2688
  • gaspijoci
    #2648
    Valaki segítsen!
  • gaspijoci
    #2647
    Sziasztok!
    A Fall of Shetariff kieghez magyarítást honnan tudnék szerezni?
    Tudom hogy magyarul is megjelent, de nekem az angol van meg.
    A segítséget előre is köszönöm
  • dragon11
    #2646
    32bites..
  • dragon11
    #2645
    Hali. Sehogy sem tudom elindítani a játékot..

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: Arcania.exe
    Alkalmazásverzió: 1.0.0.0
    Alkalmazás időbélyegzője: 4c889724
    Hiba – modul neve: Arcania.exe
    Hiba – modul verziója: 1.0.0.0
    Hiba – modul időbélyegzője: 4c889724
    Kivételkód: c0000005
    Kivétel – eltolás: 007242a6
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 0a9e
    További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
    További információk 3: 0a9e
    További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789


    Win7-en.. 48e hz-en van a hangkártya.. mit tehetek ?
  • Szótér
    #2644
    Ja meg nekem tetszett az első főellenség is(a titán lándzsás) szerintem egész jól megoldották.
  • Szótér
    #2643
    Nekem teljes risen 2 van meg, én is azt tolom most de azért bejön.Szerintem érdemes végigjátszani és rászánni az időt.
    Később már szerezhetsz saját hajót ahonnan valakit mindig magaddal vihetsz, ami előnyéül szolgál annak hogy ha nem is olyan fejlett a harci tudásod vagy nem arra gyúrsz akkor is le tudsz győzni vadállatokat.
  • Was
    #2642
    Ugye jól emlékszem, hogy egyébként ezután az egy rész után a Gothic jogok visszaszálltak a Piranha Bytes-ra, illetve talán mindig is náluk volt, csak egy szerződés szerint engedtek kiadni Gothic néven egy részt.
    Talán még valami említést is tett a PB a folytatásra. Igaz egyszer meséltek valami cyberpunk (vagy steampunk) tervükről is.
    Most pedig megyek folytatom a Risen 2-őt, szégyellem de ennek meg a "demo" (kipróbálható :)) verziójával játszok egyelőre. Ha közben igazán megtetszik majd utófinanszirozásossá teszem. Ami zavar csak, hogy most ezt 5-6 óra játék után sem tudom megmondani
  • Botond #2641
    Mindenki szerepel a régiek közül. A hangulata sem rossz, csak nagyon hack&slash lett, plusz le lett butitítva az összes olyan elem (craft pl), ami miatt a gothic gothic volt. A kieg a maga 4-5 órás játékidejével meg megaszánalom. Én végig vittem mindkettőt, kellemes 50 óra volt összességében, de nekem is az fáj, hogy ez lett a gothic névből, ha más néven adják ki, talán még jókat is mondanának róla.
  • butuska66
    #2640
    Izé... nem is írtam hogy bogy bonyolult lenne számomra...

    Azt írtam hogy félkész játék s unalmas a tálalása , történet meg jóformán csak dísznek van. Emiat könnyen felejthetővé vált számomra.
    Rossz koncepciónak hála a játék saját magát rúgta tökön, ami jó volt benne az is csak néhány pillanatig tartott az egész játékhoz képest.

    '98-as Might and Magic 6 történetére a mai napig emlékszem annyira magával ragadt. Ezzel cirka 1 hónapja játszottam de ami megmaradt az egy keserű szájíz.
  • W B
    #2639
    Szerintem érthető a történet. Csak épp nem az Innos vs Beliar dolgot követi.
  • butuska66
    #2638
    Azért nem emlékszel erre a "remekműre" mert nincs mire emlékezni akkora nagy nulla az egész.

    Korábban valaki írta itt a topicban, hogy a elkezdte a játékot s nem érti miért húzták ezt le ennyire. Játék eleje még egy kicsit tetszett is. Történet már a boszorkányos rész után kezdet erősen sántítani.
    Játék közepétől meg egyszerűen unálmassá vált, s mire az elsőt ásíthattam volna megnyertem az egészet.

    Nem a bugok ,nem is a harcrendszeren vérzet ki a játék. Hanem hamar kifogytak az ötletekből .Annyira összecsapot volt a 2. fele hogy, feledtette velem azt a kevés báját mivel induláskor még rendelkezett.

  • Molnibalage
    #2637
    Szerepeltek benne egyáltalán a régi haverok? Lester, Milten, Diego, Gorn, Lee? Az első rész seggfejei közül - Thorus és a többiek - ki van még életben? Thorus elvielg a G3-ban megurdelhet, bár a G2 NoTR is érdekes, hiszen a G1-ben én eljátszottam a bosszúálló hőst és lehenteltem az egész RT-t. (Viszont a sima G2-ben nem is szerepel senki az RT-ből.)
  • Was
    #2636
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a tesztelők, csak bugokat jelentenek, vagy azt is megkérdezik tőlük, hogy komám egyáltalán tetszett-e a játék. Ugyan a Gothic 4-et végigjátszottam annak idején (ráadásul gyűjtői verzióm van), de ha megütnek sem tudnám elmondani, hogy miről szólt. Nem is mondom, hogy annyira rossz volt, csak nagyon középszerű. Ha jól emlékszem a fegyver-upgrade-ekben láttam egy kis fantáziát.
  • lammaer
    #2635
    Kinect nekem is piszkálja nagyon a csőröm... de még mindig kissé drága hogy csak 1-2 program miatt megvegyem a konzolt is mellé.

