89
  • cateran
    #89
    angolul mi?:D mint pl. lol,wtf,omg,zomg,imho,tbh,afk,roflol,drood,boss time,nuke it,mb,brb és hasonlók?:D
  • Komolytalan
    #88
    Ja-ja, a divatfikázás mindig is nagyon menő.
  • aDannyBoy
    #87
    ezt minden wow témájú hírben eljátszátok? :)
    szánik vagytok ilyenkor :)
    mégha valaki mondana vmi újat, de lassan a T- és a Microsoft mögé simán befér a WoW is default hatred kategóriába :)
  • Komolytalan
    #86
    Amit ők csinálnak az nem játék, hanem pénzkeresés (powerleveling, gold farming, vagy nevezd ahogy akard.
  • irkab1rka
    #85
    majd ha a wow annyit árt, mint az alkohol, akkor gondolkozzunk el, hogy most ne kéne-e tiltani, vagy nem.

    Addikt meg mindig volt. Most hogy van wow, wow addikt. Előtte cs addikt volt, előtte meg pacman, azelőtt meg teheneket burogattunk a mezőn, és volt, hogy nyomtuk a raidet sztálingrádnál, mert nem birtunk a seggünkön maradni.

    holnap is lesz. az ember már csak ilyen repetitiv sikerélményekre koncentrál.
  • sathinel
    #84
    ok van extrém kivitel: srác barátnővel nem 2 accountal játszik:D

    de pl én itt a wow-on tanultam meg angolul úgy hogy írva is megértsenek normálisan angolul. eleinte annál több hogy hi nem igazán ment, mivel utálok tanulni. Manapság meg szinte folyamatosan dumcsizunk angolul. Ha valamire jó volt nyelvtanulásra nagyon.
    A másik része hogy amikor különböző nemzetek gyermekei játszanak együtt, és nincs probléma köztük az miatt hogy hová tartoznak(nemzetiség) akkor hiába mondja nekem valki hogy ezek, vagy azok marhák mikor én találkoztam beszéltem normális emberekkel.

