41134
bannerkesz.png
**********************************************************



*******************************************

Megszűnt szolgáltatások:
Comodo elemzés
Valami nyavalya lezárta a gépem és kódot kér. :(

  • dragon11
    #40813
    Köszönöm :)
  • gergely1991
    #40812
    Ha üres a lista akkor rendben.
  • dragon11
    #40811
    Megvan a megosztott mappa, de nekem nem ír ott semmit..
  • dragon11
    #40810
    Tényleg nem találom.. Oracle VM VirutalBox legújabb verziója van fenn nekem..
  • KaBuTo666
    #40809
    Keresd tovább, majd meglesz az.
  • dragon11
    #40808
    Nem találok ilyet sehol :Ss
  • gergely1991
    #40807
    Talán a Beállítások>Megosztott Mappáknál
  • dragon11
    #40806
    Azt hol lehet letiltani ? :D

    Köszi
  • gergely1991
    #40805
    pl a Mappa megosztást tiltsd le.Amúgy jó megoldás.Sőt...
    Én Virtual PC- alól futtattam a vírnyókat.Öröm volt nézni a feladatkezelőben ahogy a random karakter.exe folyamatok futottak. :D
    Ha igazán betojsz attól hogy megbabrálnád a géped a vírus miatt akkor linux alól futtasd a virtualboxot akkor biztos nincs félnivalód. :D
  • dragon11
    #40804
    Elméletileg ?:S:D
  • Szabi #40803
    elméletileg nem mászhat ki a vírus a virtuális gépről
  • dragon11
    #40802
    Srácok!!!!! nagyon sürgős és fontos kérdés!

    Ha oracle virtual boxban telepítek 1 windows7-et 1 virtuális gépre és elkezdek UGYANÚGY internetezni rajta, mint az 'igazi' gépemen, de mondjuk 1 vírusos oldalról akarok tölteni valamit, ami lehet hogy vírusos.. nah akkor letöltöm a virtuális gépre és futtatom stb de ha mondjuk vírusos, akkor az IGAZI gépemre át jöhet a virtuálisból ?(tehát az én gépem is megfertőződhet?)

    Szeretném futtatni a dolgokat de nem merem az igazi gépemről:D

    KÖSZI!
  • gergely1991
    #40801
    Szerintem ezt indítsd el.Aztán reboot.
  • nandorb
    #40800
    Helyedben safe-modeban elinditanam a windowst aztan full scant nyomjal ra.
  • kl24h
    #40799
    Ha feltelepíted, próbáld meg, hogy letöltsz egy víruscsomagot (innen, 149 van benne, a jelszó a kicsomagoláshoz: infected, kicsomagoláskor kell detektálja, persze ritka mikor az egészet), megnézed mennyit detektál. Ezután azt teszed, amit leírtam a spoilerbe, mert akkor nálam nem volt semmi védelem és ekkor ha megint teszteled a víruscsomagot, akkor nem fog semmit sem detektálni. Kíváncsi lennék, hogy nálad is megvan ez a hiba.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy kis hibája van, amit tapasztaltam az én gépemen, tehát ha van jelszó adva a felhasználó fióknak (vagy ha nincs is, de nem lép be automatikusan csak klikkeléssel) és mikor bekapcsolod a gépet majd ... be kell írd a jelszót, ajánlom, hogy mikor megjelenik rögtön írd be és utána rögtön Enter, mert ha nem, akkor lehet nem lesz semmi védelmet, pedig sem az antivírus sem a Biztonsági Központ nem jelzi, hogy nincs védelem. Én ezt Windows XP SP3-an tapasztaltam, aztán lehet újabb rendszereken nincs ilyen gond.
  • kl24h
    #40798
    Nálad azt hiszem komolyabb a helyzet!
    Ha van egy fertőzött program és detektálja az antivírus, ki is törli (automatikusan vagy manuálisan, ezt be lehet állítani), akkor többet nem szabad, hogy megjelenjen. Ha viszont megint megjelenik, akkor van egy másik fertőzött program, amit még nem detektált az antivírus és az írja/tölti be az internetről megint azt amit már detektál. Tehát nálad kell legyen a gyökérprogram, amit még nem sikerült detektálnia az antivírusnak. Kell várni egy pár napot, amíg újabb frissítés lesz és akkor elkapja a gyökérprogramot is. A beállításoknál van olyan is, hogy hatékonyabb legyen a védelem és akkor lehet észreveszi a "tettest".
    A beállításokról ne kérdezz, mert nem Kaspersky-t használok!
  • XenHai
    #40797
    Ki próbálom most már én is ezt a Baidu-t.
  • Armisael
    #40796
    Sziasztok KIS 2015 ügyben lenne 3 kérdésem.

