193
  • L3zl13
    #73
    Szerintem viszont legalább akkora, vagy talán nagyobb baromság azt állítani, hogy a Marsról két napot kellene látni ahhoz, hogy egy tárgyról ugyanannyi fény verődjön vissza egy 300 km-re lévő fényforrás (Földfelszín legközelebbi pontja) és egy 150millió km-re lévő fényforrás (Nap) esetén...
  • Frosty01
    #72
    állítasz egy akkora baromságot mint a nap, aztán csak oltogatsz minket, akik cáfoljuk épkézláb érvekkel. DE TE EGY DEKA ÉRVET SEM HOZOL FEL A MAGAD IGAZA MELLETT. szánalmas
  • dez
    #71
    És az néhány nap alatt leszáll?
  • L3zl13
    #70
    Ez igaz, csakhogy akkor már megkérdőjelezhető a nyilatkozat hitelessége, valódisága is.
  • magyarszurke
    #69
    tényleg utolsó hsz:
    ismered azt,hogy "annyira hülye,hogy világít a negro a szájában"?
    nos,te és a társaid világítanak rá a az ISS-re,ilyen módon
    remélem így érthetőbb
  • L3zl13
    #68
    Így is belekötök. :D
    Miért a teljes gömb felszinével osztod? A nappali oldalon nem kell világítás.
    Márpedig ha a teljes energiát világításra használnánk (persze ez nem igaz), akkor azt nyilván legnagyobb részt az éjszakai oldalon tennénk.
    Ráadásul az ISS orbitjáról nem is látható a teljes félgömb, "csak" egy kb 5-6000km átmérőjű kör (gömb felszín darab), amelyen belül a fénysugárzás mértéke többszöröse is lehet a Föld teljes felületére átlagolténak.
  • dez
    #67
    Ki mondta, hogy most nyilatkozott? 1908 óta volt idő lejegyezni...
    Igazából nem is számít, hogy él-e még vagy sem.
  • Frosty01
    #66
    de attól még hülye vagy mint a mellettem lévő taknyos zsepkendő, ha továbbra is azt állítod hogy a földről származó fény megvilágítja az ISS-t
  • haxy27
    #65
    baromsag az SG1 kilöte az egyig Goauld halót!
  • magyarszurke
    #64
    mert nincs saját fényük amit visszaverjenek..
    a nap(hülyeség,a hét) logikus beszólása MEGALOL
    az ok-okozati kapcsolat neked smafu?
    egyébként én a mögöttem lévő csajokkal dumáltam föcin,ezért lett minden tz-m 3-as.
    De a feleletek mindig hibátlan 5-ösök voltak.
    Egyébként ehhez a cikkhez ez volt az utolsó hozzászólásom,mert semmi értelme folytatnom.
  • Soundmaker
    #63
    "Az ok, hogy az ISS nem a Föld saját fénye, vagy a városok általi fényszennyezés miatt világít, de az érvelésed tiszta baromság..."

    Nem nagyobb baromság mint azt állítani hogy a föld fényét veri vissza az ISS.. ezen elflémelhetünk egész nap... különben is már rég nem a témánál vagyunk :D
  • jasszka
    #62
    igazából a kráter is egy ufó ukozta!
    olvassátok el azt a 2004-es cikket
  • Su0my
    #61
    akkor lennénkl jólneveltek, ha minden marhaságot szó nélkül benyakalnánk? nem gondolkodtál még, hogy valami új barátot szerzel-mint roliiika? xD




  • Su0my
    #60
    már 'hiányoltalak'

  • L3zl13
    #59
    Az ok, hogy az ISS nem a Föld saját fénye, vagy a városok általi fényszennyezés miatt világít, de az érvelésed tiszta baromság...
  • Soundmaker
    #58
    lol... arra én inkább a töri vagy irodalom órát használtam fel...

