48
  • zritya
    #48
    Demot ki atták YEAHH
  • Danyi
    #47
    A PES idén mindenben odavágja a FIFA-t. Grafikában is.
  • lemongrass
    #46
    hmm... pénzt ilyenre? áá dehogy... hát, miért vagyok Rapidshare előfizető? :D LOL! majd onnan... :D hamarabb fentlesz, minthogy a teszkó akciósan hozza... szóval a válaszom NEM!!!!
  • Lnntos
    #45
    Egyszerű az irányítás, billentyűzetről is majdnem mindent meg lehet csinálni talán 1 vagy 2 cselt nem de ezzel együtt is 20szor annyit mint a fifában :D Egyszerűen át kell állítani a kiosztást úgy mint a fifában és hamar megszokod! Mivel én azzal játszottam a 2005ig így tudom...
    De egyből átváltottam pesre. Egyébként van többféle mozgás, a magasabb emberek lassabban futnak... És a védőkkel elég nehéz gólt lőni nem úgy mint a fifában. A fifa2007ben sokszor úgy játszottam hogy felcseréltem a pozíciókat, védő csatárt csatár védőt játszott és észre se lehetett venni a különbséget lol. De nem is ez a legrosszabb benne hanem hogy mindig ugyanazokat a mozdulatokat lehet csinálni benne... Persze amíg nem volt pes addig jó volt.
  • plcdfa
    #44
    Nem baj attól még a FIFA a kihívó és a PES a király. A játékgyártók szerte a világon NEM az eladásokra mennek hanem arra hogy minél jobb kritikát kapjanak Németh Szabolcstól. Ezt te nem tudtad? :D
  • plcdfa
    #43
    FIFA-ban az arcok tényleg viccesek tudnak lenni néha
  • plcdfa
    #42
    1. Hát nekem gépiesen egyfomán volt béna mindenki a kapuralövésben, pedig nem csak hurka csapatokkal voltam. Az meg hogy valaki 5-ből 5-ször nem találja el a kaput a tizenhatoson belülről pl. a spanyol bajnokságban az szvsz nem így van IRL. :) (Ja és szét lehet szivatni a védelmet egy emberrel, csak az iránygombokat használva, és még csak Ronaldinho sem kell hozzá, de azt elismerem hogy nehezebb megcsinálni mint a FIFA-ban, és nem is a legnehezebb fokozaton játszottam.)
    2. Elég sokat böngésztem a taktikai beállításokat, de nem találtam kipipálható "Ne aluggyá' vazze" négyzetet
    3. Viszont ha szándékosan ér az ellenfél a labdába úgy már nem les.
    4. LOL nekem a PES3 (!) nem ment rendesen egy GFX 5200-esen annó, pedig az elvileg erősebb kártya mint a 9000-es Radeon, de javítson ki valaki ha tévedek. Mindenesetre érdekes...
    5. Hát ez annyira szubjektív dolog hogy nincs értelme vitatkozni rajta, ha neked a PES valósághűbb hát lelked rajta. Amúgy a FIFA-ban az arcok tényleg tudnak lenni néha (emlékszem hogy röhögtem anno a World Cup 2002-ben Gaizka Mendieta jobban hasonlított a valódi Beckham-re mint Beckham) de azért sokkal jobban felismerhetők mint a PES-ben. Vagy az arcokat is licencelik?
    6. "Hogyan adsz arcot a csapatnak egyedi taktika nélkül?" Úgy hogy egyedien játszom vele. :) Bármilyen furcsa is én egy "action" foci szimulátorban (értsd nem menedzser játék) a pályán akarom tölteni az időt és nem a menük között. Ha menüzni akarok akkor ott az FM. (Igen a Football Manager.) És nem, nem unalmas, hiába "gépiesen egyhangú" a FIFA. Az egyedüli amit hiányolok belőle az pár plussz difficulty.
  • breckinridge
    #41
    1. A kapuralövés formától és a játékos értéketől függ. Nem egyszer előfordult, hogy x játékossal 5 ziccert kihagytam, máskor 3-ból 3. Ez IRL is így van. A góllövés, csapatjáték, védekezés forma, fáradtság, helyszín és az értékek függvénye. Nem gépiesen egyforma. Nem úgy van, hogy egy atyaúristennel szétszivathatom a védelmet. (Anno egy régebbi fifában Puskás 40m-ről sem hibázott sosem, ez azért vicces volt.)
