427
  • vjazemszkij
    #227
    helló!
    azt hiszem elakadtam :) mert most a hajón vagyok de nem történik semmi nem indul sehova vagy nem is kell neki?és ott van az az argos aki csak áll és miért nem kormányozza azt a hajót valahova. na szóval itt mit is kell csinálni?légyszi segítsetek!köszi
  • zorrobomber
    #226
    egyébként eddig(pár óra) jó game, ma kezdtem bele, ezért olvastam bele totyikba
  • zorrobomber
    #225
    bezzeg én, anno, fiatal koromban le se szartam hogy kukkot sem értek a gamékból :D toltam oszt kalap kabát sapka sál, a végén meg megtanultam angolul, hopp!
  • MCSeid
    #224
    Thx a segítséget kivégeztem :D
  • Pio
    #223
    #200-ban pont leírtam spoilerben az első két fázist, ha gondolod nézd meg :)
  • dezsolti78
    #222
    youtube-on keress rá fent van. final bossfight asszem.egyébként nem lesz olyan nagy szám kinyírni. sok sikert!
  • MCSeid
    #221
    Hali!
    kéne egy kis segítség, hogy kell megölni Peliást(asszem ez a neve), mert nekem csak repked ide oda és nem tom sehogyse leszedni :S
  • Harkat 89
    #220
    Hát ja, mivel rétegjáték vagy hogy is mondtátok, gondolom nemfognak többet csinálni, mert ha olyan sikert ért volna el mint mondjuk a God of War akor elég valószínű volna még több ilyen játék. Bár én is bízok benne adnak még ki ehez hasonlót, pár újításal.
  • Pio
    #219
    Nincs mit, nem vagy hülye, csak elkeveredtél. :) Amúgy meg hajrá!

    Én meg ma bemagyaráztam magamnak, hogy lehet, hogy elindít a Codemasters egy ilyen vonalat is és ki fog adni évente-kétévente hasonló jellegű mitológiai RPGket. Hejj, de szép is lenne, ha igaz lenne... Téma az lenne dögivel annyi biztos :) Persze valószínűleg csak álmodik a nyomor... :(
  • tomiee85
    #218
    jah hát ha így nézzük akkor elég hülye vok:D igaz tényleg...akkor már csak a final csata van...thx
  • Pio
    #217
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az a 4 nem 4 hanem 3 és ha kiválasztod az egyiket és elvégzed ott a feladatodat akkor utána a maradék kettő közül választhatsz egyet majd végül elmész a harmadikra is. Ha figyelted a történetet akkor nem is igazán értem, hogy hogyan nem esett le, hogy mi az a 3 helyszín, miért az a 3 helyszín és pláne hogy végigjártad mind a 3 helyszínt.
    A helyszínek pedig:
    1. szülőfölded, a történet kezdete
    2. az orákulum, a feladat letisztázása: össze kell szedni a négy isten 1-1 leszármazottját, és el is mondja, hogy hol keress közülük 3at. Ez a három helyszín látogatható meg random sorrendben:
    3/a. Árész leszármazottja, Mükéné városa. Itt jól elkülöníthető a város illetve az aréna.
    3/b. Hermész leszármazottja, a kentaurok földje, ez egy viszonylag egységes terület.
    3/c. Athéné leszármazottja, a "megfagyasztott" falu és Medusa története. Itt jól elkülönül a kinti rész ami aztán kibővül egy szellemvilággal és a templomban való kalandozás.
    Nagyon, nagyon fura, hogy ebből a 3ból csak az egyikre emlékszel, mivel mindegyik egyenként több órányi kalandozás.
    4. Ha a három utód megvan visszamész az orákulumhoz aki elmondja, hogy Apolló utódját nem kell keresned, mert ő is Apolló utódja és elmondja a további teendőket...
    5. Tartarosz, az aranygyapjú megszerzése.
    6. közben a Blacktongues lerohanta szülőföldedet ezért visszamész az immár lángokban álló palotába ezzel adva keretet a hőseposznak.

    Tényleg nagyon furcsa, hogy Neked így kimaradt két helyszín az emlékeidből, hisz minden helyszín a maga módján teljesen egyedi, az őket benépesítő lényeg is különbözőek és mindegyiken egymástól homlokegyenest eltérő feladatokat kell elvégezni a cél érdekében, tehát nagyon fura, hogy így összemosódott Benned a történet. Persze az is lehet, hogy csak nem értetted meg teljesen a történéseket, akkor nem szóltam.