    1, hol tudom kikapcsolni,m hogy a gép bekapcsolásakor ne kezdjen el automatikusan keresni?
    2, amikor feldob egy rosszindulatú software ablakot, azt hogy tudom eltüntetni nem lehet bezárni csak vírusirtás és utána újraindítás opció van.
    3, rámegyek hogy oké irtsa/javítsa stb, de a következő bekapcsolásnál ugyanúgy jelzi, hogy "x számú aktív fenyegetés.
  • kl24h
    #40795
    A Baidu-ról azt írták, hogy kompatibilis mindegyik antivírussal, hogy valós időben fusson. Én azért azt ajánlom, hogy csak egy antivírust kell hagyni valós időben futni, az a biztos. Ahogy írta gergely1991, a Malwarebytes free verziónak nincs valós védelme, ezért fel lehet telepíteni mellé. Én úgy láttam, hogy a Baidu Gyorsvizsgálója (Quick Scan) is nagyon kemény, mert sokmindent átnéz a systembe, tehát nagyon komplex, mert nemcsak a futó folyamatokat, hanem még más fontos dolgokat is (registry, stb.). A Teljes vizsgálat (Full Scan) esetében is ugyanezeket átnézi, csak azzal a különbséggel, hogy az összes fájlt átnézi a gépben.
    A Baidu egyedül is megállja a helyét, mert a saját motorja mellett ott van az Avira is, amit be kell kapcsolni, hogy valós időben fusson (Settings-be meg lehet kapni), ellenben csak vizsgálat során használja.
  • gergely1991
    #40794
    Mondjuk Malwarebytes Free-t igen mivel nincs valós-védelme.De mindkettő kivételébe fel kell venni "egymást".
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2014.10.04. 17:05:53
  • Blum
    #40793
    Baidu mellé is érdemes lenne feltenni őket? Vagy mindkettőt? Nem akadna össze a kettő vagy nem fognák meg nagyon a gépet?
  • Narxis
    #40792
    Ha felteszel egy Malwarebytes Free-t és egy HitmanPro-t amiket hetente futtatsz akkor elég LEHET. Nekem simán tiszta maradt így is a rendszerem de ezt a 2 progit más vírusirtók mellé is ajánlom.
  • gergely1991
    #40791
    Félreérthető volt a reakciód.
    "Mikor is volt elég önmagában a Windows Defender?"
    Egyrészt :#40790
    Másrészt mivel ezért telepítenünk kell egy másik víruskergetőt akkor érdemes az egyik valós-védelmét kikapcsolni mert 2 vagy több vírusirtó már nem fér el egy gépen.
  • gergely1991
    #40790
    A windows defender elég szegényes vírusdefiniciós adatbázissal van felszerelve.
  • Blum
    #40789
    Én is értettem a kérdést, köszönöm. Mikor is volt elég önmagában a Windows Defender?
  • gergely1991
    #40788
    Igaz az, hogy Windows 8.1-en felesleges 3rd party vírusírtó használata, és elég helyette Windows Deffendert használni?
  • RYO21
    #40787
    Nekem is ez volt az első reakcióm. Aztán próbálták elhitetni velem, hogy milyen jó a Windows Deffender, és hogy tud az is mindent amit egy másik antivírus szotver.
    Utoljára szerkesztette: RYO21, 2014.10.03. 19:47:43
  • Blum
    #40786
    Szerintem ez alapvetően hülye feltételezés. A Windows 8.1 ugyanolyan könnyen sebezhető mint a többi, korábbi Windows verziók.
  • gergely1991
    #40785
    Honnan veszed ezt a csacsiságot? :)
  • RYO21
    #40784
    Igaz az, hogy Windows 8.1-en felesleges 3rd party vírusírtó használata, és elég helyette Windows Deffendert használni?
  • kl24h
    #40783
    5 antivírus van benne!
  • mester1987
    #40782
    Hú kössz. Hitman-t rendszeresen használom. Ezek szerint akkor az lesz az egyik legjobb. Az eddig mindent alaposan kipucolt.
  • kl24h
    #40781
    Az MSE-ben már van Spyware védelem (tartalmazza a Windows Defender-t), a Spyware Blaster-t valamikor használtam, de az nagyon rég volt.

    Olyant nem fogsz találni, ami az "összes súlyosabb vírusfajtát" felismerje, csak azok képesek ilyenre, de azok sem 100%-ra, amelyek több antivírus motort használnak, mint pl. a Hitman, 360 Total Security.
    Itt van pl. a Comodo Internet Security (free verzió), amelynek egy olyan Tűzfala van, ami nem enged meg semmilyen gyanús folyamatot, mert azokat a folyamatokat, amelyeket nem ismer, azoknál rákérdez és akkor blokkolhatja a felhasználó. A biztonságos folyamatokra nem kérdez, ő dönti el, ezek a folyamatok benne vannak a "fehér listában". Ennek az antivírus része is elég jó, de van mikor nem ismeri fel a vírust, de ki lehet lőni a Tűzfal részével, ezenkívül van a Registry védelme, HIPS, és még sok más, ezenkívül a SandBox és azt is be lehet állítani, hogy a DNS szervert a Comodo-ra állítja, így más semmi sem jöhet be a gépedbe böngészés közben.

