4977
Minden ami a VST hangszerekkel összefügg
  • IMYke2.0.0.0
    #4577
    És itt most nem a potméterek és csúszkák huzigálásáról van szó.
  • IMYke2.0.0.0
    #4576
    Ha így van, akkor sincs baj, mert a multieffektes cuccokat is ki lehet váltani ezzel a módszerrel - sőt, az Ableton meglehetősen széles lehetőségeket nyújt e téren, a beépítettekkel is: szinte napok kellenek ahhoz, hogy az ember mindent kitapasztaljon bennük.
  • DNDN
    #4575
    szerintem nem azt kérdezte, hogy hogyan lehet különböző effecteket(delay reverb) bepakolni, hanem kifejezetten multi effect pluginok érdeklik, de nem akarok kötekedni, lehet én értettem félre vagy ő fogalmazott rosszul.:D
  • IMYke2.0.0.0
    #4574
    Ne tévesszen meg, hogy az Ableton a videóban régebbi verzió... a 9-esben kifinomultabban, de ugyanez működik.
  • IMYke2.0.0.0
    #4573
    Drum Rack, Effect Rack stb.
    Ezekbe bele tudsz húzni más, 3rd Party VSTi-ket, és VST-ket is, gyakorlatilag, a fantáziádra van bízva.
    Pontosan így.
  • DNDN
    #4572
    dblue glitch 2, effectrix, CamelSpace, iZotope 5,
  • Blasta
    #4571
    Mire gondolsz pontosan, melyik beépitett rackrol van szó? :)
    Sorry, még csak most tanulom a programot, de eloképzettségem megvan hozzá (jópár évnyi FT2, cubase, reason) :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4570
    A beépített rackjébe olyanokat teszel bele, amit nem szégyellsz :)
  • Blasta
    #4569
    Szevasztok!
    Abletonhoz tudtok ajanlani vmi jo multieffect plugint?
  • IMYke2.0.0.0
    #4568
    * hogy = mint a
  • IMYke2.0.0.0
    #4567
    Nekem sem ártana áttérni 64-re - csak Abletonos vagyok, profibb eszközökhöz meg béna, és nincs otthon netem sem, hogy hatalmas szetteket szedjek le hozzájuk -, de olyannyira be van lakva a mostani 32 bites Windows 7 Ultimate, és annyi zenei-, fordítási projektem van függőben [ezekhez kialakított szoftveres környezettel], hogy semmi kedvem 1 hétig bajlódni mindegyiknek a rendberakásával egy - mondjuk - Windows 7 64 bites környezetben. A 8-ast egyelőre még kerülöm, hogy királyvízzel leöntött döglött lovat.
  • sza.sa
    #4566
    Jól értetted :)
    Most néztem meg a CS2 oldalán, hogy ajánlott a full 64bit rendszer...
  • queensryche
    #4565
    Hali. Lehet, túl fáradt vagyok, vagy nem értem pontosan, de a 32 bites 'béz még jó, hogy nem tud ennyi adatot betölteni. Függetlenül attól, hogy egyébként mennyi RAM-od van. Keress rá a jbridge progira, vagy használj 64 bites DAW-ot. (Ha valamit félreértek akkor bocs :))

    A múltkori audionews-anomáliára: visszakeresve az ottani fórumban, másnak is volt ilyen problémája még korábban, nekem ezek szerint akkor még szerencsém volt, vagy ki tudja. Archiválom magamnak inkább.
  • sza.sa
    #4564
    Sziasztok!
    Nem tudom mi lehet az alábbi probléma ok, tud rá valaki megoldást?

    Adott egy erős Pc (i7, 16GBRAM, SSD, HDD),W7 64bit, Cubase 5, Kontakt 5, Cinematic String 2.
    Elméletileg 32bit-es a Cubase és a Kontakt5 is. Ha a Cinematic 2-ből kimentjük a Sample-kat, és ha azokat töltenénk be a progi kiakad hogy kevés a memória és bezáródik az egész.
    A virtuális memó 25-32GB közé van beállítva.
  • queensryche
    #4563
    Ha valaki hasonló cipőben jár és rájött, miért, írja le ide, kösz.
  • queensryche
    #4562
    Én évek óta és idén fordult először elő és sehol nem látom nyomát hogy változás lett volna a rendszerben. Előtte évekig ott volt minden, most meg nem tudom, talán havonta (?) eltűnik. Őrület. Nagyon mérges vagyok. Sokat töltök le, van havi kvázi 'korlát' az internet szolgáltatómnál, nem tehetem meg, hogy mindent rögtön lekapjak, ezért nagy segítség a tervezett letöltések menü. De így, hogy eltűnik... Printszkrínelhetem naponta...vicc az egész...
  • DNDN
    #4561
    Nekem jó, de kb csak 1 hónapja regeltem.
  • queensryche
    #4560
    Emberek, az audionews nektek is eltünteti a tervezett letöltéseket (planned downloads) és a befejezetteket is?? Mi van itt?! Másodszorra szívódik fel a lista és sehol nem találom, hogy létezik ilyen beállítás a profilon. Az ideg szétver komolyan. Esélytelen emlékezetből összeszedni harmincvalahány szart...
  • plas
    #4559
    Sziasztok, ezt a visszhangos deepsoundot mivel lehetne hasonlo modon elovarazsolni?
    Logic X-et hasznalok.

