27
  • gabor22
    #27
    az uniós zászló jó ötlet
  • L3zl13
    #26
    Űrfűnyíró :D
  • teddybear
    #25
    Engem az alsó része egy kerti traktor motorházára emlékeztet, csak ez be van nikkelezve.
  • Vorpal
    #24
    "Kövérebb lesz az európai Mars-járó" - ahogy az európaiak is egyre kövérebbek,D

    De félre a tréfát - remélem nem jön el az idő soha - amikor nemzetek kolonizálják majd a bojgókat és háborúzni fognak a területekért - pedig ez nagyon ugy néz ki - az uj terület az uj nyersanyag létkérdés ma - reméljük felnövünk majd és az első ürkolónia már egy egyesülő emberiségé lesz.
  • 1hengeresVmotor
    #23
    jó az orosz rakéta de a csere bere nem jó ... kp ban nem lehet egy ilyen rakettát venni ?:D
    szerintem pofásabban néz ki ez a jármú mint a nasa-é
    kíváncsi leszek arra hogy az első telepesek mit fognak csinálni ezekkel a kis szerkezetekkel , talán unokáik távirányítós autónak fogják használni de valószinű a arsi múzeum 1. kiálított tárgyai elsznek de ezen kár gondolkozni mert akkorára már az unokáink unokái is föld alatt lesznek :D
  • Clarke
    #22
    Szerintem ők is ettől félnek, ezért akarnak Protont
    "Európa azonban egy csereügylet keretében szeretne egy Proton rakétát is megszerezni az orosz féltől."
  • L3zl13
    #21
    Nem olyan rossz az az Ariane. Ráadásul 2013-ig még lesz pár kilövés. És ha rossz lesz addig a statisztikájuk, akkor csődbe megy az Arianespace mielőtt eljutnánk a cucc fellövéséig.
  • Emmegki
    #20
    "Ahhoz viszont, hogy mindezt pályára állítsák már nem elég a Szojuz, mindenképpen egy Ariane 5 vagy egy Proton rakétára lesz szükség."

    Megcsinálják aztán felrobban az ariane...
  • Emmegki
    #19
    Tömegszer kisgé.
    g=gravitációs gyorsulás jele
    G=súly jele, avagy Fs
  • Sir Quno Jedi
    #18
    Nnna, a marslakók majd azt hiszik, hogy mi is 6 kerekű és 3 szemű platnis izék vagyunk. Már ha ők saját képükre építik a robotjaikat. :DDD
  • kvp
    #17
    "Engem az 5-ös robotra emlékeztetett első ránézésre a "feje""

    Mar a masik kettonek is ilyen volt, csak ket szemmel. De az eredeti design a lunohod is hasonlo volt, csak ott a ket szem meg a testen volt, mint kesobb a sojourner-nel. Hiaba, amiota az szovjetek robotja maszkalt a holdon (meg az amerikai holdraszallas elott) nem sokat fejlesztettek ezeken a robotgeologusokon. Nekem azert tetszenek, az esa-s design pl. egy regi amerikai kenyerpiritora hasonlit.
  • csibra
    #16
    Engem az 5-ös robotra emlékeztetett első ránézésre a "feje" :)
  • Voronyezs
    #15
    tényleg nagyon jó alakja van neki,hasonlít 1 homokfutó szerkezetéhez,a fantáziám meg határtalan szal tök kényelmesen el tudna benne férni az ember így a képen,persze ez nem reális,de télleg nagyon jól néz ki
  • Morden23
    #14
    "akkor kiforrott a egy technológia ha már küllemre szép"

    Főleg, mivel ha valami küllemre szép, általában alapban "modernebb" (vagy ahogy te mondtad, kiforrottabb) hatást kelt. Alapos agyanúm, hogy ez is szerepet játszott, amikor a conception art-ot készítették.
  • funkybacsi
    #13
    Jól van na, ebben a barmi melegben nekem is túlhevülnek az áramköreim...De abban igazam van, hogy a mérleg nem ugyanazt mutatná a két bolygón, mert ugye más erővel nyomódik le.
  • L3zl13
    #12
    Látom közben magad is észrevetted... :)
  • L3zl13
    #11
    funkybacsi, hogy te mekkora baromságot írtál. A súly egy erő, és a mértékegysége N. A kg a tömegmérték. Fizikaóra általános iskola. stb stb...
  • Morden23
    #10
    Nagyon csinos kis cucc. Csak így tovább, ESA!

    Uniós zászlót a Marsra ;-)
  • funkybacsi
    #9
    Hát ezt most én is jól elb...tam. Szóval tömeg=kg, súly=N

    Sorrí
  • funkybacsi
    #8
    L3zl13, hogy te mekkora baromságot írtál...fizika óra, ált. isk.: A súly és tömeg mióta egy és ugyanazon dolog? Az igaz, hogy a tömeg, nem függ a gravitációtól, de legjobb tudásom szerint a kg az súly és nem tömeg. Viszont a súly igenis függ a gravitációtól, mert tömegszer NAGYGÉ, tehát ha a Marson más a gravitációs gyorsulás, mint a Földön, akkor ott mást mutatna a mérleg, ha ráállna a kis szerkentyű...Understood?
  • haxy27
    #7
    Ja jol néz ki de szerintem valami napelem takaritógépet szerelhetek volna rá. Meg egy olyan robot kart amivel megtudja sajátmagát javitani.
  • L3zl13
    #6
    Ugyanannyi kilósak a Marson is, mint a Földön. Tekintve, hogy a tömeg nem függ a gravitációtól.
    A spirit és az Oppurtunity olyan 180 kiló körül vannak tudtommal.
  • mrzool
    #5
    Tök véletlenül nem mennek el egymás mellett, eléggé ki van számítva ezeknek a pályája. Mellesleg nem egyszer fényképezték már le egymást az egyes orbiterek, 80-100km távolságból. Felismerhetők a képeken.
  • Balu0
    #4
    GO ESA GO !

    Figyelitek ezt a képet ! Ennek az izének formatervezése van ! Végre egy kicsit adtak a küllemre.. azt szoktam mondogatni, akkor kiforrott a egy technológia ha már küllemre szép, én nme csak praktikus.... kifejezetten tetszik ennek a külleme :D

    Voronyezes: nem valószínű hogy megtörténik.. annak ellenére hogy a Mars kisebb a földnél száraz felülete 3xszor akkora mint a földé.. ugye itt nálunk vannak óceánok... szal itt is igaz néha a kisebb a nagyobb :D
  • year
    #3
    A Spirit és az Opportunity hány kilósak? Természetesen a Földön :)
  • Voronyezs
    #2
    a végén több lesz a Marson a műhold mint a Földön az emberde nam baj az,csak így tovább.
    am kíváncsi lennék h mennyire sz*rnák össze magukat az emberek a központban,amikor 2 műhold tök véletlen elmegy egymás mellett monnyuk 3-4 kmre és felveszik egymástpersze rájönnének,e azt a pár másodpercet megnézném h wtf
    na mind1,csak így tovább!!!
  • L3zl13
    #1
    Hajrá ESA! Húzzatok bele, mielőtt az amcsik kimérik maguknak a telkelet a Marson...