826
Ismerd fel képről az épületet
  • Benevolens
    #546
    Viszont én most már ezt a csíkos rondaságot megmondom. Berlin, Friedrichstrasse-Jägerstrasse-Gendermark-Taubenstrasse-tömb. Friedrichstrasse Passagen a neve és a Galeries Lafayette melletti épület, amit dávid berakott az előző feladványban. Sőt azon a képen, amit először beraktam még látszik is a Galeries Lafayette mellette. :( Akkor most tegyen valaki, hogy kiheverjük ezt a dolgot :)
  • Benevolens
    #545
    Jubilee Church Roma, Richerd Meier. Ha erre gondolsz
  • David2
    #544
    helló!

    most én keresek egy épületet, aminek a nevére nem emléxem, és képem sincs róla:D

    a szóban forgó kortárs remekmű egy olyan templom, ami a Sidney operaházra hajaz kinézetben. Youtube videó is van róla, ahogy lemodellezték s forgátja körbe, közben a napszakok váltakozna. Konkérten ezt a videót keresem, de már a névvel is előre lennék.

    Aki tud segíteni, annak örökhála:)
  • birdo #543
    Huuu el is fejtettem a kocekát
  • Benevolens
    #542
    tessék, ez a belseje. Ha nem érdekel senkit, akkor megmondom, aztán mehetünk tovább.
  • Benevolens
    #541
    az épület, amit ki kéne találni németországban van és a giccses külső ellenére jegyzett épület (bár szerintem inkább az iroda miatt)
  • Benevolens
    #540
    http://kephost.hu/share-D7A0_4B98E1EF.html nem engedi, csak így :(
  • Benevolens
    #539
    naaaa :(( lemaradt [img]http://kephost.hu/image-D7A0_4B98E1EF.jpg[/img][/url]]ez
  • Benevolens
    #538
    az nem ízléses kiegészítés, hanem rejtőzködő szar. De legalább rejtőzködik. És annyit még tegyünk hozzá, hogy nem a futurista épületek a legszarabbak amiket építeni lehet :) Budapest legrondább épülete a
    [img]http://kephost.hu/image-D7A0_4B98E1EF.jpg[/img][/url]]Fidesz székház
  • Gregorius
    #537
    Például. De szerintem a Hősök tere, és a múzeum is elég régi. És oda is csak építeni kell valamit. Úgyhogy nem értem, hogy mit nem értesz.
  • birdo #536
    Affene...pedig igyekszem ;)
  • Benevolens
    #535
    tehát akkor most ott tartunk, hogy európa, de nem angol, nem svéd és nem a bilbaió egészségügyi minisztérium :)
  • birdo #534
    ))
    egy félig földbe süllyesztett iroda.... nem találom a többi képet róla...nem tudom már merre jártam
  • Benevolens
    #533
    nem és nem is a bilbaoi egészségügyi minisztérium. Bár ezt az épületet izgisnek tartom. A második képen az a belső tér mi?
  • birdo #532



    Nem hasonlít ügye??
  • birdo #531
  • birdo #530
    Svéd ?
  • Benevolens
    #529
    nem
  • birdo #528
    Anglia ?
  • Benevolens
    #527
    igen
  • birdo #526
    okés, szűkítsünk :
    Európa ?
  • Benevolens
    #525
    ha a király utcához közeli grand hotelra gondolsz, akkor nem értelek, mert az végülis régi, csak két üvegizét raktak az épületek közé, és nekem nem is tetszik, mert üti a kovácsolt vas kerítést. Bár valószínűleg ez volt a lehető legjobb cucc. Találjátok már ki a képet, mert akkor haladunk és legközelebb ha én jövök berakok valami jó futuristát :)
  • Gregorius
    #524
    Ismerek olyan helyeket, ahol rájöttek arra, hogy utólag modern bejáratot építeni egy régi épület mellé mindenképpen xar, és nem próbálták ideologizálni. Helyette inkább nem a főhomlokzat mellé építették, hanem 2 utcával arébb, hogyha már úgyis föld alatt lesz minden, teljesen tök mindegy, hogy a föld alól mégis hol megyek be az épületbe. És így megmarad a régi bejárat képe is.

    Nekem semmi bajom az új dolgokkal. Nekem az új xarokkal van gondom, amiket mindenféle ideológiával felvértezve megpróbálnak benyomni valahova, ahol semmi keresnivalója ahelyett, hogy gondolkodnának. Az újat is lehet esztétikusan, ízlésesen kivitelezni. A Corinthia Grand Hotel például pont ennek a tanúja a Körúton.

    Ez a kocka viszont egyáltalán nem az. Ráadásul teljesen felesleges is. Ha már úgyis föld alatt, elképzelni nem tudom, hogy miért kellett a felszínre egy kocka. Minden lehetne a föld alatt. Viszont annak örülök, hogy legalább bevallották a cikkben is, hogy azért van ez a ronda építészeti ürülék a sarkon, mert nem volt idő a 8 vonal helyett többet húzni a rajzvászonra.
  • Benevolens
    #523
    különben van egy tanárom, aki valahogy jóban van a Peter Eisemannal és dumált vele az Afragolai pályaudvar pályázata kapcsán, amit végül Zaha Hadid nyert és Eisemann a pályázáskor valahogy a Christo velato leplére hivatkozva magyarázta a beadott művét ami így egy narratív épületnek volt beállítva, de amikor ezzel a tanárommal beszélt, akkor meg arról szövegelt, hogy jól elcseszte azt a tervet és csak utólag találta ki hozzá a dumát és hogy fogalma sincs, hogy milyet kellett volna tervezni. Na most ehhez hasonlót éreztem én is a BME-n, meg építészfórumokon a neten. Az építész alapvetően eléggé támpont nélkül próbálkozok és nem tudja, hogy mi fog belőle kisülni, és ezek a kulturális konnotációk csak a marketinghez kellenek utólaqgosan csináltak és elég izzadságszagúak. Szóval,a "cizellált eklektikát" szerintem nem kell annyira lenézni, mint amennyire a BME-n nyomják.

