23
  • csorfab
    #23
    "Újra kell fogalmazni az internet fogalmát?"

    Ez egyszerűen zseniális cím.
  • Su0my
    #22
    én is valami hasonló véleményen vagyok, csak mivel álatlában elragad a hév és nagy az egom, nem mindig sikerül szavakba önteni a mondanivalóm xD
  • ProClub
    #21
    Ez hülyeség, az Internet nem anarchia mert akkor már régen nem működne. Az Internet egy önszabályozó rendszer, ami nagyon jól működne, ha az ICANN és társai nem csak ülnének a mogyoróikon hanem tennének is valamit. Ez nem valami hippi utópia hogy mindeni azt csinál amit akar, mert itt is ugyanúgy vannak szabályok, csak éppenséggel a közösség alakítja őket. Mivel egyszerűbb a kommunikáció, itt nem tudnak annyira megkapaszkodni a diktátorok, mert a "nép" könnyen kommunikál egymással...
  • SCITEK
    #20
    Ezek a hatalmasok mar mindent szabalyozni akarnak. De azt nem veszik eszre, hogy az emberek gondolkodasat nagyon nehez szabalyozni. Nem leszek DROID!, mert ok azt szetetnek. Most a halot szeretnek szabalyozni, azutan azt, hogy mit gondolok. Kapjak be mind!
    En azt mondom, hogy ha internetrol van szo, akkor ANARCHIA!!!
    Eselytelenek :D
  • Tothenkopf
    #19
    "az online világ, a gazdaság és a társadalom jeles képviselői vesznek részt"
    magyarul a pénz diktál
  • dronkZero
    #18
    Agyam eldobom az ilyen faszságok hallatán:
    "Ideje, hogy olyan oldalak jöjjenek létre, ahol nemcsak a hasonlóan gondolkodók, de az ellentétes véleményen lévők is beszélgethetnek egymással"
    Miért, eddig ki a faszom tiltotta meg nekik?

    Ezek tényleg pénzt kapnak azért, hogy a valóságtól ennyire elrugaszkodott, végletesen idióta dolgokról beszélgessenek?
  • Turul1
    #17
    kellenek a bölcsészek, csak nem ennyien. a baj az, h ma a sok hülye, aki semmihez nem ért mind azt mondja magának vigasztalásul, h "humán beállítottságú vagyok" és elmegy bölcsészkarra és ott is u.olyan hülye marad. elég lenne 1/10 része a mai bölcsészeknek bőven (amúgy kb ennyi közülük az, aki nem a hülyeség miatt ment b.-nek).
  • gyozo
    #16
    Még szerencse, hogy ennyi ember ráér
  • joebacsi
    #15
    "fogalmazni a fogalmát"? :)
    kevesebb szóismétlés is lehetne a címben :)
  • strogg
    #14
    Vagy megoldani végre a spam problémát, mert eléggé kezelhetetlen.
    Egyenlőre napi szinten is égető problémáink vannak.Majd ha ezek eltüntek, lehet hajlandó vagyok foglalkzoni az ilyen szellemi maszturbációkkal.
  • ProClub
    #13
    Inkább egy új e-mail protokoll kellene meg egy normális azonosítási módszer, arra lenne szükség nem okoskodás.
  • Polemius
    #12
    Ez az! Nem is kellnenek bölcsészek! Csak TTK kell! Meg legyen mindenki suttyó!

    Egyáltalán van fogalmad róla, mi tartozik a bölcsészettudományok közé, és mivel is foglalkoznak?
  • Su0my
    #11
    xD

    de nem is azért, mert tudjuk,hogy az alany az állítmány alárendeltje... értelmesebb dolgokra kéne költeni a lóvét, túl sok a bölcsész!


    pont, hogy a büdös, semmihez nem értő bölcsész-koldusok hátráltatják a fejlődést ;)

  • lokko
    #10
    újraszocializálni ... vicc ... az emberek használják a technikát és ez megy a maga útján, nem azért uniformizálódik, mert felülről így akarják, hanem ebben az unformizált állpotba konvergál bele az emberek viselkedése és a rendszer reakciója ... ilyen a világ oszt csókolom ... Ahhoz hogy változzon valami új technológiák kellenek, amibe az emberi felhasználás újra felfedezheti önmagát, ilyen volt a WEB 2.0 is, ami addig azért nem volt, mert nem is volt igazán lehtséges (technológiailag nem volt megalapozott) ... Én is azon borulok ki hogy az okosok megmonnyák, hogy ez nem jó, de nem mondtak alternatívát, hogy akkor melyik út vezet a nirvánába ...
    Amúgy véleményem szerint a netes (webes) közösségek nagyon sokat fejlődtek az IRC alkonya óta (ami túlszabályzot belterjes jópifizó öntömjénezés volt, ahogy annó láttam) ...
  • Csaba42
    #9
    De az vagy, mert nem tudod felfogni ennek a jelentőségét! Hogy mi is az? Semmi! :) Ugyanis találjanak ki bármit, aki ártani AKAR, az FOG is. Te meg a főnöködnek/tanárodnak vagy az alárendeltje. Ez érdekel? Amúgy csak megsúgom, hogy nem a "Ez kit érdekel?" típusú emberektől jutottunk el odáig, ahol most vagyunk, hanem pont ezek hátráltatják a fejlődést (de ezt ne vedd zokon, barlanglakó barátom).
  • Su0my
    #8
    na én az ilyesmiktől tudok feldühödni és a falat verni: miétr kéne újrameghatározni a fogalmát? na jó, nem egészen pontos a kérdésem: KIT ÉRDEKEL? nehogymár erre pénzt kellje költeni... attól is a falra msázok, hogy valakik azt kutatják és azért kapják a fizetésüket, hogy az alany alárendeltje-é az állítmánynak, vagy sem... középsuliban, amikor meghallottam, úgy begurultam bazeg ettől.. könyörgök... KIT ÉRDEKEL? fizikának, kémiának, etc van értelme, na de most alany vagy állítmány? internet fogalma? nehogymár... és nem vagyok suttyó



