427
  • Pengn
    #307
    Sziasztok. Tudom, hogy nagy kérés, de valakit ha nagyon szépen megkérek felrakná valahova a magyar nyelvi fájlokat hogy letudjam tölteni. Tudom most jön a szöveg hogy vegyem meg, de most nem engedhetem ezt meg magamnak. Nagyon nagy segítség lenne ez és nem csak nekem. Előre is köszi.
  • Samanosuke
    #306
    Nekem az tetszik benne,hogy a görög világot végre jól(Trója ,és 300 c filmek) a filmekhez hasonlóan ültette játékba.Ez egy modern képi mód,amit eléggé hiányoltam.a bugok hál istennek nem sokszor jöttek elő nekem,így élvezhettem a játékot.
    viszont Pio-nak igaza van,ha a nüansznyi dolgokat rendbetették volna lehetett volna az év játéka talán.
  • Narxis
    #305
    Reméljük a legjobbakat. Nekem annyi bajom volt, hogy néha nagyon belassult, nem hardver miatt hanem, tök random módon. Ezt leszámítva tökéletes volt, én már nem veszem meg. Egyszer elég volt játszani. :)
  • Pio
    #304
    Komoly, (szinte) mindenkit érintő hibák vannak a játékban pedig és le is kommunikálja a közösség a készítők felé.

    Néhány topikcím a teljesség igénye nélkül a hivatalos fórumról:
    Shame on you Codemasters
    When is patch coming out to stop crashing?
    How did this get past any form of testing?
    Game Wont Start
    Found a solution for ocasional game crashes
    Possible glitch...help
    Code Master Please Read
    Problems with 360
    Patch Incoming?
    Sound issues
    Patch incoming? How bout some news.

    stb... Gyakorlatilag a hivatalos honlapon lévő fórumtopikok (nincs belőlük túl sok) harmada-fele panasztopik a bugok miatt.

    Szóval probléma és panasz akad bőven, megoldásról viszont még nem hallani. Reméljük Neked lesz igazad... Ha adnak patchet megveszem én is egyből hátha pont az én vásárlásom billenti át a "csináljunk folytatást?" mérleg nyelvét :D Nem is kéne neki új motor, új grafika, csak fogjanak egy másik eposzt és dolgozzák fel azt is ilyen színvonalon kevesebb technikai buggal.
  • Narxis
    #303
    Attól függ mennyien találkoztak ezzel a hibával, mivel maga a játék nem lett nagyon hypeolva így gondolom a visszajelzések is lassabban mennek. Ahogy csökken az ára úgy veszik egyre többen. Szóval ha valami komoly, mindenkit érintő hiba ez akkor szvsz lesz patch. Amúgy én nem találkoztam ilyen hibával.
  • Pio
    #302
    A játék több, mint 2 hónapja kijött, szerintem nem lesz már itt patchelés :(
  • Narxis
    #301
    Vagy kiadnak nemsokára egy patchet.
  • Evin
    #300
    De az is lehet, hogy évekkel később már teljesen más géped lesz, és azon meg hibamentesen fog menni.
  • Pio
    #299
    Teljes mértékben egyet értek. Olyan rossz látni azt, hogy van egy játék, ami igaz, hogy rétegjáték, de aki szereti a szerepjátékokat és/vagy a görög eposzokat az egyértelműen oda-vissza lenne érte és akkor ilyen kis "banánhéjakon" elcsúszik az egész. És nem hiszem, hogy ezeket rendberakni évek kínkeserves fejlesztőmunkája lett volna. Csak egy kis odafigyelés. Nagyon bosszantó. És ehhez jön még az, hogy nemrég volt itt róla szó (videóval alátámasztva), hogy van olyan helyszín, ami a tervekben szerepelt, nagyjából meg is volt csinálva és a végleges játékba mégse került be.
    Én sajnálom a legjobban ezt, mert az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb szerepjátékélménye volt számomra. És áldom az eget, hogy nekem összesen háromszor fagyott ki, de látom sokfelé, hogy mások mennyit szívtak/szívnak vele és elkeserítő. De még ha el is fogadom, hogy bennmarad egy ilyen szarvashiba véletlenül... mi az, hogy nem adnak ki hozzá patchet?