    Láttátok az Ú[email protected] filmet? Asszimilálódni kell!!!
  • magyarszurke
    #83
    amúgy ez igaz,egyszer-kétdzer én is voltam,ittam két sört,mást nem ,de közben meg olyanokkal lehetett beszélgetni,hülyéskedni,akik az iskolatársaim de amúgy nem beszélgetnénk(még idősebbekkel is)
  • Devvo
    #82
    Szoktam zpbe menni annak ellenere hogy utalom, de nem muszaly bebaszni mer anelkul is jol erezheti magat az illeto.
  • AZTA
    #81
    *fekszik :D
  • AZTA
    #80
    ja én legyek kreatív míg a többi fekszek a fűbe mi? :D:D
  • Devvo
    #79
    Ugy beszelsz mint ha csak bebaszason kivul nem lehet semmit sem csinalni.
    Legy kreativ.
  • magyarszurke
    #78
    thx Devvo!!!
    az én osztályomban pont ez megy most(ment,most szünet van)
  • AZTA
    #77
    ennyi erővel annak mi érteleme van hogy a sok birka minden péntek-szombat este elmegy "bulizni" ami abbol áll hogy elkoltenek 1-2éjszaka több ezer ft-ot piára,berúgnak, utánna meg egy az egyben kihánnyák az egészet....
    és mikor megkérdezem hogy mi volt ebbe a poén akkor meg az a válasz hogy milyen jó már hányni.......
    ja és akkor lehet egész héten keménykedni nekik az iskolába hogy ők hogy bebasztak a hétvégén...aztán megint jön a péntek és kezdődik előről....
  • Devvo
    #76
    Sok sikert az ECDLhez.En speckon gyulolom a wordot meg amugy az office programokat ezer nem lesz belolem jo informatikus es nem fogom lerakni az ECDL-t.A csajozashoz pedig nem art egy kis onbizalom:).
    Never give up, never give in, cuz you're gonna win:P
  • Devvo
    #75
    En egesznap gepezek.
    (De én ezt tényleg nem értem. Az miért időelbaszás, amivel az ember jól érzi magát?)-Ezt en szoktam anyamnak mondani ha lecsesz ha egesznap kockulok.
    De anyamnak reszben igaza van, az egesznapi gepezes torzitja az ember szemelyiseget.
    Tapasztaltam sajnalatos modon ezt a folyamatot.
    Itt nem az baj hogy wowal jaccanak hanem az hogy, függők.
    Nem egy wowos baleset volt emiatt.De itt termeszetesen nem csak a wowra gondolok hanem magaban arra a tenyre hogy ott ulsz a gep elott ahelyett hogy kimennel focizni ismerkedni.Konyvet olvasni telleg nem rossz/de ez egy teljesen mas tema sztem.
    En pl verzekeny vagyok ezer az en lehetosegeim elegge limitalva vannak sport szempontbol, es azt az idot amit en sportolasra hasznalnek, en azt a gepre pazarlok.Imadok gepezni meg hasonlok de nem lehet egesznap ezt csinalni.
  • Devvo
    #74
    Igazad van.Szomoru igazsag:(
  • magyarszurke
    #73
    meg az is jó lenne,ha a csajok nem kurvulnának el
  • magyarszurke
    #72
    Én 16 vagyok, és szint egész nap gép előtt vagyok....
    Nem játszok,ECDL-t tanulok.Ezt azért mondom,mert azt írtad,Komolytalan,hogy mindenki csinálja azt,ami a korosztályának kötelessége.Nos,ma kimentem a strandra.Találkoztam a röpis csajokkal,akik az évfolyamtársaim a suliban.Mondom,velük már lehet valamit kezdeni,mert nem kell kérdezgetni olyan cikis helyzetekbe hounom magam,hogy megkérdezem a barátnőjét,hogy hogy hívják,meg van-e barátja,meg ilyenek(egyébként még ilyen vele még nem fordult elő,mivel még nem mentem oda senkihez).De nem mentem oda spanolni,mert náluk idősebb,(20-22 éves) srácokkal játszottak.:(((((
    Még jó hogy ott volt fater meg haverom,így kosaraztunk,meg minden.
    Amikor hazajöttem,kapásból COD 2-ztem...
    Ennyi,ezért nem csinálom azt,amit a többi korosztáylom beli
    Pedig nem vagyok kövér,vagy béna
    192 cm magas vagyok és 80 kiló
    ez normális
    csak éppen nem járok el hétvégénkét berúgni...:)
  • Komolytalan
    #71
    Nézd, aki wowval elb.sza az életét, mert mondjuk nem foglalkozik olyasmivel ami adott életkorban, élethelyzetben kötelessége volna, az elcseszné mással is. Szóval velük szemben nem megoldás az bármennyire is működőnek tűnik, hogy ingerszegény környezet, mondjuk bevágni egy kőbányába 1 csákány társaságában, mert ott úgyse tud mást csinálni csak püfölni a falat - csákányfüggő nemigen lesz senki sem. Ezzel ugyanúgy tönkre lesz téve az életük. Inkább _értékrendet_ kellene (kellett volna) bennük kialakítani, magyarul úgy nevelni őket, hogy se a wow, se a drog, se a pia, se a TV, se semmi ne legyen rájuk veszélyes, ne okozhasson a valós életükre ártalmas szintű függőséget. Akiben meg (már) nem lehet, az járulékos veszteség, hagyni kell őket a fenébe. Pl 40 éves 18x büntetett előéletű kancigányokból se lehet normális embert faragni, csak ezt nem mondja ki egy politikus sem.
  • Acheron
    #70
    Én veled is egyet értek Komolytalan,mert én is játszottam wow-al,és igen,persze szórakoztató,én azt a mondatot amit tőlem idéztél azokra értettem akik minden nap és egésznap azzal nyomják,egyszóval nagyon wow függők.Azzal viszont nem tudok egyet érteni,mert az ártalmas,az illetőre.
  • magyarszurke
    #69
    az ilyet ki kell használni
    ja,egyébként magyarszurke az első wow-karaterem neve:)
    milyen ironikus
  • Komolytalan
    #68
    "ASUS P5B - VM LGA775 ATX - Core 2 Duo E6400/2.13Ghz - MSI RX1950Pro-T2D256E ATI RX1950Pro 256MB PCI-E - 1GB/800Mhz Kingmax - Samsung 250GB SATAII - Chieftec 450W"
    Ezen meg Wordozol vagy excelt nyomsz? Netán játékokat? Bagoly mondja effekt ismerős? :-)
  • solikka
    #67
    Ime egy ember a Wow függők közül: Komolytalan! Üdvözölje mindenki:D
  • Komolytalan
