533
Az MS. Megkezdte Írtani A Flashelt Gépeket!
  • Gabe18
    #253
    "Ez itt az elnyomottak és szemét tolvajok kupaktanácsa. "

    Ezzel a felirattal kéne ide egy banner...
  • St@n
    #252
    Na megmondom mi van:
    A multis cégekről annyit, hogy sok hülye bemegy megvenni a sok sz*rt, az azon lévő hasznot meg egy öltönyös bácsi elviszi magának haza, külföldre, aztán mi meg örülhetünk, ha visszavásárolhatjuk a saját forintunkat. Így megy tönkre az ország. Az k**vaist*n hogy én nem fogok megvenni egyetlen játékot sem 16000-ért, és lesz*rom, hogy ezzel hány, nálam 1000000x gazdagabb embernek lesz rossz napja. A nagy becsület embereinek pedig azt mondom, hogy (asszem még vhol az elején volt egy ilyen link) akinek nem a saját címe van megadva gamertag-en, az ugyanúgy mehet a bús p**sába, mint azok, akik flash-elték a gépet, annyi, hogy ők tölthetik a demo-kat, warez-osok meg a teljes játékokat töltik. Csókolom. Ez a tolvajkodós gyökérség, amire itt játszák egyesek az eszüket, teljesen hülyeség. Aki megveszi minden játékát eredetiben, annak gratulálok és irigylem őket, akik pedig warezolnak, azok szerintem 10x többet spóroltak már meg egy gép áránál. Én meg aztán amennyit live-on játszottam... ki fogom bírni anélkül is. Inkább játszok 200 játékkal offline, egy 1080p-s hdtv-n, mint 25 játékkal online (árban ugyanis megegyezik a kettő). Nekem megéri meglopni a világ leggazdagabb emberét, és nem fogom elsírni magam, hogy ilyen szánalmas lépésre kellett elvetemednie a microsoft-nak. Nem a szomszédomat lopom meg, ki a rák találta ki ezt a f**zságot? Meg azt sem értem, minek futtatja magát itt ez a sok becsületes ember? Menjetek inkább játszani! Úgyis mindenki ugyanazt löki, hogy "jaj, csak a jó játék" meg "nem raknék írott játékot a gépembe". Ez itt az elnyomottak és szemét tolvajok kupaktanácsa.
  • tejföl
    #251
    Nagyon nagyon köszönjük! Őszintén. Hogy az ámokfutásoddal hány esetleges jövőbeni vevődtől szabadultál meg, azt nem tudhatod. Sokmindent vásároltam már különböző boltokból a neten keresztül, de tőled még az unokám sem fog rendelni semmit. Te mint kereskedő tudhatnád, hogy a vevőnek mindíg igaza van. Lehet véleményed sokmindenről, de ezt tartsd meg magadnak!
  • baxxter8
    #250
    A warezolás mint bűncselekmény azért nem érdekli az embereket, mert nem tudnak elkapni. Sajnos természetes dologgá vált az otthoni warez. Ja és amit nipponia írt arra csak egyet tudok mondani: ámen.(#235)
  • jaszy
    #249
    <span style="color:red"><span class="bb-style-large">Részemröl a vita befejezve. </span></span>
  • nipponia
    #248
    Nem iszok alkoholt:)).

    De bevallom a dumádat bírom:))). Nem lehet olyan ellenséges mint itt mutatod magad:)))).
  • jaszy
    #247
    Laktam BP-n 1 évig, semmi sem drágább. 36 leszek idén. Ennyit a tizenévességemröl. Bár jólenne annyilenni még:))))


    Gondolom temár legurítottál 1-2 felest !

  • nipponia
    #246
    Lakhatsz egy egyszobás panelban is:)). A másik hogy vidéken azért olcsóbb (ha nem is sokkal) az életkörülmény. Míg bp-en eléggé drága minden.
    De nem is fogok veled vitatkozni, szerintem te is csak egy tizenéves kis suhanc vagy:))). Látszik, mert ha normálisan szólnak hozzád, akkor is paraszt módon válaszolsz:))). Menj és guríts le egy felest, attól jobban leszel:))).
  • jaszy
    #245
    mijen=milyen. (Nézem Pottert is írás közbe)
  • jaszy
    #244
    Na ezmeg vicc a javábol!!!
    A lopott benzin iscsak félig bűn mert az autót megvetted??????????
    Jaaaj nemsemmivagy!

