthetünk életnek. Nincs rá használható megfogalmazás, mivel csak a szén alapú életet ismerjük, mással nem találoztunk. De lehet, hogy a Föld is egy élőlény, csak mi ezt nem látjuk (laposnak hitték jó ideig, meg hogy a világ középpontja, ki tudja mik derülnek még ki, amik gyökeresen megváltoztatják a jelenlegi világnézetek).

    Abban azért biztos vagyok, hogy van élet rajtunk kívül is. Valakinek elkellett ültetni itt az élet csíráját, a semmiből nem alakulhatott ki. Olyan nincs, hogy a semmiből lesz valami (persze ez is csak a jelenlegi tudásunkból fakad, aztán később lehet röhögve gondolnak vissza az ilyesmikre).

    Sokszor gondolkozom az olyasmikon, mi hogyan alakult ki, és hogy külső beavatkozást kaptunk-e, hogy idáig jussunk. Egy tézisem is van, kicsit hajaz a csillagkapura, mert az alap sztori jól ki van találva.
    Szóval tegyük fel, van valami nagyon fejlett faj. Nem Istenek, de rengeteg dolgot tudnak. Keresik az értelmes lényeket, és vizsgálnak mindent, mint ahogy mi is próbálunk minél okosobban lenni. Régen rá találtak erre a bolygóra, pár ezer évvel ezelőtt. Felfigyeltek egy fajra, ami intelligensnek tünt, mivel összefogtak egymással, és ha egyedül könnyen sebezhetőek is voltak, egységben minden mást sikerült legyőzniük. Szociális kapcsolatok alakultak ki közöttük, a többi életformához nem hasonlíthatóan. Eszközöket használtak, amiket tovább fejlesztettek, nem dobták el, ha már nem volt szükségük rá. Felhasználtak olyan dolgokat, amiktől a többi lény rettegett, és a hasznot is hoztak belőle. Figyelték őket, de leragadtak egy ponton, fejlődtek valamelyest, de bizonyos határokat nem tudtak leküzdeni.
    Ekkor beavatkoztak.
    A vallások, és mítoszok, mágikus dolgok igaz megjelentek már primitív formában az ősidőkben is, de az ókor volt, ahol kibontakozott, Isteneket imádtak, és mindegyikhez valamit társítottak. Lehetséges, hogy ezek az "Istenek" nem földi lények voltak, akik némi tudást adtak, megtanították az embereket építeni, a természet "ajándékait" felhasználni, törvényeket adtak nekik, amiket be kell tartani és tartatni. Az ókor korai szakaszaiban mindenhol politeizmus volt, szóval lehet, hogy mindegyik népet meglátogatták ezek az idegenek. Mivel az írás, és az emlékek rögzítése még csak ekkor kezdett kialakulni, nem maradtak fennt fontos dolgok. Ezután magukra hagyták az emberekte, és azóta csak várnak, és nézik, hogyan alakulnak a dolgok, de nem avatkoznak bele. A kezdőlökés megvolt, a többi rajtunk áll, hogy megismerhetjük-e őket. Ha helyesen cselekszünk, és jó irányba haladunk, felveszik velünk a kapcsolatot, amint képesek leszünk elfogadni őket, és megérteni.

    De az emberiség nagyon rossz irányba halad, nem sorolom fel azt a rengeteg hülyeséget, amit csinálunk. Ha tegyük fel, volna egy időgép, és megnézhetnénk, mi lenne 1000 év múlva, szvsz. eltünnénk, új életformákkal találkozhatnánk. De a legnagyobb bajunk az, hogy nem saját magunkat veszélyeztetjük, hanem több millió fajt is...
  • vizes
    #324
    "Ha a CIA nyilvánoságra hozná az összes földön kívüli aktát, itt kutyavilág lenne"

    Mivan???

    Te talán többet tudsz ezekről az "aktákról"?
    Szerintem te túl sok filmet láttál az 51. körzetről.

    Nem állítom, hogy ne lenne rajtunk kívűl más, értelmes civilizáció.
    De ezek a kitalált hülyeségek és tényként kezelt marhaságok...
  • GVG
    #323
    az a kézmozdulat...ahogy a vizitdíjat kéri az alientöl
  • JAG1
    #322
    Teljesen elvesztettem a fonalat...

  • csgj
    #321
    miért szomorítanál el? Ez egy újabb bizonyíték... Hiszen írtam, hogy van az a kép, amin a télapó sört vedel... És az a sör nyílván ilyen UFO sör!!!
  • JAG1
    #320
    Kicsit elszomorítalak, de ez akkor mi?

  • JAG1
    #319
    :-)
    A sört meg már itt szerette meg.
  • Sir Quno Jedi
    #318
    Naés. AZ egész tápig egy gumiszobastyle förtelem, amit egy kisóvódás nyitott. Azé van! :D Majd átrakják a gumiba, ha megunják.
  • csgj
    #317
    Mikulás=Földönkívüli. EZ 100%!!! Megcáfolhatatlan tény! Ez a kép azt ábrázolja, hogy miképpen jött le a földre a Télapó... És most be is fejezem, mert ez már gumiszoba style, sorry azoknak akiket zavart :)

  • csgj
    #316
    hmm... egyre gyanúsabb nekem ez az UFO-télapó dolog...