    #66
    Valóban, mert a könyv, meg a TV passzív szórakozás, a játék meg aktív (akár sakk, akár wow).
  • magyarszurke
    #65
    ebben viszont melletted állok,Komolytalan,de azért egy könyv kicsit más
  • Komolytalan
    #64
    "nem éri meg elb*xod az életedből annyi időt egy ilyen virtuális világért,mert egyszerűen nem éri meg,csak tönkreteszed magad,mind testileg,mind lelkileg"
    De én ezt tényleg nem értem. Az miért időelbaszás, amivel az ember jól érzi magát? Bevallom töredelmesen, nekem volt már olyan hogy kaptam 1 jó könyvet, és szombat egész nap, meg vasárnap délig azt olvastam. Szobában, haverok meg csajok nélkül. De nem éreztem úgy, hogy bármit is elbasztam volna ezzel, holott egy kitalált történetet ismertem meg, ami 0, azaz 0 hasznossággal bírt számomra az életem későbbi részében.
  • Komolytalan
    #63
    Hát izé, azért ebben volt pár dezinformáció:
    "Meg ha kihal a karaktered akkor sincs igazi buntetes."
    10 perc séta hulla alakban. Monduk ezt hasonlítsd össze más játékok 10 sec alatt visszatöltöm a mentést büntetésével.
    "hogy mindenki legjobbnak erezhesse magat"
    Ezt nem támasztja alá a top 0.5% netherdrake, és a többi limitált cuccok, amelyeket valszínűleg szerverenként néhány 10 játékos fog csak birtokolni (a néhány 10 ezerből). Inkább úgy igaz, hogy elég szép eredményt elérhet bárki, bármilyen úton is indul el (szólózás, professionök, raidelés, pvp).
    "Mindezt osszekapcsoltak azzal, hogy a jatek neha csal hogy a jatekosok sikerelmenyhez jussanak" Példa?
    "Gyors reakcio sem kell mert a jatek szervere 1 fps-el fut"
    Ez sajnos nem igaz, nincs minden global cooldownon, legjobb példa erre a mozgás.
    "es van typeahead es hivatalos makrozas (egy gombnyomas = egy elore megirt automata program futtatasa, pl. automata harc 10 kulonbozo technika/varazslat/targy hasznalataval)"
    Ez sem igaz, mivel 2.0 óta egy macro egy utasítást hajthat csak végre, és többé nincs benne elágazásra lehetőség.
    "Celozni sem kell, mert a cel kivalasztasa utan a jatek autoaim-es."
    Kivétel line of sight, out of range, de végülis igen.
    "az endgame pedig grind" A 4 Horseman mond neked valamit? Asszem ha beraknának oda a guildeddel, full T3-ban, L60on, akkor se élnél 20 secnél tovább.
  • Komolytalan
    #62
    Valami konkrétum esetleg a szokásos fikázás mellé?
  • Acheron
    #61
    így visszaolvasva asszem én meg beíratkozok egy helyesírási tanfolyamra
  • Acheron
    #60
    Van ebben a wow-ban valami az tuti mert azért az a jó pár millió ember csak nem tévedhet,de alá is írom,hogy ha valaki el kezd vele játszani akkor könnyen függővé válhat tőle(tapasztalatból mondom)...de a lényeg az,hogy idővel rá kell jönnöd(ha nem akkor a te bajod),hogy nem éri meg elb*xod az életedből annyi időt egy ilyen virtuális világért,mert egyszerűen nem éri meg,csak tönkreteszed magad,mind testileg,mind lelkileg.Inkább tényleg menj a haverokkal ,a csajoddal bulizni mint erre pazarol a mindennapjaid.Najó azért nem azt mondom,hogy többet soha ne üljön a gép előtt csak,azt hogy okosan...Jöhetnek a lehurrogások!
  • cateran
    #59
    Nincs kihívás:( Még pvpben sincs..max az új arena rendszerben ...én is magas szintet értem el pvpben anno,pedig holy priest voltam...de hát hk-t kaptam orrba-szájba, repukat is, szóval nehéznek nem mondanám..inkább unalmasnak...azaz a pvp Bg-k addig voltak jók, mig meg nem újították őket..addig 1-1 AV meccs akár 8-10 órát is igénybe vett, de utána? max 20 perc,de akkor már vmi gubi volt....
  • cateran
    #58
    Azért tegyük hozzá, hogy a Blizzard igazgatója senkit sem kényszerített, hogy játszon....Én nagy kocka voltam, éjjel-nappal toltam vagy 1.5 éven át,de végül qrvára ráuntam..csalódtam a kiegészítőben, a Blizzard hozzáállásban, a játék fejlődésének irányában (Illidan leverhető....no comment..) Akárhogyis,engem sem kényszerített senki...sem arra hogy játszak, sem arra hogy abbahagyjam...de meg kell hogy mondjam,mindent összevetve mára bün szar játék lett..tele bugokkal,instabil serverekkel,unalmas játékmenettel:(
  • sathinel
    #57
    vannak nem realtime játékok. Vagy pl asztali kockás RPG haverokkal, mesélővel, amit semmi nem űberel. De amikor játszok neten ne keljen már itthon kockával dobnom, és azt beírni a gaméba vagy más idióta dolog. Erre van egy olyan hogy egy program autómatikusan dob. PVP-n pl megnézem mennyire érvényesülne amit mondassz. kb 60-70k lifetime kill után mondhatom hogy vannak meglepik, jó játékosok. Amit ti mondtok akkor azt jelenti hogy mindenki egyforma, mivel nincs semmi kihívás a játékban. Ez csak azt bizonyítja hogy nem játszottatok a játékkal, max kipróbáltátok, halottatok dolgokat.
  • magyarszurke
    #56
    "Tudas nem kell, arra ott vannak a weboldalak. Gyors reakcio sem kell mert a jatek szervere 1 fps-el fut (1 masodperc=1 kor) es van typeahead es hivatalos makrozas (egy gombnyomas = egy elore megirt automata program futtatasa, pl. automata harc 10 kulonbozo technika/varazslat/targy hasznalataval). Celozni sem kell, mert a cel kivalasztasa utan a jatek autoaim-es."
    ugyanerre gondoltam én is
  • kvp
    #55
    "Már volt szerencsém kipróbálni a wowot és meg kell hogy mondjam RITKA SILÁNY! Meg sem közelíti a többi ilyen típúsú játékot...nem értem hogy lehet főggővé válni!"