    U.I.: Talán nem akkora spoiler, hogy ha végigcsináltad a három szigetet onnantól azért nem lesz annyira sok beszéd, szóval ne aggódj, nem kell már olyan sok hajat kitépned... ;-)
  • krisztajo
    #298
    Balee! Tegnap már nem voltam gépközelben.
    Talán ma este, de csak hét után (lehet, hogy nyolc is lesz).
    Pio! Megmondom őszintén, kezd elegem lenni ebből az egész kavarásból.
    Félre ne érts, nagyon hálás vagyok a segítségedért és köszönök mindent!!!
    Az ötleteid nagyon sokat segítettek nekem.
    De most már a Medúzánál vagyok, úgy tudom innen már nincs messze a vége.
    Megpróbálom így végigjátszani, aztán meglátjuk mi lesz.
    Ha meg nagyon idegbajt kapok, kipróbálom az utolsó ötleteidet.
    Igazából csak egy valamit sajnálok!
    A ROTA szerintem egy nagyon jó játék, remek történettel, sokszor elgondolkodtató, morális döntésekkel, jól megalkotott társ karakterekkel, gyönyörű hangulatos környezettel.
    De…!
    Néhány év múlva, ha majd újra eszembe jut, elsősorban nem erre fogok emlékezni!!!
    És sajnos ezek után kétszer is meggondolom, hogy újra feltegyem-e a gépre, pedig remekül szórakoztam vele!
    Ha túllépek a billentyű kiosztás testreszabhatóságának hiányán ez az egy, ami miatt csalódtam benne!
    Azért 9000.- forintért szerintem van egy alap (a biztos futás) amit elvárhatna az ember!
    Grebber! Bocs, hogy nem válaszoltam eddig. Köszi az infót! Én is így tudtam, csak még reménykedtem…
  • Pio
    #297
    #282-ben válaszolta meg pont ezt a kérdést.
  • DeDy
    #296
    krisztajo, Az eredeti magyar feliratossal játszol ha jól sejtem, egy olyan kérdésem lenne hogy abban minden magyar? (nem csak párbeszéd hanem átvezető feliratok egyéb apróságok, stb.)?
  • Pio
    #295
    Esetleg még a windowed mode-ot próbáld meg.
    Nem tudom, hogy hogy lehet elérni, de három ötletem is van.
    Először próbáld az "alapértelmezett" alt+enter billentyűkombót, hátha.

    Másodszor a játék parancsikonján jobbgomb->tulajdonságok és a Cél mező végére biggyeszd be az " után, hogy " -window" idézőjel nélkül.

    Ha nem működik, akkor próbáld meg a Dxwnd nevű progival, amit leszedhetsz INNEN. Elindítod, jobbgombot nyomsz a fehér részen, ADD és kitallózod az exét. Okézod majd duplaklikkel indítod.

    +1 Vistánál elvileg a parancsikonnál jobbgomb --> tulajdonságok és ott valahol be lehet állítani, de erről nem tudok sokat mondani, mivel nincs vistám.

