67
  • Atisz #67
    Akartam írni egy hsz-t a témáról, de már mindent leírtál amit akartam :)
  • Mike at home
    #66
    vagy nem is tettest kapták el
  • Hoz_Hun
    #65
    Mondjuk aki 675 évet kap vagy kivégzik az nem szegény. :)
    De valószínüleg nem is egy embert ölt meg vagy tette tönkre többek életét.
  • winnie
    #64
    hehe:) mondd ezt azon szegényeknek, akik 675 évet kapnak vagy kivégzik őket.
  • Hoz_Hun
    #63
    Legalább tudjátok mennyit ér egy emberélet. Ha börtönévben ide-oda váltjuk a tetteket, kevesebbet mint négy Dzsek Bauer rész.
  • winnie
    #62
    "Valaki javítson ki ha tévedek, ha vki letölt például vmit torrenttel, ugyanakkor vissza is tölti, nem?"

    ha nem veszed nullára, akkor igen. ez természetes.

    " Tehát, aki letölt az fel is tölt!"

    ez meg butaság (ftp? http? dc?). aki torrenttel tölt le, az tölt fel. már ha van leecher és nem 34/0-ás a torrent.
  • vaddasz
    #61
    Valaki javítson ki ha tévedek, ha vki letölt például vmit torrenttel, ugyanakkor vissza is tölti, nem? Tehát, aki letölt az fel is tölt! Mi volt előbb, tyúk, vagy a tojás?
  • Mike at home
    #60
    ezek a törvényhozók egyszer kihalnak, és akkor mi fogonk ott ülni a parlamentben
    erre kell törekednünk
  • winnie
    #59
    hiába hajtogatod, hogy ki a bűnös - van törvénye minden országnak, azt olvasd el. nyilván nem te döntöd el. én nem értek hozzá, csak azt hajtogatják, hogy aki letölt, az nem gáz (még), aki megoszt, pláne terjeszt iilyesmit, az gáz. (de ez irreleváns téma, hisz itt nem le- vagy feltöltésről volt szó, hanem publik helyen való terjesztésről, elfogadott szabályzat be nem tartásáról, stb.)
  • Mike at home
    #58
    vagy a feltöltők sem bűnösök
    előbb-utóbb a szellemi termékek sem lesznek kitüntetett helyzetben
    ma pl. nem lehetne legálisan népdalt gyűjtenni, sőt, dúdolgatni sem
  • winnie
    #57
    "milyen furcsa hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. a feltöltőt mocskos bűnözők, bezzeg szegény, tisztes állampolgár letöltők, azok aztán nem csináltak semmit"

    folyton azt sulykolják, hogy a letöltés nem bűn. a feltöltés az. torrenttel én is töltök fel, innentől matek. szerintem a letöltők sem t. állampogéárok.
  • Mike at home
    #56
    milyen furcsa hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. a feltöltőt mocskos bűnözők, bezzeg szegény, tisztes állampolgár letöltők, azok aztán nem csináltak semmit.
    feltöltés nélkül nincs letöltés
    egyébként is mindenről a mocskos filmkészítők tehetnek, mert ha nem csinálnának filmeket, nem lenne mit fel-le töltögetni úgyhogy ők az igazi terroristák
  • savior
    #55
    amugy ha keszvan egy film, akkor azt le kellene adni tv-ben vagy moziban. nyilvan azert nem tettek, mert spekulaltak az idoponttal, hogy mikor tudjak a legnagyobb nezettseget elerni vele. ez most nem jott ossze, van ilyen
  • savior
    #54
    eppenseggel az elmaradt haszon se olyan egyertelmu ebben az esetben. a filmet tv-ben adjak le, tehat ingyen megnezheti barki. persze a nezettsegi adatok szamitanak, de azt se a warezolok tudjak lerontani, hanem azok az emberek, akiknek a lakasaban van olyan keszulek, amit ennek a meresehez hasznalnak. es mivel ezek az elso reszek, ezert a reklambevetelt se fogja csokkenteni, mert a reklamidoket eladjak elore, a kesobbi reszeket pedig ugy is nezi majd mindenki aki kivancsi ra, mert az nincs fent a neten.
  • winnie
    #53
    "TE szoktál tölteni de azt meg elitéled aki feltölt,okos:D"

