2688
  • grebber
    #2608
    Remélem azért a készülő projektet átveszi valaki! (Ravensdale)
  • steweee
    #2607
    egyáltalán nem volt rossz, kicsit finomíthattak volna a megjelenés előtt, akkor talán nem így alakul a dolog megítélése. de lehet már kiadás előtt látták a csődöt, így nem öltek bele több munkaórát csak hogy épp ki lehessen adni, hogy vmennyire kompenzálja a veszteségeket...
  • rotator
    #2606
    Kész, becsődölt a Spellbound. Végre hivatalosan is lehúzhatjuk a vécén ezt a selejtet.
  • rotator
    #2605
    LOL, gyors és szép karriert futott be. :)
  • Probatbicol
    #2604
    Márciusi teljes játék a guruban
  • feketeobeliszk
    #2603
    Valaki esetleg a kieg (Setarrif) magyar fájlait meg tudná osztani, nagyon megköszönném!
  • lammaer
    #2602
    Persze érthető voltál. Mivel nekem nem volt gothicos előéletem és a prototypehoz/darksidershez/fablehez hasonló akció RPGt kerestem, így a G4 tökéletesen bejött. Most meg az Amalur :)
  • sanyiiiii
    #2601
    Hívjuk inkább Arcania-nak, mert néhány szereplőn kívül nem sok köze van a Gothic sorozathoz:)

    Aki a G1-2-3-at szereti annak a folytatás a Risen. Az Arcania egyébként szerintem nem annyira rossz játék mint sokan mondják, el lehet vele szórakozni,egy teljesen átlagos akciójáték elfogadható harcrendszerrel, egész jó grafikával, de semmi több. De Gothic csak a nevében van.

    Ezzel egyébként nem meggyőzni akarlak bármiről, csak demonstrálni szerettem volna számodra hogy egy Gothic fan miért néz úgy az arcaniara ahogy. Remélem érthető voltam.

    A Kingdoms of Amalur egyébként egyszerre jobb akciójáték és sokkal jobb RPG mint az Arcania, minden hibája ellenére is.
  • steweee
    #2600
    tényleg ízlések és pofonok. sztem a risenben nagyon jól el van találva a harcrendszer, már nincs "aláütés", el lehet rontani egy-egy harcot fejlettebb karakterrel is, főleg ha meglepnek vagy alacsony termetű lénnyel harcolsz bozótban mert belefutsz....

    a gothic 3 elég sok gyengeséggel bírt főleg a közelharcosnak, mégis elég etalon maga a sztori és a hangulat, főleg felpeccselve és felmodolva változatos is eléggé

    gothic 4 et tolom most, és alig bírok leszakadni róla. igaz kissé online MMORPORG vagy mifene fílingje van, de ennek ellenére akármilyen bugyuta küldetések is vannak a táj gyönyörű, a sztori pörgős,a grafika szép, és a harc is elég jó. sztem direkt változtattak úgy, hogy sorozatokat üssön, mert így elforgatható kameraállásból akár felülről-oldalrós is megcsodálható a kombó, miközben elég csak kattingatni hogy folytassa...
  • lammaer
    #2599
    Lehet azért tetszett nekem a gothic 4, mert itt más a harc mint az előzőekben.

    Csak youtubeon néztem a G3-at, hát az valami teljesen más mint a G4, és tudom hogy mindenki a G3-at isteníti a G4-el szemben, de az a csapkodás amit a főhős harc címén lerendez... nem bírtam rávenni magam a G3-ra.

    Valószinüleg ezért nem jött be a Risen se, a G4 meg igen. Meg most az Amalur.
  • W B
    #2598
    Gothic 1-2-3 meg volt?
    Mert ha nem akkor csak annyi: Ugyan ilyen a harcrendszer.
  • lammaer
    #2597
    Nekem a Risenben nem tetszett a harcrendszer, emlékeim szerint valahogy nem volt olyan pergő és akciódús, persze ízlések és pofonok :)
  • W B
    #2596
    Megoldás: Risen
  • lammaer
    #2595
    A csalódást orvosolandó, mindenkinek csak javasolni tudom a Kingdoms of Amalur: Reckoning - t

    Ugyanez a stílus, de messze jobb. Hihetetlen hosszú, jó sokmindent lehet csinálni benne, a harc továbbra is akciódús de sokkal szórakoztatóbb (még a varázsló jellegű karakterekkel is kell akciósan harcolni, nem FPS jelleggel lődözni).

    Zseniális cucc.
  • sanyiiiii
    #2594
    A hiba ott van hogy a Gothic nevet követted nem a PB-t :)
  • Szuni
    #2593
    Nem olvastam, mert játszottam helyette.. de ha olvastam volna, lehet bele se kezdek.. :/ Életem egyik legnagyobb csalódása volt játék szempontjából..
    Mit csinálnak ebből a névből, hihetetlen. Az tuti, hogy beállok azok sorába, akik előbb "kipróbálják" a játékokat, csak aztán adnak pénzt érte.. ezért kár volt. Basszus, egy fészbúkos farmos játék több kihívást élményt és játékidőt tartogat, mint ez a kieg..
  • lammaer
    #2592
    A nem importáltakkal se volt nehéz :)
  • Botond #2591
    Az egy dolog, de iszonyat mennyire nem kihívás a lvl32es importált karimnak.
  • lammaer
    #2590
    Ha csak egy picit elolvastad volna amiket pár hozzászólással előtted írtunk, nem lepődtél volna meg :)
  • Szuni
    #2589
    Na ne, ez most komoly? ennyi volt a kieg? Négy óra játék, és ennyi? Azt hittem a kalandok majd csak igazából most kezdődnek.. ezt nem hiszem el..
  • grebber
    #2588
    Gothic 4 Fall of Setarrif ~1660FT
  • sanya1982
    #2587
    Én meg már kezdtem megőrülni, hogy nem jutok be oda!
    És a kolostor előtt, még a nagy kőhíd és az emelkedő kezdeténél lévő barlangkijárat? Az is később lesz?
  • W B
    #2586
    az a barlang még nem kell neked. (igazából az a kijárat későbbiekben)
  • sanya1982
    #2585
    Sziasztok!