    Bár nem biztos, hogy ezekkel sikerül előcsalni az ablakban futtatást és ha sikerül se biztos, hogy megjavul a jtáék, de viszonylag gyorsan ki lehet mindet próbálni.
  • balee4
    #294
    Kriszta majd felléphetnél MSN-re, még lenne vmi a magyarítással kapcsolatban.
  • krisztajo
    #293
    Akkor elmondom mit tapasztaltam.
    Kipróbáltam mind a három lehetőséget.
    Először az új drivert, aztán a proci átállítást és végül a játék indítást csökkentett részletességgel. A magyar verzióban így szerepel.
    A kidobocska egyiknél sem szűnt meg teljesen!!!
    A csökkentett mód volt a legrosszabb azzal öt perc után kidobott.
    Ha simán az új driverrel próbáltam elviselhető idő után dobot csak ki.
    A proci átállítás után is nagyjából ez volt a helyzet úgyhogy nem is tudom, hogy javított-e a helyzeten valamit?!
    Talán kicsit jobb, de messze nem tökéletes.
    De nem panaszkodom, ez már csúcsszuper az eddigi áldatlan állapothoz képest!!!
    Most majd megírhatom ezt az egészet a supportos emberkének is!
    Kíváncsi vagyok ezek után mit fog kitalálni??? (Ha egyáltalán még lesz ötlete!)
  • Pio
    #292
    Ha hagytad, hogy a start menübe csináljon magának parancsikonokat, akkor ott lesz az valahol. Van ott játékindító, uninstaller, talán dokumentáció is és a csökkentett mód parancsikonja is. Legalábbis az angolnál 100%, hogy volt.
  • krisztajo
    #291
    Pio! Köszi szépen!!!
    Csak halkan mondom nekem 4 GB ramom van és mégis kidobál mint állat!
    Akkor kipróbálok mindent, felteszem a legújabb drivert, és a procis dolgot is beállítom.
    Én safe móddal eddig nem találkoztam (de majd most azt is megnézem).
  • Pio
    #290
    Ja és ha ablakban futtattad a játékot, akkor a fagyáskor nem záródott be a játék csak megállt pár másodpercre, tehát ez is egy jó megoldás. Apró szépséghibája, hogy nem tudom hogy lehetett előcsalni az ablakban futtatást. Talán ini file turkálás, talán parancsikonnál paraméter beírás, sajnos ezt kell, hogy mondjam még ilyenem sincs:

  • Pio
    #289
    Anno azt a megfigyelést tette a jónép, hogy a memória mennyiségéval van összefüggésben a fagyás gyakorisága (minél több a memória, annál ritkábban fagy). Nekem 2 gigarammal összesen 2 fagyásom volt.
    Egy jónak bizonyuló megoldás volt anno (amellett, hogy persze mindenből a legújabb driverek vannak fent) az, hogy ha nagyon sokat fagyott, akkor csökkentett módban indítod a játékot. Install után a start menübe bekerül ennek is az ikonja, nem tudm, hogy a magyarban pontosan mi a neve, angolul talán safe mode volt. Szóval ha nagyon sokat fagy, akkor használd azt, bár így gyengébb lesz a grafika.