    A jatek erre van kitalalva, csak sikerelmenyed lehet, mert nem lehet benne vesziteni. Meg ha kihal a karaktered akkor sincs igazi buntetes. A jatekban a 'legyel te a legjobb' es a 'gyujtsd ossze mindet' felfogas ervenyesul, de ugy, hogy mindenki legjobbnak erezhesse magat, de kozben legyen motivacioja hogy tovabb csinalja, nehogy masok megelozzek.

    A szoftver nagyon primitiv, tehat keves ertelmes szabaly es sok bonyolult nevu targy/szemely/hely van, amik tobbnyire osztalyonkent egyformak, de mas a nevuk. Mindezt osszekapcsoltak azzal, hogy a jatek neha csal hogy a jatekosok sikerelmenyhez jussanak, ami a gyengebb jatekosoknak is jo. Alapvetoen nagyon sok dolog automatizalt, hogy ne kelljen gondolkozni. A zonakat ugy epitettek fel, hogy karakterfejlesztes kozben mindig csak a kijelolt zonakban lehet ertelmes dolgokat csinalni. A jatek vegen amikorra minden jatekos 70-es szintu es mar nem tudna mit csinalni, akkor jon a de nekem erosebb fegyverem/varazslatom/pancelom/guild-om/apukam van. Ez olyan, mint a pokemon es a magic the gathering kombinacioja, mindketto a minel tobb idot es penzt szansz ra annal jobb leszel-re epul. Tudas nem kell, arra ott vannak a weboldalak. Gyors reakcio sem kell mert a jatek szervere 1 fps-el fut (1 masodperc=1 kor) es van typeahead es hivatalos makrozas (egy gombnyomas = egy elore megirt automata program futtatasa, pl. automata harc 10 kulonbozo technika/varazslat/targy hasznalataval). Celozni sem kell, mert a cel kivalasztasa utan a jatek autoaim-es.

