401
Föld hőjének hasznosítása, hőszivattyú, termálvíz
  • Frayer
    #241
    Erre mit mondtok?
    FREE ENERGY Home Generator - Zero Point Energy
  • Frayer
    #240
    Az adiabatikus határ, ugyebár.
  • Molnibalage
    #239
    Így már kicsit tisztább. Az, hogy kis rés van az azért érdekes, mert így baromi nagy nyírófeszültséget állíthatnak elő. Attól már bizony nőhet a hőmérséklet kavitációval kombinálva ami inkább a keverést segíti talán. Ennyibő a részletes műdökési elv nem látszik. A hatásfok része még így is kérdéses. Sokaknak nehézséget okoz a TD II értelmezése. Sokszor még nekem is.

  • Pares
    #238
    Itt magyarázza a működési elvét.
  • Molnibalage
    #237
    Őszintén szólva fura a helyzet. A céget nem ismerem, de nem tűnik pitiáner cégnek. Viszont ez még nem termék. Hol van a katalógus hozzá és másegyéb.

    Valam itt nagyon nem kerek. Tényleg annyira hibás az elve szerintem, hogy egyszerűen nem találom az a pontot ami igazolná, hogy ezzel lehet vizet melegíteni (nemhogy forralni). Végüli helyileg tényleg felforralja a vizet, csak attól nem lesz melegebb...

    Az egyik pontban egyébként keveréshez ajánlja a gépet, ha jól értettem. Nem sok időm volt ránézni eddig.
  • uwu
    #236
    Vegyél sokat:D
    A hülyének is megéri.
  • Molnibalage
    #235
    Úgy látom itt nagy kavar van.

    A kavitációs állapotban azért forr el a víz, mert alacsony lesz a telítési gőznyomás. Ez 1 bar nyomáson "átlagos" víz esetén olyan 2500-4500 Pa nyomáson történik. Elég tág értékeket ad meg a szakirodalom. A vízben levő szennyezőanyagok ezt képesek erősen befolyásolni, mert a buborékképződés a szilárd szennyező körül asszem nagyobb, meg más apró dolok (pl. klórozott -e vagy sem, tengervíz vagy édesvíz, stb..).

    Viszont a folyadék - gőz keverék attól még nem egy fikarsznyival lesz melegebb hogy elkavitál! Csak annyi történik, hogy Akár 40 fokon is gőz állapotban van az anyag. Tudjátok, ahogy a magassággal csökken a légnyomás, úgy forr hamarabb a víz. Akkor hogyan melegít vizet ez a valami? Szerintem sehogy. Én ebben az egészben kételkedek. Valaki itt nagyon át akar verni valakit, vagy valamit nagyon nem értek.

    A BME-n volt kavitációs kutatás, de ilyen fel sem merült, mint ötlet. Szuperkavitációs állapotot is előállítottunk. Melegedésről szó sem volt a folyadékáramlás miatt. Több tíz kW-os szivattyú kellett ahhoz, hogy egy áramlásba tett test körül kavitácó legyen. Felrakhatom a numerikus szimuláció és mérési eredményeket is, ha valakit érdekel.
  • Pares
    #234
    Viszont engem az érdekelne, ilyenekről miért nem hallunk soha sehol tv-ben modnjuk? Még cáfoló videót se láttam ilyenekről. Az összes úgy van elrendezve, hogy műxik, többet termel, mint fogyaszt, oszt jónapot. Ez az, ami engem érdekelne.
  • Pares
    #233
    "További gond a zaj és elhasználódás. A kavitációk baromi hangos és eszi az anyagot."

    Erre is biztosan találnának megoldást, főleg ha többet termel, mint amennyit fogyaszt.
  • Molnibalage
    #232
    Jó, akkor lecsekkolom. Viszont nem olda meg egy gondot. Áram kell hozzá. Az áram meg nagyrész fosszilis erőművekből jön.

    További gond a zaj és elhasználódás. A kavitációk baromi hangos és eszi az anyagot.
  • OKkultist
    #231
    Mert nem ÁRAM , hanem HŐ, amit termel, és mire visszaalakítod, addigra a veszteségek miatt már 100% alatt lesz. (ott a videó, abban Jim Griggs beméreti a kavitációs vízmelegítőt, nem egyszer, nem kétszer, és van 100% feletti, ami azt jelenti, hogy 1kW-os motor meghajtással, több mint 1kW-nyi hőértéket állít elő)
  • Molnibalage
    #230
    100% feletti hatásfok? Aha. Akkor miért nem vezetjük vissza és termelünk vele áramot? Az árammal még kavitáció és még áram? Csak vigyázz, hogy szét ne robbantsad a világot.
  • OKkultist
    #229
    És igen, tényleg megvehető:

