2111
A megmaradási törvények vesztették értelmüket
  • Albertus
    #1951
    Csak jelzem, hogy a testek kinetikai energiájáról szóló függvényt
    idézted.
    NEM A FÉNY energiájáról szólót :):):) Zsenikém! A fény nem m tömegű, és nem v sebességű..

    Két bekezdéssel feljebbről másolj szivecském!
  • uwu
    #1950
    Csak szemfényvesztés amit csinálsz.
    Valójában a relativisztikus kinetikus energia egy négyesskalár egyik tagja.
    Ha felírod az energiaegyenletet, egy differenciálegyenletet kapsz, ami konzervatív, és mindkét oldalát integrálva az energia stacionaritásához egy konstanst fogsz kapni. És nem az általad elképzelt feltételt kell teljesíteni, hanem ezt:

    Jónak mondom mi
    Mivel többször bizonyítottad, mennyire nem vagy jártas a témában, nem is várjuk el, hogy megértsd.
  • Albertus
    #1949
    Rendben.. okosíts fel bennünket!

    Kisugárzol E energiát v=0,8c sebességű test felé, mekkora ez az energia a test rendszerébe beérkezve?

    Az Einstein függvény szerint E(v)=E * gyök(1-(v/c)²)=E*0,6

    Vitatod? Ha vitatod, akkor mit vitatsz rajta?

  • qetuol
    #1948
    fogalmad sincs, h az a képlet mire vonatkozik. találsz egy képletet einstein cikkében, amiről fogalmad sincs h mire vonatkozik, milyen feltételek mellett érvényes, kitalálsz hozzá valami maszlagot, (ti. h ez a bizonyíték arra h az energiamegmaradás törvénye hamis, holott ilyenről szó sincs, ez csak a te agymenésed) és azt hiszed h bárki is beveszi? senki! talán szegény anaid, de normális ember csak sírna ezen.
  • uwu
    #1947
    Ő is ezt csinálja, csak mellette nem tudja mit beszél, én legalább tudom mi a fedő sztori.
    Egyébként azon kívül, hogy csak csesztetetem, nekem van igazam, bizonyíthatóan. Csak annyira sötét szegénykém, hogy nem fogja fel. De legalább van egy közös hobbink, és jól elvagyunk
  • remark #1946
    "Itt meg megy a nagy ellenkezés."

    Nem ellenkezik, flémel. Az nem ugyanaz.
    És nem egyes tételek mundérbecsületét védi, hanem a sajátját. Ezek sem ugyanazon dolgok.
    Nem fogsz vele semmire se jutni. Nem éri meg az egész a fáradtságot.
  • Albertus
    #1945
    Már megint trollkodsz..

    Megadtam Einstein specreljéhez a linket, idemásoltam az energia átszámító részét..

    Ahelyett, hogy elnézést kérnél, tovább trollkodsz.. Ejnye !
  • uwu
    #1944
    Majd szóljál, ha te is kapsz egyet
    Trollkodásra kaphatsz egy ötöst. A faszságaidat elég kitartóan szajkózod teljes magabiztossággal, pedig szerintem te is tudod, hogy kamu, de ha valakinek ilyen hobbija ban... nincs mit tenni, trollkodás az életed.
  • Albertus
    #1943
    "A relativitáselmélet ami mára tudományosan elfogadott nem sérti az energiamegmaradást."

    Jók az ilyen humbug kijelentések!

    1. nem elfogadott.
    2. Einstein helyette 1916-ban tette közzé a generál teóriát.
    3. "A tudomány" mint olyan nem létezik. Tudósok vannak. Akik vagy nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel, mert az áltrel szerint a fénysebesség sem állandó, nem csak az energia, de az anyag sem megmaradó ..

    Tavaly a spontán szimmetriasértést bebizonyítók kapták a Nobel díjat. Miért is? Jaaa, olyan bizonyításért ami sérti a szimmetria megmaradás tételét. Hát igen! Ilyenért Nobelkét is osztanak.. Itt meg megy a nagy ellenkezés.
    Komikus.
  • Albertus
    #1942
    Hazudok?

    Ezzel a linkkel? http://www.fourmilab.ch/etexts/einstein/specrel/www/

    Kattints már rá! lapozz le a végére.. És olvass!

    Mi olyan nehéz ezen? idemásoljam?

