427
  • Narxis
    #267
    Van felbontásállítás.
  • Pio
    #266
    Valószínűleg így kapták és ezt fordították. Ez persze nem a CD Projektet védi, hisz ha komolyan vették volna, akkor felturbózhatták volna, hanem a Codemasters-t is kritizálja.
    Az egész portolás kicsit félmunka lett szerintem. Mert amit megcsináltak azt pöpecül megcsinálták, de nincs felbontásállítás (ha jól emlékszem) és nem lehet egyesével belőni a billentyűzetet. Mondjuk én kontrollerrel játszottam, úgyhogy ez annyira nem érintett, de a kontrollert se lehet funkciónként beállítani, ott is van 3 "preset" és kezicsókolom.
    Mondjuk ezek nem okoznak komoly problémát, csak bosszantó, hogy itt egy - szerintem - teljesen magával ragadó játék és ilyen apróságok kimaradnak (meg mint korábban kiderült 2 teljes szigetet kivágnak, mert sürget a megjelenési dátum. Én továbbra is pusztán ez a hozzáállás miatt nem veszem meg a magyar verziót).
  • Szeszmester
    #265
    Ami a dobozban van, az a PC-s kézikönyv: ír benne a telepítésről és a menükről.
    Sajnos a gombkiosztás tényleg nincs benne, kicsit nekem is furcsa.
  • krisztajo
    #264
    Persze ezzel teljesen egyetértek! Nem is ez a baj!!!
    Még azt is tudom, hogy három portra (a két konzol és a PC) egyszerre jelent meg a játék.
    Én pusztán csak azért vagyok felháborodva, mert egy kilencezer forintos játéknál vehették volna a fáradságot, hogy a PC-s verzióhoz a megfelelőt és nem a konzolost teszik be!
    Az nem hiszem el, hogy ne készült volna külön kézikönyv a PC-shez!!!
  • Zóanagyvarázsló
    #263
    Azért elmehet a CD Projekt a sunyiba!

    Elég valószínűtlen, hogy új kézikönyvet írnának hozzá, annál esélyesebb, hogy az angol nyelvűt adják ki fordítani. Ez a szokás, és nyilván te se úgy fordítasz le egy kézikönyvet, hogy elölről újraírod, vagy egy tanulmányt sem saját kutatások alapján "fordítasz le".
  • krisztajo
    #262
    Pio! Végre megoldódott a gondom. Már felvettem két aktív képességet is és tényleg rákérdezett.
    Teljesen igazad volt az első két oszlopokban lévő erők nagytöbbsége passzív ezért nem jutottam dűlőre vele.
    Pont a gyógyítást vettem fel!
    Az aktíválás menetét már én olvastam, az már ment hála az égnek!
    A topicot már nézegettem, de erre eddig nem tért ki senki ilyen részletesen!
    Egyébként az Isteni erők gomb kiosztására még nem jöttem rá teljesen.
    A négy helyből melyik az egyes és utána hogyan jön a többi? Eddig még nem nagyon használtam aktív erőket, de mintha a jobb oldali vízszintes lenne az első, de lehet hogy tévedek?! Azt viszont már nem tudom, hogy jön a 2-3-4.
    A menüben csak Isteni erő 1-2-3-4-et ír, azt pontosan nem hogy melyik gombra mit tettem. De majd ma újra megnézem, lehet, hogy csak nem vettem észre.
    Samanosuke! A harcba hívó jelenlét biztos, hogy passzív.
    Ebből következik, hogy nem lehet kiosztani semmire. Nekem legalább is nem hagyta! Azt nem tudom, hogy működik, még nem volt rá szükségem szerencsére!
  • Samanosuke
    #261
    A harcba hívó jelenlétre véletlenül emlékszem,az passzív dolog.
    Úgy működik,hogy ha a barátaidat kinyírták a csatában(letérdelnek,és megadják magukat),akkor melléjük futva valamelyik gomb megnyomásával "feltámaszthatod" őket.
    Az *.iniket babráltam már ugyan,de csak saját kútfőből:)
    Majd ha megszerzem a magyar nyelvet is a játékhoz,akkor utánanézek neten hogy is van ez.
  • Pio
    #260
    Simán lehetséges, hogy mindegyik passzív, nagyjából a képességek fele-kétharmada passzív. Sajnos nem tudok segíteni így nevek alapján, mert viszonylag régen játszottam a játékkal és angol nyelven, szóval biztos, hogy nem fognak ezek beugrani.
    A halott csapattagok feltámadása őszintén szólva nem tudom, hogy működik, mert nekem egyszer se halt meg senki, de az biztos, hogy passzív, mert nekem is megvolt és nem kellett kiosztani billentyűre.
    Fejből egy képesség nevére emlékszem az aktívak közül, Healing Beacon Apollónál. Magyarul talán Gyógyító jel, vagy gyógyító kör vagy valami ilyesmi lehet a neve és talán a 2. vagy a 3. oszlopban található. Érdemes amúgy ráhajtani, mert nagyon hasznos társad lesz ez a képesség. Egy gyógyító kört hoz létre a földön, ami Téged és csapattársaidat gyógyítja.
    Illetve még egy beugrott, Árésznál a Rampage, ami magyarul lehet talán Dühöngés vagy Tombolás vagy valami hasonló. Ez azt hiszem már az első oszlopban elérhető vagy talán a másodikban és elég brutális zúzást lehet vele és egy buzogánnyal rendezni :)