    Ez az autóforgalom-dolog necces a hősök terén, mert alatta van a földalatti minden irányba főútvonal vezet és én nem szeretem az aluljárót mert csúnya a fala, a le-meg felhajtó részeknek. Meg rossz a felületet megtörni ilyen mélyedésekkel. A térnek alapvetően inkább a sivárság a problémája és nem biztos, hogy a kocsik.
  • David2
    #522
    más tervezési feladatnál is előjött, egy téren nagyot lehetne dobni, ha az autós forgalmat kibasznák a picsába. Így az épületek közti tér egyesülne, nem szabdalná semmi.
  • David2
    #521
    nyílván át lehetne alakítani, modernizálni a Hősök terét, sőt kellene is. De hát erre van most forrás...
  • Benevolens
    #520
    a föld alatti szintekkel nincs gondom. A eredeti terv ugyebár egy üvegkocka volt. Ez a kőizé nem jó, mert a tér panorámájába belelóg de nem különül el, mint objektum. Olyan mint egy kukatároló. Az üveg kicsit arra jó, mint a növények. Lehet vele oldani a szigort. Abból van a téren. De szerintem nem lenne kötelező semmilyen felszíni bódét építeni. Egyébként bővítési lehetőség a szépmű átszervezése. Egyrészt a műcsarnokot tovább lehetne kötöztetni, (az első műcsarnok a hősök tere építése előtt az Andrássyn volt, a mai Képző, meg a bábszínház épületében) másrészt a szépműt gyűjteményileg kicsit átvizsgálni. Kivenni a múmiákat, stb. mert az nem "szépművészet" Kiterjeszkedni a műcsarnokra. A hősök tere több szintessé bővítése a két épületet egyaránt érintse (ha szükség van rá) és képezzünk belőle múzeumi negyedet, mint ami Berlinben is éppen folyik a Museuminselen. (ott például egy föld alatti sétálóutcát építenek) A teret és a múzeumokat egyben kell kezelni és akkor a lépcső a lépcsőben sem kéne. Csinálni valamit a térrel, hogy ne kegyen ennyire barátságtalan.
  • David2
    #519
    egy ilyesféle épületet mégis hogyan kellene bővíteni? mert ez volt a tervpályázat célja. Számos helyen alkalmazzák/ták hogy az épület előtti, alatti teret bővítették, a legkevésbé hozzányúlva a történelmi homlokzathoz.

    A bejárat kocka meg lehető legjobban elbújik a sarokban, épp annyira feltűnő, amennyire lenni kell. Üveg sztem rosszabb választás, mert a téres semmi sincs üvegből, totál tájidegen lenne. Nekem egyedül a lépcsőbe épített lépcső szúr szemet, de tudom, h kompromisszumokat nem lehet elkerülni.

    A kompromisszumok a tervezés velejárói. Hol itt, hol ott kell más terület kontójára elvenni, hozzáadni, hogy a lehető legjobb eredményt kapjuk. Ebben az esetben, a használhatóság, a funkció miatt kellett a főlépcső megbontani.
  • Benevolens
    #518
    nem "cirádás eklektika a fasza", hanem a hősök tere egy egész komplex egység. (azért elég közepes, de nem annyira rossz) Mondjuk én visszatenném fákat, meg a szökőkutat amik a húszas évekig megvoltak. Hanem nem kell mindenhova a Louvre ötletét másolni, mert nem mindenhol jön be. Ha meg kompromisszumot kell kötni akkor meg már megette a fene az egészet. Az a kőlófasz bunkerlejáró zavarni fogja a teret, jobban, mintha üvegből lenne. Egyébként a növényzet egy remek dolog, mert minden szart megszelídít. Szóval ne építs, ültess :)
    A építészeti nyitottság nevében nincs kedvetek inkább a feladvánnyal foglalkozni? (dávid nézz át az "ismerd fel a képről a várost" topikba. Fasza cirádás "orientalizáló" "neoeklektikus" "névtelen építészet" van éppen)
  • David2
    #517
    micsoda? nem azért, h Karácson Tamást védjem, mert tanít:); de nála jobban nem hinném, h bárki más megtudná csinálni az országban.

    ha megfigyeled a szituációt, ebben az esetben rengeteg kompromisszumot kell kötni, s az emberek úgy 90% egyáltalán nem befogadó az új dolgokkal kapcsolatban. Cirádás eklektika a fasza, többi mehet a sunyiba.
  • Gregorius
    #516
    Ez inkább horrorisztikus mint érdekes
  • David2
    #515
    egy kis érdekesség
  • Benevolens
    #514
    nem
  • birdo #513
    Nem Prága
  • Benevolens
    #512
  • Benevolens
    #511
    az lehet, én "közismereti" órájára jártam. (Nem tudom, minek nevezik éppen)
  • David2
    #510
    igen az

    nekünk évfolyam szinten tartott előadást, ami kihagyható volt
  • Benevolens
    #509
    ja, különben galeries lafayette. vagy valami hasonló.
  • Benevolens
    #508
    ő a nagy berlines. Van neki most a könyve, amit szerkesztett és szerintem van benne a friedrichstrasséról egy cikk. Szerintem tök jó előadásokat tart, de csak kis csoportban.
  • David2
    #507
    hát annyira nem, mert nem nagyon jártam az előadására

    de mi van vele?