    Találtam olyan képet is, amin sörösüveget fog a télapó, de az nem volt földönkívüli... :( Nem baj, akkor is, most már biztos, hogy a Miki egy űrlény... Csakis az űrhajójával juthat el minden házhoz karácsonykor/mikuláskor(-nálunk) :P
  • JAG1
    #315
    Hátb+. :-)
    Nézem már egy ideje, de ez valami fertelmes. :-)
    Ezt tuti ufo csinálta, ilyen randát ember nem képes alkotni. :-)
  • Sir Quno Jedi
    #314
    mán a spejzben vannak...
  • JAG1
    #313
    :-D
  • Sir Quno Jedi
    #312
    Mintha?!!! Hmmm... Gondolkodjál!
  • csgj
    #311
    egyébként olyan sapkája van, mintha rász*rták volna a fejére... :D
  • Sir Quno Jedi
    #310
    És még dohányzik is a rohatt! Biztos marcsival tömi a pipáját! VAGY ópiummal, mer kemény!
  • csgj
    #309
    az, hogy a télapó egy alkoholista földönkívüli

    íme a bizonyíték:
  • JAG1
    #308
    Hát akkor topik klóz, a dolgot megoldottuk.
    A télapó az oka mindennek...
  • Sir Quno Jedi
    #307
    A kanos télapó bebaszik 24.-én a sok sörtől és szarrá lövi a mocsok ufonauták szürke kis seggét, a lefűrészelt csövű vadászpuskájával! AZ! Egy hős születik!
  • JAG1
    #306
    :-D

    Most azon gondolkodom, hogy a télapó, a földönkívüliek és a sör között milyen kapcsolat van...
  • Sir Quno Jedi
    #305
    Naugye. Mindjárt lényegtelenné is vált tehát a kérdés, hogy van-e télapó. Merhogy tök8! :D
  • JAG1
    #304
    Azokat ismerem, mindegyik kamuzik.
    A múltkor is kértem tőlük egy balatoni nyaralót és szartak hozni...
  • Sir Quno Jedi
    #303
    Télapó mán hogyne vóna?!! Teli vannak velük a plázák minden karikor. Fele részeg...
  • JAG1
    #302
    "CSAK egy film!"

    Napaszmeg.
    Ha most azt mered mondani, hogy télapó sincs, tökönszúrom magam...
  • Sir Quno Jedi
    #301
    Akkó beszoptad, mer azok nagyon kihalnak, ha a Sithek előbújnak. Tudod, azok mindig ketten vannak (ami egy faszság, köszönjük meg GLucasnak az epizód 1-et, ami NEM létezik az én világomban)!!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #300
    Nem az italnak te alultájékozott! :DDD Hanem az abban élő baktérium kultúráknak, gombáknak, vírusoknak és a jó Isten sem tudja miknek még. Arról akkor még nem is beszéltünk, hogy a serük lehet, hogy alapban mérgező a számunkra, esetleg olyan nahézfémeket/nyomelemeket tartalmaz, amik hosszabb távon kinyírnak minket.

    Ne az elbaszott Star Trekből induljunk már ki, ahol védőruha, meg szkafander nélkül császkálnak full idegen bolygókon! Uramatyám! És ott azzal akarják kimagyarázni, hogy azé, mer bioszűrő van a transzporterben és az felsugarazáskor lent hagyja a káros bacikat. Bázé! Peeersze... CSAK egy film!
  • JAG1
    #299
    Azt honnan veszed, hogy más életforma számára, te nem vagy e egyenlő egy gomba civilizáltságával?
  • _Vegeta_
    #298
    Nem vagyok biologus, de ilyen szelsoseges hatasa lehetne egy mas bolygon, nyilvanvaloan mas eghajlati tulajdonsagokkal es mas noveny erjesztesebol szarmazo alkoholos italnak? Eleg nehez szamomra ezt elkepzelni. :S
  • JAG1
    #297
    És ha Jedi leszek a mikróbáktól?
  • Sir Quno Jedi
    #296
    Azé a cifrafosás nem egyenlő a full kínhalállal, amit ismeretlen mikróbáktól bármikor elszenvedhetsz.
  • _Vegeta_
    #295
    Vegulis ja. :D

    #282, #284: Egy nem intelligens eletformaval hiaba jon, a hasonlitgatas teljesen ertelmetlen temrmeszetes hogy egy hangyanak koze sincs a vilaghoz, egyszeruen a termeszet resze. A termeszet alapveto torvenyei pedig a sajat vilagegyetemunkben mindenhol allandoak. Ezert mondtam. :)

    #289: Nem ertek egyet. A "van-e isten" kerdes tobb szempontbol is lenyeges. Egyreszt ez a vegso kerdes (a elet, a vilagmindenseg meg minden:D) megaztan sok ember eletere kihatassal van miben hisz, hisz-e egyaltalan valami termeszet feletti izeben. ;)
    #290: Itt van a kutya elasva. :D Izé szoval egyetertek. :D
  • JAG1
    #294
    :-D
  • JAG1
    #293
    Hát ha az az ára... :-)

    Egyébként az ilyen dolgokért elég csak Egyiptomba menni, ott is 1 hét múlva olyan cifrafosás jön az emberre, hogy nem tudja merre szaladjon. :-)
  • Sir Quno Jedi
    #292
    És valszeg. rövid úton bele is döglenél, mivel a mi söreink is a mi mikróbáinkat és gombáinkat tartalmazzák, attól erjednek sörré. Csak mi immúnisak vagyunk rá többnyire, de az idegenek sörében lévő ismeretlen élőlények kinyírhatnak seperc alatt...