139
Kertészek életét megkeserítő rágcsálok
  • Pistike 007
    #139
    Most napelemes berregőkkel próbálkozunk:D
  • BenderRodríguez
    #138
    Ilyenkor a felperzselt föld taktikáját kel alkalmazni. Locsold le benzinnel és gyújtsd meg. Aztán az egeret is.
  • Pistike 007
    #137
    végülis csak másfél éve volt-.-':D
    amúgy nem kell agyoncsapni, ha kiveszed a földből valamilyen oknál fogva elpusztul :|
  • barret
    #136
    Remélem agyon is csaptad ott helyben XD.
  • arany ildi
    #135
    köszi
  • Pistike 007
    #134
    Kutyaszőrt tegyél be a motortérbe.
    Nyestek ellen hatásos, akkor gondolom egereket sem szeretik nagyon.
  • W B
    #133
    autó? csak egy tipp: füst mindenhova
  • arany ildi
    #132
    Hello!Az autóm motorháztérbe beköltözött egy egér.Megrágta az ABS vezetéket,az egyik gyújtó vezetékét.(eddig még vele nem találkoztunk személyesen,csak a nyomaival.:))Hogyan kéne kiírtani onnan őnagyságát?? Ha tudtok segítsetek,előre is köszi!!Sos
  • Pistike 007
    #131
    Nemtom de nálam most is dógoznak. Ilyen nincs mit művelnek.
  • szokor
    #130
    Hi! Valaki tudja, hogy hova bujnak télen, az ossza meg azt az információt! Remélem nem mennek sehova, a fagyok beálltával szeretném húzatossá tenni a járatait! - csak egy picurka bosszú! :)
  • Solten
    #129
    Ez már azért durva.. Boros-Bocskor -tól komplett rituál-öngyilkosságot követ el az egész vakond-kolónia.
  • macleod2005
    #128
    Amióta Jack nálunk van (ő egy beagle) azóta se hire se hamva a vakondnak.
  • Pistike 007
    #127
    Igen?
    Zsír.
  • szokor
    #126
    Hi! A kilencedik " dombnál " elborultam! 120w-os rádió mélynyomója a lukra, amit előtte szépen előkészitettem. Utálom a Boros-Bocskor műsorát, igy össze engedtem Őket a vakondal! A "nadrágos" elhúzott!!!
  • Pistike 007
    #125
    Na ez azért már nem fer...
    A vakondok heylében ezek után meggondolnám az atomfegyverkezés lehetőségeit is.
  • W B
    #124
    ezét lazán feljelenthető vagy te barom.
  • szokesandor
    #123
    Hello.
    Én kifejezeten útálom a vakondokat főleg azért mert a kertet széttúrják.
    Az én ötletem 1.egy kis termit a lyukakba és a hő megöli.(ezt még nem próbáltam).
    2. Benzinkeveréket öntöttem a vakondjukba mindeggyikbe egy fél litert kb. aztán magnéziumszalaggal meggyújtottam és bumm. Többet nem túrt a vakond.
    3. Kénszalagot is belehet rakni a lyukba az is jó.(már próbáltam.) :D
    A többi még durvább inkább le sem írnám.
  • Pistike 007
    #122

    :D
  • Solten
    #121
    Hm, azt nem írtad hogy ennyire elszaporodtak...
  • Pistike 007
    #120
    Ez nem kínzás.
    A kínzás az, hogy havonta 30 fa szárad ki a kertünkben miattuk^^
  • Solten
    #119
    állatkínzó
  • W B
    #118
    lál
  • Pistike 007
    #117
    Őm... A kutyám volt!:D
  • W B
    #116
    gyilkos -_-
  • Pistike 007
    #115
    2:0 nekem:D
  • Pistike 007
    #114
    Megint kikaptam egyet a kapával^^
  • Pistike 007
    #113
  • gyuri12
    #112
    most is vicceltem:/ már rögtön szarosztok ti idióták! gondolkodjál máárr! igaz,nekem is kéne,de azé nem kéne egy szarul elsült viccért leugatni a fejem
  • Brolly28
    #111
    nem tudtam h te 1 kis szőrös szar vagy:|
  • Pistike 007
    #110
    Ja, még aanno vettem ilyen kis rudakat, amikbe elemet kell csinálni, és rezegnek. Azt kikerülik. Most már lehet napelemeset is kapni.
  • W B
    #109
    ki önteni... ázot az egész pázsit...
  • Super Saiyan
    #108
    egyik ismerősem, úgy csinálja, hogy betömi a vakondtúrásokat (csak 1et hagy betömetlenül) azán ilyen mis füstölő akármivel igy "kifüstöli" a vakondot, vagy csak bedobál világitó zseblámpákat xD
  • Sir Quno Jedi
    #107
    Mondjuk nálam is biokertészet van, mert nem permetezek már három éve, de annyi madarunk van, hogy nem él meg a kártevő.
  • Sir Quno Jedi
    #106
    Van két németjuhászom, azok egeret, patkányt vakondot kinyírják egy szemvillanás alatt. Sünit nem, mer arra meg vannak tanítva, hogy nem kéne.
  • W B
    #105
    nekünk is van vakond gondunk, jelenleg ott tartunk, hogy ki akartuk önteni, de mivel leásta magát a pincébe... ellehet képzelni. jelenleg a szomszédok fele "hesegetjük" ők meg felénk...
    egyszer már sikerült kiönteni, és el vittük jó messzire.
    nagyon aranyos kis állat, csak harapós.

    amúgy a vakond védet...
  • Rash87
    #104
    Igaz...Most kezdjek kontrázni? :]
    "Lelőni, megmérgezni, felrobbantani, darabokra felszeletelni, vadászni rá (nem lehet valami finom íze) nem lehet."

