82
  • Tetsuo
    #82
    Azért benne van a pakliban a csillagütközés, persze nem akkora eséllyel mint a csillagközi anyag söprése, v mágneses erőterek módosulása.. ami valszeg hasonlóan sterilizál, mint 1 közeli szupernóva. A gravitáció sem lesz ilyen homogén a Naprendszer körül mint most.
    /A galaxisunk közepén feltételezett feketelyukról és az ugyancsak feltételezett antianyagról nem is beszélve..
  • Epikurosz
    #81
    Ó, dehogy, ezek csak baráti fricskák. Aki megszokja, megszereti. :-)
  • Tetsuo
    #80
    Te meg "kacsi 01". Ami rosszabb. :)
  • Tetsuo
    #79
    azért mert nem jut eszébe 1 csillagászati szakszó, pontosabban szleng..?
    Inkább úgy kelett volna kezdened, h: Igazad van, de..

    Nem értem ezt az állandó agresszivitást ami itt megy!
  • DcsabaS
    #78
    Eppen azert, mert a galaxisokban olyan sok csillag van, szamolhatunk egy atlagos tomegeloszlassal. (Ez persze csak kozelites, de egy sor kerdesre megis elegendoen pontos eredmenyt ad. Hasonlo "atlagteres" kozeliteseket sokfele hasznalunk a fizikaban.) E kozelites szerint a galaxisok kozeget alkoto csillagok es a lathatatlan anyag nemikepp a folyadekokera is hasonlito mozgast vegez (az atlag szempontjabol pontos egyenletek vannak e mozgasra). Annak alapjan, hogy hol vagyunk a gravitacios mezoben, hogy mekkora es milyen iranyu a sebessegunk, es hogy mekkora es milyen iranyu a kornyezo tartomanyban a csillagok mozgasa altal kepviselt atlagos tomegaram, lehet valoszinusegeket szamolni, hogy mi fog tortenni a mi Napunkkal.

    *******
    Kedves Kornan!

    Jok a kerdeseid (:-). Mindenesetre a galaxisok eleg ritkak ahhoz, hogy a kozvetlen csillag-csillag utkozesek relative ritkak legyenek. Sot, nem csak az utkozesek, de meg az is, hogy olyan kozel menjenek el egymas mellett, mint a mi bolygorendszerunk tavolsaga a Napunktol. Ha pedig ettol joval tavolabb "huz el" egy idegen csillag, az inkabb csak modositani, es nem szetszedni lenne kepes a bolygorendszert. Modositasok kiterjedhetnek a keringesi sikok kifordulasara is az ekliptikabol.
  • Epikurosz
    #77
    Ja, és egyszerűbb, közréthetőbb...meg realistább is (le-fel mászkálnak rajta).
  • Epikurosz
    #76
    Jákob lajtorjája a mennybe vezető út, magyarán a fejlődés maga. Kapiszkó?
  • Meridian
    #75
    Na, és ezt hogyan számolták ki? A két galaxisban darabonként van 100 milliárd csillag, ezeknek a mozgását hogyna modellezték le? Nem beszélve a sok csillaközi anyagról, stb. Ez hír kb arról szól hoyg lehet hoyg holnap esni fog az eső... vagy bejön, vagy nem.
  • L3zl13
    #74
    Bár látok hasonlóságot, de nem értem, miért pont Jákob lajtorjája jutott eszedbe.
    Ha azt mondod, hogy Kardashev skála, akkor azt még jopbban megérteném.
  • Epikurosz
    #73
    Nem mondtál újat. A fejlődés kötelező grádicsai:
    1. Ellenőrizd a bolygód
    2. Ellenőrizd a csillagrendszered
    3. Ellenőrizd és fejd meg a galaxisod (vö. nyerd ki az energiáját).
    Ez lenne t.képpen Jákob lajtorjája.
  • Kornan
    #72
    Kérdés csak az,hogy a csillagokra ható vonzóerő,amely kilöki vagy éppen a galaxis közepe felé sodorja a csillagokat,hogyan hat a naprendszer belső egyensúlyára,tehát módosul-e a bolygók pályája.Egyébként ha növekszik a csillagsűrűség nő a a szupernovarobbanások esélye,amik sterilizálják a környező rendszereket.Alighanem végzetes lenne,egy 20-adik századi fejlettségi szintű civilizációnak.De majd mi csinálunk bolygópajzsot :P
  • KERI 15
    #71
    Helló!
    Ha valakit érdekelnek az online sztatégiai játékok akkor regisztáljon itt:
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_16506
    Nekem tetszik. Sztem megéri!
  • valamit
    #70
    Biztos nem olyan lesz, mint a Csillagok háborújában ;) Ha meg olyan lesz, mint az Alienben (odafent betesznek a fagyasztóba), hát akkor egy űrugrás hasonló élmény, leszámítva a hidegebb részeket :) Az meg még meg is lehet nekünk is a következő 30-40 évben akár...
  • valamit
    #69
    Nem tudják olyan pontosan kiszámítani. Még a Voyager pályája is eltér a számítottól. Pedig az nem kétmilliárd éve indult és kevesebb változót tartalamazott.
  • Fenjoy
    #68
    jaj, a sok hülye horoszkopHívővel most mi lesz?!
  • GyuriX2572
    #67
    De szép lesz! Kérem kapcsolja ki
  • N1ggA
    #66
    Akkor már úgyis annak a Gliese 581 jelű vörös törpének annak a bolygóján leszünk :D
  • who am I 7
    #65
    sztem ez megkönnyebbülés lesz az UNIVERZUMNAK....MI ELŐTT ELSZABADÚLNÁNAK az UNIVERZUMBAN A FOSZTÓGATÓ FUTURE CIGÁNYOK és a STÖTÉT ANYAGOT ADNÁK FEKETÉN GYÉMÁNTÁRBAN lOL
  • Akuma
    #64
    "Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy 2mrd év múlva még létezik az emberi faj"

