163
szar benzint árulnának?
  • pszihopata
    #163
    A méregdrága marketingbenzin nem jó a motornak, hisz fel sem tűnik neki. Igaz, nem is rossz. Gyakorlatilag tökmindegy. Nem jó nekünk se, hisz nem fogunk mérhető teljesítménynövekedést észlelni - legföljebb bedumáljuk magunknak.

    Marad ugye a forgalmazó, aki gyakorlatilag a semmiért vesz ki literenként további 5-10-15 forintot a zsebünkből. Hacsak az a tudat nem ér ennyit, hogy valami exkluzív dolgot, valami különlegeset, valami mást vásároltunk. Nem csak benzint.

    Melltartó és előgyujtás.
  • bardocz
    #162
    porlasztódik,robban,kifugódik,semmi érdekes:D
  • szurop
    #161
    Mostanában nem rörténik semmi a benzinnel.
  • TCelica
    #160
    mi is tankoltunk már 5 lizykó helyett 7-et ...
    mindig több fér bele, az 5l egy bizonyos csikig 5l :)
  • TCelica
    #159
    én értem :)
  • BenceYCE
    #158
    Mondom, hogy le kell mérni. Egyébként meg a kutasok is köztudott, hogy a pisztollyal játszanak. Ugyanis a pisztoly folyamatos kiakasztott állapotában pontos csak (a tűréshatáron belül). Ha csak óvatosan csöpögteted a benyát akkor bizony brutális eltérések lehetnek. Ezért nem hagyom sose, hogy a kutas tankoljon. Ezt egy kagylóson dolgozó gyerekkori barátomtól tudom. Azóta lehet, hogy volt változás, de ha Ő hazudik akkor én is.
  • [HUN]FaTaL
    #157
    Hát nemtom ismerősömnek ment már bele 5les kannába 8.1 liter is azt már nehezen hiszem el azért...
  • pszihopata
    #156
    Ha 22 litert tudsz tölteni a 20-as kannába,még nem biztos hogy a kútfej számlálója a rossz.-nem érthető?
  • TCelica
    #155
    Miért átverés ha többet tudsz tankolni?????
    Ezt nem értsem ...
  • Brolly28
    #154
    ez történt
  • pszihopata
    #153
    Egyetértek a 20 literes fémkannába simán belefér 22 liter,ez még nem jelenti azt hogy átvertek.
  • light00
    #152
    más az, ha hülységet irok, és ha jot irok, csak nem fejtem ki, igy nem érted meg. A kettöt nem illik keverni.
  • pszihopata
    #151
    Látom hirtelen megvilágosultál a szikrával kapcsolatban.Bámulatos!Ennek fényében tényleg visszaolvashatnád magad,minthogy 147-es irónikus és roppant szorakoztató szösszeneteden dolgozol.
  • BenceYCE
    #150
    Ja és a Tesco az asszem az Esso-t bízta meg forrásnak. Ugyanúgy ahogy a tesco gazdaságos termékek is menő termékek csak üzleti fogásként a saját matricájukat tetetik rá. Ettől még a minőség hagyhat kivánnivalót maga után.
  • BenceYCE
    #149
    A vizet amúg is szinte a legnehezebb felforralni. (f@szé avval tanultunk meg főzni...)
    Létezik egy díj a gázszolg.-nál a minőségi eltérések kompenzálására. De amúgy valóban van eltérés. Régebben vörösesebb volt a lángja. Az ukrán határ környékéről is erősebb benyát lehet jó helyen venni. Különös érdekessége, hogy az is vörösesebb és jobban húz.
  • BenceYCE
    #148
    Ez téves. A térfogata direkt nagyobbra van tervezve az összeszívás miatt. Teszteld le a kézikannát konyhai kimérővel.
  • light00
    #147
    Most néztem hogy mit mondtál, amit este irtam, arra nem tudom, hogy voltam képes. Tényleg, ennyi hülyeséget összehordani, hogy ne vegyek figyelembe egy változot sem, és ne törödjek az eröhatásokkal, ez nem rám vall :|
    ennyire nem szoktam hanyagul dobálozni.
    le kéne szoknom az éjféli forumozásrol, mert egyszer tényleg szivni fogok vele. Minél többet olvasok, annál többnél veszem észre, a hszeimnek se füle, se farka. Egyszerüen nem értem, mi ütött belém tegnap. megyek sirni.
  • light00
    #146
    1. nem kardoskodtam
    2. nem mondtam hogy elkövettél bármit is. szövegértés egyes, leülhetsz :D
    irtam, hogy poénnak szántam, a hasonlatot értsd. Az meg hogy az napra léptél le, nem derült ki az irásodbol.
    3. Én se nézek be a "hogyan csináljunk egy karfiolbol és egy fél velöscsontbol tévét?" topikba, mert fingom sincs rola, hogy müködik a tévé.
    4. Én is utánanéztem, fél-rokoni kapcsolatnál, és ismerös autoszerelönél, és egyértelmüen állitották, ha dizelbe benzint tolsz, az autod kb addig élt.

