401
Föld hőjének hasznosítása, hőszivattyú, termálvíz
  • Molnibalage
    #201
    Ilyen hangnemet nem tűrök azokban a topikokban amelyeket olvasok.

    Akkor én meg mit mondjak? Olyna hülyeségeket amit ti leírtok akkor me mi miért tűtjünk el? Az eszem megáll, hogy még mindig fenyegetsz. Ott kezdőik, hogy cirka 2 évvel előtted regisztráltam ide. Hozzád képest én vagyok itt "otthon" és nem te.
  • Frayer
    #200
    Anyázzál még és megtudod záros határ időn belül.
  • Molnibalage
    #199
    Aha. És Okkultistnak szabad? Csak rám vontakoznak a szabályok, de rá és nem mikor még baromságot is ír? Ez rád is igaz. Nem tűnik fel, hogy amerre jártok csak trollkodtok?

    Különben is ki vagy te itt, hogy bannolással fenyegtsz engem?
  • Frayer
    #198
    Ilyen hangnemet nem tűrök azokban a topikokban amelyeket olvasok.
    Máshova menjél anyázni, ahol nem láthatlak.
    Engem nagyon sért, és bánt a te személyes hangvételed.
    Lehet,hogy nem engem sértegettél, de ha még egy ilyen sértő agresszív beszólás látok a részedről, kérelmezni fogom a végleges bannoltatásodat a moderátoroknál, és egyenesen a szerkesztőségtől is. Csatolva minden egyes olyan hozzászólásodat melyben valakit megbántasz.
    Ez most még csak figyelmeztetés. Ha nem tetszik a topik, a fórum, nem kötelező olvasni, vagy irkálni, főleg nem anyázós postokat.
  • Molnibalage
    #197
    Hogy én? Nem tűnt fel, hogy ahol te trollkodsz ott meg a flém és éppen miattad? Úgy basználak ki innen már téged, mint makcsát szarni.
  • OKkultist
    #196
    Feltört az IQ tufa? Kár , hogy így szétverted ezt a topikot is.
  • Molnibalage
    #195
    Na jó kurva édesanyádat azt sértegesd te paraszt. Mivel te kezdted én csak folytatom. Majd, ha te is a gázellátás területén mozogsz akkor figyelembe is veszem, hogy mit írsz. Addig meg kuss vagy takarodj a bús picsába.
  • Molnibalage
    #194
    És ezek hogyan jönnek a fúráshoz? A tűzoltás és stb. azok üzemeltetési feladatok. Mikor fúrt itthon bárki is komoly mélyságben? Kevered a szezont a fazonnal. Nehogy azt hidd, hogy csak mi vagyunk olyan spílerek ebben. Nehogy azt hidd már, hogy mi oltottuk el az összes tüzet. Gondolom senki nem mondta neked, hogy a gázturbinás módszer igen behatárolt. A nagy tüzeknél szart sem ér. Csak kútfőt lehet vele oltani, de abból is csak kicsit.
  • OKkultist
    #193
    LEHETETLEN, biztos a zufók voltak, egy mérnöktől hallottam. Nem lehet megcsinálni, csak ha a Shell, Exxon, vagy más multicég is benne van. Akkor is csak 10000milliós órabérért, (mi fizetjük NEKIK) és garancia nincs! Mi max. makogni tudunk,meg fáramászni, esetleg a szent multicégeknek besegítünk mint kisegítő személyzet.
  • OKkultist
    #192
    Te sem az "éles eszed" miatt fogsz bajba kerülni, haha. Nem fogod fel, hogy a globalista , outsourcinges , piramisépítő degenerálteknak befellegzett? Game over, vége, rácsesztél, te a kék bogyót választottad, ráqúrtál.
    EZ az ország ugyanúgy rá van szorulva az energiára, mint bármelyik, az hogy ezt mennyire sz*rul, vagy jól oldja meg, az elvileg a bennszülött emberanyagának a minőségétől és az elitjének a korrupciós/kontraszelekciós tényezőjétől függ. Itt a helyed, szerinted sem a lehetőség (mert elqúrták) sem a képesség (mert magadból indulsz ki?) nincs meg az önállóságra az energiaellátásban. Az Izlandi halászok így indultak volna neki, akkor most ott egy Albánia szintű ország lenne.
  • HUmanEmber41st
    #191
    Akkor az is biztosan urban legend, h a zsanai gázkitörés közben rájöttek a magyarok, hogyan lehet hatékonyan gázkitörést elfojtani ( a zsanai be is gyulladt, szóval meg sem lehetett közelíteni) és őket is hívták Irakba, h a sok felgyújtott olaj és gázkutat segítsenek eloltani a kiváló, magasan kvalifikált amerikai szakembereknek.
    Az pedig további legenda, h egy kamion platójára szereltek egy orosz repülőgép-hajtóművet, a kocsit kitámasztották, majd beindították a hajtóművet. A keletkező erős légsugár szépen elfújta a lángot, megközelíthetővé téve a kútfejet, amire így fel lehetett szerelni az új csapot.

