41134
bannerkesz.png
**********************************************************



*******************************************

Megszűnt szolgáltatások:
Comodo elemzés
Valami nyavalya lezárta a gépem és kódot kér. :(

  • Szabi #40730
    bő egy hónapja használom, teljesen meg vagyok vele elégedve :)
  • kl24h
    #40729
    360 Total Security végleges verzió. Azt lehet mondani, hogy kezdi a fizetéses verziójú antivírusok szintjére emelkedni a Protection résznél, mert ha a Protection Mode-nál Security-ra állítod, akkor a következők lesznek a listában:
    > Downloaded File Scan
    > Malicious Website Blocking
    > Online Shopping Protection
    > Malicious Behavior Blocking
    > Scan File When Saved
    > Scan File When Opened
    > Network Threat Blocking
    > Use BitDefender Scan Motor
    > Use Avira Scan Motor

    Ezenkívül van a Sandbox, ahol virtuálisan lehet futtatni gyanús programocskákat.
    A BitDefender és az Avira motort csak akkor lehet bekapcsolni ha telepítve vannak. A 360 TS nem telepíti automatikusan ezt a két motort, csak ha a felhasználó óhajtja (ez a két motor opcionális).
    Nem terheli a gépet!
  • kjhun
    #40728
    Melyik biztonságosabb XP-n? Vírusirtó +

    A: Klasszikus korlátozott fiók
    B: A beépített Vendég fiók
    + ésszel netezni. (Nem mindenki tud. Akadhat az összes családban/ismerősi körben renitens egyén, aki minden x@rra rákattint, amire nem kéne. A WRZ-t, már ne is említsem, ha nem "megbízható" helyről szerzi be.)

    Mennyire fogja(?) meg a vírusokat, egyéb böngészőszemetet, a Rendszergazdai jogosultságú felhasználói fiók használatához képest? (Ugyebár, neki minden felkúsz(ik/hat), akár akarja, akár nem.) Bár, a Vendég alatt, is feltelepül a Chrome az adott fiók alá.
  • KaBuTo666
    #40727
    Hogy megy már a vita kommentben. A nagy kocka fajtájuknak mindenségit. :D
  • Blum
    #40726
    Windows biztonsági funkciót használ fel a BKDR_VAWTRAK malware a biztonsági programok ellen

    Bankok meg hasznalnak ilyen elavult szar op.rendszert? Na neee...
  • scomcomputers
    #40725
    Sziasztok!
    Minden alkalommal, amikor belépek a Thunderbirdbe, ez az üzenet ugrik fel a jobb alsó sarokból a tálcáról, az AVG ikonjától: "Az E-mail vizsgáló nem tudja megvizsgálni az üzeneteket, mivel a kapcsolat titkosított! A vizsgálatok titkosított kapcsolatokkal történő beállításának módját lásd az online GYIK témaköreiben!"
    Kérlek segítsetek, hogyan lehet ezt beállítani,néztem az online gyik-ot is de nincs ilyen témakör...
    Köszönöm szépen!
  • dragon11
    #40724
    rendben, később megpróbálom...

    hátha összejön:s

    többieknek meg azért, mert nincs külső hddm és rengeteg adatot kellene lementem..
  • kl24h
    #40723
    Az megtörténhet, hogy még mindig rajta van a vírus. Ezt úgy is le lehet ellenőrizni, hogy valamelyik antivírus mikor kap valamit/valamiket és kitörli, gépújraindítás után csak ott van és ugyanazok a fertőzések. Ilyenkor azt jelenti, hogy az igazi "gyökérvírust" nem sikerült megtalálnia. Valamikor egy hetet kellett várjak, amig sikerült egyik antivírusnak detektálni a "gyökérvírust". Sajnos annak idején már egy Windows újratelepítést is elvégeztem, de a fertőzés csak ott maradt, ezért egy hétbe került, amíg sikerült kitisztítani.
    Ajánlom lefuttatni a VIPRE Rescue-t, ez Windows alatt történik, ez nem bootolható cucc. Kicsit lassú az ellenőrzése, de lehet sikerülni fog.
  • Blum
    #40722
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mert akkor szokasahoz hiven nem kene non-stop faszsagokat kerdezgetnie es balfaszkodnia
  • #40721
    Lassan egy hete ezzel szopsz, mért nem darálod le végre azt a nyomorult winfost és rakod újra???
  • dragon11
    #40720
    nem:SSSSSSSSS mindent lefuttattam, találtak-letörölték és ugyanúgy vírusos.. csökkentett módban is lezongoráztam ezt a történetet :(
  • gergely1991
    #40719
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem értem miért ígérkednek a "Mi kell..." topikban. -.-
  • Zsolt01
    #40718
    MAlwarebytes
    Amikor pl. több 100 dolgot talál, van valami lehetőség, hogy egyszerre kijelölni?
    Gomb nincs hozzá, egyenként jelölgetni lehet csak! Így időigényes, macerás!
  • kl24h
    #40717
    Futtasd le a MAlwarebytes-t is mert az még biztos fog találni.
  • dragon11
    #40716
    ..hogy a rákba lehet leszedni ezt a ' kiszolgáló foglalt, átváltás, újra' vírust xpről ?!
  • dragon11
    #40715
    Talált 2db trójait, azt le is törölte automatába v csak megtalálta?:D
  • Blum
    #40714
    igen
  • dragon11
    #40713
    Rendben, akkor lefuttatom ezt a Rescue Discet... reméljük a legjobbakat.