    Mivel minden más ami érdekel vagy csak PCs vagy megvan PCn is, így másra nem használnám.
  • Molnibalage
    #2634
    OFF

    Az alábbi stílusokat nyomom.

    Hardcore repszim
    Stratégia (nem, nem RTS)
    RPG

    Ezek közül az első kettőből lényegében nincs konzolos, de az utolsó sem jellemző. Innentől fova miért is kellene nekem konzol? Hegyekben állnak a régi játékok, amire soha nem volt időm sőt, 2011/12 kivételesen jó év. Risen2, UFO remake, Civ V kieg és a Skyrimet is egyszer végigtoltam. Normál esetben 3 év alatt veszek ennyi játékot és nem 10 hónap alatt...

    A játékidőm is elég vicces. Volt, hogy egy évig csak cikket írtam / moddoltam / teszteltem.

    A konozolt veszkek, az biztos, hogy nem nekem lesz...
  • Was
    #2633
    Tudod van egy olyan mondás, hogy soha ne mondj olyat hogy soha! :)

    1992-óta játszok PC-n.
    Nekem eddig az akció-RPG kategóriákban ezek voltak a mérföldkövek: Ultima Underworld 1-2 --- Gothic(1-2-3) --- DeS,DaS
    (Na jó, persze van még jó pár, mint pl. a Fallout 3 -New Vegas, de a fentiek nagyjából hasonló stílusúak.

    Xbox-ot tavaly vettem a Kinect miatt (előtte nekem se volt soha konzolom), és ott játszom a Dark Souls-al. Majd annyira megtetszett, hogy nem nyugodtam és vettem egy PS3-at is a Demon's Souls miatt.
  • Was
    #2632
    De arról! :) Meg arról, hogy utána már másképp mész neki az adott helyzetnek: Védekezel, visszatámadsz, félregurulsz, gazdálkodsz a staminával, előveszel egy másik fegyvert, ritmusra mozogsz, stb.
    Nekem a DS Xbox-on van meg, de PC-re is megveszem. Most fogom harmadszor végigjátszani (NG++). Ja és a multiplayerről még nem is beszéltem:
    milyen érdekes lett volna, ha pl a Gothic(ok)-ban is ki tudtad volna próbálni a magadat, illetve a karaktered más ellen... , vagy együtt nekiesni valaki(k)nek.
  • lammaer
    #2631
    Én nemrég vettem egy PS2-t :)
    Kellett egy controller PChez, azt gondoltam ha úgyis 6-7K egy rendes pad PCre, akkor 12-ért veszek egy komplett PS2t. Úgyis mindíg ki akartam próbálni a DAnce DAnce Revolutiont :)
  • Molnibalage
    #2630
    Nincs konzolom és szerintem soha nem lesz...
  • lammaer
    #2629
    De a DS nem csak arról szól hogyan lehet a legváltozatosabban meghalni? :)

    Amúgy ha kijön PCre mindenképpen nálam helye lesz, sok jót láttam róla. De leginkább az maradt meg, hogy mész a folyosón, rádesik egy nagy szikla a semmiből azt meghalsz :)
  • Was
    #2628
    Már párszor ajánlottam, de tényleg azért teszem most is, mert látom, hogy fontos nektek a harcrendszer:
    Ki kell próbálnotok a Dark Souls-t! Ha nincs konzolotok, akkor hamarosan jön PC-re is.
    A Gothic-ok és Risen(ek) óta csak ez (meg persze a Demon Souls) tudott ennyire magával ragadni.
  • Szótér
    #2627
    Én is játszottam a risen 2-vel pár órát.
    Normál szinten próbáltam de szerintem így elsőre baromi nehéz küzdeni.Ezért aztán Petty-t le se adtam az öregnek hanem lekaszáltam vele a legtöbb ellenséget a szigeten.Az meg hogy aranyam sincs csak mellékes dolog, bár az ivóversennyel eddig bármennyit tudtam szerezni csak marha unalmas.
    Na mindegy várom a magyarítást.
  • W B
    #2626
    Gothic1-ben azért nem volt mindegy, hogy mivel mész a gólemek ellen. De a kettőben sajna igen.
  • Molnibalage
    #2625
    Risen 2-ővel eddig kb. 1 órát játszottam. A Gothic 1-2 harcredszere totál elbaszott, de még így sem rombolta le a játékot. Vicc, hogy a fegyver sebzése gyak semmit sem számít. A NoTR kicsit javít ezen, de nem sokat. Az is mindegy, hogy karddal vagy buzogánnyal ütsz. Röhejes, hogy egy gólemet egy tőrrel is le lehet verni.

