551
MINIMUM SM 2.0b-T TUDÓ VIDEOKÁRTYA KELL A JÁTÉK FUTTATÁSÁHOZ!!! (nV 6xxx vagy ATI X6xx)
  • EmThor
    #351
    elolvastam, szar a game, nem kell rögtön célozgatni
  • hykao #350
    Olvass vissza! Folyamatosan erről van szó.
    Dióhéjban: SoF fanok rosszul vannak tőle (főleg a multi miatt), de ha elvonatkoztatunk az elődtől, akkor végülis nem olyan rossz, ha figyelembe vesszük, hogy BUDGET (azaz olcsó) kategória

    Más:
    összeszedtem a helyszíneket, amiket eddig találtam:
    Al-Qa'im (Irak)
    Mogaung (Mianmár, azaz az egykori Burma)
    Donyeck (Ukrajna)
    Eskasem (Afganisztán)

    Biztos vannak más helyszínek is a játékban, de még nem nyomtam végig, neten pedig egyelőre ezeket találtam.
  • w77d
    #349
    néhány szót valaki írna a játékról? (érdemes-e beszerezni, grafikai színvonal, játékélmény)
  • hykao #348
    AA-t nekem nem sikerült ráerőltetnem driverből sem, AF-et meg nem lehet leellenőrizni, mert akkora a HDR vagy BLOOM effekt vagy épp ebben minek hívják, hogy nemigen vannak távoli éles textúrák a talajon amúgy sem.
  • Travelos
    #347
    ok köszi, bár hozzáteszem nekem nagyon nem tetszenek ezek az újítások, olyan szegényes a színvilág, meg valahogy nem túl valóságos az egész.
  • SuperCharger
    #346
    Ezek a szabvány, elvárt shadereffektek (specular, normal mapping, bloom) ma már minden játékban benne vannak.

    A grafikai beállítások tényleg nagyon szegényesek, de ha ilyen jól fut mindezekkel az effektekkel, akkor nincs is rajta mit konfigurálni (nálam nem kellett).

    Ha hiányzik AA meg AF, kényszerítsd rá driverbõl.
  • Travelos
    #345
    hát nem azért, de tök úgy néz ki a grafika, mint a Gears of War, meg a BlackSite, csak abból gondoltam, de akkor lehet ez nem mérvadó.
    Viszont az AA és AF értékekre visszatérve, ti találtatok ilyet?
  • SuperCharger
    #344
    Nem Unreal motoros, az biztos. A file/könyvtár struktúra teljesen más. Sztem saját fejlesztésű engine.
    (sztem egy U3 engine licencet ilyenre nem pazaroltak volna el)

    Valami orosz helyszín volt a kelet-európai, talán ukrán. Vmi orosz-szerű nyelven ugattak.
  • Maxtreme
    #343
    nem :)
    Biztos hogy nem az.
  • hykao #342
    Ez U3 motoros lenne? Biztos ez?
  • hykao #341
    Egyébként aki végigjátszotta már: pontosan milyen földrajzi helyszíneken játszódik a játék? Pl. A kelet-európai helyszín pl. hol van?
    (amúgy a játékot szlovákok fejlesztették)
  • Travelos
    #340
    az Unreal3 motorral futó játékoknál nem lehet AA és AF értékeket állítani? Se ebben, se a BlackSite:Area 51-ben nincs ilyen állítási lehetőség.
    Nektek sincs? És mi lesz ha a Catalystban beállítom, látok majd különbséget, vagy a játékban ha nincs, akkor nincs?
  • SuperCharger
    #339
    Mindenféle eldugott helyekrõl.
    ;)
  • csadam
    #337
    csak neked csak most:)
  • Mo.Organ
    #336
    Patch-et merre találom?
  • C7
    #335
    :D az egyhez már nem volt idegzetem, a kettőt viszont kinyomtam rendesen. habár nem kapcsoltam be a trancsírozást:) egyébként most ott tartok hogy a rabot kell védeni. egy helyen egy embert látok, lekapom, nem is lő senki, és egyszer csak meghal a rab. mi a fenét csináljak neki? ráadásul mindig úgy elszalad, hogy nem csodálnám, ha hátulról lőnék le
  • SuperCharger
    #334
    A rakéták kellettek bele, én 4-et lõttem bele. 2-t meg mellé. De kicsit furán mentek a raksik, mert néha akkor is eltalálták, mikor úgy nézett ki, hogy inkább elmennének mellette.