    "Thus, if we call the light energy enclosed by this surface E when it is measured in the stationary system, and ${\rm E}'$ when measured in the moving system, we obtain"
    http://www.fourmilab.ch/etexts/einstein/specrel/www/figures/img126.gif



    and this formula, when $\phi=0$, simplifies into

    http://www.fourmilab.ch/etexts/einstein/specrel/www/figures/img127.gif



    Így el tudod olvasni?
  • uwu
    #1941
    Simán el tudom képzelni, hogy egyszerűen hazudsz, de ez most lényegtelen.
    Ha valaki tudományos munkát végez, kénytelen lépésről lépésre haladni, és akadnak olyan feltételezések amit el kell vetni, mert bebizonyosodik, hogy hibás.
    A relativitáselmélet ami mára tudományosan elfogadott nem sérti az energiamegmaradást.
  • Albertus
    #1940
    Uwu!
    A tény az tény.. Csak az a kérdés, hogy mit nevezel ténynek?
    A szubjektív véleményedet?

    Mert amit legutóbb hülyeségnek minősítettél azt Einstein 1905-ben írta.
  • remark #1939
    "...okoska..."

    "...flémelés nem vezet konstruktív vitához..."

    ???

    Akkor most megint flémelni akarsz, vagy milyen következtetést kellene levonnom a kijelentéseidből?

    Vagy vonjam le azt a következtetést, hogy te kizárólag flémelni jársz az sg-re?
  • uwu
    #1938
    És ki mondta, hogy én azt akarom, hogy vezessen valahova okoska?
    Attól még a tény az tény marad.
  • remark #1937
    "flémelés nem vezet konstruktív vitához"

    Ez furán hangzik a te szádból.
    uwu: "Bocs, de nekem mániám hogy beszóljak, megszokhattad volna már."
  • Albertus
    #1936
    "A fizika szándékos félreértelmezése, és a flémelés nem vezet konstruktív vitához."

    A félreértése valóban nem, csakúgy mint a másik sértegetése sem.
  • Albertus
    #1935
    Mármint melyik feladatot nem oldottam meg szerinted?
  • uwu
    #1934
    A fizika szándékos félreértelmezése, és a flémelés nem vezet konstruktív vitához.
  • uwu
    #1933
    Mondod te, aki nem tud megoldani egy általános iskolás fizikapéldát.
    az azért nagy égés volt.
  • Anaid
    #1932
    Milyen kép és KINEK a szemében?
    Tudod Uwu az a veszélye a ti stílusotoknak, hogy csomó infó nem fog hozzátok eljutni, ugyanis akik mást gondolnak, vagy másmilyen példákat tudnak, mint ti, feladják, hogy elkezdjenek veletek bármiről is konstruktív vitát folytatni nemigen akarnak sértegetéseket olvasni.

    A sok "marha" meg röhög a markába, hogy pár nem "marha" egymást cseszegeti.
  • Albertus
    #1931
    Inkább ezt olvasgasd:

    http://www.fourmilab.ch/etexts/einstein/specrel/www/

    Megtalálod a 10§-ban amit idéztem.
  • Albertus
    #1930
    Helyetted nem művelődhetek. Nem tanulhatom meg mindazt amit a sok évtized alatt megtanultam.
    Ezt a gigászi hiányosságodat neked kell bepótolnod.

    Most is ahelyett, hogy értelmes szakmai választ írtál volna, azzal voltál elfoglalva, hogy keress egy troll rajzot.
    Így sohasem lesz értelmes számodra semmi sem.
  • uwu
    #1929
  • uwu
    #1928
    Csak te tehetsz róla, hogy ilyen kép alakult ki rólad:
    http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/5727153/ObviousTroll-main_Full.jpg
    Jó ez neked?
  • Albertus
    #1927
    Szerintem pedig te vagy troll. Mindenbe belekötsz. Semmit sem értesz meg. Közismert tényeket vitatsz, csak azért, hogy offold a beszélgetéseket.
  • uwu
    #1926
    De te tényleg az vagy.
    Aki azt csinálja mint te, az troll, az ilyeneket így hívják
  • Albertus
    #1925
    Ha így látod, akkor sűrgősen keress fel egy orvost, mert a dislexia ennyire súlyos tüneteket nem szokott produkálni.
    Egy CT sem ártana.. Hiszen ki tudja? Lehet, hogy már csak írni tudsz, de gondolkozni már nem. A trollozásaidból ez látszik.
  • uwu
    #1924
    Megint félrebeszélsz.
    Neked tényleg ez a szórakozás, trollkodni a végtelenségig?

    Soha egyetlen értelmes és helytálló megállapításod nem volt még.
    Már rögtön a témaindító #1 hozzászólás is ökörség.
  • Albertus
    #1923
    Nedved Uwu!

    Javaslom olvasd újra, mert látványos, hogy nem értetted meg.

    Egyébként Einstein 1905 júni 30.-án írt cikkéből idéztem.
    Ha már nem ismerted fel az idézetet, legalább próbáld megérteni azt amit írtam.


