33
  • moikboy
    #33
    Az energiamegmaradás törvényének alkalmazása ott bukik, hogy a Föld rendszerébe a Nap folyamatosan energiát táplál. Fotoszintézisről hallottál már?
  • n3whous3
    #32
    Arra nem tudom, hogy gondolt-e a kedves professzor, hogy azért valamiből ezeknek a "lényeknek" is fenn kell majd maradniuk. Tehát, ha mondjuk jó kis üzemanyaggyártóak lesznek épp a baktériumok, akkor is lényegében érvényesül az energiamegmaradás törvénye: a semmiből nem tudja majd kiköpni a szerencsétlen a benzint, amit meg majd felzabál ezért, ugyanúgy hiány lesz belőle rövidesen
  • szivar
    #31
    A gének pakolgatásával elég jól el lehet szórakozni, ezt teszi a természet (isten, véletlen meg a tsaik) is:). Lsd.: hulladék szekvenciák a dns-ben,vszínűleg ezek irányítják azt hogy mi, hogyan, mennyi ideig, és mit. A gének másodlagosak jelen esetben. Ezek a fazonok messze vannak egy önmagát reprodukáló fejlett élőlény megalkotásától. Bár valószínűleg egy megfelelően megtervezett fejletlen élőlény (vírus vagy baktérium,itd) is képes lenne eltörölni az emberiség 99%-át.
  • bandypappa
    #30
    Szerintem is egy kasszasikert csinálnának belöle, de hát ilyen az amerikai mentalitás a bajból is elönyt kovácsolni. Minden háboruban, amiben résztvettek legalább 10 filmet csinálni, szeptember 11-röl is filmet, a united 93-rol is, guantanamo az más tészta. Ez lehet jó és rossz is, csak általában az amcsi katonák a f*szagyerekek és szétrugják a gonosz valagát, viccelödve meg néha egy kis romantika. Ennyi.

    Na DE ami a cikket illeti. Nekem egyböl a 8. utas a halál jutott eszembe. Most még csak sz@ros baktériumokon kisérleteznek, de valahol el kell kezdeni. Elöbb-utobb ha nagyon jol ismerik a géneket, szinte akármilyen életformát képesek elöállitani. Ez a paraszt Dr. Venter (Dr. Genya) már elöre nagy üzletet lát benne. Ö ilyen planktonszerü élölényeket, vagy mittomén miröl beszél. Ha ez a technologia fejlettebb lesz , akkor képesek lennének akár az Alien-ek elöállitására? Lehet hogy igen, csak nembiztos hogy molekuláris sav keringne az ereikben, nemtudom lehetséges-e? Ebben van a hatalom, mert ha a szabadalmat megkapja, akkor 100szor nagyobb vagyonra tesz szert mint a mi hön szeretett Bill-ünk. Legyárt egy alienhadsereget és sakkban tartja a világot ( akonkurencia meg Ripley-kell fog hadatüzenni)

    Lehet hogy ez igy nevetségesnek tünik (valoszinüleg igen), de a gének pakolgatásával olyan fajokat lehetne megalkotni, amik sohasem jöttek volna létre az evolucio során. Meg lehetne tervezni a tökéletes embert, vagy egy felsöbbrendü életformát! Ez nagyon veszélyes ránk nézve, de egy kesztyütartoban elférö T-rexnek sokan örülnének
  • Denniske
    #29
    Eléggé.
  • babajaga
    #28
    Én azt nem értem hogy náhányan miért hülyézik rendszeren Busht. Bántotta őket vagy hátrányt okozott nekik?
  • Dömper Ármánd
    #27
    hálivúdi szuperprodukció. :)))
  • BladeW
    #26
    mert akkor mi lesz szerinted??
  • atlagember
    #25
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön.
  • teddybear
    #24
    A cikben nem a Bush - formák génjeiről van szó, minek belekeverni?

    Amúgy, ha jól emlékszem, valaki már egyszer elsütötte ezt a trükköt, neki nem jött be. Ennek a pasinak sem fog, majd rá fog jönni.
  • wanek
    #23
    Ez a bokorgyuri gyerek amikor betintázik és bandzsít ezerrel, még egy előember szintjét sem hozza. Ha véletlenül éppen józan, akkor meg hülyeségeket mond.
  • irkab1rka
    #22
    "Egyébként senki sem vette észre, hogy megvan a hiányzó láncszem a majom és az ember között?? úgy hívják, hogy George Bush."