    Egyébként nekem tetszett a játék, egyszerű kikapcsolódást nyújtott. De én sem tenném a SOF1-el egy lapra. Hosszútávon kicsit buta volt, hogy akármivel találtad el a fejét vágy vállát/combját, az mindig szétdurrant/leszakadt, akár még egy M16-ostól is.
  • C7
    #333
    na megcsináltam. húha, kilőttem r vagy 7 rakétát, és elkezdett füstölni, majd abbahagyta. aztán megsoroztam AK-47tel és lezuhant... ennyit a hülye rakétavetőkről...
  • C7
    #332
    mi lenne ha a játékról beszélnénk, nem arról, hogy milyen bénán van megcsinálva és kinek megy kinek nem? szerintem van aki élvezi a játékot (habár nem biztos, hogy rajtam kívül van ilyen) de aki játssz és még itt van, segíthetne: ki kell nyírni a Moort. Találtam rakétavetőt, de hát hova menjek hogy leszedjem? ráadásul amint ellövöm a rakétát már megy is arrébb.
  • Maxtreme
    #331
    Akkor most olvasd el mit írtam, értelmezd, és úgy válaszolj rá.
    Thx.
  • EmThor
    #330
    lol vagy nagyon, szerinted itt tart ma egy konzol? két kezed összeraknád hogy lehessen egy sajátod!

    sof 3 amúgy ultragagyi, de funból letolom, hulljanak az arabok...
  • #329
    Nekem csak a mentéssel van bajom. A makkjára nőjjön köröm aki kitalálta a mentést. a fasznak van kedve 15 percnyi játékot újrajátszani.
  • C7
    #328
    na én ott tartok hogy Kill The Moor
  • a_n_d_r_e_w
    #327
    Először is az shader és nem shared, és bizony bizony mégiscsak 3.0-ás van a 6xxx-eseken...
  • Zoli Zoltan
    #326
    a 6200-as kártyákon csak shared 2 -van a 6600 - ason ultrashared 2 némelyik játék shared 3-nak ismeri fel
  • pZsepi
    #325
    Nem olyan rossz ez...
    Persze az előző kettőhöz nem hasonlítható.Kár,mert én is nagyon vártam a megjelenést,rohantam is a játékért.A magyarok boltjába...
    Tehát az árát megérte
    A top 5-ös várt listán a második volt nálam a legjobban várt progik között,5 év után ez is több a semminél.
    A grafika jobb,életszerűbb,nem kockás mint a 2-ben.Ha játszol vele egy kicsit,és nem uninstall az első percben,rá fogsz jönni hogy nem olyan rossz.
    A graf.skálázás tényleg meglepően gyér.Az az igazság,hogy gépet kell alá tenni.Ne amiatt szarozzuk le,mert kevés a gép hozzá.
  • Requiem88
    #324
    nvidia geforce 6200...
    van rajta pixel shader 3.0 (vagymiahalál, a readme-ben ezt találtam kiemelve. de nem hiszem hogy ez az introkhoz is kellene...)
  • hykao #323
    Milyen videokártyád van?
  • Requiem88
    #322
    igen. most raktam fel azt is - semmi.
  • SuperCharger
    #321
    Próbáltad már az 1.1 patch-et?
  • Requiem88
    #320
    hello

