826
Ismerd fel képről az épületet
  • birdo #626



    Ó bocsánat...határon és magamon kívül voltam )))
  • magnesium
    #625
    rakhatsz:) mer'hogy valóban az.:)
  • birdo #624
    Azt akartam írni, hogy teljesen úgy néz ki mint a Gellért szálló )))
    De nem " csak úgy néz ki ))
  • magnesium
    #623
    :) remélem, hog ez is menni fog..:)
  • birdo #622
    Keress nekem valami szépet és tegyél ))
    Polárkának megmarad a városkép keresés és rakás számunkra ))
    Én erre szavazok ))
  • magnesium
    #621
    ahogy mondod. megint Polarka tehet? vagy ilyenkor mi a szabály?
  • birdo #620
    Valóban szép ))
    Szépen meg is fejtette Polarka a várososban ))
  • magnesium
    #619
    szerintem ez is nagyon szép..:)

  • birdo #618
    igen ))
  • magnesium
    #617
    The Samitaur Tower?
  • birdo #616


    Hogy valóban mit is álcáz a fehér körfelület ))
  • birdo #615


  • magnesium
    #614
    és valóban:) :) tehetsz
  • birdo #613
    Szerintem ez lesz ))éden porjekt az Egyesült Királyság Cornwall megyéjében
  • magnesium
    #612
    mégis inkább én rakok, mert itt is megállt az élet.
  • magnesium
    #611
    Selgas Cano Architecture Office
    helye Madrid.
    de átadom a jogot...
  • Benevolens
    #610
    ezt ismerem, csak nem tudom a nevét
  • birdo #609



    Már régóta kerestem ezt a képet ))
  • Benevolens
    #608
    egynek elmegy
  • birdo #607


    Gondolkodás nélkül tetszik ))


    Benn baloldalt, az egy kandalló lehet ??
  • David2
    #606
    való igaz, h van egy erős koncepció, ami azonban szar. Ez egyszerűen nem passzol a ház funkciójához, a környezetbe helyezéssel nem is beszélve.

    tanulmányozd a skandináv építészetet, ott használnak rengeteg ablakot, igényesen, biztosan tetszeni fog.
  • birdo #605
    Nem nem nem ..pont ez a jó benne... tele van ablakkal..tele van fénnyel .... az igaz, hogy imádom a polcokat ))
  • Benevolens
    #604
    szerintem ez a ház nem praktikus és idegesítő a tér.
  • David2
    #603
    az ilyen léptéktelen homlokzatért engem nagyon lehúztak, nem is olyan régen. Első ránézésére elmenne egy toronyháznak is akár, aztán meg csak egy családi ház.
  • birdo #602


    Nem is tudom...igazából tetszik ))
  • Benevolens
    #601
    utálom a Fintát meg a Makoveczet meg ezeket a leépült fazonokat
  • birdo #600
    Híd - Gyaloghíd - Duna — Urbanisztikai fórum
    2011, március 28 - 10:31
    Kategória:

    * rendezvény itthon
    * Finta József
    * Schneller István
    * Budapest IX. kerület

    Időpont:
    2011/03/29 - 15:00 - 17:00

    időpont: 2011. március 29. 15.00
    helyszín: MUT Székház (1094 Bp., Liliom u. 48.)

    Előadó: Dr. Finta József DLA h.c. - Finta és Társai Építész Stúdió Kft., ügyvezető igazgató
    Felkért hozzászóló: Schulek János - FŐMTERV Zrt., elnök-vezérigazgató
    Moderátor: Dr. Schneller István - BCE Településtervezési Tanszék, tanszékvezető