    Szeszmester Másnak a szellemi,jogvédett termékét tulajdonítod el.
    Sajnos én tuddom mijen kis haszonkulcsal dolgoznak a boltok.
    1 DB 16000 ft os játékon 2000Ft hasznavan egy boltnak (hacsak nem akciósan árulja,akkormég annyi se) Arrol nemis beszélve ha rászárad pár db akkor azt csak mélyen beszerzési ár alatt tudja értékesíteni.
    Nem a multikat védem ezzel,énsem szeretem őket!
  • jaszy
    #243
    Igaz az autólopás kicsit durvavolt...
    Nem a magyar piacrol van szó ,hanem a gyártókrol.Hogyjön ez ide??????
    Mi egy panelházban lakunk ahol 40-50 E böl kilyön a rezsi télen is.
    100-120 E ? Jakérem aki nagylábon él,az más és te beszélsz a warez röl?
    Nemsemmi!
    Annyira buta hasonlataid és érvelésed van hogy nemis akarok belebonyolódni és arra nemis válaszolok. (putri,cigányok,szakadt ruha, stb).
    Vicc az egész írásod és érvelésed. Győzködd csak magad !
  • Szeszmester
    #242
    A szoftver másolás teljesen más, mint a hivatalos értelemben vett lopás.

    Míg lopásnál egy konkrét dolgok veszek el, ami valakinek a tulajdona volt és elvesztette, ergó megkárosítottam őt.
    Másolásnál meg maga a kód nem egy létező fizikai dolog (persze, h létezik, értelmezzétek úgy, ahogy gondolom). Azzal, hogy ezt lemásolom, nem károsítok meg közvetlenül senkit, másrészt ha nem másolnám le, akkor sem venném meg.

    Egyébként ha eredeti szoftvert is veszel, a pénz nagyrésze a multikhoz kerül, nem a programozóhoz és a designerhez, meg a többi csapattaghoz.
  • nipponia
    #241
    Ja és még valami. Csak félig warezolok, ugyanis az üres lemez után tudtommal jogdíjat fizetek.
  • nipponia
    #240
    Nem értem hogy ez az autólopás hogy jön a képbe, na mindegy.

    Akkor ezek szerint az is lopás mondjuk, ha külföldön veszem meg a konzolt hasraütve 50000-rel olcsóbban? Végül is megkárosítom a magyar piacot ezzel. Minden lopás mögött anyagi ok van, kívéve ha kleptomániás az ember. Nekem gondolnom kell azért arra is, hogy félre is rakjak. Ezek szerint a te álláspontod szerint mindenki menjem a putriba lakni ha nem tudja megvenni a játékot. Akkor minek nekem a tv is, meg a kocsi. Biztos loptam azokat is. Az ember úgy boldogul, ahogy tud. Félre ne értsd, tisztellek a hozzáállásod miatt, kevés az aki ennyire becsületes és be is ismeri ezt.

    És ezek szerint (nem tudom a körülményedet, nem ismerlek így nem bíráskodom) te nem nagyon fizetheted a rezsidet. Ugyanis manapság a közüzemi számlák egy három szobás lakásra 80-120 ezer forint körül vannak. Függ attól hogy tél van vagy nyár. Ja persze, a te felfogásod alapján a családommal költözzek egy szoba konyhás lakásba a cigányok közé, akkor biztosan olcsóbban kijövök. A gyerekem inkább járjon szakadt ruhákban, lyukas cipőben, újságpapírra jegyzeteljen a suliban, és egyen naponta egy szelet vajas kenyeret párizsi illatára. Ja persze fürödni is csak hetente egyszer, hogy spóróljunk a vízzel. Persze most ezek után mondhatnád jogosan, akkor minek veszek neki konzolt. Azért, hogy inkább kevesebbet eszek, többet dolgozok, de a gyerekem boldog legyen. Boldog gyerekkora legyen. Így inkább bevállalom a "lelkiismereti bűntudatot" a warez lemezekért, de ő örülni fog arra a heti pár órára.
    És csak hogy tudd, a másolt lemezek nem maradnak meg sokáig nálam, mert kidobom őket vagy elajándékozom. Mert idővel vagy megkapja gyáriba a multi része miatt, vagy úgyse játszik vele többet.
  • Ewergo
    #239
    Azé a warezolo is fizet ha nem is sokat.: internet, sms, üres DL lemez, vagy már készen megveszi de azért is fizet. És biztos sokan vannak akik csak azért vesznek X360-at mert van warez rá. Ez plusz bevétel az ms-nek.

    De tényleg nem kéne igy panaszkodni! Nem olyan szegények akik warezkodnak. Mert különben akkor nem adtak volna ki 70-90 ezret csak a szorakozásra.
  • Gabe18
    #238
    Ezt az autólopós témát nem tudom hogy lehet ebbe belekeverni de mindegy...