    Egy kérdés:

    A kolostorban van egy barlangbejárat, fent a két szentély között. oda hogyan lehet bejutni? A kolostorban a tetőkön átugrálva van egy láda és egy emelőkar, ha azt megnyitom, az egyik könyvtár szerű szobában(ahová falépcső visz fel) nyílik ki az egyik szekrényes polc, ott még egy kar és még egy ajtó. Van a másik könyvtáras szobában (az ív folyosó végén) is ugyanígy egy kar és egy ajtó, majd kar és ajtó.

    krisztajo!

    így tudsz visszajutni a kolostorba:
    http://www.youtube.com/watch?v=BHcQt2KlrBE

  • Man19
    #2584
    Üdv mindenkinek!

    Hátha tudtok nekem segíteni, a kérdésem a következő:
    Amikor feltelepítem a játékot, letölt magának egy pár száz megás patchet, de a gyártó honlapján van egy majdnem ugyanakkora méretű patch(hotfix).
    http://playon.hu/jatekaink/szerepjatek/124-arcania-gothic-4.html
    A kettő szerintetek ugyan az?
    Ha nem, akkor a belinkelt hotfixet, az automatikusan letöltött előtt, vagy után kell telepíteni?
  • Botond #2583
    Megvettem a kieget, most hogy akciós steamen (g4-et is ott vettem, meg akkor mondjuk a csomagban volt a többi gothic is), és simán tudtam átvinni a karimat g4-ből a kiegbe. Legutolsó patch fenn volt g4en persze.
  • Tehasut
    #2582
    Szerintem a végére mindenféle karakterrel uncsivá válik. A mágussal valóban tök kockázatmentesek voltak a harcok, közelharcossal meg dögunalom lehet a sok gurulgatás.
  • lammaer
    #2581
    Mondjuk elég nagy dilemma volt nekem ez a játék: egy jól kigyúrt mágussal túl könnyű, harcosokkal izgalmas de sokszor jóval nehezebb (a mágushoz képest persze).

    Nehezen tudom rávenni magam, hogyha tudom hogy vmivel könnyű, akkor rávegyem magam hogy a nehezebbel csináljam. De igy meg varázslóval olyan uncsi :D
  • W B
    #2580
    Tudod.... helyet Tudom
    csak ilyenkor má nem tudok írni
  • W B
    #2579
    Tudod, már egy hónapja kivittem... Mágus karaktert választottam... elektromozás és paf négy óra se kellet és végig csörtettem az egészen.
    Túl rövid volt, nekem nagy csalódás volt az egész.
    A Boss harc főleg csalódás volt. Szinte ugyan az.
  • lammaer
    #2578
    Mondjuk annyira nem nagy veszteség. A kieg ontja magából a spéci tárgyakat, hamar fel lehet tápolni a karaktert.
    Amúgy se lehet sok mindent csinálni, sokkal lineárisabb a játék mint az alap volt, és tényleg nagyon-nagyon rövid.

    Kivégezve, uninstallálva :)
  • W B
    #2577
    :(
    kár
  • lammaer
    #2576
    Ja, nekem is összeomlott a játék ha megpróbáltam importálni.

    UTóbb kiderült, valószinüleg azért, mert az alapjátékot én patchek nélkül toltam. Ebben az esetben nem lehet importálni.
  • W B
    #2575
    Azt hogy csináltad, hogy probléma nélkül? Nállam nem engedte.
  • Tehasut
    #2574
    Igen, simán felismerte az alapjáték végi karakteremet.
  • lammaer
    #2573
    látszik este van: "A karakter importálás az alap Gothic 4-ből probléma nélkül ment?" <- ezt akartam kérdezni :)
  • lammaer
    #2572
    A karakte importálás az alap Gothic nélkül probléma nélkül ment?

    Most fejeztem be a 4.-et, egész megkedveltem a végére ezt a Varázslós FPS-t :), gondoltam letolom a kiegészitőt is.

    Aztán ha annak vége tud vki ajánlani valami hasonló akció rpg-t?

    Amiben a harcban a reflexekre is szükség van (szóval skyrim kiesik).
  • Tehasut
    #2571
    Huh, hát ez a kieg tényleg roppant gyenge. Még az én tetvészkedő játékstílusomban is csak 5 óra volt, ráadásul dögunalom, nulla kihívással, icipici területtel és az is csak egy cső, semmi szabad játéktér. Jó nagy pofátlanság ezért 15 dolcsit elkérni.
  • Tehasut
    #2570
    Na, végeztem az alapjátékkal, a vége előtt nem sokkal lettem 30-as szintű. Mivel szeretem alaposan kiélvezni az rpg-ket, ezért nekem 48 óra volt a végigjátszás. Nem is értem azokat, akik 15-20 óra alatt végigrohannak rajta.
  • KaszaN
    #2569
    Én két napig játszottam... De ebbe beleszámít a sok bolyongás összevissza, meg átnéztem a barlangokat, kinyírtam az összes ellenséget, az utóbbit nem tudom mér.