    Deepchord
  • Sumer777
    #4558
    Tisztelt Stef666!
    Általában a Nexus2-tőt használom,érdekelne,hogy lehet-e bővíteni a hangkönyvtárát. Illetve keresek,vagy keresnék szép tiszta "magas" hangot,illetve jó basszust,fúvós hangokat. Mit ajánlanál,ami elérhető. Előre is köszönöm!
  • stef666
    #4557
    Letöltésekben eléggé otthon vagyok , kérdezz, és megmondom hogy van-e ProTools-hoz az adott progi.
  • Sumer777
    #4556
    Köszönöm szépen Tetsuo! Szép kis lista,belehallgattam a demókba,és gyönyörűen szólnak,kérdés átültethetőek-e pro-toolsba... és netről letölthetőek-e,vagy csak megvásárolhatóak. Lehet itt olyan személy aki keni-vágja a pro-toolst?
  • Tetsuo
    #4555
    Na ja, Pro Tools. :) Gyakran a VSTi-knek van RTAS megfeleloje.
    (Az RTAS meg a TDM helyett már AAX van, ha jól hallom, vagy csak akarták?)

    Ezeknél nem tudom van-e RTAS, de...
    Hangversenyzongorához talán az Ivory II és a Production Voices.
    kisebb zongi: Kawai EX Pro. Steinberg Grand 3 esetleg.
    Vonós: LA Scoring Strings.
    Fúvós: Emberton - Chapman Trumpet, EastWest - Hollywood Brass és Woodwinds meg a Kontakt alapkonyvtárában levo.
    Basszusgitár: EastWest - nem tudom, talán a Ministry of Rock 2-ben találsz.
    All in one, szimfonikus: EastWest Quantum Leap és Vienna Symphonic Library.

    A Kontaktot sokan használják alap ill. más konyvtárakkal és dícsérik én soha nem próbáltam.

    A Music Radar szerint 2013 legjobb VST szintijei

    Dobgépek ugyanitt.

    Itt is van egy lista, elég fura cuccokkal. :)

    Amit én használok, azok tobbnyire UAD-kártyás és ingyenes effektek meg a neha a Cubase sajátjait.

  • Sumer777
    #4554
    Tisztelt Tetsuo!
    A pro-tools-hoz RTAS formátumu plugin-ek rendelhetők...-stílus?...-nem kötöm magam semmilyen stílushoz pusztán a zene szeretete vezérel. Érdekelne egy jó zongorahangzás,szépen szóló fúvósok,basszusgitár ...stb. Ha tudsz segíteni azt nagyon szépen megköszönöm! Üdv.:S.
  • Tetsuo
    #4553
    Én is megbántam már. Vennék belole mondjuk 500-as formátumot.
  • DNDN
    #4552
    Én eladtam az uad-omat, nem nagyon láttam értelmét a waves, t-racks pluginjaim mellett :D
  • IMYke2.0.0.0
    #4551
    Á, értem :)
    Nekem még MIDI-billentyűzetem sincs.
  • Tetsuo
    #4550
    Vassal. :)
    Nem nagy ugy, mert technóhoz nem feltétlenul kell annyi minden... persze jó lenne.
    Viszont VST effekteket használok, pl. UAD-on is, meg ingyeneseket is.
  • IMYke2.0.0.0
    #4549
    VSTi-k nélkül hogyan?
  • Tetsuo
    #4548
    Én nem nagyon használok VSTi-ket, de ha megmondod, hogy milyen soundra, stílusra gondolsz, azért segítene. ;)
  • Sumer777
    #4547
    Sziasztok! Lassan 1 éve ismerkedek a pro-tools-al,talán elértem egy középszintet,milyen plagineket,hangkönyvtárakat érdemes hozzá beszerezni,hogy jó legyen a hangzás? Előre is köszönöm!
  • stef666
    #4546
    Az audionewson nincs fent a Voices of Passion, tehát működőképes törése nincs! Gyenge próbálkozások keringhetnek a neten, de azok kb. semmire nem jók.
  • DNDN
    #4545
    Audioz.info-n olvastam, hogy nem valószínű, hogy lesz hozzá törés. (nem tudom miért, biztos nagy a védelme és nagyobb hacker csapatok nem foglalkoznak ilyen "scene" programokkal) Szóval jobb, ha elkezdünk rá gyűjteni, mert sok jó expansion van hozzá, pl a kamui 2 nagyon kéne.:D
  • pulitibi
    #4544
    Előbb-utóbb az is letölthető.Majd jelzek.
  • IMYke2.0.0.0
    #4543
    Nekem is van néhány Nexus csomagom, ami nem hajlandó dolgozni - és sajna, a 2.3.2-esem nincs belőle :(
  • pulitibi
    #4542
    Ahaa,kösz.Utánanézek.
  • DNDN
    #4541
    Nekem XP Onicron-nál meg Vintage DumKits-nél volt ilyen hibaüzenetes probléma, utána vettem észre, hogy nem elég betölteni az NXP-fájlt hanem volt mellette egy eLicenser amit le kellett futtatni.
  • pulitibi
    #4540
    Pedig ez a XP drumloop egy 2.2-es repackban volt.
  • DNDN
    #4539
    Lehet annak már 2.3.2-es nexus kell, ami még nincs törve
  • pulitibi
    #4538
    Na akkor minden rendben.Ez is egy VST,itt énekhangokat használhatsz fel.Csak hát,amint írtam gondok vannak a felrakással.A Nexus 2 nekem is megvan.Azzal is van problémám.pl. az XP drum loops betöltésénél valamit kiír,aztán nincs hang.