    Simán bootoljam be ha kiírtam az isot egy CD-re ?
  • kl24h
    #40712
    Tehát attól függetlenül, hogy a gép elindul vagy nem én ezt ajánlom, mert ezzel a rescue cuccal a vírusok nem aktívak és ki lehet irtani őket (persze amelyiket felismeri a Kaspersky), viszont ha elindult a Windows, akkor már lehetséges, hogy nehezebb lesz kiirtani.
    Ha nem akarod használni a rescue-t, akkor itt van a Malwarebytes.
  • dragon11
    #40711
    Elindul a laptop és betölt a windows meg minden.. de csak asztalról lehet futtatni dolgokat és ott sem mindent.. szóval start menüből nem lehet mengyitni semmit, mert explorer.exe leáll stb...

    Tehát a gép elindul így nem tudom kell-e ez a rescue disc.
  • kl24h
    #40710
    Látom nem működnek a linkek, ezért belinkelem: Kaspersky Rescue Disc 10.
  • kl24h
    #40709
    Itt a topikban fenneb a "Biztonsági segédprogramok"-nél találsz többféle helyreállító lemezt. Én a Kaspersky helyreállító CD/DVD ajánlom. Ezek a helyreállító cuccok Linuxban vannak írva, bootolni kell és kell követni az utasításokat.
  • dragon11
    #40708
    Már fertőzött gépet (explorer.exe leáll, ha megnyitsz valamit illetve 'A kiszolgáló nem található' és cask leállítás meg átváltás lehetőség van vagy mi a szösz..) hogy lehet újratelepítés nélkül megszabadítani a férgektől ?

    Csökkentett mód v bármi spéci dolog ?

    eredeti win XP 32bit, laptopról van szó, céges..[tanároknak nem osztogatnak high-end cuccokat...]
  • Blum
    #40707
    Akkor megvarom a veglegest. :)
  • kl24h
    #40706
    Igen, ingyenes és még adnak böngészőtis. Szuper a böngésző ikonja.

    Blum: igen, le kell töröld az IS-t és fel kell telepítsd ezt a Total Protectiont és utána meg engedélyezni kell a BitDefender és az Avira motort. Egy probléma van, hogy ez a Total Protection csak béta verzió.
  • Blum
    #40705
    Nekem most a 360IS van fent. Ha ezt felakarom rakni akkor azt lekell torolnom?

    Amugy egesz jol szuperal az IS. :)
  • #40704
    totál ingyééért? :O
  • Narxis
    #40703
  • kl24h
    #40702
    360 Total Security
  • nandorb
    #40701
    De,csak a drivernek fasza kell,hogy legyen. Nvidian 3-4driverrel ezzelott kijavitottak,hogy a driver leallas problemat,mikor hardweres gyorsitas bevolt kapcsolva a bongeszon. 400-500-as szerias vga-knal gond volt. AMD-vel meg komolyan nem akar az ember szenvedni.
  • gergely1991
    #40700
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem a mozilla.exe + flashplayerplugin.exe együttes futása nem mindig ideális.
  • trident
    #40699
    Köszönöm, nem a topikba tartozik, de elszaródott egy HP driverem is és nem tudok a nyomatóval szkennelni, remélem arra is jó lesz!
  • nandorb
    #40698
    Ezt toltsd le.
    Safe Bios-ba letorlod vele a drivert leszedsz,utolso stabil verzios Catalystot. Normal windowsba es felrakod.
  • trident
    #40697
    Köszönöm a tippet, át is néztem párat, hogy milyen frissítéseket kell letölteni/telepíteni.:)
  • nandorb
    #40696
    Szt. meg a videkartya driver szarul viseli a flash playert.
  • trident
    #40695
    Nincs konkrét bajom, de olyan mintha "lassabb" lenne a gépem. Két ablak, utorrent van megnyitva, ahol csak feltöltés fut. Az egyik ablakba egy FB játék fut, ami flash playert használ. AVG free-t használok, ccleaner most futott le, töredezettségmentesítést később csinálok. A hitman pro-t most próbáltam ki, 3 (szerintem) jelentéktelen tracking cookie-t talált. AVG-t mostanában nem futtattam:

    Kell bármit aggódnom, vagy csak ennyit eszik meg ez a pár alkalmazás?
  • kl24h
    #40694
    Azért fogja a gépet és ha még detektál is valamit, akkor nagyon. Inkább az ingyenes Avast lenne a legmegfelelőbb.
  • Arkonis
    #40693
    Sziasztok.
    Használ valaki AVG free-t? Mik a tapasztalatok. Mennyire hatékony? Gépet mennyire fogja? Gyengébb vasra kellene.
  • kl24h
    #40692
    ZoneAlarm 2015
  • SergioAmigo
    #40691
    VÉGE!