    A játék hossza: ha végigolvastad rendesen a beszélgetéseket, megcsináltál minden mellékküldetést, akkor a korábban megbeszéltek alapján elvileg nagyjából 14-20 óra között kellett kijönnöd attól függően, hogy mennyire rohantál. Ez egy szerepjátékhoz képest gyenge közepes, egy átlag mai játékhoz képest hosszú. Én személy szerint még nagyon hosszan játszogattam volna vele. Sajnos kiegre, folytatásra esély sincs szerintem :( Azért bízzunk benne, hogy a következő év is tartogat majd ehhez hasonló kellemes meglepetéseket, bár én nem nagyon hallottam még jövőre PCre megjelenő szerepjátékról (persze amennyit én olvasok ilyen jellegű híreket nem is csoda... :D )
  • tomiee85
    #216
    Arra lennék kiváncsi hogy tényleg csak ez a pár helyszín van? Az elején mikor 4 célt kinált fel argos bácsi az aszony otthonát választottam ahol az aréna van. Mi lett volna ha a másik 3ból választok 1-et? oda el tudok még jutni? Most a végén járok ahol lándzsát kéne dobnom:D majdcsak rájövök hogy kell:D
  • Dzsí Pí
    #215
    Fbn Lx: bók a keyboard-odnak, szted ha nállam ment vna az R-re, akkor téptem vna a hajam fél órán át pár sorstársammal egyetemben?
    Mind1, mostanra már végigvittem a gamet, szal:)
  • Harkat 89
    #214
    Én eltom dobni a lándzsát, nem azzal van a gond, csak néha nem engedi vagy máshova hajítja:)

    Medusa előtt mikor vitázni kell a palival, ott ha a kérdéseire rosszul válaszolok mi történik? Mert én jól válaszoltam mindre, de kíváncsi vagyok ha rossz let volna akor milett volna? Meg utána lévő vitába ha ő nyeri meg mind a 3-at.
    Meg hogy kell a hajót irányítani? Mert sikerült elindulnom vele , de nemtudom hogy lehetett volna kilogikázni azt.
  • Fbn Lx
    #213
    egyszerűen R betű :D
  • Dzsí Pí
    #212
    Ezazzz, megtaláltam egy ps3 forumon:D
    lándzsadobás: nyomod a spec attackot+dodge(style 2ben: altGr+right shift)
  • Dzsí Pí
    #211
    Baxus, nekem is ez a problémám, hogy a rákba kell eldobni a lándzsát?
    Tóm, h akkor kell, miután blokkoltam a lézersugarát, de hiába nyomkodom az I betüt(style 3 a controllsnál nálam) nem akarja eldobni...
    PLS help!
  • Fbn Lx
    #210
    ha bejön a lassítás, és a zene, kezdje el középen futkosni, amíg vissza nem töltődik az életed. én ezt volt olyan csata, hogy 5ször eljátszottam, mire lenyomtam.
  • tomiee85
    #209
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Énse a szenvedés kedvéért játszok..human fokozaton a második körben a fejek le szoktak kapni...vmiért a harc közben nem töltödik a god power pedig van healelős..
  • Pio
    #208
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a szobrot verve könnyű fokozaton (ciki tudom, de alapvetően minden játékot azon játszok :) ) úgy, hogy első körben nem esett le mit kéne csinálni azt hiszem 3szor kellett leverni a fejeket (és ahogy utaltam rá ebből kétszer gyepáltam a szobrot), tehát annyira nem vészes.
  • tomiee85
    #207
    Köszi a segítséget.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kb hányszor kell lecsapni a fejeket?


    lándzsadobást kipróbálom
  • Pio
    #206
    Medusa
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lecsapod a 4 fejet, Pán lezárja, Medusa meginog, leejti a szobrot. Itt elvileg választhatsz, hogy az ekkor lelógó Medusát csapkodod vagy a szobrot. Nekem egyszerűbbnek tűnt a szobrot, úgyhogy azt csapkodtam. Elvileg a végkifejlet ugyan az lesz. Nehézségi fokozattól és a gyorsaságodtól függően többször el kell játszani ezt a folyamatot (fejek lecsapása, szobor/Medusa csépelése). A szobron például jól látszik, hogy egyre sobban megy tropára.