    A gáz és a törmeléket kimosó víz lejuttatása talán nem okoz akkora gondot, hiszen mélyfúrások eddig is voltak, azonkívül a cső átmérője csak a rendelkezésre álló hidrogén és oxigén mennyiségétől függ. Ahogyan eddig is felhozták a kifúrt anyagot, ezután is meg fogják oldani. Ha a magyaroknak nem megy, majd igénybe vesszük a találékonyságukról ismert amerikai mérnökök segítségét.

    Vagy éppen megkérdezzük a nagy orosz Gazpromot, vajon ők hogyan oldották meg földgáz szállítását több ezer kilométeren keresztül...
  • Molnibalage
    #190
    Az ilyen jellegű beszólásaidat jó lenne abbahagyni, de sürgősen.
  • OKkultist
    #189
    Olaj meg GÁZ az itt is volt, meg fúrás is, itt volt a SHELL, de a bennszülöttek ellesték a titkokat és utána maguktól is tovább tudtak lépni egy darabig. (1920-as, 30-as évek egészen 1948-ig) Persze rendes oktatás nem volt, ill. (szinte) soha nem volt cél az ország degenerált elitjének a szemében, hogy függetlenek legyünk. (itt mindig valamilyen más hatalmat kiszolgáló kollaboráns elit volt, a függetlenség meg azzal NEM EGYEZTETHETŐ ÖSSZE!)
  • Molnibalage
    #188
    Nem látod át a helyzetet. Kezdetben senki nem értett a gázfúráshoz és olajfúráshoz. Hol volt ezekből sok és igény? 130 éve, USA. Amit ott találtak ki elkezdték oktatni. Mivel itthon sokáig erre nem volt igény, így itt ez nem is alakulhatott ki. Ez nem függőség kialakítása, ez történelem. Ne keverd a fazonnal. Ez olyan mintha felrónád, hogy magyarországon sohan nem építettek óceánjáró hadihajókat és tankereket. Talán mert, sohem volt rá igény így nem is alakult rá erre sem ipar sem oktatás.
  • OKkultist
    #187
    Szerinted véletlen? A FÜGGŐSÉGben (függetlenségben) az oktatás is benne van:

    1. ENERGIA
    2. ÉLELMISZER (a víz is!)
    3. EGÉSZSÉGÜGY
    4. OKTATÁS (az előző 3-hoz kötődő, a többi az felesleges, vagy luxus)
    (5. esetleg az ezek megvédéséhez szükséges erő)

    Ha ez a 4 nincs megoldva, akkor semmi sincs megoldva, ill. amelyik ország ezek közül valamelyikből IMPORTRA szorul, az nem teljesen független, ha mindből importra szorul, akkor az már vagy nem is önálló ország, vagy csak pillanatok választják el attól , hogy megszünjön az önállósága.
  • Molnibalage
    #186
    Milyen tartálynak? Tudod te, hogy egy tartályhoz képest 0 méretű fúrófej lejuttatása milyen gigászi erőfeszítést kíván? Felejts már el, hogy te a fúró egységen kívűl bármit föld alá viszel. Ilyet még nem látott a világ..

    Amerikai, Izraeli, vagy Izlandi cég, itt a bennszülöttek sem írni, sem olvasni nem tudnak, tőlük nem várhatunk megoldást?

