20
  • dez
    #20
    A Barcelona nem "a" K10, hanem csak egy a K10 alapú profik közül, pontosabban az első. Ezt még a mai szerver-konfigokban a dual-core Opteronok egyszerű lecserélésére szánták, így nem támogatja a HT3.0-át, és a Split Power Planest (külön táp a magoknak és az integrált memvezérlőnek). Állítólag az utóbbi feature magasabb mag-órajeleket tesz lehetővé, így az ezeket már támogató Budapest(!) valószínű kapásból nagyobb órajeleket bír majd. Egyébként a desktop 4-magos is a Budapesten fog alapulni...
  • Bith
    #19
    "...259 wattot fogyasztott, míg a négymagos utódra épülő konfiguráció esetében ez mindössze 214 watt volt. Az 55 wattos különbség..."

    Számológép nem volt a közelben? :))) 259-214=45
  • Sanyix
    #18
    Kisebb az órajele mint akarták(persze fogyasztással bekorlátozva), EGYELŐRE. Gondolom ezt jelenti hogy lassabbak, merthogy a jól emléxem alapon magasabb órajelekről indult volna.
  • Viszpi
    #17
    Akkor nem veszünk össze, én maradnék "ATI Radeon"-nál
  • Viszpi
    #16
    Mostani energiatakarékos AMD proci 45W-os. Ennyi erővel Intel jelölés meg milyen már? Ott mondjuk 65 W TDP az átlagos TDP, de ott sincsen leírva, hogy mi alapján van, mennyi a max és min. Jelenthet 50-80 W-os de jelenthet 30-100 W-os fogyasztást is. Az egyik ilyen a másik meg olyan, sajna nincsen korrekten specifikálva sehol sem...
  • asysoft
    #15
    Na igen, emlékszem, első Opteron tesztek is kb 800MHz-s példányokkal készültek...
  • Inquisitor
    #14
    "A kiállításon bemutatott példányok 1,6 GHz-en futottak, ami szintén jól jelzi a processzorgyártó nehézségeit,..."

    Vagy simán nem akarják, hogy megjelenjen pár túl korai bench, ezen az órajelen meg csak elmebetegek tesztelnék mit fog tudni 2GHz fölött ...
  • hiftu
    #13
    Sajnos a CPU üzletág is ugyanúgy járt, mint a GPU-s(ATI). Jóval később kihoztak egy kétséges terméket. Természetesen jók lehetnek a termékei, de az AMD-nek most abszolút elsőséget kellene kivívnia, különben a gazdasági mutatói nem fognak feljebb kúszni.

    Az új termékjelölés szerintem jó ötlet, csak ebben a formában bárgyú. Mivel 3 részre osztották a termékpalettájukat, ezért nehéz (nehezebb) lesz ránézésre eldöntetni, hogy melyik termék éri meg a legjobban az adott felhasználónak. A fogyasztásról pedig korábban pontosan informálodhatott a felhasználó, most meg kábé... Kb. 65 watt alatt van. Mennyivel? 42 watt? 13?
    (Talán azért is találták ki az új termékjelölést, hogy a régebbi, már megkopott imázsú X2-eseket jobban el tudják adni???)
  • M0RN1NGST4R
    #12
    Rabszolgának?
  • asysoft
    #11
    Hm? AthlonXP-nél gyorsabb azonos órajelen az A64, itt is ez lesz.
  • dez
    #10
    "Az új rendszerben betűk és számjegyek egyaránt szerepelnek majd, az első új termék pedig várhatóan a 45 nanométeres, AM2 foglalatba illeszkedő BE-2350 lesz."

    Ez muris mondat. :) Természetesen 65nm-es. (Sajna nem tudja 1 évvel az Intel előtt a 45nm-t az AMD.)
  • dez
    #9
    Honnan rémlik ez neked? Pont fordítva van, a Barcelona a K10 (v. "Family 10h") mikroarchitekrúra első tagja, viszont a HT3.0 nélkül. A K10 némileg továbbfejlesztett architektúra a K8-hoz képest, ami integerben és egyszerű (nem SIMD) floating-point kódban kicsivel, SIMD (SSE2-3-4) kódban meg 2x gyorsabb, mint a K8. De mint írtam, a Barcelona még nem tudja a HT3.0-át, azt csak a követkető változat, a Budapest fogja tudni, és annak desktop változata, az Agena.
  • waterman
    #8
    ha egy ciklus alatt több számítást bír elvégezni, akkor hozhatja elődje szintjét. pl ha jól emlékszek x2-esek egy ciklus alatt 2 egészet tudnak összeadni, míg a core2-esek 3at. gyorsabbak is azonos sebességen.
  • MrImy
    #7
    Engem érdekelne - kifejezetten házi/kisirodai célra - valami alacsony fogyasztású szerver akár mobil CHIP-el, csak a RAID elengedhetetlen.
    Ha valaki tud ilyet szóljon.
    :)
    (AMD 1500 XP a jelenlegi, de sztem túl sokat fogyaszt a kihasználtsághoz képest)
  • LADA Kalina
    #6
    nekem úgy rémlik hogy a barcelona csak a HT-ben külömbözik a sima opteronoktol, tehát akkor alacsony órajelen bisztos lassabb(de nem 100)
  • neoG
    #5
    azt a "Geode"-t vinném szivesen
  • BlueGold
    #4
    Azt nem lehet, akkor mindenki tudná , hogy ez a proci 2000 MHz-en megy akkor valószinűleg gyengébb a 2100 MHz-en menőtől. Már ez is haladás, hogy újra szét választották a külömbőző kategoriáju procikat.
  • turul16
    #3
    Most lassabbak voltak, vagy csak az órajel volt kisebb ? Nem ugyan az.
  • maestro85
    #2
    Könnyen felismerhető így a fogyasztási adat, ez praktikus, csak az a baj, hogy túlságosan hasonlít az Intel megoldásához. Nem értem miért nem próbálkoznak ebben is egy merészet. Nem kell állandóan "földhözragadni" az intel miatt.
  • asysoft
    #1
    És teljesítményről semmi számszerű adat?