    Ugyan már. Hogy állíthatsz valamit ennyire megalapozattlanul. Amúgy általános iskola 6-ban majd megtanulod, hogy George Bush és az ember között a hiányzó láncszem a majom :D
  • jefferson83
    #21
    Bérlet van?
  • trogi
    #20
    Amerika vezetése (nem Bushékra gondolok, hanem akik mögöttük állnak) azért akar mindent szabadalommal levédetni, hogy teljesen gyarmatosítsa a Földet.

    Nem véletlenül nyomják a génkezelt növényeket sem. Ha újraakarod vetni, fizess érte jogdíjat. A többi körítés (fertőzésálló, rovarálló) csak cukormáz. Aki beveszi, megérdemli. Úgy látom, hogy ezzel a mesterséges élettel is ugyanezt a folyamatot akarják lejátszani!
  • Szenszely
    #19
    Ne sértsd meg a majmokat ennyire! :)
  • emp
    #18
    Amerika sajna a világ szégyene lett minden értelemben. A butaság melegágya. A "Kiotói" egyezményt persze szarnak aláírni. Pár napja is elutasították az üvegházhatások kibocsájtásának korlátozását. Egyedül ők a fejlett államok közül. BŐDÜLET!

    Egyébként senki sem vette észre, hogy megvan a hiányzó láncszem a majom és az ember között?? úgy hívják, hogy George Bush.
  • Frosty01
    #17
    20at kérek
  • NIBI
    #16
    Én már most engedélyt kérek tőled a szaporodásra! Előre is köszönöm!
  • haxy27
    #15
    Én szabadalmaztatom emberi faj szaporitását és ezentul csak az én engedéjemel szaporodhat mindenki.
  • Teppik Amon
    #14
    "emellett úgy is módosíthatók, hogy képesek legyenek eltávolítani a széndioxidot és más üvegházgázokat a légkörből."
    Jólvan fák, virágok! Most akkor nagylevegő (belégzés) mert nemtudjuk megmondani az új bacinknak hogy már abbahagyhatja :D
  • L3zl13
    #13
    "melyben kizárólagos tulajdonjogot kérnek egy sorozat nélkülözhetetlen génre"

    A cikk szerint génekre is.
  • Frosty01
    #12
    a technológiát akarják szabadalmaztatni, nem a génkombinációt ti buták :C
  • L3zl13
    #11
    "Szerintem sem kina sem oroszorszag nem fog fizetni semmilyen hasonlo szabadalomert."

    Ők nem is, de az EU igen... :(
  • kvp
    #10
    Ha uj genek lennenek, vagy mondjuk egy szilicium alapu eletforma, akkor meg talan lenne is benne valami hozzadott ertek, de igy tenyleg csak olyan ez, mint amikor egy ausztral levdette a kereket. Meg jo hogy ezek a szabadalmak a legtobb orszagban nem sokat ernek. Szerintem sem kina sem oroszorszag nem fog fizetni semmilyen hasonlo szabadalomert. Behajtani rajtuk pedig eleg nehezkes.
  • craesh
    #9
    :DDDDDDDDDD
  • Kecske85
    #8
    pofátlanság
  • davos80
    #7
    Anyád
  • Cuchulainn
    #6
    Kész röhej... Mi az hogy szabadalmaztat egy GÉNT? Amit ráadásul egy baktériumból nyernek ki, ergo már megvolt pár millió éve. Én meg akkor majd szabadalmaztatom a 0ás vércsoportot kódoló gént és akkor mindenkinek akinek olyanja van fizetnie kell majd.
    Enyhén el vannak szállva egyesek...
  • L3zl13
    #5
    Nagyon nem érdekelne a dolog, ha az EU elég nagyfiú lenne már ahhoz, hogy az USA ne tudja rákényszeríteni az akaratát ilyen dolgokban. Mert ez úgyis csak a fejlődésnek gátolja, és ez lehetőséget adna arra, hogy lekörözzük őket.
    Sajnos még nem tartunk ott... :(
  • Petko
    #4
    holnap szabadalmaztatom a Venter család génkészletét
  • emp
    #3
    "mesterséges életforma megoldást jelenthet olyan globális problémákra, mint a zöld üzemanyagforrások és az éghajlatváltozás.

    És természetes kizárólagos tulajdonjogot szeretne ez a pár mókus erre a dologra... (kedves emberek)
  • Frosty01
    #2
    hiszi a piszi
  • juhand
    #1
    A levegő összetételét nem akarja valamelyik amcsi szemétláda szabadalmaztatni ?