    Ha több, mint négy lesz akkor bármikor játék közben megállítod a játékot, a menüben bemész az istenekhez és alul írja, hogy milyen gombot kell lenyomni, hogy a kiosztást átállíthasd és onnan elég egyértelmű, baloldalt ott lesz a 4 aktív képesség, jobbra ott lesz egy lista a választhatókról. De a menüben alul mindig írja, hogy mihez milyen gombot nyomjál le, remélem jól fordították ezeket.

    Ami még eszembe jutott, hogy ha lesz már aktív képességed, akkor arra figyelj, hogy az aktiváláshoz nem elég csak megnyomni egy pillanatra a gombot (azt hiszem 1,2,3,4 gombokkal lehet aktiválni), hanem meg kell állni és nyomva kell tartani néhány másodpercre, hogy aktiválódjon, ezzel elég sokaknak volt gondja itt korábban.

    Amúgy szívesen, ha valamivel gondban leszel szólj nyugodtan, bár már erősen megkoptak az emlékeim. Illetve ha van időd érdemes átfutni a topikot, mert annyira sok hozzászólás nincs benne és a tipikus problémák ki lettek már tárgyalva.
  • krisztajo
    #259
    Szia Pio! Így már érthető, nagyon köszi!!!
    Azért elmehet a CD Projekt a sunyiba!
    Ezt az apróságot talán illet volna a kézikönyvbe is beleírni, hogy az ember ne érezze magát tők hülyének!!!
    Egyébként létezik, hogy csak passzív képességeket vettem fel?
    Talán az elsősorban lévők mind ilyenek???
    Árésztól a Páncéltörőt, Hermésztől a Kardszakértelmet, Apollóntól a Harcba hívó jelenlétet és Pusztító védekezést és Athénétől a Beavatkozást vettem fel.
    Ezek akkor mind passzívak???
    Ezek szerint, ha elhalálozik egy csapattárs Iaszon automatikusan feléleszti és nem kell vele külön foglalkozni (hisz a Harcba hívó jelenlét erre jó)???
    Tudnál mondani nekem egy tuti aktív képességet, hogy kitudjam próbálni?
    És ha már több mint négy aktív Isteni erőm lesz akkor hogy lehet majd őket cserélgetni?
    Nem értek a CFG fájlok buherálásához, úgyhogy marad így. Ez elhanyagolható gond!
    Még egyszer nagyon köszi!!!
  • Pio
    #258
    Ez lehetséges, hogy nem hiba, mert vannak olyan istenekhez tartozó képességek, amik passzívak, tehát nem tudod billentyűhöz rendelni, hanem bizonyos körülmények esetén mindig érvényesek.
    Ha valami olyan képességet fejlesztesz, amit isteni erőként kell aktiválni akkor a megtanulása után rá is kérdez majd, amikor kilépnél az Adomány képernyőről, hogy megtanultál egy új erőt, szeretnéd-e billentyűhöz rendelni, szóval lehetetlen eltéveszteni.
    Sajnos nem jelzi sehol a játék, hogy melyik aktív és melyik passzív képesség, de a leírásából általában következtetni lehet, ha például valami olyasmi van, hogy "lassan regenerálódik az életerőd" az passzív, de ha olyan, hogy "rövid időre hatalmas erőd lesz és buzogányod minden ütése halálos csapást jelent" az aktív.