    Mit találtam ...
  • birdo #599
    A Hősök Terén felszedetném a kőburkolatot és befüvesíteném...minimum.
    A rozsdás emlékmű meg egyáltalán nem inspirál ... a Dózsa Györgyön autóból nézve.....lehet, ki kéne szállnom ..
    Oké.... Az egész városligetre ráférne egy " kis átalakítás...felújítás..
    mélygarázzsal és még több fával....vagy őrizzük meg, így betonostól...tele parkoló autókkal....
  • Benevolens
    #598
    csak arra, hogy a cikk alapján a felvonulási tér annak köszönheti az átalakítási terveket, hogy kommunista kultuszhely volt. Csak jeleztem, hogy a Hősök tere is.
    És nem tudom mi a bajod azzal az emlékművel, szerintem tök inspiráló és interaktív is.
  • birdo #597
    Mire gondolsz pontosan? Mit kellene letakarni ? Maradt még valami amit le kellene takarnunk ? Végig nézve, egyedül az a rozsdásodó háromszög ijesztget .... mikor arra járok.... vagy másra utalsz ?
  • Benevolens
    #596
    a Tanácsköztársaság alatt május elsején bevonták a millenniumi emlékművet vörös posztóval, kocka formán és egy nagy vörös csillag díszelgett rajta
  • birdo #595
    Megtaláltam az Andrássy negyedet.....
    Újítsanak...építsenek...csak ne sokáig halogassák, mert hamarosan lejár a támogatási idő.
    Ősszel belátogattunk volna a múzeumba a lányokkal, csakhogy kicsit nagyon soknak tűnt a jegyár.
  • Benevolens
    #594
    a Szépművel az a baj, hogy szar a gyűjteménye. Igaziból egy-két képen kívül csak másod-, harmad-, meg huszadvonalbeli festmények vannak. Senkit nem érdekel ami ott van. És főleg azért, mert nincs szakmai ismertetés meg semmi, hanem csak ki vannak pakolva a tárgyak és kész. Nekem a föld alatti bővítés tetszene, és talán jobb kiállítást lehetne csinálni de az üvegkocka necces, mert egy kifejezetten szimmetrikus térre tennék. Viszont az is igaz, hogy a Hősök tere nagyon embertelen és nyomasztó. A '20-as években az emlékmű fák és szökőkutak között állt, tehát a tér parkos volt, csak kivágták a fákat, hogy nyomasztó "méltó a nemzethez" legyen. Egyébként ha már a térről beszélünk és a Viktor úgyis azzal erőszakoskodik, hogy szakítani kell az előző rendszerrel, akkor gondolom úgy képzeli hogy majd kiveszik a kommunisták által berakott szobrokat, és visszateszik az eredeti szobrokat. Csak mert ha nekik ez így elfogadható, akkor nem értem hogy különben meg minek erőszakoskodnak.
  • Gregorius
    #593
    Nekem az tetszik, hogy az új ötlet már csak feleolyan elb*xott mint a régi volt. Beépítenék a volt Felvonulási teret új múzeumi épületekkel. Nem mintha nem lenne így is elég múzeum a fővárosban. És nem mintha nem lenne már így is kevés parkolóhely. Most egycsapásra lehet még szánalmasabb helyzetbe hozni a közlekedést, parkolást és közvetve a közbiztonságot, és megépíteni még több múzeumi épületet, ami majd ránk rohad. Én tudok nem egy múzeumról, ami elég híres, és eddig is hasznosított épület volt, de összedől, beázik, korhad. Inkább arra kéne fordítani a pénzt. de nem. Majd lenyúlnak megint egy valag Uniós pénzt az Andrássy Múzeum Negyed címszó alatt, miközben mindenféle okos embereket látok nyilatkozni a tévében a tök üres Szépművészeti Múzeumban, hogy végre lesz hely az új kiállításoknak. Nem mintha a háttérben álló szobor mellett nem férne el még 5. Szinte tolongtak az emberek a háttérben. Tragikomikus aláfestés egy szánalmas riporthoz. Amije van a városnak, azt sem tudja rendben tartani. Csak a karbantartásnál nincs mit lenyúlni.
  • Benevolens
    #592
    szerintem ez a terv egy Louvre-másolat volt, és egyáltalán nem akarta figyelembe venni a helyi viszonyokat.
  • birdo #591
    Szépművészeti Múzeum...mi lesz veled ??

    Nem tudom eldönteni, hogy lesz-e bővítés...vagy nem... egy másik cikk azt írja, hogy másra fogják fordítani a pénzt....
    " mert a kormány a héten úgy döntött: nem bővítik a Szépművészeti Múzeumot. Az intézmény vezetése - mely egyébként januárban írta ki a kivitelezési pályázatot, és májusban elkezdődhettek volna a munkálatok - értetlenül áll a határozat előtt.
  • magnesium
    #590
    köszönöm.:) de mivel éppen dolgozom, kérek valakit, hogy rakjon helyettem.:) :)
  • David2
    #589
    szép megfejtés
  • magnesium
    #588
    Wolkenbugel Moszkvában? :)
  • David2
    #587