    Hydrodynamics Inc.
  • OKkultist
    #228
    Már megint félrebeszélsz:
    Kavitációs vízmelegítő, esetenként 100% feletti hatásfokkal
    Nem ezért nem terjedt el, hanem mert a gáz túl olcsó, ey ugyanis közvetve ÁRAMMAL működik.
  • HUmanEmber41st
    #227
    Én csak hallottam erről.
    Én is megnézném.
  • Molnibalage
    #226
    Hát erre én is kíváncsi lennék. Végeztem kavitációs témában egy keveset. A kavitációs buborékokban jelen levő energia és egyéb paraméterei messze alatta vannak ami az előállításukhoz kell. Baromira megzném, hogy hogyan műlödik egy ilyen dolog...
  • Frayer
    #225
    Jó lenne ha erről bővebben írnál, tudnál mutatni linkeket. Mert komolyan, én hozatok be ilyet, és ha működik, akkor elkezdjük megépíteni nagyban, majd gombamód had szaporodjon.
  • HUmanEmber41st
    #224
    Olyan szinten, h Amcsiból meg lehet rendelni (állítólag) egy lakás fűtését ellátó kb 100 Watt!!!!! teljesítményű kis szivattyút a kavitációs kamrával. Ha valaki jól tud angolul nézzen utána pls!
  • Frayer
    #223
    Érdekes a téma, de vajon tényleg működőképes a dolog? Mert ha igen, én már holnap beáldozom az összes pénzemet, és elkezdek építeni egy kavitációs erőművet.
  • HUmanEmber41st
    #222
    A kavitáció elvén működő vízforralót azért egyszerűbb építeni, mint 2 km mély aknát ásni...
  • Pares
    #221
    Má megin mi bajod?
  • HUmanEmber41st
    #220
    Anyázás helyett:
    Új hévízforrás tört fel nemrég Magyarországon. A helyiséget nem tudtam megjegyezni-rádióban hallottam. Most azon gondolkodnak, hasznosítsák-e vagy nem...mert ugye nincs rá pénz... áááhhh
  • uwu
    #219
    Ezt pont te mondod LOL
    Legalább lennél következetes
  • Frayer
    #218
    Már megin kezded? Itt ne mélyítsél el semmit, főleg nem a flémet.
    Már megint parasztozol. Látom már megint érik egy bann.
  • blackgamer
    #217
    ma 20:10 m1 Szempont, lesz szó a témáról
  • Hegi90
    #216
    Gondoltam benézek ebbe a topikba, hogy elmélyítsem a témában a tudásomat, erre mit látok? Már megint ez a néhány elvakult paraszt osztja az észt meg flamel. Gratulálok!!
  • Hegi90
    #215
    Dehát ebben az országban mindenki a bölcsészkaron végzett. -.-
  • Molnibalage
    #214
    Ha nem tud akkor ne ossza az észt talán...
  • Molnibalage
    #213
    A vélemény nyilvánítás szabadságának is vannak korlátai. Halottál már becsületsértésről? Vagy talán nem kéne annak beszólni aki azokat tervezi amiről itt egyesek hülyeségeket pofáznak?
  • Pares
    #212
    És különben is, szabad véleménynyilvánitás van érvényben, mindenki azt mondhat, amit szabad.:P
  • Pares
    #211
    Nekem mindegy, ki mit tud vagy nem tud, de személyeskedni nem kell, ugyse ér az itt semmit.
  • blackgamer
    #210
    lehet újranyomás miatt nem kapható, de könyvtár keresőjében láttam, majd kiveszem onnan
  • Molnibalage
    #209
    A #196 volt előbb. Esetleg összeállítsak egy kérdéssort a gázellátás alapjairól? Ha nem tudtok válaszolni legalább az 50%-ra akkor kijelenthetem, hogy szart sem tudtok?
  • Bucser
    #208
    A szerző honlapja szerint

    Még csak előkészületben van a nyomtatásra. Egyébként onnan is megrendelhető talán.
  • Pares
    #207
    Gratulálok. Amugy meg rendre te vagy az, aki a másikat elkezdi minősiteni.
  • Jézus szíve
    #206
    Nehogy abbahagyjátok, nagyon jól szórakozom
  • [NST]Cifu
    #205
    A személyeskedést kéretik abbahagyni mindenki részéről!
  • blackgamer
    #204
    szeretném beszerezni A GEOTERMIKUS ENERGIA című könyvet

    valakinek volt a kezében?
  • Molnibalage
    #203
    Ja, hogy multireg tetszik lenni? Ejnyebejnye...
  • Frayer
    #202
    Ha azt vesszük, én már több mint 10 éve itt vagyok. 96' óta netezek. 10 éve Kb, akkor regeltem az első nevemet a forumba. Már akkor indítottam itt topikot, mikor te még csak az ágyba tudtál vizelni.