    ha érdekel: a szikra igen, több, mert elektromos kisülést okoz, a nyers energiának köszönhetöen a levegö részecskéit ionizálja, és ezt az energiát képes fölvenni a benzin, mert ezt az energiát önmagában (a molekula magának) höenergiává alakitja át (az energiaminimum elvének értelmében), ami egy szinten képes felszakitani a kötéseit, igy képes meggyulladni a szikrátol. Valami mégis csak maradt bennem fizikábol :)
  • pszihopata
    #145
    Ja szóval melkövettem valamit!Ha gondosan fürkészitek a keresőket az említett témákban /persze ha nem túl nagy fáradság/rájöhettek,hogy amiket leírtam azok úgy vannak.Amiket itt összehord néhány ember holott fingja sincs a dologról,az elképesztő,te sem vagy kivétel.Az én szemere maximum a durva stílusomat vethetitek,csak olyan dologról írtam amihez értek.Az hogy nem érted meg,hogy a szikra miben több mint a magas hőmérséklet,no comment.' a szikrának nincs hömérséklete,"-hamár idézel légyszives csak olyat amit én leírtam!Ezt én hol írtam?Azt hogy lelépek arra a napra értettem.Nem akarok magamról írni,de muszály megjegyeznem hogy ma egy cb 750-et fogok összerakni,vezérléssel mindennel együt,elfogadom ha valaki nem ért egyet azzal amit írok,de legalább legyen lövése a témához.Érdekes hogy PHEEL és SADIST és én próbállak győzködni hogy hülyeségeket írsz,te meg kardoskodsz.BARDOCZ dizel elméletét meg inkább felejtsük el,az alap jó volt de a vége?
  • light00
    #144
    [ez egy poén volt]
    a régi sablonbol indult ki, hogy ha tettes tesz valamit, a kiváncsiság elöbb-utobb ugyis visszahajtja ugyanoda, mert ember.
    ÉS:
    Te irtad, hogy elhagyod a topikot, nem jössz ide vissza többet. És lám, itt vagy.
  • pszihopata
    #143
    Ezt hogy érted?Ki a tettes,és mi a tett?
  • light00
    #142
    a tettes visszatér a szinhelyre
  • SötétBarom
    #141
  • pszihopata
    #140
    /Walaki/D Lair-nem tudom te mit keresel itt,mikor képtelen lennél felfogni bármit is ebből az egészből.Ha csak azért jöttél hogy belémköss,húzz el innen sürgősen,tunningold a smartodat,van még mit rajta!Pozólj vele az autómániában,neked az jobban áll!
  • light00
    #139
    15-20 m/s :|
    johát....én hagyományos számokra gondoltam...a sokszázra. nem gondoltam volna, ennyire lefojtja, sry
  • Pheel
    #138
    "Mondjuk pont millisecundumokra jön ki az eltérés, igy annyira nem hinném, hogy számit"

    Számoljunk csak!

    A normál égés a motorokban 15-20 m/s sebességgel történik. Forrás

    Legyen 20 m/s, hogy neked kedvezzünk! Egy dugattyú gyertyától legtávolabbi pontja mondjuk 5 cm. 20 méter másodpercenként. Azaz 20 ezredméter ezredmásodpercenként. 1 ezredméter az 1 milliméter. 20 milliméter az 2 centiméter. Nos, azt hiszem, hogy igencsak számit...
  • light00
    #137
    Nem ott, hanem nem ég el az égéstérben, hanem a kipufogon távozik. Addig lenne ideje elégni. Habár most hogy igy átgondolom a sok más amin átmegy, talán mégse kéne ott égnie
  • light00
    #136
    sssz...és a...akkor annyi mint... és....szoval...
    számolgasson a hohér késö este. Sok ezernél, igy hogy mondod, talán számit, de valszeg csak kitalálták ezt jol. Vagy talán mégse.
    Mondjuk pont millisecundumokra jön ki az eltérés, igy annyira nem hinném, hogy számit.
  • Pheel
    #135
    :)
  • Pheel
    #134
    "Mondjuk még mindig gondolkozom, hogy ha valamit meggyujtasz, miért nem ég el"
    Pedig egyszerű. Gondolkodj el az égési sebesség (kösz Sadist!) és az égéshez rendelkezésre álló igen rövid idő összefüggéséről!