    Ha nekem is 100 ft lenne a számlám,az jó lenne...
  • jaszy
    #237
    Csatlakozom az előttem szólóhoz !! Az anyagi helyzet nem ok a lopásra.

    "Azok aki tüntetnek a warez ellen, valszeg nem 100-150 ezres fizuból élnek (tisztelet a kívételnek), nem kell 100 ezres számlákat fizetniük és még mellette eltartani a családjukat."

    Szeretnék énis 100-150 ezret keresni :)
    Tudod nálunk B.A.Z megyében 70-80 E ft már jó fizetésnek számít.
    És mégis vesznek az emberek gyári játékokat vagy nemlopják el a szomszéd autóját ha ők nemtehetik meg hogy vegyenek.
    Akinek 100 Ft a számlája azmár magas lábon él,nemhiszem hogy gondot okoz neki 1-2 havonta 1 gyári játék.
  • TrIp
    #236
    illegálisan ne okozz örömet egy gyereknek, mert az nem warez és nem is bannal büntetik hanem börtönnel
  • nipponia
    #235
    De látom ismét felütötte a fejét ez a warez jó vagy rossz dolog téma. Szerintem azok az emberek akik tiltakoznak a warez ellen ezekben a topicokban, azoknak boltjuk van vagy baromi jól keresnek.
    Én is azt vallom, vegyük meg gyáriban, eredetiben a játékokat. És a gyerekemet is erre fogom oktatni. DE CSAK HA TEHETIK. Ez a lényeges szempont. Azok aki tüntetnek a warez ellen, valszeg nem 100-150 ezres fizuból élnek (tisztelet a kívételnek), nem kell 100 ezres számlákat fizetniük és még mellette eltartani a családjukat. A többségük apuci pénzén élnek, apuci a seggük alát tolja a dolgokat, vagy éppenséggel nekik is egy konzol boltjuk van:). Nem a warez tette tönkre az országot és nem a lopások. Minden tetted mögött van egy indok. Ha teszem azt keresnék annyit amiből kényelmesen megélek a családommal, kifizettem a számlákat és nem okoz gondot a gyereknek megvenni az adott játékot, akkor biztos nem fogok lopni hogy kockára tegyem ezt. Így is megveszem neki gyáriba, amire tudom hogy érdekli, játszani fog vele. De sajna amíg az igazi hulladék játékokat is 15-18 ezer forintért árulják, addig hadd legyen már meg az a kíváltságom hogy nem veszek zsákbamacskát. Ha mondjuk adott lenne a lehetőség hogy a gyerekkel bemegyek a boltba és kipróbálom az adott játékot, akkor már ez is egy nagy javítás lenne. Mert a demókat mindig kicsicsázzák, hogy megvedd a játékot. Sajna ez igaz, hogy őket csak a részvényesek és a bevétel izgatja, nem pedig az ember. Nem hibáztatom őket, ha én lennék részvényes, valszeg engem is csak a pénz érdekelne. De sajna nehézségek árán kell eltartanom a családomat. És inkább warezolok, kevés pénzből és illegálisan örömet okozok a gyereknek, minthogy hadjam csavarogni, bandázni és drogozni. Szerintem ez a warez egyetlen áldásos hatása, inkább erre költse a pénzét/pénzemet.
    A másik, a PS3-ra ugyanannyi a játék mint 360-ra, így nem értem ezt a felháborodást.

    Bocsánat mindenkitől, akit megbántottam volna ezzel a hozzászólásommal. Nem állt szándékomba.
  • nipponia
    #234
    Barátomnak van konzol boltja, és ő mesélte hogy neki dobtak vissza gépet mert flashelve volt. Azt leszögezném, mielőtt letámadtok, hogy a barátom nem voglalkozik illegális dolgokkal.
  • nipponia
    #233
    Én is így értettem csak rosszul fogalmaztam, bocsi:).
  • Gabe18
    #232
    Illetve köze van ehhez,csak nem tudom igy van-e.
  • Gabe18
    #231
    Hát nem tudom,de ennek szerintem nem sok köze van ehhez.A flashelt GÉPRE meg tudtommal általában nem vállalnak garanciát,hanem a FLASH-re magára vállalnak,tehát hogy be fogja neked olvasni az irott játékot.
  • nipponia
    #230
    Nem tudom miként, de tök mindegy ha visszateszed a gyári FW-t, akkor is tudni fogják hogy előttel flashelted. Éppen ezért van az, hogy a legtöbb helyen csak 3 hónap garit vállalnak a flashelt gépre.
  • Gabe18
    #229
    Mondjuk ezen én is gondolkoztam,hogy ha most valaki visszarakja az eredeti FWt,és látszatra nem volt szétszedve a gépe,az ha bemegy reklomálni akkor mi van?
    Megmondják neki hogy a maga gépe a xyz kódnevű és mi azt bemértük hogy flashes?És mi van ha én nem vagyok hajlandó elismerni,mert én pedig nem nyultam a géphez?
  • Szeszmester
    #228
    Mármint nem a ban manuális.
  • Szeszmester
    #227
    Egy másik összeesküvés-elmélet szerint nem a ban automatikus, hanem a bannolt népek elkezdenek betelefonálni MS ügyfélszolgálatra, h mit képzelnek magukról, ők eredeti géppel tolják. Mondjuk, ha vki visszateszi a gyári FWt és a matricát épségben szedte le, akkor tényleg úgy tűnhet, nem?