    Amit a lentebb linkelt cucc ír az az, hogy ha 2magos a processzorod állítsd be, hogy csak 1 magon fusson a játék.
    Win xpben ezt így lehet:
    - elindítod a játékot
    - nyomsz egy ctrl+alt+deletét
    - Folyamatok fül
    - kikeresed a játék exejét
    - jobbklikk
    - Affinitás beállítása...
    - és itt leszeded a pipát az egyikről. A srác azt írja, hogy a nullásról érdemes levenni, bár elvileg ennek nem kéne,h ogy jelentőssége legyen, de akkor a nullásról vedd le :)
  • krisztajo
    #288
    Drága Zóanagyvarázsló! Az a baj, hogy ezek angolul vannak, ami nekem inkább kínai! Szégyen de csak igen alapfokú angol tudással rendelkezem!
    Nagyon szépen köszönöm a linkeket!
    De akkor ha szabad kérnem leírnád néhány szóban, hogy mit kell tudnom innen és utána mit kellene tennem???
    Ezer hála és köszönet!!!
  • Zóanagyvarázsló
    #287
    Én a helyedben szétnéznék a hivatalos fórumon is. Valamint beleolvasnék többek között
    ebbe a topikba, és megpróbálnám ezt.
  • grebber
    #286
    Sajnos ott be kell szerezned az egész magyar nyelvű gamet mert nagy fájlokban vannak a nyelvi dolgok!
  • krisztajo
    #285
    Nincs mit Grebber! Örülök, hogy segíthettem!
    Tovább levelezek a kidobás miatt a CD Projektel. Annyi már kiderült, hogy bár a játék nem ír ki semmit, mindig hibával száll el.
    Most próbálják kideríteni mi lehet a hiba oka!
    Tényleg írjátok már meg ki az aki ugyanezt (állandó kidobálás) tapasztalja!!!
    Pio! Hát meglátjuk, azt hiszem, már nekem sincs sok addig vissza!
    Nekem is nagyon bejön eddig, már most úgy érzem, nem leszek megelégedve a hosszával (még kb. öt sziget jó lett volna)!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár nem teljesen ide tartozik, valaki nem tudna megdobni az új Prince of Persia magyar nyelvi fájljaival???
  • Pio
    #284
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A "végemozi" nekem hatalmas csalódás volt. Számomra az egész játék tökéletesen hozta a görög eposzok hangulatát, végig imádtam (ezért is adtam "műfaján belül" olyan sok százalékot rá a videótesztben), aztán elértem a végére, vártam valami világbüntető befejezést éshát... ööö... majd meglátod. Persze most szigorúan a záróvideóról beszélek, a végső csata és az egész utolsó helyszín szerintem - ahogy a játék többi része is - baromira hangulatos lett.
  • grebber
    #283
    Végre magyarul tolhatom már én is! Köszönet érte!!
  • krisztajo
    #282
    A játékban minden magyar (bár a vége mozit még nem láttam ). Úgyhogy nem a felíratok miatt kell aggódni!
    A hajadat nem emiatt fogod tépni!!!!
    (Okokat lásd lejjebb!)
  • cserpak
    #281
    Sziasztok, szeretném megvásárolni ezt a játékot és érdeklődnék, hogy minden feliratozva van benne magyarul (menü, beszédszöveg, átvezetők, végmozi)?
  • krisztajo
    #280
    Nah akkor megállapíthatjuk, hogy de jó nekünk (meg mindenki másnak is)!!!
    Ne reménykedj, én úgy tudom, hogy nem tervezik a folt kiadását hozzá!
    Én már a CD Projekttel is felvettem a kapcsolatot a folyamatos kidobás miatt!
    Tudod mit írtak rá???
    Idézem pontosan: A kilépések nem normális jelenségek!
    Azta, ez aztán a support!!!
    Ez vicc!!!
    Van olyan ember aki ezt nem tudja???
  • Szeszmester
    #279
    A fordítókat a fordításért fizetik, a lektort pedig azért, hogy egyeztesse a fordított cuccot az eredetivel, illetve hogy értelmes mondatok legyenek benne.
    A játékot többnyire sem a fordító, sem a lektor nem látja.
    Amúgy egy ilyen terjedelmű szövegre pár napjuk van.

    A kiadó pedig nem hinném, hogy írathat egy tök új kézikönyvet, de általában nincs is szükség rá.

    Szóval ami nem tetszik neked, az a Codemasters hibája. Nyugtasson a tudat, hogy a külföldi játékosok is ugyanezt a kézikönyvet kapták ;)


    Engem is folyton kidob, talán lesz hozzá patch.
  • krisztajo
    #278
    Persze, igazad van! Mi kis ország vagyunk, jó nagy árakkal!!!
    Én pusztán ezért - miután nem egy olcsó játékról van szó – bosszankodtam.
    Ha már megvettem, szigorúan okok nélkül minőségi terméket szerettem volna kapni! Ez most maradéktalanul nem jött össze. De hát ez van!
  • krisztajo
    #277
    Azért én örülök, hogy elárultad, így már tudom pontosan kinek köszönhetem meg a segítséget! (Valóban anno több helyen kérdeztem egyszerre. Nem tudtam, honnan kapok majd választ.)
    Pio! Az MP a Magyarítások Portált jelenti ( www.magyaritasok.hu ).
    Ez itt nem a reklám helye, de ha érdekel, gyere és nézz be!
    Jó kis társasága van az oldalnak!!!
  • Zóanagyvarázsló
    #276
    Nem arról van szó, hogy nem értek egyet azzal, ennek így kellene történnie, ahogy írod. De számtalan esetben látjuk, hogy milyen apróságok hónapos csúszásokat okoznak (mert a nagy kiadókat annyira nem izgatja a hazai piac, gyakran őrölnek lassan a malmaik, de erre biztos rá tudnak tenni itthon). Ennek fényében érthető, ha a hazai forgalmazó nem fog azért még fizetnie is, hogy csússzon a játék, és az az esetleg, talán egy-két ezer ember fele is (mert ezt a játékot itthon többen aligha veszik meg), aki megvenné, inkább unalmában lewarezolja vagy elfelejtse.