    Szégyen, hogy ennyire nem erőltetik meg magukat, hogy valami értelmet vigyenek a dologba... A mágiarendszerben dettó ugyanez van.
  • W B
    #2624
    Risen harcrendszere annyiban egyedi, hogy:
    G1-G2 kritikus ütések voltak a százalék alapján. Risenben meg akkor ütsz kritikusat amikor akarsz, ha meg van a kellő szint. Plusz van pár új kombó, de ugyan arra a sémára épül.

    Azaz: G1, G2 és Risen harcrendszere alapjaiban ugyan az, csak a Risené fejlesztettebb harc rendszer. Risen2-eől még nem nyilatkoznék, várom a magyarítást.
  • Molnibalage
    #2623
    A Risen harcrendszere teljesen egyedi. Bár nem emlélszem már rá, de annak idején az volt a véleményem, hogy a legjobb. Tényleg le lehetett verni a végén úgy nagy harcos ellenfeleket is - akár jöhettek 4-en is - hogy meg sem tudtak ütni. Ha meg elbasztam, akkor pillanatok alatt lehenteltek...
  • Molnibalage
    #2622
    Akkor most tettem le arról, hogy megvegyem. Nem tudom milyen indítattásból, de feltettem és utoljára (?) végigtolom a G2 NoTR-t. Még mindig zseniális a hangulata.

    Életemben először elértem a 100% egykezes skillt. :)

    (Én még a FG-ot sem mertem kipróbálni újra azután, ahogy volt pofájuk kiadni...)
  • Szótér
    #2621
    Végigtoltam én is gothic4-et.
    Hogy lehet ilyet csinálni!!!?Ezt ki merték adni gothic néven!!?
    Ez egy hulladék.
    Gothic fan vagyok de nekem ez nem fér bele a gothic sorozatba.
    Asszem inkább végigátszom megint az G1,G2-t
  • imilee
    #2620
    Stewark-tól DK irányban van egy watch tower az mellett pedig egy barlang oda hogyan lehet bejutni.
  • Empty
    #2619
    Letöltöttem a kiegészítőt de hibát észlel és leáll mi lehet a megoldás?
  • W B
    #2618
    Csak kettő közt.
  • imilee
    #2617
    Sziasztok!
    Hogyan lehet a teleportok között utazni? vagy csak kettő egymást követővel lehet? Válaszokat előre is köszönöm.
  • lammaer
    #2616
    Hol van ez, már rendelem is meg.. mondjuk 100 darabot :)
  • Jaka923
    #2615
    Ez így frankó, még ők fizetnek, ha te megveszed :D
  • rotator
    #2614
    Még így se kéne.
  • Botond #2613


    A 4 lehúzza a csomag árát mínuszba. :)
  • Botond #2612
    Nyilván, hiszen a diablo is elég sikeres, és az ezt a szintet hozza, csak a gothic egy befutott név, és gothic név alatt kihozni egy diablo klónt, azt kb olyan, mintha a C&C sorozatba belenyomának egy körökre osztott stratégiát. Szériaidegen.

    És nem is ez a baj, hanem hogy az arcania gothic felhang nélkül is szar. Egy fps karddal, amit rpgnek hirdetnek, és ez többek között annak az eredménye, hogy kiadták minden teszt nélkül, hogy visszajöjjön vmi a fejlesztési költségből, aztán mivel csődbement a kiadó ezért később se lett semmi igazítás rajta. A kieg meg ezek a problémák szorozva tízzel.
  • steweee
    #2611
    nem egészen értelek vajon mit is kellene tudnia egy szerepjátéknak. én pl. azoktól vagyok kiakadva, amikben nagyon agyalni kell. tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák, a munka mellett kevés az időm, az olyan játékokra nincs is, amikben félórák órák arra mennek el, hogy töprengjek hogyan tovább, és mászkálok helyszínek között a megoldást kutatva...

    természetesen KELL hogy legyenek ilyen játékok is, mert AZOKRA is van igény joggal, de ne vitassuk már el hogy nagyon sok embernek a megyek, látok, győzök -> és elégedetten végigviszem a sztorit tip. játékok jönnek be

    ha ezen kicsit még dolgoztak volna, ami a lejjebb vázolt események miatt elmaradt, egészen szinvonalas lett volna. így csak a egyszer mindenképpen ajánlott kategóriába esik...
  • Gary
    #2610
    [OFF]
    Hmm... tényleg, Risen 2 előtt újra végig kellene tolni az 1-et. Emlékszem, akkoriban, azon a gépemen, mennyire akadt néhány helyen a játék.
    [ON]
  • Botond #2609
    28 óra játékidő az alapjáték az még oké, de a 4 óra játékidő a kiegben megaszánalom. Tartalom is nulla, kb ilyen végighentelek mindent oszt csá. Vicc. Remélem risen2 hozza a régi gothicok és a risen1 színvonalát. Hamarosan itt lesz az is. :)