66
Ogre 3d ingyenes game engine
  • ColdFire
    #26
    köszönöm, megnézzük
  • Raptor 2
    #25
    Erreől a Cube 2 engine-ről írtam a blogomban is, érdemes elolvasni:

    Blogom

    Ebben még énis bizonytalan vagyok, hogy a játékomat ezzel az Ogre 3d-vel fejlesztem e majd, vagy pedig a Cube 2-vel...
  • Raptor 2
    #24
    Hát az nem ilyen egyszerű :D Kell hozzá Pyton 2.5, Microsoft Visual C# 2005 Expended Edition, Én ajánlom a C++-t is, és először le kell fordítani a kódot, majd úgy létrehozni egy exe-t... Ne is mond, ezzel még énis szarakodok. Ha egyből akarsz valamit, szedj le egy kész projektet, amien stílusú játékot akarsz, és azt fejleszdgesd... Én a Rastullahs Lockenpracht Dharai átékot szedtem le, megtetszett, jó kis RPG rendszere van... Szal azt fogom fejlesztgetni. Viszont ha ez túl bonyolult neekd, akkor ajánlom a Cube 2 Sauerbraten engine kipróbálását, mert abban nem kell alapból fordítani ilyen progikkal, az alapból egy játék, amineknyílt forráskódja van, stb... Szal ott még ingame (játék közben) is tudsz szerkeszteni...
  • ColdFire
    #23
    letöltöttem...
    és akkor ez most hogy indul? :D
  • Raptor 2
    #22
    Inkább talán van a játék motor, amiben van a grafikus motor, ami az effekteket, meg grafikus dolgokat kezeli, és van (szintén a játékmotorban) a fizikai motor, ami a fizikát kezeli...

    tehát:

    *Game engine
    ---Graphic engine
    ---Physics engine
  • Raptor 2
    #21
    Én se vagyok egy húdenagy programozó, de türelemmel minden összejön
  • ColdFire
    #20
    wow

  • zvaragabor
    #19
    Valaki rakjon helyre pls. Van a grafikus motor. És van fizikai motor is? Vagy a grafikus motor látja el a fizikát?
  • ngcsnet
    #18
    egen, amúgy tényleg jó kis motor.

    pl. Rigs of Rodsot is ez hajtja, és ha megnézzük annak csak a dizájnja nem a legjobb, de fizikailag jó
  • Cat 02 #17
    tehát ebből magából 0 tudással nem sokra megyek ? xP
  • Raptor 2
    #16
    Hát a Shrekhez semmi köze, csak annyi hogy az Ogre egy közismert Fantasy faj, és a Shrek is pont ijennek született
    Azt meg már a fejlesztőktől kérdezd, miért így nevezték el az engine-jüket...
  • Raptor 2
    #15
    SZerintem sokkal komolyabb nála...
  • Raptor 2
    #14
    Igen, játékot lehet csinálni, ez egy nyílt forráskódú engine, ingyenes, oda fejleszted ahova akarod, azt csinálsz belőle amit arasz... Akár az FPS-től kezdve az autóversenyen át az RPG-ig... (nekem az utóbbi a jelöltem) Blenderrel én csak modelleznék hozzá, bár lehet inkább a 3d Studio Max-nál maradok, emrt ahhoz jobban értek...
  • Csabesz6
    #13
    met trendyak
  • akyyy
    #12
    és ezzel miket lehet csinálni meg mikoze van shrekhez? mitől jobb a Blendertől?

    nézegettem a honlapját, de a galléria alapján nem tudom eldönteni hogy most mire jó. játékot csinálni? fogadok azon agyon citrum illatúak:)

    345 ezeket is ebbe csinálták
  • Cat 02 #11
    ez olyasmi mint az FPS maker ?
  • csgj
    #10
    nem lehet ez egy rossz program... több gamehez is használták már, és tűrhető grafikájú gameket lehet belőle kihozni. Csakhogy ÉN nem tudnám használni :P :D
  • ColdFire
    #9
    praukt and laught :CCCCC
  • Vegas
    #8
    mert netprauk
  • ColdFire
    #7
    nemtom :C
    engem érdekel a téma, csak nem akartam már mekszakítani a sort :(
  • Vlala #6
    2,3,4: Kíváncsi lennék, hogy ilyenekkel miért kell hozzászólni egy témához?
  • Sephi
    #5
    (laman lovagol a rokker banan)
  • ColdFire
    #4
  • dav1d
    #3
  • DjDano
    #2
  • Raptor 2
    #1
    Hello mindenki!

    Ezt a topikot az Ogre 3d nevű ingyenes játék motornak nyitottam, kérem, aki ismeri, tudja használni, vagy szeretné megtanulni a kezelését, az mindenképpen írjon!