    Igen, en is jatszok neha a jatekkal (ingyen es tobbnyire valamelyik hivatalos roleplay-es szerveren), de nekem tobbnyire csak beszelgetes masokkal (chat) es a szabalyrendszer csalas nelkuli kifektetese az ami erdekes feladat. (a mindossze 6 kulonbozo kuldetestipus nagyon unalmas egy ido utan, az endgame pedig grind) Szerintem a wow-ot csak ugy lehet 'megnyerni', ha valaki felismeri, hogy 'ezt a jatekot csak akkor lehet megnyerni ha nem jatszunk'. :-) /bonusz annak aki tudja honnan van az elobbi idezet/
  • sathinel
    #54
    Erről volt egy jó dokumentumfilm, ahol arról beszéltek hogy ez most jó hogy valaki rákattan ezekre, vagy rossz. A végeredménye az volt hogy valsz nem ezek az emberek tehetnek arról, hogy inkább a gépen egy fantáziavilágban élnek. Nézz szét itthon. Ha a politikát vesszük csak akkor inkább játszok kicsit minthogy elgondolkozzak bármelyik idióta fél baromságain, s így tovább.

    A másik része hogy 3.5 k-ból mit csinálsz egy hónapon keresztül? ha csak napi 1 órát vagy benn akkor sem sok ha leosztod. Mennyiért veszel egy újságot vagy könyvet? én pl ha érdekel akkor 3-4 nap max egy könyv. árban ha szerinted lehúznak akkor nagyon el vagy tájolva. Nézd meg mennyit költessz egy szórakozóhelyen 1 éjszaka. vagy kajára naponta)
  • QuippeR
    #53
    ami a sakkban.
  • solikka
    #52
    Már volt szerencsém kipróbálni a wowot és meg kell hogy mondjam RITKA SILÁNY! Meg sem közelíti a többi ilyen típúsú játékot...nem értem hogy lehet főggővé válni! Amúgy nekem is van haverom nem is egy aki WOW függő, és tényleg nagyon szörnyű dolog mert álladnóan csak arról és szinte semmi másról nem tudnak beszélni!

    Kiváncsi lennék mit csinálna a Blizzard igazgatója hogyha megtudná hogy hány ember életét tette tönkre...szerintem nem kizárt hogy felkötné magát!

    Az alkohol vs. WOW összehasonlításról:
    - Igaz hogy az alkohol sokkal rosszabb mint a WOW, de ez nem jelenti azt hogy aki nem iszik alkholt az jól teszi hogy wowozik. A Wow az csak a kisebb rossz és sajnos ez a kis rossz is elég nagy! :D

    Aki meg WOW függő annak még annyit mondanék hogy meg is érdemli hogy ilyen szerencsétlen és erre pocsékolja a pénzét ahelyett hogy valami értelmeset csinálna...
  • Sadist
    #51
    E-sport? Magyarázza már el valaki, hogy ebben mi a sport?
  • magyarszurke
    #50
    n0k0m,ez az MSN címed?
    te mondtad,hogy meg akarsz ismerni:)
    de nem kell egyetlen végtagodtól sem megválnod:)