    ööö, mi ebben az okos. attól, hogy valaki tölt le, még nem kell behunyni a szemét és mondani, hogy legális a feltöltés. (mellesleg itt nem erről volt szó)

    "A másik meg tök értelmetlen a jogászat valakit lopásér meg ilyesmiért 10-20 évet is kap,másik emberőlésért meg kap 2-3 "

    és valaki lopásért meg ilyesmiért kap 3 hónapot, más emberölésért meg 50 évet. nyilván nem a szélsőségeket kell kiemelni, ha az átlagértékeket nézi az ember, akkor tiszta képet kap, csak olykor érvelni képtelenek jönnek ilyesmivel, hogy a gyilkosság 1 éve, mintha minden gyilkosság anny lenne,
  • Mike at home
    #52
    a kézlevágáshoz képest egész humánus
  • Wittgen
    #51
    Hát igen. Tipikus példája annak, hogy a mai világot a pénz iránytja, és ennek védelmében a jogszabályalkotók, hatóságok, ítélő szervek mindent meg is tesznek. Ha egy film feltöltése (mégha nem is úgy lopta az illető, hanem már csak úgy találta egy site-on) nagyobb súlyú büntetést von maga után (mert ugye aszt mondják az okosok, hogy ez pénzkieseés, ergo meglopta a gyártót), mint egy ember megölése, akkor az emberi élet igenis pénzben kifejezhető és annak értéke erősen konvergál a nullához.
  • Mike at home
    #50
    a letöltő/feltöltő nem lő vissza
  • donatus13
    #49
    TE szoktál tölteni de azt meg elitéled aki feltölt,okos:D
    A másik meg tök értelmetlen a jogászat valakit lopásér meg ilyesmiért 10-20 évet is kap,másik emberőlésért meg kap 2-3 ez a szar, szerencsétlen egy ilyan szar miatt szív 3 évet
    Amugy meg fbi olyan szar lett hogy ilyen pite üggyel foglalkozik:D:D:D Bár igazi terroristáknál meg lefulladnak a looserek tipikus amerikaiak mint a filmekben amerika a kemény a legyözhetetlen közbe meg ilyen hülyeséggel foglalkozik az fbi:D "A LEGERŐSEBB CSAPATUK" ahogy multkor mondták a főmuftik a tvben jo kemények.
  • Mike at home
    #48
    naja, de ő fegyveresen bankot rabolt, emberek életét fenyegette, pénzt vitt el, nem egy fiktív elmaradt hasznot, sőt lehet, ahogy a cikkben is szerepel, ez a csóka kárt sem okozott a FOX-nak.
  • Penge4
    #47
    "nem ölt meg senkit, nem bántott senkit, egyszerüen csak a pénz"

    A Whiskys 17 évet kapott, ő sem ölt meg senkit...
  • AranyKéz
    #46
    << Inkább az a nemnormális aki Youtube-on néz filmet vagy sorozatot... >>

    Jah, 1600x1200-on kicsit érdekesen néz ki a 320x240-es videó :D
  • Mike at home
    #45
    a megölsz vkit, az az államnak elmaradt haszon, hiszen adózhat még, sokat
  • Mike at home
    #44
    továbbiakban nem veszek FOX termékeket
  • Mike at home
    #43
    3 év semmiért
    nem ölt meg senkit, nem bántott senkit, egyszerüen csak a pénz, de még az sem, csak elmaradt haszon
  • winnie
    #42
    "és egy mezei user onnét töltötte fel egy YouTube szerű cuccra, és erre őt ítélik el 3 évre... "

    ki mást? elolvasta a feltöltés feltételeit? elfogadta? vállalja a következményeket:) ha már ilyen tuskó, hogy ráadásul szabaszét diggeltette a cuccot.