    Lehethogy mutálódik az ember "2mrd év" alatt és kifejezetten a nagy intenzitású fényből fogunk fotoszintetizálni, mint a növények, nem lesz szükségünk vízre, mert a levegő páratartalma sokkal nagyobb lesz pl... vagy fene se tudja, Jurassic Park sztem
  • tpeterr
    #63
    majd Noé űrbárkájával megmenekülünk
  • kanyecs
    #62
    hogy lemegy majd az arany ára
  • Wittgen
    #61
    Húúú, a szolisok csődbe mennek, mert mindenki ingyen sütteti majd magát. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy 2mrd év múlva még létezik az emberi faj, elég önpusztítóra vagyunk programozva.

    Ha meg fajunk megéri a kirajzásokat más világokba, onnantól az összes galaxisnak meszeltek, mert az ember lelakja minden bolygólyukat.
  • L3zl13
    #60
    Tök mindegy. Nagyobb a mérési/számítási hiba, mint az a kb 2,5 millió év amennyi idő alatt a fény ideér.
  • UnnameD
    #59
    Ilyenkor azt számolják, amit látnak, vagy visszaszámolják a fény terjedési ideje alatt már eltelt időt, és az alapján mondják hogy 2milliárd év? Tehát kivonódik belőle az az idő, amíg az információ a Földig elért?
  • lekvároshurka
    #58
    Akkor tartos tejet már nemis veszek......ugyis baromi meleg lesz
  • Kumpel
    #57
    Kurosorának: A neve csak Milk and Romeda lehet.
  • BaltásRém
    #56
    hm..
  • Rinc3
    #55
    Elég negatív figura vagy. Te ebben a halálod látod?
    Ez pont arra példa, hogy 2 galaxis találkozása nem világvége. Egy új születése
  • BaltásRém
    #54
    csak bennem váltott ki mély érzéseket a cikk ? :)
    hogy valójában milyen kicsik, és tehetetlenek vagyunk....
    amiről szó van az a halálunk...tehát már tudjuk hogy kb mikor lesz az elkerülhetetlen, biztos halála az emberi civilizációnak... :,-(
  • Rinc3
    #53
    Remélem a tévében is leadják
  • GulaSoft
    #52
    Hajaj, akkor ha Marty összetalálkozik magával a jövöben, akkor még jó esetben is két galaxis semmisül meg! Szóval inkább most menjenek vissza a jövőbe mint 2millárd év múlva.
  • L3zl13
    #51
    Izé bocs, az a múltkori cikk galaxis klaszter volt.
    Ennek ellenére ismernek összeolvadóban lévő galaxisokat, és nem úgy tünik, mintha megsemmisüléhez vezetne.
  • L3zl13
    #50
    Érdekes, mert már több galaxist (párt) is találtak amely éppen egy ilyen ütközés után van, és nem semmisültek meg sem a galaxisok, sem a csillagjaik.
    Az egyik ilyenről pont nemrég volt hír itt az SG-n.
  • huuu
    #49
    2 galaxis ütközik. :)
    Kő- kövön nem marad.
    felnéz az égre? ki? hisz nem hogy mindeki, de a föld sőt a naprendszer sem éli túl.
  • sonicXX
    #48
    Így jár aki nem hisz a reinkarnációban :)
  • Acheron
    #47
    "A csillagászok évtizedek óta tudják, hogy galaxisunk ütközési pályán halad a szomszédos spirális galaxissal, az Andromédával. Az azonban még nem igazán ismert, hogy az összecsapás milyen hatással lesz a Naprendszerre." - remélem 2 milliárd év elég lesz hogy,ne várjuk ki a végét
  • zLk
    #46
    Ahogy mondod..
    Sztem se biztos még a következő 100 év sem... Nemhogy milliárd évek..pff..

    Nemtom hogy vagytok vele, de én azért sajnálom hogy nem élek akkor mikor majd ürutazik az ember.. :(
  • Kagemusha
    #45
    ...azért egy szimulációt megnéznék a lehetőségekől.
    Sőt! Kötelezővé tenném mindenkinek megnézni, talán jobban tudatosítaná, "milyen kicsi krumplik is vagyunk"...

    ...tudom, álmodozom.
  • Caro
    #44
    Fekete lyuk szingularitás :D
    Térfogati energiasűrűsége végtelen... :)
  • L3zl13
    #43
    Ha 2 milliárd év alatt nem tudnánk túllépni azon, hogy egy bolygó erőforrásaiért harcoljunk, akkor úgysem érjük meg a dolgot.