    2. A játékosok helyezkedését nagyon befolyásolja a taktika. Ha úgy (nem) mozogtak, akkor miért nem állítasz a taktikán? Pl. csatár visszafelé is mozoghat labdáért.
    3. Mint írtam, nekem csak a visszafelé jövő labdánáé tűnt fel. Ellenféltől kapottnál nem. Viszont a labda megpattanását is számításba veszi, ami valóságos.
    4. A VGA volt kevés, ezért szaggatott. De a PES6 nem. Nem igazán érdekel más tapasztalata, ez az enyém, ami egyértelműen a PES kisebb igénye felé mutat.
    5. Rajzfilmesebb. Nem találtam rá jobb kifejezést, hogy nem valósághű színek, fények, renderelések vannak benne tömkelegével. A fifában sok-sok arcon nevetnem kellett, olyan rosszul sikerült. Sokkal sematikusabb mozgások, (számomra) rossz kameraállások, olyan "idegen" az egész, hangulattalan. A PES arcai élethűbbek (pl nem csillogósak, jobb a fejforma, testalkat). Bár mindenféle grafikát pakoltam a PES-re, ez tény. Dehát ugye a fifa liszenszelt, így elméletileg azt nem is igen kellene modolni.
    6. Taktika nélkül a foci szimuláció sem az igazi. Hogyan adsz arcot a csapatnak egyedi taktika nélkül? Vagy minden csapattal ugyanazt a taktikát játszod? Ez elég unalmas lehet.
    7- Legalább az FM-ben megegyezünk. Már amennyiben ez a Fottball Managert jelenti. A fifa abban (is) futottak még.
  • DjDano
    #40
    A PES földbe döngölte a FIFA-t? Írja csak be a kedves cikkíró az eladási adatokat!
  • DjDano
    #39
    Nyissunk egy olyan topikot hogy a "népszerű játékok agyatlan fikázása" és akkor végre minden fikagép eltakarodik a topikokból
  • plcdfa
    #38
    breckinridge:
    - irányítás alatt értem például hogy a lövésnél irreálisan rövid idő alatt felugrik maxra a power. Általában úgy csináltam hogy a lehető legkisebbet "pöttyintettem" a gombra, és így is 5-ből négyszer föléqrta 10 méterről. Meccsenként átlag 20 100% ziccerem volt (ennyit arról hogy mennyivel nehezebb mint a fifa) viszont 3-nál többet sose rúgtam. De biztos én vagyok a béna. Meg pl. a labdakezelés és nagyon kényelmetlen volt a sok használandó gomb miatt.
    -az szerintem nem forma kérdése hogy rávezetem egyedül a labdát két védőre és ketten kétfele futnak én meg begyaloglok a kapuba. :) Mint ahogy az sem hogy háromszor keresztbecipelem a labdát a atizehatos előtt és egyetlen csapattársamnak se jut eszébe nem hogy elfutni, de még kimozdulni sem a védője mögül. Igaz a fifában sem túl aktívak ilyenkor a többiek maguktól, de legalább a feeling olyan mintha tudnának róla hogy meccsen vannak.
    -itt most nem arról beszélek hogy rosszul ítélik meg a lest, hanem hogy nem ismerik a szabályt. Valóban pl. visszafelé jövő labdánál, vagy ellenféltől kapottnál is simán befújja. No comment...
    -nem tudom mit csináltál, de azon a vason még a fifa2007-nek is simán mennie kellene full grafikával, bár a radeon kártyákban én nem bízom. Az viszont fix hogy a PES sokkal gépigényesebb, ezt saját bőrömön tapasztaltam, nem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről. Amúgy azt meg kifejthetnéd hogy neked a fifa mitől "rajzfilmesebb" Részletesebb modellek, felismerhetőbb arcok, reálisabb mozdulatok... tényleg.
    Abban az egyben igazad van hogy a atktikai beállítások részletesebbek a pes-nél, de ha ilyenekkel akarok szórakozni (márpedig akarok :) akkor FM.
  • ForzaInter
    #37
    hol halna meg a fifa mikor tavaly 60 vhány %-al lett első sport kategóriában pesnek meg vagy 18 volt ha jól emléxek... mind2 jó, azért jáccok fifával többet csak mert régóta ismerem de a pes se rossz...
  • breckinridge
    #36
    A válaszok:

    - egyeltalán nem irányíthatatlan billentyűzettel. Nekem elég jó gamepadom van, mégis billel nyomom, mert így nekem jobb. Persze át kell configolni a billentyűket
    - A MI fejlettebb, mint a FIFA. Arra nem gondolsz, hogy a játékosoknak formájuk is van, és esetleg amiatt futnak kevesebbet, vagy helyeszkednek rosszabbul? A taktikai rész nagyon fontos. Nem mindegy milyen irányban támadnak, mi a posztjuk, mennyire kell védekezni stb...
    - a lesszabálynál IRL is sokat tévednek a bírók. A PES-ben is. Ja, ilyen nincs a FIFÁban? Egyetlen dolog, ahol tényleg hiba lehet a visszafelé guruló labda, de ezt még nem tudom bizonyítani, mert nagyon-nagyon ritkán fújja be (talán bírói tévedésből)
    - A gépigény? Nekem 2G P4-en Radeon 9000-rel max felbontáson futott. A FIFA ezen döcögött közepes felbontásnál. A grafika életszerűbb a PES-ben, rajzfilmesebb a FIFÁban. Nekem az első jobban tetszik.
    Összességében a FIFA a 10-18-as korosztálynak készült arcade sportjáték. A PES 20 év fölött ajánlott, taktikailag részletes szimuláció sokkal jobb játékélménnyel. Sokkal bonyolultabb irányítani, de ha ez megy, akkor felejthetlen játékélményt ad.
    Ha a kevés valós csapatot írod, a full évad hiányát (BL, UEFA kupa, reális kupák), akkor egyet kellett volna értenem. De ezek a kifogások csak azt mutatják, hogy nem voltál hajlandó megtanulni a PES irányítását.
  • plcdfa
    #35
    Hát biztos megköveztek majd (már ha olvassa még vki egyáltalán), de szerintem a FIFA legalább egy klasszissal jobb mint a PES.
    A PES:
    -billentyűzettel gyakorlatilag irányíthatatlan. Tudom hogy nem arra találták ki, de ha már kinyomják pc-re akkor megcsinálhatták volna normálisan.
    -a mesterséges intelligencia pocsék. Itt most nem a játék nehézségére gondolok elsősorban hanem a csapattársak mozgására, elfutások, védők helyezkedése stb.
    -a készítők nincsenek tisztában a foci szabályival, pl. lesszabály. Ez azért már elég gáz.
    -sokkal magasabb gépigény mellett sokkal pocsékabb grafika. Beleértem ebbe az időnkét teljesen életszerűtlen mozgásanimációkat is. Összességében vhogy az az érzésem az egésszel kapcsolatban hogy akik csinálták focimeccset még csak tévében láttak egyszer-kétszer.
    A FIFA-t minden évben fejlesztik egy hangyányit, egy picit fényeznek a grafikán, hozzáadnak egy-egy új feature-t, kigazítanak egy aránytalanságot az előző részbő és ennyi. De így mostanra már egész játszható gamma lett belőle, már persze annak aki szereti a focit. 10-15 pénzt azért én se adnék ki érte. :)
  • lampard99
    #34
    sima xboxra jön a game?
  • zorrobomber
    #33
    "A gyorsan jött siker sajnos elkényelmesítette az EA Sportot, és 1998-ig mindössze ráncfelvarrásokkal tömte tele zsebeit."

