826
Ismerd fel képről az épületet
  • magnesium
    #586
    azért ez gyors volt.:)
    :)
  • David2
    #585
    Sears Towers
  • magnesium
    #584
    teljesüljön a vágyad.:)
  • Benevolens
    #583
    mindenesetre átjártam a BME-re órát hallgatni, mert művtöri szakon alig van építészet, engem az érdekel, és tök jó volt az egész, meg akikkel találkoztam azok is jó fejek voltak. Az egyetlen gondom az volt, hogy viszonylag sok ideológiailag kiépített elvet építettek magukba, amiről egyébként nem tehettek, mert nincs képzettségük reflektálni az ideológiákra.
    Szóval vélhetően fogom magamat és végighallgatom az éptöröket is. Csak nem tudom, hogy hogyan csináljam, mert rajzos feladatok is kapcsolódnak hozzá.
  • Benevolens
    #582
    ELTE-BTK
  • David2
    #581
    nálatok az merre van? :)
  • Benevolens
    #580
    milyen jó, hogy a BME-n folytattok kollektív autodidakta fejtágítást :) Nálunk ez esélytelen lenne.
  • David2
    #579
    nem is azért tetszett meg, mert annyira kirobbanó lenne, akkor mást linkeltem volna, akár ettől az irodáltól, hanem a letisztult koncepció, szinte már szoborszerű tömegalakítás.

    amúgy egy ismerős mutatta
  • Benevolens
    #578
    nem is arra gondoltam, hogy tananyag éptörön, hanem esetleg valami "szemléletadó" órán. Igaziból az érdekelne, hogy honnan hallottál róla. Mert nekem jó átlagosnak tűnik. Vagyis nem rossz, de nem is annyira kirobbanó
  • David2
    #577
    tudtommal nem tananyag (még)
  • Benevolens
    #576
    engem például érdekelne, hogy a BME-n mit mondtak erről az épületről.
  • David2
    #575
    az, de igazán rakhatna vki rajtam kívül is...
  • magnesium
    #574
    Celosia Residence, Madridban

    és ha az, akkor átadom a jogot.:)
  • David2
    #573
    annyit segítek, hogy Ibériai-félsziget. Sztem, ez nagyon nem nézne ki jól +70 emelettel.

  • Gregorius
    #572
    Ilyen épületeket a gyorsan fejlődő nagyvárosokban szoktak építeni, ahol több a pénz mint az idő, amit tervezésre lehet költeni. Amerikában ugyanezt 70 emelettel magasabbra csinálták volna, más kontinenseken, ahol még figyelnek a kultúrára pedig láthatnánk valami kultúrjegyet. Én Európára tippelek, fejlődő ország. Ha meg nem, akkor bocsi. :)
  • David2
    #571
    eltaláltad:)
  • Benevolens
    #570
    igen, tudod, az a nagyon érdekes hogy a négy egymás mellé sorolt alak négy nőalak, és aligha lehetne más, mert ilyen módon egymás mellé sorolt alakok ilyen típusú helyeken általában megszemélyesítések, a megszemélyesítések meg általában nőalakok. Ebben az esetben antik istenek az alakok, de megszemélyesítésként vannak jelen, attól meg idegen a férfi ábrázolás. (legalábbis ebben a korszakban és ebben a típusban)
  • Benevolens
    #569
    nem hollandiában van?
  • birdo #568
    Néééégy ? A talapzaton két nő belül két férfi kívül...és a lovashajtó is nő.... az nekem három
  • David2
    #567
    hú egy kis fail, de nem csaljatok :P
  • David2
    #566
    amíg megfejtődik a rejtély a két nő alak körül, addig vmi kortárs:

  • magnesium
    #565
    ?? kép? :)
  • Benevolens
    #564
    a két nőalakot jól írtam (pontosabban még nem bíráltam felül magamat), de négy nőalak van, így ha kivonod belőle a kettőt, akkor pont kettő marad, amiket nem tudtam, pedig tudnom kellene biztos, legalábbis bizonyos nézetek szerint. De az az igazság, hogy meglehetős intellektuális nyitottságot kíván tőlem az is, hogy egyáltalán érdekeljenek az ominózus nőalakok, ami ama bizonyos nézet szerint nem megengedhető. Azért próbálkoztam az ikonográfiával, hogy hátha kiadja az apropót, amiért a cucc állítva lett.
  • birdo #563
    Ben ne már ...most akkor a két nőalakot jól írtad....vagy nem ???
    Nem vágom
  • Benevolens
    #562
    csak mert azt gondoltam, hogy ha már a diadalív kompozíciójáról meg a Belgiumban esetleg fellelhető osztrák ikonográfiai programról eszmefuttatok, akkor az magában foglalja azt a dolgot, hogy rájöttem, hogy mi ez az épület.
  • David2
    #561
    ennyi elég, tegyél:)
  • Benevolens
    #560
    azon túl, hogy diadalív Brüsszelben mit kérsz még?
  • David2
    #559
  • Benevolens
    #558
    pedig nem is hasonlít :P A Brandenburgi kapu tényleg 18. századi, ez meg kései hirtorizmus Az egymás mellé sorolt oszlopokból áll nincs rajta mellékalak stb. Azért a harsonás puttókat továbbra is osztrák hatásnak tartom, és működhet is mert Belgium a 18. században tényleg a Habsburgokhoz tartozott... Gondolom teremtettek egy osztrákos hagyományt az állami reprezentációban. Én egyébként azt gondoltam, hogy ez egy épület díszes oromzata vagy rizalit akrotérionja, pedig tényleg rohadtul diadalívkompozíciós :S Szóval asszem ezért, meg a két nőalakért jogosan bántalmazható lennék a megfelelő helyeken :)
  • birdo #557
    Hát nem...))
  • David2
    #556
    jó ez egy kicsit gonosz volt, mikor megláttam az eredti épületet, nekem is a branderburgi kapu ugrott be, de nem az

  • Benevolens
    #555
    hát nemtom... Ez egy quadriga. Én csak egyet ismerek, ami a Brandenburgi kapu tetején áll, de ez nem az. Van alul egy Minerva meg egy Victoria. A másik két alakot nem ismerem fel. :( A keskeny harsonás puttók, és a császári korona, meg a 18. századi kivitel alapján Bécset mondanám, de az oroszlános címer nem vág össze. Ezért valami délnémet hercegség fővárosát mondanám, vagy valamit a Monarchiából
  • David2
    #554
    egy kis up

  • magnesium
    #553
    nekem sem nyilik ki.
  • Gregorius
    #552
    Hát ezek szerint mégsem annyira könnyű.
    De akár Magyarország is lehetne.
  • birdo #551
    nem nyílik ki (((
  • NeverwinterKING
    #550
    egy könnyű:
  • NeverwinterKING
    #549
    visegrádi királyi palota
  • birdo #548
    [IMG][/IMG]

  • David2
    #547
    igen, arra, kössze