    Most mit csináljunk, ha Mo. nem gázfúró nagyhatalom? Nem lesz az varázsütésre. A műszaki pályán már most is mérnök hiány van (a jó mérnöből!). Ez már lassan egy évtizede így van, de még mindig nem bővítik a műszaki képzés keretszámait, a fiatalok barmok és lusták, mennek a büfészakra. A műszaki képzést szétverik az BsC MsC baromsággal. Mit vársz? Csodát? 10 év múlva, ha mérnököt kell felvenni lehet majd a szar és szar között választani, mert az igazán jó mérnökök már lehet, hogy itthon sem maradnak...
  • OKkultist
    #185
    Megintcsak vissza a vízsugarasnál már kiokoskodott megoldáshoz: a tartálynak is menni kell le a mélybe, tehát valami nagyobb átmérőjű lyuknál lehet ez megoldás.
  • Molnibalage
    #184
    Na de mennyit. Azok amit te itt mutatsz olyan nevetségesen kicsik, hogy nem jók a célra. Számold ki, hogy micsoda hőkapacitása van az eltávolítandó anyagnak összesen. És akkor még a veszteségekről nem volt szó. 5-6 km mélyre is piszok nagy nyomáson kell levinni, mert nem atmoszférikusan ég 3000 fokon...
  • OKkultist
    #183
    CSÖVÖN??????????? Hogy jut el a hegesztőhöz a gáz a palackból? 2db cső vezeti oda. Biztos van olyan cső, ami hajlékony, bírja a hőt és a nyomást.

    Ez a cég elég profi, a hadiiparnak, F1-nek is gyárt, biztos meg tudná oldani, nem mintha bárki, vagy bármi itthon próbálkozna, majd jön egy Kanadai, Amerikai, Izraeli, vagy Izlandi cég, itt a bennszülöttek sem írni, sem olvasni nem tudnak, tőlük nem várhatunk megoldást?
  • Bucser
    #182
    tehát ezzel a módszerrel 347 nap alatt le lehet fúrni 5000 méter mélyre ha 0/24-ben működik... egy aprócska kérdés... hogy juttatod le az oxigént és hidrogént?
  • HUmanEmber41st
    #181
    A SzentKorona Rádióban hallottam egy újfajta mélyfúrás technológiáról:

    Oxigént és hidrogént égetve ~3000 fokos láng keletkezik. Ez a hőmérséklet már simán megolvasztja a gránitot is. Az olvadékot pedig nagynyomású vízzel lehet kimosatni.
    Tehát nem kell semmilyen keményfém vagy gyémánt vágóél. A fúrás sebessége próbák alapján 60 cm/ óra (ha jól emlékszem). Ezzel a technológiával érdemes lemenni 2 ezer méternél lejjebb, akkor biztosan nem hűl ki az erőmű. Gyakorlatilag nyugodtan lehet a már meglevő fosszilis tüzelésű erőmű területén lefúrni, a meglevő erőművi berendezést tovább használhatjuk minden komolyabb átalakítás nélkül. ( a kazánt kell csak elbontani :D)
  • OKkultist
    #180
    BSM is armaggedonista, és ő csak 1,5éve ír oda, a többiek meg 5-6éve. 911 meg advocatus aki hisz benne, hogy a tech. majd megoldja, sőt a piac fogja megoldani, és a boltban lehet majd venni. (hogy mit, azt senki nem tudja, de azzal fogunk áramot+melegvizet termelni:) Én vettem a fáradságot és az elejétől végigolvastam az egészet. (pár évvel ezelőtt, azóta is követem a fejleményeket)
  • Bucser
    #179
    JA egyébként sejtettem hogy idéztél, mert nem volt benne kiemelt nagybetűs FONTOS rész...

    Elég dúrva,m hogy meg sem jelölted ki mondta...
  • Bucser
    #178
    és te készpénznek veszed az ottani armageddonistákat?? aki ott komolyan vehető az BSM (bor-sörmester, de utóbbi időben eltűnt) elemes Bomlat Salvor Bögöy Ep/Lemmiwinks. A többiek "vendégek"...

    ők általában nem a levegőbe beszélnek.
  • Molnibalage
    #177
    Nem csak tegnap.
  • mrzool
    #176
    Forrásmegjelölés nélkül plagizálsz? Saját gondolatod nincs?
  • OKkultist
    #175
    PEAK-OIL topikból idéztem. (zsindexfórum) ott ebben az egy témában elég jó a fórum, és sok hozzáértő ír:
    Innen
  • mrzool
    #174
    "7. Szopnánk, vagy tüzelnénk fával, szénnel...."

    Hogy klasszikust idézzek: És ezt így hogy?