    Még van egy nagyon kemény a SpyHunter, nagyon alapos Registry vizsgálata van és még sok más, de ez már fizetéses.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.10.02. 18:24:00
  • mester1987
    #40780
    Csak az MSE-t használom és a Spyware Blaster-t. Nem tudom a Spyware Blaster egyáltalán a háttérben működik-e, mert nincs tray ikonja, se folyamata ().

    szerk.: Lehet túl nagy vágyam, de 1 olyat keresek ami az összes súlyosabb vírusfajtát fel is ismer.
    Utoljára szerkesztette: mester1987, 2014.10.02. 16:59:01
  • kl24h
    #40779
    Lenne egy, amit teszteltem és nagyon sokmindent véd, ez lenne a Baidu Antivirus 2015, amiről azt írják, hogy mindig ingyenes. A saját antivírusa mellett még használja az Avira-t, van Registry védelme, nem tudom mennyire válik be, de valakinek Baidu-t ajánlottam és helyrehozta a rendszerét, mert a Malwarebytes, Kaspersky Virus..., és még volt lefuttatva de nem hozta helyre a rendszerét. Nagyon hatékony a Gyorsvizsgálata is, mert sokmindent átnéz. Van beépített AdBlock-ja is, ami a reklámoldalakat blokkolja, ez nem épül be a böngészőbe mint kiegészítő, hanem maga az antivírus blokkolja, ez az AdBlock a Tools részben van, amit telepíteni kell és még vannak érdekességek ott, ezek mind opcionálisak.
    Ajánlom feltenni, mert még lehet talál valamit.
    Egy kis hibája van, amit tapasztaltam az én gépemen, tehát ha van jelszó adva a felhasználó fióknak (vagy ha nincs is, de nem lép be automatikusan csak klikkeléssel) és mikor bekapcsolod a gépet majd ... be kell írd a jelszót, ajánlom, hogy mikor megjelenik rögtön írd be és utána rögtön Enter, mert ha nem, akkor lehet nem lesz semmi védelmet, pedig sem az antivírus sem a Biztonsági Központ nem jelzi, hogy nincs védelem. Én ezt Windows XP SP3-an tapasztaltam, aztán lehet újabb rendszereken nincs ilyen gond.

    Ott van a 360 TS (saját motorja mellett még ott van a BitDefender és az Avira), úgy tudom, hogy ennek is van Registry védelme, és még van egy, amit most jelenleg tesztelek, az az Avetix Antivirus ez olasz, BitDefender motort használ (angol verziója itt van: Avetix Free Antivirus 2014). Ennek is van Registry védelme, de nem tudom mennyire jó. Még vannak antivírusok, amelyeknek van Registry védelmük is, de általában azokért jó pénzeket kérnek el.
    Azért megkérdezném, hogy csak a Microsoft Security Essentials-t használod védelemként?
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.10.01. 20:51:03
  • mester1987
    #40778
    Nézegettem neten különféle azonnali vírusirtók után (360 Total Security, AVG Virus Removing Utility, Kaspersky Virus Removal Tool, Emsisoft Emergency Kit, Malwarebytes Anti-Rootkit mind egyszeri átnézésre) majd lefuttattam őket és meglepetésemre talált olyan vírusokat, amely egy alkalmi HitmanPro és egy Security Essentials nem képes felismerni. A registrybe is bőven, a startupba is, az appdata-ba is és a Windows saját fájljaiba is. Írom ezt úgy, hogy töltök le időnként programokat egy vegyes (alkalmi filmezés, alkalmi játékos, javarészt internetre használt) gépre és akkor a speciális vírusokra írt eltávolítókat vagy más toolkiteket nem is néztem :D

    Csakmert valami bekavart a RegSvr32.exe-nek, mert hiába leregisztráltam majd újraregisztráltam - hibakóddal nem sikerült (innen jött a gyanúm).

    Létezhet jelenleg olyan vírusiró, ami felér több ha nem is ennyi, de hatékonyabb védelemre. Olvastam erről a Hijackerről is + nem tudom, hogy ugyanazt szolgálja, de bizonyos popup ablak is írhat a registrybe bejegyzést vagy módosíthat fájlokat, tudtom nélkül?!
    Tűzfalnak, csak s Windows alap gyári, tűzfalát használom. Windows Defender ki van kapcsolva, nem tudom mennyit árt vagy használ, helyette használom a Security Essentialst ami külsőre hasonló és van egy Spyware Blaster, ami nem tudom, hogy fut-e háttérben (webvédelemre).

    Mik a tapasztalataitok?

    *Ezeket szoktam ilyenkor nézegetni: techspot, majorgeeks, softpedia
    Van sok hasznos dolog, ha van némi időd is :)
  • MerlinW
    #40777
    Tegnapelőtt este be lett foltozva.
  • Blum
    #40776
    De már 2-3 nappal ezelőtt írtak róla és akkor még annyi volt odaírva, hogy a hiba javításán már dolgoznak.
  • gergely1991
    #40775
    Mert leírás szerint a frissítés már elérhető, a többi a user figyelmetlensége.
  • Blum
    #40774
    Ezt sose értettem...találnak egy kritikus hibát és ezt azelőtt lehozzák hírként, hogy javítanák a problémát. Kb. mintha integetnének, hogy "ide lőjetek!"
    Az már csak hab a tortán, hogy részletezik is és leírják, hogy miként lehet ezt kihasználni.