    Lándzsadobás:
    kontrolleren ugyan úgy nyomva kellett tartani a módosítógombot, mint a mace földbecsapásnál, csak míg mecenél a kis/nagy támadás gombot kellett nyomkodni a lándzsadobásnál ha jól emlékszem, akkor a powerblock gombot kellett. Vagy a dodge-t. De azt hiszem inkább az előbbi. Reméljük valaki majd jön és beírja, billentyűzeten hogy kell, mert lövésem sincs.
  • tomiee85
    #205
    a másik a lándzsa dobása nekem se megy...gondolom alt lenne mint a mace-el amikor hátradobja a többit...de sehogy se hajlandó eldobni csak legyezget vele.
  • tomiee85
    #204
    Hali!

    Medusa-t hogy kell kinyirni? Addig rendben hogy lekapod a 4 fejet és a pan kölök bezárja a lyukakat..Azután essek neki az aranyszobornak? Vagy még 1-2x meg kell ölni a fejeket? Segítsetek léci

    THX
  • Pio
    #203
    Nem ütni kell, hanem dobni. Hogy billentyűzettel azt hogy kell ne kérdezd, mert kontrollerrel játszottam. Még a játék legelején Árész küldetésénél tanít rá meg a játék. Azt hiszem Alt+valami :)
  • Tisiboy
    #202
    Szaisztok
    ÉS hogyan üssem meg lándzsával amikor fel se érem :D
    Elmegy a lézerpajzsa ott vagyok alatta kapkodok a lándzsával de csak egyenesen szúr nem felfele :S
    Aki tud segítsen előre is köszönöm
    Üdv Tisi
  • Pio
    #201
    Az a kiscsaj a delphoi jósnő, mindig rébuszokban beszél. Már az is nagy ajándék tőle, hogy elmondta, hol kell kutakodnod és mit kell keresned, ezt is becsüld meg. Később amúgy nagyon önzetlenül fog neked segíteni, de nem lövöm le :)
    A kard életerőnövelését nem látod sehol teljesen precízen, igazából bebizonyítani se nagyon tudom, hogy tényleg növeli, mert nincs számszerűsítve a dolog. Szerintem abban látszik a növelés, hogy bár a HPcsíkod ugyan akkora, de egy adott ütés kevesebbet vesz le belőle. Ebben a játékban igazából a "tápolós" szerepjátékelemek, tehát a karakter statjai és az ehhez hasonló dolgok teljesen elnagyoltan vannak csak jelen, ha egyáltalán jelen vannak, mert a HP-n és a talentoláson kívül semmi ilyesmi nincs is igazából.
  • Pio
    #200
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez egy többfázisú harc, már én se emlékszem pontosan, de emlékeim szerint az első 2 fázis bonyolultabb, a többi elég magától értetődő:

    1. fázis
    A koponyák mindig körülötted jelennek meg és egyenesen haladnak előre. Annyi a teendőd, hogy kimászol közülük és a koponyakörön kívül se állsz egy vonalba egyikkel se.
    Ezenkívül egy lézertámadása van, ezt blockkal lehet megfogni és közvetlenül utána pár másodpercre leesik a pajzsa. Ez az egyetlen lehetőség arra, hogy megtámadd, mégpedig a lándzsával lehet megdobni, másképp nem lehet sebezni.

    2. fázis
    Ilyenkor a lézert leváltja apró energianyalábokra, vagy mikre. Ezeket blokkolással felfoghatod, ekkor körülötted kezdenek el lebegni. Oda kell mászni alá, amíg körülötted vannak a kis energiabogyók és power blockkal neki kell vágni őket.
  • Tisiboy
    #199
    Köszönöm a segítséget megtaláltam a bibit :D
    Viszont most meg ott akadtam el hogy bejutottam oda ahol a feleségem fekszik vagyis a lehendő de viszont ott van az a röpködő mukso és sehogy se tudom megütni :S a koponyákat kikerülőm utána küld valami varázs csíkot felém utána meg hiába megyek oda nem tok vele mit kezdeni :S
    Előre is köszönöm a segítségeket
    Üdv Tisi
  • Harkat 89
    #198
    Nemtom, lehet nekem szar az angol tudásom. Delphinél tartok, és ott kiscsaj mondta válaszak célállomást, és ad ajándékot vagy mi. Kiválasztottam Kyrthiát és nem adott semi ajándékot. Meg utána eltudtam volna menni a többi helyre is, de odamentem.
    Meg van olyan hogy pl. kard növeli az életem, de én azt hol látom ?
    Amúgy nagyon tetszik a játék, és még csaták nem is voltak igazán:) Zenéje meg eszméletlenül jó, akár a történet is eddig.
  • Fbn Lx
    #197
    azért az a "RÍZ" of dö argonaucc kissé erős volt... -.-'