    Kijönnek a házamhoz és erőszakkal lekötnek a gázról? Nekiállnak a kertemben fúrni? Azért, mert te esetleg távfűtéses panelproli vagy, az ország lakóinak nagy része bizony eddig is, és ezután is saját maga oldja meg a fűtését...
  • Bucser
    #173
    tegnap este látom megint nem vette be a bogyóit bélabácsi...
  • OKkultist
    #172
    A Magyarországi Geotermikus Energia: (mi lenne, ha ezzel akarnánk ellátni az országot, és a mai elit mondhatná meg, hogyan? )

    1. A geotermikus fúrásjogot koncessziós jogként kezelnék (mint a szelet?)
    2. Egy izraeli, amerikai, német, kanadai tökmindegy cég megvenné a geotermikus hő kitermelésének koncessziós jogát (hajrá szabadverseny, muhahahaha, olyan tiszta lenne a verseny, mint a közbeszerzések:)
    3. Kapnánk érte 150M-nak megfelelő pénzt, hajrá dől a külföldi tőke hazánkba (szalagátvágás, miniszter avat, taps, többszázan kaptak munkát duma, stb. stb. stb.)
    4. Lefúrnának, kiépítenék a rendszert (a takarítónő, a szakács, és a kisegítő személyzet helyi bennszülöttekből állna, haha még annyi eszünk sincs mint a kínaiaknak, hogy ellopjuk a technológiát)
    5. Beintenénk a ruszkinak, mert mi fasza tökös gyerekek vagyunk, nem kapnánk több gázt, de kinemszarjale itt a tuti technológia (és amúgyis egy balf*sz az egész elit, nincs semmi diplomáciai érzékük, hogy a szomszédokkal hogyan lehetne jóban lenni)
    6. Az izraeli, amerikai, német, kanadai tökmindegy cég felemelné az Úristen mennyei széke mellé az árakat, mert gáz nincs...
    7. Szopnánk, vagy tüzelnénk fával, szénnel....
  • OKkultist
    #171
    NEM hinném,
    1990-ben is az volt az első, hogy kijelentette az ország(degenerált elitje) : NEM ALKUSZUNK! Mindent VISSZAfizetünk!
    Ha belerokkanunk, akkor is, nem kérünk haladékot, könnyítést, mert mi faszacsávók vagyunk. (vagyis töketlen gyáva balf*szok)
  • Molnibalage
    #170
    Szerinted mi fog következni, ha sikerül techológiailag megvalósítani. Alkudozás. Akkor meg nem értem mit téped a szádat...
  • OKkultist
    #169
    Menjen! De inkább alkudozna, és jobb pozíciót szerezne az ország, és vele mi is, de a degenerált "elitünk" meg sem próbálta. Itt a gond. Gondolod, hogy a multik nem jöttek volna be, ha sokkal rosszabb feltételeket kapnak, és kötelezően előnyben kellett volna részesíteni a bennszülötteket? (termelőket, árukat, stb..)Dehogynem.(a konkurencia nem előzhet be, csak akkor is fordítva ült a lovon az "elitünk") Persze most már nagy a pofájuk, ezt a 89-től, 99-ig le kellett volna játszani.
  • Frayer
    #168
    De most nemsokára bele kezdek egy másik projectbe is. Egy automatizált kereskedő program megírásába. Amiben szerintem bucser is tudna segíteni, tanácsokkal ellátni, elméletet megbeszélni. A program megírását vállalom, de a koncepció kidolgozása nem megy egyedül. Olyan programra gondoltam amely technikai és fundamentális elemzéseket is végez egyszerre.Egyszerre több száz, ezer változót, indexet vizsgál, analizálja a múlt eseményeit és hatásait, megpróbálja prognosztizálni az árfolyamok alakulását, és a legjobb üzleti kötéseket valósítja meg, a tőzsdéken és a bankközi piacokon. Kereskedhet akár Részvényekkel, devizákkal, opciós ügyletekkel, nemesfémekkel. De alapvetően a forex deviza piacra gondoltam a fejlesztést, mert elég nagy, számomra egyszerűbb, és a leglikvidebb, sokszor nagy árfolyam ingadozásokkal, mely magas profittal kecsegtet.
  • Frayer
    #167
    Így van. Shannonnak köszönhetjük az információ elméletet.
    Nem véletlenül kapott nobel díjat.
    Ez a figura rámutatott pár olyan érdekes dologra ami lehetővé tette számunkra a ma használatos tömörítési eljárásokat, mint a lempel ziv welch féle algoritmus, vagy az egyszerű Huffman kódolás ami egy egyszerű shannon entrópia kódolás. Vagy ott van még a sorozathossz kódolás is, ami szintén azon alapszik,hogy egyes jelek nagyságrenddel kevesebbszer fordulnak elő a halmaz elemei között.
    Nincs végtelen entrópiájú halmaz, ezt kihasználva szeretnék írni egy alkalmazást ami csökkenti az adatok méretét, információ veszteség nélkül. De ne itt tárgyaljuk ezt meg, mert erősen off. Ez nekem a hobbym, nagyon erős kihívás, de szeretem az ilyen fejtörőket, vannak szomorú pillanataim, csalódások is értek, de sikereket is értem el ezen a területen. Sikerült szintetizálnom egy fraktált is amely a világunkat alkotó minden dologra illeszthető.