    A föci jobban érdekelt... meg is látszik amúgy... tele van bugyivadász "rendes" sráccal a világ akiknek fingjuk sincs a dolgokról
  • Commandante
    #57
    Hogy eltaláltad! Inkább a csajok bugyiját vizslattad volna föcin, mint minden más rendes srác. Na.
  • Soundmaker
    #56
    Beleköthetnek... nem támasztottam alá, nem számoltam ki, csak kötözködni tudok... egy nagy rohadék állat agyok mert kötözködök... Én vagyok a itt... evvan... Lehet én vagyok hülye hogy anno odafigyeltem föcin?
  • Frosty01
    #55
    te meg hülye. márbocs de nem gondolod hogy talán van egy kis igazság abban amit a többiek állítanak?
  • Soundmaker
    #54
    Jah... ha a földről érkező fényt verné vissza az ISS ... akkor a marsi szondák az égre tekintve két napot látnának az égen :D... Mit gondoltok miért nem találunk exobolygókat pusztán távcsövekkel... mert nincs saját fényük amit visszaverjenek... és ha van is saját fényük a központi csillaguk teljesen elfedi a fényüket... mint amikor egy tök sötét szobában este látod a foszforeszkáló játék fényét, de ha villanyt oltasz fel akkor már nem látod a fényét...
  • Caro
    #53
    Ha nem számolod ki belekötnek ;)
    Szóval a napsugárzás teljesítménye az űrben itt 1300 W/m^2 körüli.
    A földi összes energiafelhasználás átlag 15 TW.
    Ha ebből az _összes_ világításra menne, akkor kapnánk 0,0294 W/m^2-t.... :D GIGALOL
    Ja egyébként összehasonlításképpen a Nap 89 PW-al melegít minket.
  • Soundmaker
    #52
    "a városok fényszennyezésére nem is gondoltatok,azt is visszaverheti az ISS"

    o.O eh... A földön lévő összes város fényteljestíménye nem elég ahhoz hogy olyan parányi felületen mint az ISS napkollektorai ilyen erővel visszaverődjenek... Ahhoz az egész földnek fényt kellene sugároznia felfele egységesen... Az ISS azért látszik fényesnek mert olyan magasságban repül ahol a napfény hellyel közzel mindíg éri...
  • magyarszurke
    #51
    sok tahó...
    ez a ti szintetek,kötekedni
  • immovable
    #50
    mondom jó cucc
  • Frosty01
    #49
    nekünk is pont sárgában volt :DD
    megtaláltam vele a mir űrállomást tegnap
  • immovable
    #48
    muhahaahaaaaa
    nekem van ilyenem csak sárgában....
    nagyon ott van, 850 Huf-ért vettem (igai minőségi cucc)
  • Frosty01
    #47
    loálmán :DDDDDD
    modernkori müholdvadászkészlet:
  • Balu0
    #46
    De azért tök jó lenne ha igaza lenne , nem ?? XD Akkor lehetne zseblámpával műholdat keresni :DDD Csak világítsaz felfele, és várod hogy csillogjon :DDD
  • Frosty01
    #45
    de nem baj majd 14-18 életkorral Ő majd BIZTOSAN JOBBAN TUDJA MINT MI, MERT elolvasott két képeskönyvet, meg bejárt az általánosiskolai földrajzórákra :|
  • Balu0
    #44
    "Miért kell 1 évet várni a fúrásra?"

    Mert hideg van Szibériában télen, meg 2 méter hó a földön, meg pézük se sok van a kutatókank.. talán... de lehet az is hogy meg kell várniuk míg hazamennek az ufók meg a kormányügynökök, mert most épp ők vannak ott és emelik ki a lezuhant űrhajó roncsait a tóból...

    "Van még 1-2 szemtanú aki él"

    Az jó.. 110-évesek és csecsemők voltak mikor a dolog történt.. jó szemtanúk...
    Vagy várj, lehet IDEGENEK, ÉS 200 ÉVIG ÉLNEK!!! OMG CONSPIRACY!!!

    " és azt állította, hogy csóva nélküli objektum volt, ami pályát módosított mielőtt felrobbant volna..."