    Olyat is írtak egy fórumban, h az MS kivár egy kicsit a többi bannal, megnézi, h pénzügyileg hogy jön ki a bannolás (mennyi PS3t és Coret adnak el, játékok...).
  • baxxter8
    #226
    Akit egyszer lebasztak többet nem mehet fel. Plusz azok alapján amiket a jónép ír mindenfele, nagyon úgy tűnik, h régóta figyel minket az ms, azaz felesleges az orig fw-el bajlódni. Akit nem bannoltak az csak idő kérdése. Olyat is olvastam, h állítólag manuális a ban tehát nem tudják 0-24-ig csinálni csak bizonyos időszakokban. Szóval aki még módosított géppel live-ozik, az sztem mázlista módon pont kikerüli ezt az időszakot.
  • Sir Quno Jedi
    #225
    Majd elsüllyed és jobb ha itt "tombolják ki" magukat, mintha ott. Persze keretek között.
  • baggins
    #224
    Véleményem szerint nyugodtan megtehetnéd. Ott az X360 topik azoknak, aki dörmögni akarnak emiatt, vagy siránkozni, teljesen felesleges ez itt.
  • s73
    #223
    Általában azok megússzák, akik Silveresek, sosem volt Goldjuk, vagy nagyon-nagyon keveset játszottak live-on, legalábbis nekem ezek az ismerőseim maradtak meg zömében, bár általános szabályt még senki nem fedezett fel Azt sem tudja senki, mi alapján csinálják, az fw dátumát, a jitter adatait, vagy mit néznek. Redmondban szerintem most sok fejlesztő fog jutalmat kapni, mert ezt bizony jól csinálták (sajnos...)
  • SzlobiG
    #222
    Nem jutott el hozzád, ami késik nem múlik.:)
  • Chrisss
    #221
    Hi! Most valamit nem értek. Olvasom pár napja ezt a nagy bannolásos mizériát, gyorsan le is húztam a flashelt gépet, gondoltam úgyis pár napon belül meglátom a fejleményeket. Tegnap este gondolta, ha már mindenkit tuti letilt, akkor felmegyek, kipróbálom úgysincs esélyem hogy menjen a jövőben a Live. És tegnap este ment tök jó, és most is be tudok lépni gond nélkül, pedg flash-elt a gép. Hogy tudom megnézni a fw-t meg a többit adatot, hogy most akkor miért neged be. Vagy még nem jutott el hozzám a ban?
  • koviprog
    #220
    van emberem de 5000-et kér, basszus akkor nagyon jó lenne, mert csak kell egy lemez amiről mindig újraírogatod az fw aztán csáó, na majd fel is hívom holnap próbálja le. Aztán eredetiben beszerzem amit nyomok online.
  • SzlobiG
    #219
    Én szerintem igen, mert az FW-t látja az ms szűrője vagy is azáltal bannol, egy gyári softal szvsz menie kell. Márcsak kéne valaki aki tud falshelni és kipróbálná.:)
  • koviprog
    #218
    ne csak kaparkassatok itt már mint a csirkék a szemétdombon, hanem aki tudja varázsolgatni a drive-ot otthon is az próbálgassa eredeti FW-rel hátha akkor a rendszer megint felengedi az embert

    előre is thx.
  • koviprog
    #217
    Vajon ha kap egy original FW-t a gép megint eredetinek veszi az MS. LIVE-on? szerintetek? valaki próbálja már ki THX
  • SzlobiG
    #216
    Ja, hát mindenesetre még nem próbálok felmenni.:D
  • KADARKA
    #215
    Azt nem irta ki de ott ahol irnia kellene kék üres mező......
  • FRe4k
    #214
    Ok,kösz az infót!