    Ha akarsz ámulni és bámulni nézz utánna a mandelbrot halmaznak, ezek a fraktálok épp úgy a világunk részei, újlenyomatai mint minden más. Az egész világunk egy ilyen fraktál, önmagát ismétlő végtelen rendszer.

    Mandelbrot-halmaz

    Entropy (information theory) Shannon entropy in information theory

    Shannon's Entropy

  • Molnibalage
    #166
    A Shanonn tételnek mi köze az entrópiához? Az a digitális mintavételezés sűrégére és a sávkorlátozott jel előállíásáról regél ismereteim szerint.
  • Molnibalage
    #165
    Kitől? Mondom, hogy most még nincs is, de ha lesz miért adná bérbe a cég? Neki mi a jó abban? Ha neki nem jó akkor meg fogja magát és elmegy. Köztes megoldás kell. Nem szélsőségekben kéne gondolkodni ahogy itt teszik páran...
  • mrzool
    #164
    Despite this result, it is sometimes claimed by certain individuals (considered Cranks) that they have produced algorithms which uniformly compress data without loss.

    ...

    More engineer-minded cranks may claim to have invented a magic compression algorithm

    ...

    According to these authors, virtually universal characteristics of cranks include:

    1. Cranks overestimate their own knowledge and ability, and underestimate that of acknowledged experts.
    2. Cranks insist that their alleged discoveries are urgently important.
    3. Cranks rarely if ever acknowledge any error, no matter how trivial.
    4. Cranks love to talk about their own beliefs, often in inappropriate social situations, but they tend to be bad listeners, and often appear to be uninterested in anyone else's experience or opinions.
  • Frayer
    #163
    Jobban utánna kéne nézni a shannon tételeknek.
    Az igaz,hogy mindig van egy határ ami alá nem mehetünk az entrópia miatt.
    De ha jobban utána néznél a munkásságomnak, akkor látnád,hogy mi a koncepció. Abból indulok ki,hogy találtam egy állandó mintázatot a véletlen halmazokban. Úgy is mondhatnám,hogy a mi világunk egy hatalmas fraktál, amiben egyes elrendezéseknek nagyobb a valószínűségük, másoknak kevesebb. Ha van rendszer a véletlenekben, akkor ezt ismerve kevesebb információval is le tudjuk írni a halmazt. Nem sokkal ugyan.
    Az így előállított információ halmazban, szintén fellelhetőek az adott mintázatok. Tehát, rekurzív módon ezen is végre hajtható ugyan ez az eljárás.
    A véletlen csupán egy illúzió, bármely véletlennek tűnő elemsorozat megfelel egy olyan kökemény függőségi szabálynak ami alól nem tud kibújni. Ami egyetemes ebben a világban, ez a valószínűségi "szabály" minden adatra rá illeszkedik, sőt, minél nagyobb a rendszer entrópiája annál jobban illeszkedik.

    Olyan ez mint a kocka játék, ahol kettő kockával dobsz.
    A 6-os sokkal nagyobb valószínűséggel áll elő mint a 2-es vagy a 12-es.
  • OKkultist
    #162
    BULLSHIT!
    Akkor az ókori görög-római/indusvölgyi/stb.. kultúra miért nem szibériában/északon alakult ki??? Mert az adott technológia szint nem tette lehetővé, hogy magas szintű kultúra alakuljon ki olyan helyen, ahol a KÖRÜLMÉNYEK/ADOTTSÁGOK nem olyan kedvezőek. Ma már ez szinte lényegtelen, sokkal fontosabb az adott terület bennszülött lakosságának képessége az együttműködésre, hajlamuk a korrupcióra, az esetleges hatalommániás pszichopata milliárdosok száma 10ezerszeresen számít. (sajnos)