  • uwu
    #1922
    Dehogy akadt el te kis butus.
    Csak hétvége lett, és volt jobb dolgom is mint egy trollal flémelni.

    Semmi újdonság nincs benne, már megint rosszul értelmezed az elméletet.
    Ez is tömény hülyeség, akár csak a többi hozzászólásod. Attól, hogy ész és értelem nélkül szakszavakat foglalsz mondatba, nem biztos, hogy van jelentése.
  • clio1616v
    #1921
    mi az az 1095? mi a dimenziója?
  • Albertus
    #1920
    nem 1095-ben hanem elírás nélkül: 1905-ben.. Bocs, az elírásért!
  • Albertus
    #1919
    Érdekes, hogy a nagy tudorok mennyire csendben vannak.

    Elakad a szavatok amikor kiderül, hogy Einstein 1095-ben kikiáltotta az energia megmaradás törvényének általános érvénytelenségét..

    Nos, ez van. Ennek ellenére él az a közhiedelem, hogy az energia mindig megmaradó mennyiség.
    Pedig az energia csak adott speciális esetekben, és ott is csak korlátozott mértékben megmaradó.

  • Albertus
    #1918
    Egy másik példa a nem megmaradó energiára.

    Van két IR, relaív sebességük v. Az egyikben nyugvó m tömeget egy motor benzin felhasználásával felgyorsítja v sebességre.
    Innentől az m tömeg nyugvó a másik rendszerben. Az ottani motor is benzin felhasználásával felgyorsítja v sebességre, ezzel ismét nyugvó lesz a kiindulási rendszerben.

    Azaz induláskori zéró sebességről a megérkezéskori zéró sebesség eléréséhez E=2* m*v²/2 azaz E=m*v² energiát adott át a két motor a benzinben tárol kémiai E(b)=(1/0,36)*E=2,778'*m*v² energia felhasználásával.
    A felhasznált benzin energiájának 64%-a hő formájában szétsugárzódott, a maradék 36%-a pedig nyomtalanul megsemmisült.

    Persze ha villanymotort használtak volna a gyorsításokhoz, akkor
    80-90 % hatásfok eredményeként csak 10-20% energia sugárzódik szét hő formájában és maradék és nyom nélkül megsemmisül 80-90%-a a befektetett energiának.

    Tehát, egyszerű mechanikai esetben sem megmaradó az energia.
  • Anaid
    #1917
    Én spec lelkesen olvasok egy könyvet.:D Két kötet, pár napja kezdtem, majdnem a végénél tartok.
  • Albertus
    #1916
    Hú de nagy csend lett..
  • Albertus
    #1915
    Persze csak akkor ha Einsteinnek érvényes a relativitás elmélete.
  • Albertus
    #1914
    Elnézést kérek a zavaró elírásért, javítom:
    "E2=E1 * gyök(1- (v/c)²) = E1*0,6 azaz a kisugárzott energiának csak a 60%-a érkezik oda a másik rendszerbe (vissza szó volta hiba).

    Azaz az E0 energiának E2=0,6²*E0=0,36*E0 azaz az útra indított energiának csupán 36%-a érkezik vissza az eredeti rendszerébe.

    A lényegen nem változtat: kisugárzunk energiát és maradék nélkül a semmibe elvész a példában 64%-a, csak a maradék azaz a 36%-a érkezik vissza.
  • Albertus
    #1913
    Ha Einstein szerint példán nézzük, akkor vegyün két inerciális mozgású rendszert amelyek egymás rendszerében v=0,8c sebességgel távolodnak.

    Az egyikből sugározzunk ki energiát a másik felé. A másik rendszerbe

    E1=E0 * gyök(1- (v/c)²) = E0*0,6 azaz a kisugárzott energiának csak a 60%-a érkezik meg.
    tegyük fel, hogy ez a másik rendszer a még nem létező 100% hatásfokkal műküdő napelemével befogta ezt az E1 energiát és a szintén nem létezÓ 100% hatásfokkal visszaküldi.
    E2=E1 * gyök(1- (v/c)²) = E1*0,6 azaz a kisugárzott energiának csak a 60%-a érkezik vissza.
    Azaz az E0 energiának E2=0,6²*E0=0,36*E0 azaz az útra indított energiának csupán 36%-a érkezik vissza.

    A példa kedvéért kizártuk a veszteségeket a 100%-os hatásfokokkal.

    Az átküldött E0 energiából semennyi sem maradt a másik rendszerben, mert ami oda érkezett azt 100% hatásfokkal visszaküldték.

    Mégis eltűnt-megsemmisült az utazással az energia 64%-a.


  • qetuol
    #1912
    Viszont a hülyeség az. Sajnos.