    mondjuk a fura, hogy iszonyat sokan megnézték, vagyis még mindig nem túl jó a filecsere kommunikációja.
  • greenwar
    #41
    szánalom? a csávónak semmi köze nem volt hogy a DVD előre kikerült,
    a fox az első négy részt a tv premierrel együtt akarta kihozni DVD-n, január közepén két egymás követő napon 2x2 részt adtak volna le belőle, és akkor másnap már lett volna DVDn is, de ahhoz időben kell sokszorosítóbaküldeni stb... szóval kb 0-0,5 héttel elöbb kikerült az első 4 rész p2p-re és egy mezei user onnét töltötte fel egy YouTube szerű cuccra, és erre őt ítélik el 3 évre... SOkak szerint az a 4 rész nagyon jól össze volt rakva, ráadásul akkora cliffenger volt a végén hogy majdnem leestem a székről (de tényleg, aki látta tudjamiről beszélek) nem vártam feliratot meg néztem egyből nekem is tetszett, de valahogy az évad többi része annyira már nem de elnézegettem, bár a 22. és 24. részben volt pár faxa akciójelenet, nézettsége xar (heroessel egy sávban megy) nem erre a szerencsétlenre kéne ráhúzni a vizeslepedőt
  • xen
    #40
    De igen :) Csak kérdés hogy ez ugyanaz a Romero e.
  • Wittgen
    #39
    Az a baj, h. nem azt a személyt keresték/kapták el, aki lenyúlta a cuccost a stúdióból, hanem aki feltöltötte.
  • Mardel
    #38
    Lassan már ide jukadunk, ki, hogy netező emberre terroristát kiálltanak, és kint lesz a képe a most wanted listán.
  • Inquisitor
    #37
    "eltöltötte a 6. évad nyitó négy részét a YouTube-szerű videómegosztóra."
    Jah, gondolom regisztrált user volt, két perc alatt viusszanyomozható, és ótvar gagyi kockás minőségben tette fel. Akkor meg is érdemli ;)
  • exxile
    #36
    Csakis a halalbuntetes lehet a legbiztosabb megoldas arra, hogy legkozelebb nem kovet el ilyen szornyu buncselekmenyt...
  • floatr
    #35
    Akkor álljon itt egy korábban poénnak szánt klasszikus
    Börtönnapló
  • AgentKis
    #34
    különböző tettért kaphatsz

    bocsi
  • AgentKis
    #33
    A különbség érezhető! A jog pedig azirányba tendál, hogy a bűntetés közeledik egymáshoz amit a két különböző kaphatsz. Erre akart rámutatni...

    Amíg a törvényeket pénzért veszik...
  • Andris
    #32
    "FBI lecsapott a videómegosztó oldal felhasználói szabályzatát megsértő chicagói lakosra"

    Terroristák! Legközelebb a helyszínen fejbelövik, mert "ellenállást tanúsított" .

    Nem tudom emlékeztek-e még, de 4-5 éve még a viccesebb hozzászólások tartalmaztak ilyen benyögéseket. Most meg már ez a valóság???? Jéééézusom...
  • barnie1990
    #31
    Te sem vagy normális vazee'
    Amikor egy csávó inkább lövöldöz a suliban,és embereket öl,ahelyett,hogy fizikailag ártalmatlan dolgokat csinál,akkor legyél te is ott a suliban,talán megtudod,mi a különbség.
  • winnie
    #30
    floatr: "Sőt: aki fájlcserélőt egyáltalán futtat, az is induljon eleve 3 év fegyházról, "

    szerintem te félreértetted a hírt. nem a filecseréről van szó.
  • hiba
    #29
    http://en.wikipedia.org/wiki/John_Romero

    persze ez gondolom nem ő :)
  • hiba
    #28
    john romero nem a doom egyik fejlesztoje volt? :)