    A billentyűzetkiosztást amúgy lehet módosítani, de sajnos nem a játékon belül, hanem a játék valamelyik CFG fájljának a birizgálásával. Nem emlékszem melyikkel. Ha értesz hozzá, akkor megpróbálhatod megtalálni.
  • krisztajo
    #257
    Értem köszi!
    A testreszabásról már én is letettem, valahogy sejtettem hogy így lesz. Én is ugyanazzal a stílussal játszom az eleje óta (az egyessel). Nem a kezeléssel van gondom, azt már lassan megszokom.
    Csak a kézikönyv szerint az Adomány képernyőn megvásárolt Isteni erőknek megkellene jeleni az Isteni erők négy helyes képernyőjén is.
    Nekem már mind a négy Istentől van, de ott nem jelenik meg semmi sem! Így kiválasztani sem tudom!!!
    Már mindent végignyomkodtam mégsem történt semmi sem!
    Tehát azt szeretném tudni, mit kellene csinálni és hogyan, hogy ebben a menüben megjelenjenek, és ki tudjam választani őket!!!
  • Samanosuke
    #256
    A játék alapvetően 3 kiosztást kínál,de ezeket nem tudod testre szabni.
    Kontrolerrel én nem tudtam játszani,mert a föl és le irány megforult,
    és nem tudtam sehogy sem beállitani rendesre.
    Tehát maradt a billentyűzet.Pontosan nem emlékszem rá hogy hogyan kell
    beilleszteni az isteni erőket,de az beállitásoknál meg tudod nézni.(asszem enter v space)a lényeg hogy a 3 beállitás közül válszd ki az egyiket és próbáld meg memorizálni.Nekem az volt a legjobb amikor a home,end,del,pgdwn volt az irány,és az insert pgup a két másik gomb.

    Ha esteleg tud valaki angol változat magyarra varázslásáról azt megköszönném.
    Üdv!
  • krisztajo
    #255
    Köszi ez aztán nagy segítség volt és igazán kedves is!!!
    Esetleg valaki más válaszolni is tudna???
  • Narxis
    #254
  • krisztajo
    #253
    Újabb gondom lenne! Úgy látom itt a legtöbben kontrollerrel játszátok, de egér+ billentyűzet kettőssel.
    Ez azért szép, mert a kézikönyv csak a kontrolleres beállításokat írja le, a másik verziót egyszerűen nem.
    Szóval már nekem is vannak Isteni Erőim, de egyszerűen nem tudom használni őket.
    Hogyan kell berakni a négy helyre a meglévőket???
    Biztos én vagyok a láma, de nekem nem megy!
    Hiába megyek be abba a menübe ahol a négy hely van, mindig az írja ki nincs erő kiválasztva.
    De sehogy sem tudom őket kiválasztani!
    Kérlek segítsetek!!!
    (Egyébként nálam rendszeresen megáll és kidob az asztalra, de mindig csak a beszélgetős részek alatt. Eléggé bosszantó az elején a palotai részt háromszor kellet újrakezdenem emiatt!)
  • krisztajo
    #252
    Help!
    Létezik, hogy itt nem lehet a billentyűkiosztás megváltoztatni???
    Nem stílust szeretnék váltani, csak a cselekvéseknél bizonyosak beállításait lecserélni.
    De egyszerűen sehogy sem tudom megcsinálni!
    Nekem egyik stílus sem igazán áll kézre ezért írjátok le, hogyan kell csinálni!!! Nagyon köszi!
  • Narxis
    #251
    Negative.
  • JohnnyG
    #250
    Sziasztok.

    Valakinek ha megvan a magyar verzió, az valahová feltehetné a magyar nyelvi fileokat.

    Köszi előre is.
  • balee4
    #249
    Tervezi vki megvenni?
  • grebber
    #248
    Kijött a magyar feliratos változat!
  • Pio
    #247
    Vannak mellékküldetések és a játék teljes játékidejére már pontosan nem emlékszem, de talán 14-16 óra körül lehetett úgy, hogy minden mellékküldetést végigvittél, minden párbeszédet végigolvastál.
    Ennek a játékidőnek szerintem minimum a felét a párbeszédek teszik ki, tehát azok nélkül talán 6-7 óra alatt végezhet vele az ember. Más kérdés, hogy a játékot a párbeszédek viszik el a hátukon, szóval azok nélkül nem sok értelme van végigjátszani.
    De korábban sokat beszélgettünk erről, olvass vissza kicsit.
  • DeDy
    #246
    Üdv.
    Nekem az lennének a kérdéseim a játékkal kapcsolatban, hogy, mennyire hosszú a játékideje? Vannak-e mellék küldik? Valamint mennyi benne a párbeszéd?
    Kösz.
  • Harkat 89
    #245
    Na végigvittem, elég jó kis játék volt, nekem nagyon bejött, és aztkell mondjam nem csalódtam benne. Sajnos angol tudásom hiányában volt jó pár mondat mit nem értettem, de így is megértettem keret történetet, és jó volt. Kár hogy ilyen rövid volt, de van egy olyan érzésem, ha már javul az angol tudásom végigviszem újra, csak most kardal hogy mégis kicsit más legyen:)
    Amúgy írtátok lehet unlockolni pályát, Xboxon hogy lehet esetleg behozni?
  • Harkat 89
    #244
    http://www.gametrailers.com/player/39573.html
    Nekem meg pl ez a rész nemvolt benne, pedig aztírja Atalantás résznél van, és én azt mér végigvittem. És nemvolt ilyen video.
  • Evoluti0N
    #243
    Tudom, h barátom a gugli, de nem találtam rá a válaszra :). Szal a kérdésem az lenne, h a magyar verzió mikor fog megjelenni, vagy esetleg megjelent-e már?
  • pbwin69
    #242
    A bónusz pálya elvileg Artemisz szigete. Azt írják hogy így lehet unlockolni:

    Codemasters\Rise of the Argonauts\LiquidGame\Localizat ion\fra\ArtemisIslandDeeds.fra
    open it with workpad
    the game isn't over

    de nekem nincs ilyen file a FRA könyvtárban
  • Pio
    #241
    Na persze utólag könnyű okoskodni, de még el is terveztem, hogy ha nálunk tényleg magyar felirattal jelenik meg, akkor megveszem eredetiben, de ez most elriasztott a dologtól.
  • Pio
    #240
    Ahh, inkább végig se nézem, mert csak fáj a szívem tőle... :( És az elején emleget Apollós szigetet is sivatagos környezettel. K*pják be, hogy ennyire megfaragták a tartalmat :( Megvolt a "kötelező" 8-10 óra játékidő és már adták is ki... :(
  • pbwin69
    #239
    Sziasztok!
    Nézegettem youtube-on videokat a játékról és taléltam egy érdekeset. Azért mert ezzel a pályával nem találkoztam a játékban:
    http://www.youtube.com/watch?v=UDg2kMxmnoQ&feature=related
    De az egyik kommentben elvileg írja vki hogyan lehet elővarázsolni
  • Pio
    #238
    Ír hibaüzenetet is? Mert akkor elvileg erről írtam a #180ban, görgess le oda infóért, illetve #182-ben és #185-ben is van róla ez-az.
  • Pipör
    #237
    *egyszer *lehet sry
  • Pipör
    #236
    Üdv!!
    Nem tudja vki mért van az hogy elkezdek játszani és egyzser csak kidob a játékból mi leeht a hiba?
  • VLove
    #235
    Egyszerü...Menü,options,controls,spear throw.A lándzsát az R betüvel tudod eldobni.Medusát egyszerü kinyirni.Leütöd a 4 kigyót,és utánna Medusa elejti az aranyszobrot,azt kell ütni.Az alvilágba a faszit ugy tudod megölni,hogy ütnöd.Amikor beléd akar ütni,vagy elugrasz,vagy blokkolsz,és utána ütöd meg.Próbálkozz,nem nehéz.Sok sikert!
  • Viktorr
    #234
    Sziasztok!
    Amikor nekem kell megadni a koordinátákat,hogy hová menjem ott mit kell választani?
    Felvan sorolva ,hogy Draco,Centaurius stb és ott kel választani kettőt,de sehogy nem engedi!
  • tibcsi13
    #233
    Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az alvilágba hogy kell kinyirni azt a
    fickot akivel valamiféle to tetején kell harcolni.
    Elöre is köszi.
  • Harkat 89
    #232
    Legendbe nyomod vagy mi?:) Rakd át legkönyebb fokozatra, és úgy csapkod meg a fejeket majd a szobrot.
  • dániel222
    #231
    Sziasztok.ha vkinek elküldöm a mentésemet megölné nekem Medusát??Már 3 napja itt dekkolok ennél a köcsögnél és nem tudom emgölni :'(.Vissza is olvastam h hogy kell de egszerűen nem megy :(.Szal pls ha vki megcsinálná nekem azért nagyon hálás lennék
  • Pio
    #230
    Akkor egy picit előrébb akadtál el, de ne aggódj, mindjárt jönni fog a Medeás rész is :)
  • vjazemszkij
    #229
    rájöttem rájöttem!! tulajdonképpen a menüben a térképnél írja mindig mit kell tenni szóval empirikusan ismeri meg az ember a világot hát most is így történik amugy még elég zavaros a játék számomra de majd csak kitisztul mire végzek vele. :|
  • Pio
    #228
    Nem tudom, hogy épp hol tartasz a játékban, a legtöbben itt akkor szoktak elakadni, amikor másodszor mész a hajóra és készültök kihajózni. A teendő annyi, hogy le kell menni a hajótörzsbe és beszélni kell Medeával, de erre Argos is felhívja a figyelmedet.