    "mert nem kap elég oxigént az égéshez"
    A mai modern ECU-k igen pontosan számolják ki a hengerbe juttatott levegő (részben oxigén) tömegéből, hogy mekkora mennyiségű üzemanyaggal lehet a legteljesebb égést elérni az előző bekezdés feltételei szerint. Erre a mérésre a légtömegmérő szolgál. Tekintve, hogy az oxidáló anyag mennyisége alapján adagolják az éghető anyagot, így - egy rendesen beállított elektronikát és jól működő légtömegmérőt feltételezve - teljesen elképzelhetetlen, hogy "nem kap elég oxigént az égéshez".
  • Sadist
    #133
    Na, nem refresheltem és Pheel beelőzött :D
  • Sadist
    #132
    És szerinted több ezres fordulatnál azok a millisecundumok nem számítanak?
  • light00
    #131
    Sejtésed igen helytálló, és köszi a linket ;)
    Mondjuk még mindig gondolkozom, hogy ha valamit meggyujtasz, miért nem ég el (nehogy megint a madzaggal gyertek :D), de talán mert nem kap elég oxigént az égéshez...
  • Pheel
    #130
    "olyan kis térben, olyan kis mennyiségnél millisecundum eltérések vannak"
    Egy átlagos 6000 rpm-en forgó főtengelyű motornak minden fordulatra 10 ezredmásodperc (millisec) jut. Ezt gyakorlatilag bármely ma forgalomban lévő (kapható) autómotor abszolválja. Persze léteznek 18000 rpm-esek is. Pontosan ezek az ezredmásodpercek meghatározóak.
  • Pheel
    #129
    Igaz, nem tökéletesen, hanem teljesen. Elírtam. Ahol dolgoznak, ott hullik a forgács.
    A kép hőtérkép. Mivel a hengerben lévő keveréknek - ideális esetben - kizárólag a harmadik ütemben van lehetősége elégni, így ebben az erősen korlátozott időben kell a lehető legTELJESEBBEN elégnie. Ez ugye nem sikerült a képen látható keveréknek. Minél melegebb a folt, annál jobban sikerült meggyulladnia az azt a részt kitöltő keveréknek. Minél hidegebb, annál inkább maradt el az égés, és kerül ki az elégetlen üzemanyag a hengerből.
    Léteznek már ennek az el nem égett üzemanyagnak az újbóli hengerbe juttatására és újbóli elégetésére módszerek. Nem tudom, hogy az EGR szelep mond-e neked valamit, bár sejtem, hogy nem sokat.
    EGR Valve
  • light00
    #128
    ne szoszerint értsétek, drága fiaim
    olyan kis térben, olyan kis mennyiségnél millisecundum eltérések vannak. Rosszul irtam, vagy rosszul értelmeztétek, a TNt-nél meg pláne millisecundum eltérések vannak :D
    Amugy a göz égési sebessgée rohadt nagy enélkül is.
  • Sadist
    #127
    Gyújts meg egy 10 centi hosszú madzagot az egyik végén, aztán próbáld ki úgy, hogy 1 centinként gyújtod meg.

    "Mellesleg mindenhol egyszerre gyullad be minden, nem tudsz percenként robbantgatni egy zsák tnt részleteit :D"

    Ahogy Pheel is írta, ez így nem igaz. A gyúlékony anyagoknak van egy égési sebessége, ami nem épp fénysebesség közeli, így ha a benzin-levegő keverékkel teli henger egyik felét begyújtod, akkor a másik fele nem fog azonnal meggyulladni.
  • light00
    #126
    érdekes, hogy nem ég el a benzin. Kiváncsi lennék, mért nem.
    És más az, hogy tökéletesen illetve teljesen ég-e el.
    ja, és ha lennélszives leirni, mit látunk a képen. Ha hötérkép, nem tudom, miért kapcsolodik ehhez, ha más, akkor ha lennél oly szives...
  • [Walaki]D`Lair
    #125
    senki nem kért meg rá...szevasz...
  • Pheel
    #124
    Nem árt tisztázni a dolgot...