74
Teknősök akváriumba,terráriumba
  • krisz940122
    #74
    császtok.nekem még nincs teknősöm de majd lesz.azt szeretném kérdezni hogy a tekiknek jó a fehér színű mész talaj?olyan mint a kő olyan 0.5-1 cm-es daradob lehetnek.ez jó a teknősnek?
  • cucmalajmc
    #73
    3000 Ft volt.
  • hunbasser
    #72
    mennyi egy ilyen vízszűrő?
  • cucmalajmc
    #71
    vettünk vízszűrőt, már 1 hete cseréltük a vizüket, de még mindig tiszta és szagmentes. amikor etejük őket kikapjuk vödörbe őket és ott esznek. más is így csinálja? (azért, hogy még a kajától se koszosodjon a víz)
  • cucmalajmc
    #70
    régen volt 2 ékszerteknősöm. vízmelegítő volt 2-ő is, de vízszűrőt nem vettünk. az kötelező? elég sűrűn cseréltük a vizüket.
    most szeretnék megint teknőst venni.
  • hunbasser
    #69
    régen nekem is bekapta az ujjamat mindig :D azóta már jobban vigyázok,mert erősebbet tud harapni.mondjuk nem tudná leharapni az ujjamat,csak úgy hirtelen jön a harapás,és fáj :)

    egyébként azt hiszem én 5000-ért vettem a két teknőst,tehát 2500 ft volt.árulnak már szép rendes kifejlett példányokat is,szerintetek azok mennyibe kerülhetnek?
  • Okos Fiucska
    #68
    Én kájának hetimenü,szárítotthal,élő lisztkukac,meg külön bolharák, de a nayobb tekim az ujjamat is meg enné
  • Okos Fiucska
    #67
    0 Ft elmész tóhoz aztán fogsz 1t ha ügyes vagy, én 2800FT vettem...
  • Firerock
    #66
    csőttök
    mennyi most a legolcsóbb teknős?
  • BADE
    #65
    az enyém is megijjed tőle
  • Jrex
    #64
    sziasztok.nekem is van egy ékszerteknősőm(nem vörös fülű,hanem sárga csikos és nem tom a fajtája nevét)de most kint van nyáron a kerti tóban.
  • hunbasser
    #63
    az is megoldható,legfeljebb ma vagy holnap kimegyek horgászni és fogok pár snecit -.-
  • Punker
    #62
    élő halat kell neki adni már annyiszor mondtam neked :)
  • hunbasser
    #61
    helyzetjelentés:sétál boldogan,szeme nyitva,a vízben viszont mindig csukva van a szeme :\ erő van benne,mert leteszem,és nem kell 5 másodperc,már nem is ott van.a világítást még most is nyomom neki.az előbb beraktam kicsit kamillás vízbe,ott is csukva volt a szeme,de egy idő után kinyitotta.most salátát próbáltam neki adni,de megijedt tőle :SSS régebben sem ette,próbálom rászoktatni.

    nektek eszi a salátát?régebben volt egy teknősös könyvem,és abban azt írták,h érdemes salátával etetni.
  • hunbasser
    #60
    heti menüt azt én is nyomattam régen.hát,most visszatettem az akváriumába( jó tudom,meg lehet kövezni,amiért nem terráriuma van :)),most alszik,de már nem kint van,hanem behoztam a lakásba.még egy pár napig ápolgatom,amíg rendbe nem jön,és aztán ha megint meleg lesz,mehet ki a szabadba megint
  • BADE
    #59
    az enyém még kiskorában kibírt egy fél napot víz nélkül,pici vízbe rakd,ami pont ellepi
    Rák az semmire sem jó(csak kiegészítőként),semmi vitamin nincs benne,ha csak azt eszik még páncéllágyulása is lehet.
    Én heti menüt szoktam venni(van benne csonti,szívmix kocka,lisztkukac stb.)+szárított hal,fagyasztott hal,néha hús
  • hunbasser
    #58
    szted ha éjszakára nem rakom vízbe,úgy jó lesz neki?vagy nem szeret sokáig víz nélkül lenni?mert vízben nem nagyon van nyitva a szeme,csak elvétve,de így szárazon,lámpával meg igen.
  • hunbasser
    #57
    egyébként elképzelhető,h vmi az eddig kajájával volt?vmi szárított rákféleséget adtam neki,nem is bolharák és nem is schrimp volt,a kettő mérete közötti rákféleség lehet.talán attól van/volt neki a szembetegsége,vagy a hidegtől,esetleg a szutykos víztől?kicsit zöldes volt már a víz,de nem volt vészes,annál már sokkal zöldebb vízben is jól elvolt,és elvégre ezek az állatok mocsaras helyeken élnek.
  • hunbasser
    #56
    most is evett,és nem a vízben volt :) csak mindig kiejtette a szájából,és hát a földről meg nem nagyon tudja visszavenni a szájába.most beleraktam vízbe,A SZEME NYITVA VAN(!!!), és elég jó étvágya van :) úgy nyeli a halat,mint kacsa a nokedlit :)

    ennek most eléggé örülök :)
  • hunbasser
    #55
    egyébként régen nekem kézből is evett - igaz,úgy,h a vízben volt akkor is.most megpróbálom neki úgy adni a halat,h nincs a vízben
  • BADE
    #54
    én úgy szoktam adni a halat,hogy kiviszem a tekit a csapba,engedek egy kis vizet,ami épphogy ellepi(egyébként nagyon összekoszolja a vizet)
  • hunbasser
    #53
    és tényleg igazad van!kivettem,és most kinyitotta a szemét.bár még annyira nem látom a szemét,szóval nem csillog,de a kamillás víz előtt mintha már kicsit csillogott volna a szeme,ami jó.

