139
Kertészek életét megkeserítő rágcsálok
  • homeless
    #99
    Van egy nagy kert beparkosítva, meg mögötte egy kb 3szor akkora kert szőlővel, gyümölcsfákkal, zöldségekkel. Nemrég volt 7-8 vakondtúrás elől, pár hétig tanyáztak ott utána továbbálltak. Pár óra volt rendbetenni a túrásokat. Szerinted az ujjamból szopom amit írtam?

    Lentebb írtam, hogy a macska elkapott 3-at, de azokat mindig a hátsó kertből hozta.
  • Rash87
    #98
    Szvsz innen látszik,h nincs kertetek,mert ha lenne,és már 1 vakond úgymondd beköltözött volna,nem írnál ilyen hülyeségeket.
  • Truck Driver001
    #97
    Köszi!:)
  • Pistike 007
    #96
    Most nem az ölésről van szó, de ha nem zavarjuk el szétcsinálja a többi növényt. Nem bosszúból...
  • homeless
    #95
    Ja azt kihagytam, hogy az ember csak bsszúból öli meg a vakondot, mert feltúrta a szép kertjét. Több idő beszerezni a szükséges eszközöket, meg hajkurászni a vakondot, mint rendbetenni a kertet és megvárni míg magától odébbáll.
  • homeless
    #94
    Nemtudom minek kell bántani szerencsétlen vakondot. Nekünk a macska már megfogott 3-at(addig ül egyhelybe míg ki nem dugja a fejét:)), de az más mintha az ember ölné meg azért, hogy megvédje a szaros növényeit.

    Egy kertben azért van sok vakondtúrás, mert sok a féreg. Ha elfogynak akkor a vakond is megy a szomszédba.
  • Pistike 007
    #93
  • Super Saiyan
    #92
    én tudom hogy, kijön a vakodturásból, aztánm lapáttal bumm oda neki xD
  • Pistike 007
    #91
    Már harmadikak vagyunk!
  • Rash87
    #90
    Az mégnagyobb volt :D

    Amúgy ez is hatásos módszer XD

    LOL!
  • Pistike 007
    #89
    Nemnézem, mit csinált?
  • VRSDM
    #88
    ajánlom a győzike módszerét ;]
  • Rash87
    #87

    Ez nagy:D Apám is ezt csinálta régen,kint a kertben este akciózott kapával a kezében :DDD Hatásos,ez tény.
  • Pistike 007
    #86

    LOL
  • Pistike 007
    #85
    Én a kapa használatánál nem a "mostúgybelevágomhogykettészakad" módszert használom, hanem a szépen kiemelőset. Védett-nemvédett, nagyon huncut egy állat.
  • QuippeR
    #84
    látom egyeseknél nem jut el az agyig, hogy védett állat
  • Pistike 007
    #83
    Mostanában errefelé a kapa a divat vakondeltávoltíásnál... Hatásos.
  • ruffirant
    #82
    nekem a kutyám ki lett arra képezve hogy ami a földböl kijön azt kapja el.(fogalmam sincsen holt tanulta.1,5 évesen került hozzánk)Egyszer láttam ahogy csinálja.Kidugta a vakond a fejét,odament kihuzta még élt én lefeküdt.ha el akart menni a vakond rácsapott eggyet a mancsával.ezzel olyan másfél oráig elvolt utána a vakond már nem mozdult.
  • gyuri12
    #81
    wow!:Ohááát ezz naggyoonn jóó:D szegény kis vakond... még olyan kicsi volt:D
  • Laox
    #80
    A vakond a legmocskosabb állat, a nyaralónkban (nem túl nagy, közepes méretű kert) eddig a rekord 42(!!!) vakondtúrás volt (1,5 hét alatt). Általában mindig van kb. 10, ezért a szép fűnek annyi, másrészt meg ahogy szétterítem a földet a fűnyírás miatt, ott is csúnya lesz. Bárcsak lenne valami amivel kinyírhatnám az összeset...
  • plas
    #79
    Legegyszerűbb módja:
    megvenni a gyilkos Mitch-et :D
  • gyuri12
    #78
    nem,nem én gondolkodok így,hanem az emberek:D
  • Pistike 007
    #77
    Idáig el kéne jutni...:D
  • Dj Faustus #76
    "1-2 óra?! hát itt a baj! szerinted,ilyen világban,kinek van ideje,a sok tehendő mellett,kert javításra?"
    Így gondolkodtak azok is, akik a DDT-t elterjesztették. Meg is lett az eredménye.
    Vagy a vietnami háborúban bevetett Orange. Remekül pusztította a növényzetet (hogy könnyebben lehessen lerohanni az ellenséget), de a vegyszer a később születő gyermekekre is hatással volt (nem éppen jó hatással).
  • Pistike 007
    #75
    Tudom, ezzel is próbálkozok... Dehát...
  • gyuri12
    #74
    1-2 óra?! hát itt a baj! szerinted,ilyen világban,kinek van ideje,a sok tehendő mellett,kert javításra?
  • Dave0092
    #73
    Képzeljétek el a Vakondot, mint a légyirtot, kifujod a méreganyaagot, és meghalnak a legyek! a Vakond meg jön magátol a kertedbe, és irtja a férgeket!
    Légyirtó: 5-600 Ft
    Vakond: 0 Ft + 1-2 óra rendbetevés, amit szétszedt
  • tobias88
    #72
    Ha kíírtod a vakondokot, a gyöyőrű kertedből nem marad semmi. Volt Vakondokunk, de elment és utána a kertben kezdtek elhalni a növények, csak a szívósak maradtak meg
  • gyuri12
    #71
    képzelt el én ténykeg képzeltem...és szerinted,én tényleg megcsinálta amit mondtam? ilyenkor olyan mérges leszek,hogy ilyen kaki vagy!
  • Dj Faustus #70
    Az olasz vadászok is vicceltek...
  • gyuri12
    #69
    vicceltem heee már megint...
  • Dj Faustus #68
    Szerinted a benzintől/Molotov-koktéltól mi lesz az (idézem) "egy gyönyörű kertünk"-ből, a "friss harmatos gyep"-ből, a "fák"-ból "bokrok"-ból?
    Ráadásul a vakond nem is közvetlenül okoz kárt, csak közvetve; sőt hasznos jószág (azokat a férgeket zabálja föl, amik egyébként az előbb említett növényeket zabálnák meg). Ha nem lenne féreg a földben, nem lenne vakond se (ok-okozat).
  • gyuri12
    #67
    bocs az én voltam:D
  • Brolly28
    #66
    odaadtom a kutyám a múltkor galambot fogott
    nem tom h h de a fele ott volt a teraszon
  • gyuri12
    #65
    most arról volt szó,hogy a vakondot elűzze,a növénykeről nem volt szó:O
  • Dave0092
    #64
    szadista :D
  • tigeroo
    #63
    emlékszem pár éve esett az eső nagyanyáméknál, nézegettem a földet, jé egy vakond..pont kukucskált kifele.. hoztam a kapát és belevágtam
  • Vaxi
    #62
    de aranyos :D
  • R0sc0
    #61
    :D
  • Dave0092
    #60
    jaj szegényeket ne báncsátok!
    oyan aranyosak :D
    gondold el a világot nélkülük, miyen rossz lenne...