    Tehát én abszolút megértem a vásárló felháborodását, csak úgy vélem, bele kell gondolni a másik fél helyzetébe is - nem feltétlenül rosszindulat vagy igénytelenség szüli a kellemetlen hibákat.

    Egyébként gondolom nincs választható angol nyelv a játékban(?). Őszintén szólva engem ez jobban zavar, de ennek is megvannak a racionális okai.
  • Pio
    #275
    ....mi az az MP, ha szabad érdeklődni? ^^
  • Samanosuke
    #274
    Az ini.ket babráltam,de nem segített pedig mindenhol megforditottam a két irányt.Annyira nem értek hozzá,hogy mélyebben belenyúljak,csak az egyértelmű dolgokhoz(pl X,Y,left right stb.)Viszont eszembe juttattad a kontrolleres progikat,igen valami hasonlót én is használtam valaha.:)Majd utánanézek.
    Kriszta:Nem érdekes a nevem,(Thuviel) semmi extra,csak pont miután ott is feltetted a kérdésedet,azután lapoztam ide:)Meglepődtem hogy egy ugyanolyan problémával ugyanolyan Kriszta kérdez:)
  • Pio
    #273
    Mondjuk kontrollernél annyira nem gázos ez a 3 preset dolog, mert nagyjából minden értelmes kiosztást lefed. Billentyűzetnél gáz.
    A fagyás mennyisége elvileg memória függvénye. Sokan írták, hogy a virtuális memória felhúzása megoldotta, mások pedig épp azt írták, hogy annak kikapcsolása segített. Csak általános vélemény volt, hogy ez a warez hibája, de ezek szerint nem és naná, hogy nem patchelték :(
    Fordítva vannak az irányok? PS3as kiosztású (alul van mindkét stick) kontrollernél szokott elsősorban ez a hiba jelentkezni és úgy tudom irányítás beállításán kívül nem sok mindennel lehet rajta segíteni, sőt, sokszor még azzal se. Talán Pinnacle Game Profilerrel vagy valami hasonlóval ki lehet még kínlódni a megoldást. Ez a program gyakorlatilag azt csinálja, hogy a kontroller minden állapotához hozzárendel egy billentyűt, tehát a játék irányítása billentyűzeten lesz, de ha előre tolod a bal sticket, akkor azt a game prodiler lefordítja W-re.
    Esetleg ha értesz hozzá nézz rá az ini fájlokra, talán ott is át lehet írni az előrét-hátrát és nem csak a peresetet tárolja.
  • krisztajo
    #272
    Zóanagyvarázsló! Szerintem egy jó lektor pár nap alatt végig néz egy kézikönyvet, hisz sokszor csak néhány hetük van egy egész könyvre! Ami pedig a módosítást illeti, a forgalmazó nyomos indokkal biztos, hogy kérhetne engedélyt szerintem. De ez most már tényleg annyira mindegy!
    Samanosuke! Én minden kézikönyvet végigolvasok. Nem azt mondom, hogy nem lehet játszani nélküle, de sokat segíthet! Pláne egy rpg-ben ahol akár majdnem száz oldalas is lehet (már találkoztak ilyennel)! Ha téged nem dob ki akkor nagyon örülj neki. Én folyamatosan szenvedek vele!!! A gondjaim nagy része már megoldott az Isteni erőkkel. Most már csak azt nem tudom hogy van amit leírta az utolsó (269) hszben.
    Kolléga nocsak, engem mindig megzavarnak ezek a különböző nevek!
    Kit tisztelhetek benned???
  • Samanosuke
    #271
    Hmmm.Én sosem olvasok el 1 kézikönyvet sem:)
    Sokkal több infóhoz lehet jutni a fórumok révén,vagy saját tapasztalatból.
    Bár az is igaz,hogy torrentes megoldás mellé nem adnak könyvet:)
    Valóban dühitő,hogy a gombokat nem tudod testreszabni,így kénytelen vagy a készitők elképzelései szerint játszani,amit rühellek.