    akkor sztem félóránként berakom kicsit a vízbe,közben nyomatom neki a fényt ezerrel.

    csak akkor kissé nehézkes lesz az etetés,mert ha be van csukva a szeme,akkor nem nagyon látja a kaját,még sokszor akkor sem nagyon,ha ott van a feje előtt :D
  • BADE
    #52
    szerintem csak pár másodpercekre rakd bele a kamillás vízbe(tuti nem érzi jól magát sokáig benne)+az enyém a halat(kis darabokra vágva) csak a vízben hajlandó megenni
    Tescoban van kifejezetten teknős szemgyulladásra csepp.
  • hunbasser
    #51
    és ezek a boltban kapható vitaminok nem jók?

    egyébként most beletettem a kamillás vízbe,és a szemét megint visszacsukta :SSS de szerencsére fizikálisan jól van,mintha jól érezné magát
  • BADE
    #50
    szerencsére,szívesen!
    A vitamin injekciója minden állatorvosnak kell,hogy legyen.
  • hunbasser
    #49
    több nap után most KINYITOTTA A SZEMÉT!!! :)

    köszönöm a segítséget BADE :)

    mindjárt jön a kamillás fürdő is,csak még túl meleg,és nem akarom megfőzni,utána meg adok neki halat.
  • hunbasser
    #48
    elkezdett sétálni!ez sztem jó jel,tehát azt jelenti,h van benne erő
  • hunbasser
    #47
    hát,még mindig nem ment semmerre sem,egy ideig a feje is behúzva volt,most viszont már aktívabb,és látszik,h jobban van,a szeme még csukva van sajnos :( a melső lábai pedig lüktetnek,vagy nem tudom,ez normális?gondolom a nagy levegővételek miatt van,bár lehet,h eddig is volt,csak én vagyok kicsit paranoiás.nemsokára jön a kamillás fürdő is a fagyasztott halacskával(most enged ki)
  • hunbasser
    #46
    az a baj,h itt 60-ban elég nyomi állatorvosok vannak,teknősökkel nem is nagyon foglalkoznak :S (ismerek jópár embert,aki elvitte állatorvoshoz a teknősét,de a helyzet csak rosszabb lett)
  • BADE
    #45
    én a helyedben még ma kihívnám az állatorvost vagy elvinném,nem akarlak elkeseríteni,de lehet holnapra már nem él
    Az ilyen betegség álatlában elviszi az állatot,ha nem kezelik sűrgősen.
  • hunbasser
    #44
    akkor jó.egyébként ilyenkor már sétálni is szokott,most meg sem moccan,csak a fejét nyújtogatja ki-be,persze ez érthető is akkor,amikor szegény nem lát...
  • BADE
    #43
    ha olyan magasról világítod,mint az első képen,akkor nem lesz gond
  • BADE
    #42
    inkább 30 fokosba,nehogy megfőjjön
  • hunbasser
    #41
    hopp,most vitamin sincs itthon épp :S

    ilyenkor nyáron nem itt a lakásban van bent,és mostanában eléggé lehűlt a levegő,egy óra múlva beteszem egy jó 30-35 fokos kamillás vízbe,és meglátjuk,mi lesz.
  • hunbasser
    #40
    most egy hasonló lámpával világítom meg,mint ami itt a bal felső sarokban az 1.lámpa.



    és ennek viszonylag elég erős fénye van.ez nem túl erős neki?
  • BADE
    #39
    Ha van a közelbe Tesco azért nézd meg amiket írtam,mert itt az egriben múltkor láttam.Adjál neki halat(ami nem szálkás) vagy nyers húst és szórd rá a porrázúzott tojáshéjat.
    Egyébként ami okozhatja:
    hideg vagy koszos víz,vitaminhiány.
    Most olvastam,hogy ha vízbe rakod,akkor 30fok körüli hőmérsékleten kell tartani.
    A kamillás vízről nem tudok nyilatkozni.
  • hunbasser
    #38
    uhh,nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

    most behoztam a szobába,lámpával világítom.a mozgásával semmi baj,mert ahhoz képest,h milyen hideg van odakint,és h a vize is hideg volt,most kivettem,és a kezemben mozgott,tehát valószínüleg csak a szemével van baj.

    sztem holnap elviszem állatorvoshoz.lentebb említette valaki,h belerakta a teknőst kamillás vízbe és porrázúzott tojáshéjjal etette a teknőst,ez szerinted bevállhat?persze a tojáshéjas része gondolom a páncél miatt volt,de a kammillás víz talán bevállhat.most folyamatosan figyelgetem,hogy vajon kinyitja-e a szemét.
  • BADE
    #37
    ja és tedd ki egy viszonylag száraz helyre(napra vagy lámpával világítsd meg,de ne főjjön meg szegény),hogy az ödéma felszívódhasson.
  • BADE
    #36
    állatorvost kell hívni minél hamarabb!
    A vitamin injekció+kalcium kell neki
    El ne engedd így a szabadba,az egyenlő lenne a halállal.
    A tescoban is van teknősnek szemgyulladásra csepp,+vitamint is lehet kapni,de legjobb ha azonnal elviszed állatorvoshoz,ezt egy leendő állatorvos hallgató mondja,jobb ha hallgatsz rám.
    Egyébként fagyasztott hallal(persze kiolvasztva) kell etetni őket.
  • hunbasser
    #35
    háát,nem tudom...már nem fiatal ő sem

    lehet,h elengedem a szabadba,van itt egy nagy halastó,és sok esetet hallottam már,h elengedtek a szabadban egy beteg teknőst,2 hónap múlva meg megtalálták,és semmi baja nem volt,azaz kigyógyult a betegségéből.

    ha meg egyszer meg kell halnia,akkor már ne fogságban haljon meg...