10
  • stremix
    #10
    Aki ezt nem érti annak mondok egy egyszerűbb példát, a felirat grebbelését DVD-ről. Na erről már tudja minden PC-Guru h miről van szó... a felirat ugyanis kép formátumban jelenik meg a dvdn, és ha le akarjuk szedni egy arra való progival akkor először meg kell tanítani "olvasni" a progit, és a tizedik feliratnál már erőteljesen érezni a lendületet ahogy egyre gyorsabban ismeri fel az újabb feliratokat mivel egyre több ismerős betűvel találkozik, de néha megakad és teljes szavakat v mondatokat kell begépelnünk pl azért mert félrecsúszott valamerre a kép és máshol látja a határokat v egyszerűen csak pixeles a kép.
    Ez könyveknél is így megy, csak ott óriási mennyiségben és a cikkben említett program ezentúl nem kéri h írjuk be a fel nem ismert szavakat hanem automatikusan külön gyűjti őket és megjeleníti a szavakat egy reglapon, pl ha regisztrál vki akkor csak pár másodperccel többet kell gépelnie, a könyveket digitalizáló emberek helyett akiknek rengeteg plusz munkaóra minden apróság kijavítása. Itt máris több millió felhasználóra osztják szét a munkát és ezért külön-külön csak kis időt fog elvenni mindenkitől.
  • Tetsuo
    #9
    nincs időm mindent Lolvasni, erre az oldalra kb 1 percem volt ;)
    3 azonos találat? akkor valszeg többet kell kitölteni, hisz az első 2-vel még nem tud dönteni.. sok embernek nics ideje ennyit szarakodni :)
  • Myron
    #8
    akarom mondani f-betűs szót
  • Myron
    #7
    már látom h mindenki azt a bizonyos f-betűt fogja beírni már csak poénból is. vagy csak simán asdf.
  • kiisb
    #6
    Hát úgy, ahogy ez a naaaaaaaaaaaaagyon hosszú cikk is írja. Ha három azonos találat érkezik, akkor elfogadja véglegesnek. A botok meg ritkán tévednek hárman egyformát.

    Amúgy miért nem olvasod el? Sokkal rövidebb, mint a Harry Potter, és sokkal érdekesebb, mint a haverjaid csupa kisbetűs, agyon rövidített sms-ei. Esetleg az anyanyelveden való írás-olvasási képességeddel vannak nehézségeid? Mert akkor a könyvtár téma nagyon személyesen érinthet.
  • Tetsuo
    #5
    bocs h nem olvasom L a cikket, de hogyan szűri így ki a rendszer, h 1 bot "ütött a hasára", v 1 ember télleg eltalálja a szót??
  • Cat #4
    Annyi, hogy sokmillió embert lehet így bevonni a könyvtárdigitalizálási projektekbe. Amelyik szót nem tudja felismerni az automata könyvdigitalizáló gépek szövegfelismerő rendszere, azt berakják egy adatbázisba, abból válogat a CAPTCHA rendszere, kiajánlja egy éppen valahova regisztrálni kívánó emberkének, az beírja hogy milyen betüket lát a képen, meggyorsítva azt, hogy a könyvtárak anyagai a neten is elérhetőek legyenek.
  • TheZsenyka
    #3
    Szerintem is meglehetősen körülményes a cikk. Persze lehet, hogy az eredeti is ilyen. Egyébként nem sikerült levágnom, hogy mi a fő vonulata ennek az egész mutatványnak.
  • Cat #2
    Ha neked félóráig tart hogy elolvasd ezt a pár mondatot, akkor nem a cikkel van a baj :)
  • csorfab
    #1
    Was? Miért nem lehet egy bekezdést arra áldozni, hogy EGYÉRTELMŰEN le legyen írva, mi a program funkciója? Így tulajdonképpen az egész cikk értelmezhetetlen, és az emberek 99%-ának nincs kedve fél órát bogarászni, mire kiveszi a lényeget...