    Igen tuti egy idegen anyahajó volt.. De várj lehet hogy aszetroida ami darabokra szakadt ? A légkörbe lépésnél felrobbant, vagy inkáb egy nagyob darabja lerobban róla, ezt látták "pályaváltozás"-nak, a másik része teljesen megsemmisült, felrobbanva ledöntötte a fákat.. a leszakadt nagyob darab pedig becsapódott létrehozva a cikk által említett krátert..
    De igazad lehet az UFO elmélet sokkal valószínűbb..

    "azért ezt is figyelembe kéne venni,"

    Persze , a UFO magazni figyelembe is veszi... :D

    " erre egy meteorit sem képes"

    Kivéve persze azok amik laza szerkezetűek, és a légkörbe lépésnél felrobbannak/szétesnek darabokra.. a keményebb részek pedig egymástól akár több száz kilóméterre csapódnak be...

    Ez a megmaradt kevés hajam volt...
  • babajaga
    #43
    "Egyébként az ISS BURKOLATA VISSZAVERI A FÖLDI FÉNYT.Meg a Nap is besegít"

    Besegít? A földi fény ezrelékekben sem mérhető. Az látszik hogy nem láttad az űrállomást elvonulni mert akkor nem írnál ilyet hogy a nap besegít.Világosan látszik hogy a nap fénye világítja meg.
  • Balu0
    #42
    jajajajaja.. tépem a hajam szálanként... te szerinted tényleg a föld "fényét" veri vissza az ISS ???

    Ha nem tudsz valamit legalább ne állítsd tényként!

    1.) A Földnek nincs fénye... a Nap fényét veri vissza.. tény hogy elég rendesen a sok víz miatt
    2.) Az ISS-t azért látod mert visszaveri a NAP fényét... mikor éjszak elhalad felettünk, akkor onnan lenézve a Föld éjszakai oldalát látnád. Tehát ha akarná se tudná visszaverni a Föld visszaver fényét.

    3.) Tegyük fel azt a speciális esetet, hogy ittt már éjszaka van, az ISS pont felettünk, de az ISS-ről lenézve még látszik a nappali oldala a földnek.. ebben az esetben valóban a ISS visszaver valamennyit a Föld által visszaver NAP fényéből is.. DE ez a 2-szer visszavert fény elenyésző.. 0.00000000ésmégsoknulla1%-a az ISS által közvetlenül visszavert fénynek.

    4.) A városok fényszennyezése egy föld körül keringő objektum szemszögépől csekély... ha itt lent egy fényes városban álsz, ahol kisüti a szemed a halogénlámpa mikor felnézel, valóban jelentős. De ez a fény nagyon lokális... elsétász a város szélére és már sokkal kevesebb.. nem hogy 300 Km-ről..
    Az ISS nem veri vissza a városok fényét érzékelhető módon.. persze ha kötekedni akarsz lehet, mert pár foton biztos eljut oda és vissza is verődik.. csak azt senki nem fogja érzékelni..

  • Godefroy
    #41
    Azért jó hogy olaszok találták meg majd 100 évvel késöbb, az oroszok nem vették eddig észre... megaLOL
  • magyarszurke
    #40
    végre valaki aki szán időt néhány hülyére
  • Filiic
    #39
    Sztem költői kérdésre válaszoltál:c)
  • 0Speed0
    #38
    Ijen trágyát...
    nézd meg magyarázat
    http://images.netbag.hu/20070628/13572638564.jpeg
  • 0Speed0
    #37
    Bassza meg...
    Ezért látni
  • 0Speed0
    #36
    Ezért látni:
  • magyarszurke
    #35
    Csibra,ha nem értesz hozzá,ne válaszolj!
    Egyébként az ISS BURKOLATA VISSZAVERI A FÖLDI FÉNYT.Meg a Nap is besegít.
    NEM ARRA ÉRTETTEM,HOGY LÁTSZIK AZ ŰRBŐL A VÁROSOK FÉNYE
  • babajaga
    #34
    Az jelentéktelen, az űrállomást a nap világítja meg, Ha nem lenne napfény az űrállomás nem látszana.