    Ez azért durva :D Nem felrobbantani akarom(főleg nem én),de menjen a mezőre,ott nem bántja senki se:)

    Én csak a saját véleményemet mondtam,miért baj?
    Csak annyi,hogy ez a dolog:
    "Több idő beszerezni a szükséges eszközöket, meg hajkurászni a vakondot, mint rendbetenni a kertet és megvárni míg magától odébbáll."

    Én mondjuk lesz@rom a vakondot... Meg a kertet is,csak néha apám megy a kertbe kapával akciózni xD De mikor több hétig ottvan a vakond a kertben,több fa szárad el,mert a gyökerénél nincs már alig van föld,mert kitúrta onnan,vagy mi,kicsit idegesítő még nekem is...Pedig engem naon hidegen hagy,de ha már faterék annyit küszködtek a kerttel...Ettől függetlenül állatbarát vok,inkább mondom,hogyha megfogja(élve :D) akkor inkább vhol máshol engedje el,vagy dobja át a szomszédhoz Nah jó nem,de a lényeg,h ne itt túrkáljon a kertbe,nem fog elmenni magától...!,még jól érzi magát,mikro már az egész kertet úgy taccsra tette,utána biztos elmegy.
  • ReTeK
    #103
    ez a kis ásógép felzabálja a rengeteg pajort és nem pusztulnak ki az értékes gyümölcsfák na és ugye gyümölcsből készül a legjobb házi gyógyszer (szilva, barack,körte) inkább túrja ki a zöldséget,virágot az úgyis van a boltba ócsóért könnyebb egy sor répát ültetni mint egy sor fát, persze ki hogy érzi én megkegyelmezek szegénynek ígyis mennyit melózik :-)
  • Dj Faustus #102
    "Szvsz innen látszik,h nincs kertetek,mert ha lenne,és már 1 vakond úgymondd beköltözött volna,nem írnál ilyen hülyeségeket."
    1. Biológiai nonszensz a vakondot rágcsálónak nevezni. Nem rágcsáló, rovarevő.
    2. A vakond rovarevő mivoltából kifolyólag nem zabálja meg a növényeidet. Rovarokat, férgeket eszik (hasonlóan a keleti sünhöz). Sajnos ebből kifolyólag a járatait pont ott készíti, ahol a férgek, rovarok (amelyek a növényeidet zabálják meg) vannak - azaz a növényeknél - így a növények fel lesznek dúlva. Ha nem ott készítené nem lakna jól.
    3. A vakond (és más rovarevőkhöz hasonlóan a denevér, és a keleti sün is) védett állat. Lelőni, megmérgezni, felrobbantani, darabokra felszeletelni, vadászni rá (nem lehet valami finom íze) nem lehet. Ha kutya/macska kapja el, az talán még a természet számlájára írható.
    Mint említettem rengeteg mód van a vakond eltávolítására - a különböző gázképző riasztószerektől kezdve, a biológiai védekezésen át, a fizikai áthelyezést, és a hangképző berendezéssel való elriasztást is beleértve.
    4. Fura mód a biokertészetben az ember képes együtt élni a kertjébe betévedő élőlényekkel. Az egeret kalickás egérfogóval; a meztelencsigát deszka alá tett krumplidarabokkal (este kirakod, nappal összeszeded a csigát) vagy drasztikusabb módon tálkába tett sörrel, a levéltetűt katicabogárral ártalmatlanítják. Igen, melósabb dolog, de száműzöl egy csomó vegyszert az életedből (és megadsz egy esélyt a gyermekeidnek, hogy egészséges életet éljenek - amit az "Orange ágens" és a DDT kárvallottjai nem mondhatnak el).

    Megjegyezném földműves szülők - ráadásul édesapám kertész végzettségű - gyermeke vagyok, kertes házban élek, és bár vakonddal nemigen találkoztunk, de sünnel, békával, pocokkal, házas- és meztelencsigával, gyíkkal, és denevérrel annál inkább.
  • homeless
    #101
    "A vakond nagyon hasznos a kerti kártevők ellen. Saját súlyának több mint másfélszeresét eszi meg naponta. Az állatok hatalmas táplálékigénye következtében sehol sem lehet túl sok belőlük, mert csak ott jelennek meg nagyobb számmal, ahol bőséges táplálék található, és ahol ez megfogyatkozik, onnan gyorsan továbbvándorolnak."

    forrás: wiki
  • DaemoonHunter
    #100
    Én úgytudom, hogy a vakondok utálják az éles, hangos hangokat szóval itt a megoldás;)