    Ehhez képest a Fifa96 100%ot kapott az 576-ban...
  • zritya
    #32
    Szerinted te játszol másal mi ezel ha kinlesz addig a 07-el és ezt tardst tiszteletbet.
  • Oblivion 5
    #31
    A Fifa (persze, hogy nem vennénk meg mivel az nem is játék!) egy fos!
    Miért nem játszanak az emberek, jobb játékokkal?
    Minden játék jobb a fifa-nál!
    ez tény!
  • zritya
    #30


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem kértük véleményed

  • zritya
    #29
  • Oblivion 5
    #28
    A fifa mindig is egy nagy kalap sz*r volt!
  • Egedke
    #27
    Jobban megnézve a képeket Ronadldinho kissé tapizik, aztán mindenkinek UFO feje lett a nagy realizmus beépítésével...
  • Egedke
    #26
    MIndjuk azér az Ubisok hozzák a minőséget 10ből 8 játékban (minimum). Isaac Mendez alias Ronaldinho
  • SFKS
    #25
    ööö lol?
  • virs lee
    #24
    Xbox 365
    ööö... ^^
  • myl0
    #23
    Bippo: A "Fifa Road to world Cup '98" ban volt teremfoci, a "World Cup 98"ban voltak történelmi meccsek miután megnyerted a VB-t. A Két játék egyáltalán nem ugyanaz. :)
    De először valóban a Fifa 97ben volt teremfocira lehetőség...
    Én mint minden évben idén is reménykedem az újításokban, de ugye az EA-t ismerve ez csak egy hiú ábránd marad... sztem.
    üdv.:myl0
  • bippo
    #22
    Nem a 98-ban, hanem a 97-esben volt teremfoci. A 98-ban történelmi meccsek voltak.
  • zola2000
    #21
    Nem tudom de szerintem ami nem japán az már nem is normális cucc. Én ezekre az ea, ubi stb cuccokra egy fillért sem adnék.
  • gabor22
    #20
    Őszintén én nem szeretem a sport játékokat, az uncsi tesóm igen. de amivel egyet értek hogy az EA mindig ígéri a szép grafikát meg stb., de én ugye nfs rajongó vok és a Carbonnál se lett szebb a grafika. (talán csak rondább) talán majd a NFS Pro Street... talán!!!!
  • zola2000
    #19
    Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a wiimoteból. A mario smash football jó volt.
  • shatanka3300
    #18
    jogos :d
  • savior
    #17
    azert a nezoket is megcsinalhatnak igenyesebben, ha mar a kepek felet ok foglaljak el
  • doncarlos
    #16
    De senki ne feledkezzen meg a riválisról, ami sztem még mindíg jobb... ugyíebár a PES-ről beszélek.
  • marositech
    #15
    Ha a fizum 200e körül lenne, akkor megvenném.
    Ha nem, akkor letölteném. :D
    Bár jó lenne ha a labda egy kicsit "szabadabban" mozogna.
  • Ginos
    #14
    Kicsit hadd kötekedjek már: a Barca mezről hiányzik a szponzor , A Realnál meg lassan már nem az lesz...
  • MeoH #13
    Teremfocinak sztem is sokan orulnenek.
  • Rage47
    #12
    váá tényleg:DD
  • Morden23
    #11
    "ezt el is hiszi valaki?"

    Senki. Minden alkalommal forradalmi AI-t, forradalmi irányítást, forradalmi fizikát, forradalmi, környezeti tényezőket emlegetnek.
    Az EA-nál egy projectszinopszisban több forradalom van, mint az egész emberi történelemben.

    Mondjuk ez az EA játékok túlnyomó többségére is igaz, nem csak a FIFA-ra, amit már rég csak az visz, hogy 'FIFA'.
  • cateran
    #10
    Szabadrúgásnál nincs vmi minimum távolság,aminél közelebb nem mehetnek az ellenfél játékosai? A légnyomáson meg egyéb marhaságokon kivül a progi figyelembe veszi majd a játékos cipőjének márkáját,állapotát,a játékos családi hátterét,a nézők lelkiállapotát,a fűszálak nedvességtartalmát,a labda anyagának adott helyen való kopását,a levegő páratartalmát,stb....Eddig sem volt az EA a toppon nálam,de most aztán még a bányászbéka seggére is azt hiszi,hogy az ég az.....
  • ProGabe #9
    "Az biztos, hogy a 2008-as verzióhoz már erős gépre lesz szükségünk, ugyanis megkapja azt a NextGen motort, amit a PS3, illetve az Xbox 365 tulajok is élvezhetnek majd."

    akkor ezt sem fogom kipróbálni :)

    "Végre érthető, és értelmes módon végezhetjük el a szabadrúgásokat, amely során a program a védők közelségén keresztül a légnyomáson át, a rúgó játékos fizikai állapotáig mindent bekalkulál. "

    ezt el is hiszi valaki?légnyomás,persze,parasztvakítás megy rendesen,remélem a PES7-ben több újítás lesz mint a 6-ban,és ha így lesz az bizony végképp a fifa halálát jelentené