    egyébként hagyd, ő csak mama2.
  • Pio
    #196
    Volt már valakinek ilyen gondja, az ő hibája az volt, hogy csak nyomkodta a gombot pedig nyomva kell tartani egy halyben állva néhány másodpercig.
  • Dzsí Pí
    #195
    még egy kérdés: a god powereket mikor-hogy tüm használni? nyomom harc közbe a gombjaikat(ki vannak osztva rendesen) de semmi... néha a kardom lightingol, de gondolom az nem az...
  • Pio
    #194
    Ha végivitted az összes aranyszínűt, akkor elvileg már el kellett volna hagynod a szigetet, ugyanis ott a főküldetés egy igen hosszú záróeventet kapott ami után azonnal felkerülsz a hajódra. Engem bosszantott is, mert maradt egy mellékküldetés.
    Nem tudom sajnos, hogy hol akadhattál el vagy mi lehet a gond. Nézz körül, beszélgess a faluban mindenkivel, beszélgess az összes szellemmel is a terepen.
    Illetve ha a térképen nincs aranyszínű pötty bal felül a listánál akkor menj a végére, mert ha több pötty van, mint amennyit ott bal felül ki tud tenni, akkor nem látszik az, amelyik nem fér el.
  • Tisiboy
    #193
    Hát az arany szinü pontot végig vittem vagyis a föküldetést.
    De viszont a szikla mögé így se tudok bemenni :S
    Hogy éred hogy üssek rá a fegyveremel nem tudom elővenni hogyha nincs harc.
  • Pio
    #192
    [spoiler]Ha a sziklánál mondta, hogy húúú, elállja az utat be kéne jutni akkor elvileg csak rá kell csapni párat. Ha viszont még nem mondta, akkor csináld tovább a fő küldetésvonalat (aranyszínű jelölés) és az be fog vezetni a barlangba és akkor meg fogod tudni csinálni a mellékküldetést is.
  • Tisiboy
    #191
    Sziasztok
    Megtudnátok nekem mondani a Kentaurok szigetén a nagy sziklát hogyan kell kinyitani? Mert arra jelöl utat csak nem tudok bemenni a szikla miatt:S
    Előre is köszönöm a segítséget
    Üdv Tisi
  • Dzsí Pí
    #190
    Ó mein führer, oh mein megmentő
    Köszönöm szépen:)
  • Pio
    #189
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Magát a kentaurt kell ütni. Úgy kell a közelébe jutni, hogy haladsz felé és közben a vetődés gombbal elvetődsz a feléd jövő szellemek elől (lehet simán kerülgetni is de így könnyebb szerintem). Aztán ha ott vagy nála ütögesd, vagy ha látod a mentikórt azt ütögesd. Ha jól csináltad akár 3 komnbósort is bele tudsz ütni, mielőtt felágaskodik és megtapossa a földet. Ettől aztán elrepülsz hátra és kezdődik elölről az egész. Ezt kell néhányszor elismételni és kész is vagy.
    Néha jön feléd egy "földcsík", azt nem lehet kikerülni, hátra kell futni előle. Ha küldi, akkor közvetlenül a hátracsapásod után küldi.
    Ha így se sikerül, akkor vedd könnyebb fokozatra.
  • Dzsí Pí
    #188
    Cső, vki mondja már el, h a kentaurok szigetén, a ''chapter végén" hogy a rákba kell lenyomni azt a bitang-dög kentaurt? már a pán átvitt minket ilyen bullet-time idősíkba, küldi rám a szellem-kentaurokat meg a manticore-t, meg ütöm is azt a dögöt, de mégis, konkrétan mi lenne a teendő?