    Engem nem dobott ki,talán egyetlen egyszer az elején.Lehet hogy stabilabb a fekete verzió?:):):)
    Kriszta: nekem nem volt az erőkkel ilyen problémám.De neked,(mint MP-kollega) elkezdem megint,és megfigyelem a dolgot.
    Valaki kontrolleres: nektek nem volt olyan hogy a föl és le irány forditva volt?Ha igen,hogy oldottátok meg?
  • Zóanagyvarázsló
    #270
    Szerintem a forgalmazónak alapesetben joga sincs a honosításon túl a megvásárolt csomagot módosítani, átírni a kézikönyvet. Ha ezt esetleg leegyeztetik, az akár pár hónap csúszásba is kerülhetett volna. Akkor pedig azért lehetne kritizálni őket.
  • krisztajo
    #269
    Pio! Teljesen egyetértek a Codmasters-től nem ilyet vár az ember, még akkor sem a konzol átírat!
    Ami pedig a CD Projektet illeti attól még, hogy ilyet kaptak nem lett volna muszáj átnézés és értelmezés nélkül kiadni!
    Erre van egy olyan ember, akit úgy hívnak, hogy lektor és jobb helyeket mindent megnézetnek vele a megjelentetés előtt.
    De azt hiszem túl sokat vártam ezzel kapcsolatban.
    Egy biztos ennyire vacak kézikönyvvel én még nem találkoztam (pedig már volt dolgom jó néhánnyal)!
    Azt pedig egyenesen felháborítónak tartom, hogy így 2009 tájékán egyszerűen nem foglalkoztak a kezelés testreszabhatóságával!
    Ezt már a 7-8 évvel ezelőtti játékok is tudták!
    Például a bugyuta gombkiosztás miatt nem tudom használni a kitérést, amire gondolom azért szükség volna.
    Persze ha a kitörném a kezem, akkor talán összejönne, de ez már tényleg a játékélmény kárára megy!
    Na mindegy már túl léptem rajta!
    Szóval te is konrollerrel toltad?! Akkor nem tudom ki fog nekem az utolsó kérdésemre válaszolni???
    Még mindig az Isteni erőkkel van gondom.
    A gomb kiosztására még nem jöttem rá teljesen.
    Az nem tudom, hogy négy helyből melyik kerül az egyes gombra és melyik a többire???
    Eddig még nem nagyon használtam aktív erőket, de mintha a jobb oldali vízszintes lenne az amit az egyeshez (vagy F1) rendel, de lehet hogy tévedek?!
    Azt viszont már nem tudom, hogy jön a 2-3-4 (F2,F3,F4).
    Valaki tudna segíteni?
    Igen, sajnos nálam állandó a kidobocska, néha majd idegbajt kapok tőle!!!
    A bevezető palotai részt háromszor kellett végigcsinálnom emiatt, miután ott csak egy mentéspont volt és onnan kezdhettem mindig újra.
    A kilépés nálam is kizárólag beszélgetés közben van.
    Vannak fix helyek, ahol visszatöltés után is kilép de random módon is csinálja.
    Néha háromnegyed órát játszatok az első előtt, de előfordul, hogy öt perc után kidob. Például emiatt kellett kétszer is legyőznöm az arénában a Minotauruszokat! Nagyon idegesítő az biztos!
  • Pio
    #268
    Ja, az lehet, hogy van, de akkor más grafikai beállítás szinte egyáltalán nincs. Összekevertem egy másik játékkal, amiben még felbontást se lehet állítani. De azért remélem így is érthető volt, hogy mire gondolok (gyk.: nem az volt a mondandóm lényege, hogy nincs felbontásállítás, bár ezt hibásan hoztam fel példának, köszönöm a helyesbítést)...

    krisztajo, ha erre jársz azt meg tudnád mondani, hogy az eredeti játék is csinál néha olyat, hogy beszélgetés közben kilép, kidob desktopra?