  • Polemius
    #7
    bakagaijin:

    Ez itt éppen nem egy önszerveződő közösség. Itt egy szolgáltató által (sg.hu ugyebár) lértehozott fórum található. A közösségnek magának elég kevés módja van a szabályozásra. Leginkább 'fentről' szabályozzák (vagy épp nem). Egyébként nem jellemző az általam látott nem 'felülről' szabályozott közösségekben a túlszabályozás. Persze megvannak mindegyiknek a saját normáik, egyikben kevésbé másikban szigorúbban kezelnek dolgokat.
    Amire te gondolhatsz, az leginkább egy ilyen közösség életének egy szakaszában jellemző. Amikor minimális a közösség normáinak betartására késztetés. Aztán ez szokott átcsapni (néha önkényeskedő) erős szabályozásba, túlreagálásba. A különboző közösségeknek vannak különböző életszakaszai, ezeket szépen meg is lehet figyelni.

    A cégek és politikusok oldaláról meg valóban a szűklátókörűség is jellemző, de talán méginkább az, hogy még most sem képesek igazából megérteni, követni mi is történik a kibertérben, miként működnek a dolgok ott. Ezért kezelni, használni sem tudják, csak valamiféle homályos elképzeléseket, ötleteket próbálnak ráerőltetni, átformálni a dolgokat ezeknek megfelelően. Néhány kivételtől eltekintve.
  • assdf
    #6
    Na most azért ne felejtsük el, hogy az mikor két 14 éves elkezdi egymást győzködni tök ellentétes dolgokról, akkor nem csoda hogy anyázás lesz a vége. De ha jobban belegondolunk, az internetes fórum nem más mint a fizikai "fórum" kivetülése. Magyarán ha két felnőtt értelmes ember nem veszik össze a valóságban, akkor az interneten sem fog, azonban néhány hülyegyerek a valóságban is összevesznek meg jól megdobálják a másikat papirgalacsinnal, akkor ne várjunk tőlük sokat az interneten, ahol név nélkül még nagyobb a mellényük.
  • bakagaijin
    #5
    Olvass egy kicsit pár sorral lejjebb, a probléma nem ez. Ideje, hogy olyan oldalak jöjjenek létre, ahol nemcsak a hasonlóan gondolkodók, de az ellentétes véleményen lévők is beszélgethetnek egymással. Ha pl. itt (vagy bárhol máshol) más vélemény jelenik meg, igen hamar személyeskedésbe csap át a fórum, ahol már nem vita hanem anyázás zajlik. Viszonylag kevés az olyan fórum (a szó eredeti értelmében) ahol tényleges érdemi vita, sőt, konstruktív párbeszéd zajlik. (Van ilyen, csak kevés.)

    A másik nagy probléma is ott figyel: a legnagyobb gondot az internetes vállalatok szűklátókörűsége jelenti. Ezt szerintem mindenki látja, ha valaki újszerű dologgal próbálkozik egyből jogászokkal csapnak le rá, rosszabb esetben állami szervezetek. A többség pedig évekkel le van maradva...

    Amit Te írtál ott sok helyen inkább a túlszabályozás jellemző. Igaz ez visszavezethető az anyázásra és flame-warra. Hamar kifogynak az érvek, előkerülnek az öklök, és megy a ban. Utána meg marad az állóvíz. Erre mondta azt, hogy újra kell szocializálni, szerintem :).
  • cadeyrn
    #4
    ezek hülyék.
    a web az egyetlen, amit nem tudnak a kezüben tartani, úgy látszik, néhány arcnak ez b*ssza a csőrét.
  • HyperGames
    #3
    "A világhálót újra kell szocializálni!"

    Azért ez üt...
  • Polemius
    #2
    "alig vagy egyáltalán nem vezettek be hatékony ellenőrző megoldásokat."
    Ez hol volt az elmúlt kb 15 évben??! Mert net közelében biztosan nem!

    Nagyon is jól szabályozzák magukat a neten kialakult közösségek, főleg a saját magukat szervezők! Már anno, a levelezési listákon (talán az első netes közösségnek ez tekinthető(?)) is nagyon szépen megvalósult a közösség önszabályozása, ráadásul a különböző közösségek szépen egy nagyjából egységes 'szabályrendszert' hoztak létre (netikett, ha mondana a szerencsétlennek valamit ez a kifejezés, de hát mit várhatunk egy újságírótól?).
    Mi a fenéről beszél ez? Menjen és írjon inkább az utcai hotdogárusok virsijeinek szójatartamáról vagy valami hasonló témáról.
  • Sundance
    #1
    Ühü..... Pár "tudós" (hehe) marhára nem tudott mit kezdeni magával, és ezt sikerült csak összehozni "publikációnak", amíg jobb nem jut eszükbe.

    Röhögjük ki őket, aztán felejtsük el, sztem.....