    szeretnék egy kis segítséget kérni. ma szedtem le (igen, warez) a játékot, gondoltam kipróbálom. Furcsállottam hogy nem kér se serialt és crackelni sem kell, elindítottam hát. Indítás után fekete képernyővel kezd (mint minden játék) azonban ez így is marad. Az introk hangját hallom, meg azt is ahogy az egérrel rámegyek a menüpontra (így véletlenül) de abszolút nem látok semmit. most tettem fel a legújabb videokártya drivert is.
  • SuperCharger
    #319
    Akkor a következõ budget SOF-al majd jobban vigyázz!
    (a végébõl ítélve lesz folytatás...)
  • csadam
    #318
    Muszály lesz le cseréni :=( Mert a Cod4hez is kevés a vidókari :'=(
  • csadam
    #317
    Azért írtam ki DVD re mert azt hittem hogy a "név kötelez" szóval valami jó gémet töltök le és csak a videókarimmal van a baj és még a 2 gépem nincs háloba szóval csak igy tudtam át rakni.:)
  • hykao #316
    Sajnos a 9600 ma már a legtöbb játékhoz kevés. Mielőbb cseréljétek le, mert egyre kevesebb új játék lesz, ami egyáltalán elindul vele.
  • Mo.Organ
    #315
    Nekem is ilyen kártyám van, és nekem is szar a grafikája, nem látok semmit. :(
  • SuperCharger
    #314
    Sztem azért siránkoznak a legtöbben, mert ráakasztották a SOF nevet. Nekem semmi bajom vele, a SOF2 is ilyen szimpla shooter volt, itt-ott egy kis lopózással. Ahhoz képest, hogy budget kategóriás játék, kifejeztten nem rossz a grafika, meg annyira az ackió sem.

    És egy apró figyelmesség, amit még semmilyen más játékban nem láttam:
    Ha shotgun-t újratöltesz, nem egyenként tologatja bele a skulókat, mint az összes eddigi játékban, hanem 3 lõszer van a markában az elején, azokat beletolja, majd utána még 3-at. És ha nem fogyott ki még teljesen, csak 1-et v. 2-t lehet rátölteni, akkor 1, ill 2 van a kezében, mikor elkezdi utánatölteni. Tudom, nem nagy cucc, de élek-halok az ilyen apróságokért.

    csadam: kiírtad DVD-re, mielõtt megnézted volna? vagy csak azért, hogyha utólag nem tetszene, azért jelképesen a kukába dobhasd?

    Szóval, tudja valaki, hogy a diszkógömbös teremben mit kell csinálni? Vagy csak belefutottam egy scriptbugba?
  • HoReSz1975
    #313
    Szerintem jó lett a game, szeretem a véres trancsirozós Soldiert, pont ez miat, nem egyszerűen le lehet szedni, hanem szarrá lehet őket lőni, jó lenne, ha minden FPS ilyen lenne.

    Az 1.1 -es patch után tökéletesen megy fullon a gamma
  • csadam
    #312
    Nah sikerult már nekem is játszanom felraktam a gémet a másik gépre.Hát a sens az totál kiakaszt(amugy sof2mp player vagyok és 0.2vel nyomon)akár hogy állitom sehogy se jó.Egy dolog van ami teccik az hogy viszonlag szép a grafika már egy 2007 játéknál ez a minimum szoval még a graf se valami wow igaz csak az elsö pályán játszottam vele de ott is szétröhögtem magam amikor meg láttam a lada utánzatos kocsikat és szolt benne a riasztó loool.Alapjában véve nem akarok megsérteni senkit de ez 1 nagyon-nagyon fos játék lett ami az mpjét illeti hát .... gondoljátok el.Nem csak a Cod 4 mellet bujhat el mpben de még Sof 2 mp mögöttis nagyon de nagyon elbujhat.Én személy szerint már nyomtam rá 1 unistalt és amit meg találom hogy melyik DVDre írtam ki akkor már repül is a kukába.De ez csak az én szerény véleményom.
  • hykao #311
    Mivel a CoD4 is Activision játék, így nem nehéz kitalálni miért nem lett ez jobb (vagy inkább több)...
    Nyilván nem akartak saját maguknak konkurenciát csinálni egy időben két nagy címmel. Ezek szerint a CoD az amit a nagyobb címnek véltek, és abba ölték a több pénzt. Ennyi.

    Nem harangozták be nagy csinnadrattával, nem ígérgettek hamisan az új SoF-fal kapcsolatban, így nem értem mi ez a nagy rácsodálkozás.

    Az ilyen egysoros véleménnyilvánításoknak nem sok értelmét látom.

    Mellesleg budget kategóriához képest első blikkre azért nem tűnik annyira szarnak. Grafika elfogadható, nem tűnik óriásinak a gépigény. Nem igaz az, amit már többen írtak, hogy nincs fizikája a tárgyaknak, mert van. Az irányítással egyelőre nincs bajom. Multit nem próbáltam, így arról nem tudok véleményt alkotni.