356
2 túrórudi, 1 axe spré
  • haxoror
    #316
    Nem.

    Megkérhet rá és te nemet mondhatsz, akkor joga van ott tartani mint bűncselekménnyel (lopással) gyanusíthatót és rendőrt hív, ennél többet nem tehet.
    Nem turkálhat a táskádban, nem taperolhatja át a ruházatodat.

    Persze a gyakorlatban viszont megteszi mert
    - ezt mondta a főnöke és ha nem csinálja akkor kirúgják
    - fogalma sincs hogy mihez van ill nincs joga
    - tele a töke a tolvajokkal és leszarja hogy mivan
  • dotkom
    #315
  • fifi
    #314
    a motozás amúgy tudod mi? testüreg vizsgálat...
    amit veled csinálnak az ruházatátvizsgálás...
  • dotkom
    #313
    Es megmotozhatjatok a tolvajt? Vagy le vetkoztethetitek, mint ahogy az a #287-ban volt?
  • TomBond
    #312
    Ez így van! Állampolgári kötelesség!
  • haxoror
    #311
    Akárki visszatarthatja egy bűncselekmény elkövetőjét amíg a rendőrség meg nem érkezik.
  • TomBond
    #310
    Fatal: Ez már nem a mi jogkörünk. Mi elfogjuk az illetőt, és onnantól fogva az áruház dolga hogy tesz-e feljelentést. Mivel mi egy műszaki áruház vagyunk, ezért nem szokás az hogy mégis kifizetik a dolgokat, így általában feljelentés a vége.

    Desigo: Az elkövetőt visszatarthatja a rendörség megérkezéséig, ez a törvény. Hogy miért? Gondolkozz el rajta mi lenne ha még ez a jogunk sem lenne! Akkor minek lennénk? Volna értelme egyáltalán az őrségnek?
  • desigo
    #309
    A biztonsági őr miért korlátozhatja a személyi szabadságodat?
  • [HUN]FaTaL
    #308
    Aki nem tiltakozik és kifizeti arra nem hívjátok a rendőrséget?

    Amúgy szerintem 2 túrórudi meg 1 axe spré miatt nem kell fosni nem hiszem hogy bármi komolyabb baj történhetne, inkább azért csinálták hogy tanulj belőle és ne lopj többet.

    Szerintem lopni undorító, sohasem fordult meg a fejemben hogy bármit elvegyek ami nem az enyém, még akkorsem hogyha esetleg ő sem tisztességes módon szerezte...
  • TomBond
    #307
    +fav
  • TomBond
    #306
    Végigolvastam a topicot! Olvastam benne 1-2 olyan dolgot, ami érdekes volt.

    Én egy vidéki "nagy" műszaki áruházban dolgozom operátorként (aki a kamerák képeit figyeli, és vezérli a kamerákat). Nálunk szerencsére nem sok lopás van, volt olyan hónap hogy egy sem volt. A kamerák minősége valóban elég jó.
    Nálunk, aki lop, vagy próbálkozik, mire a pénztárhoz ér már ott a kész felvétel, és biztos be fog riasztani az árú védelmi kapu. A pénztársoron lévő kolléga felkíséri a biztonsági pultra, ahol egy detektív helység van kialakítva, itt aztán megkérdezik nem szeretne-e valamit mondani vagy mutatni, esetleg nincs-e nála olyan dolog, amit elfelejtett kifizetni. Ha az illető nagyon tiltakozik (nem jellemző) akkor megmutatjuk neki a róla készült felvételeket, és értesítjük a rendőrséget, vagy/és az áruház vezetését.
    Általában egyébként, aki lopott az csendesen beletörődve jön fel a pultra, nem is próbál tiltakozni.

    Az elkövetőkről: Volt olyan fogásunk is amikor egy 17 éves nem kissebségi lány, egy pc szoftvert akart ellopni.

    Igen sajnálom, hogy vannak olyan kollégák, akik bunkó módon és nem a szakma szintjéhez megfelelően bánnak az emberekkel, hiszen ezek alapján vagyok/vagyunk megítélve. Egyébként a biztonsági őrnek van joga visszatartani az elkövetéssel gyanúsítható személyt a rendőrség érkezéséig.

    Ha bármi kérdés van, nyugodtan tegyétek fel (még mindig jobb mintha találgatnátok, és azt híresztelnétek). Amire tudok, arra szívesen válaszolok, persze nem várjátok, hogy eláruljam hol, és melyik áruházban dolgozom, és a szolgálati szabályzatot és a törvényt sem fogom megsérteni.
  • JoeGunn
    #305
    Nem tudom :/
  • Tetsuo
    #304
    Vmit félreértettél.
    Csak arra akartam utalni, h a világ ma olyan, h a kisember (v akár nagyember is persze) ha a polcról ellop 1 mp3-playert, néhány CDt, v hasonlókat, akkor megbűntetik. A biztonságiőrök lehet h meg is verik..
    Viszont ha egy személyügyi igazgató csökkenti 2000 ember reálbérét, amikor a válalat a 13. (minden tekintetben) rekordévét zárta, szakmai indok nélkül és még meg is dícsérik..
    Akkor vmi nagyon nincs rendben.
    Nem azt mondom h a bolti lopást tolerálni kell, csak azut mondtam h a "feljebb lévő" lopásokat keményebben kéne bűntetni. Ennyi.
    /Ha a fenti 2000 emberből 1 hazaviszi a csavarhúzót a cégtől, azt gondolom h csak kompenzál.. vagyis "nem lopás"ként csakis a visszalopást értem. Ez persze szubjektív, nem lehet törvénybe foglalni. :) Hiszen a multicégeknek is az az érdekük, h kizsákmányolják a többséget, így v úgy.
    De ez már más téma..
  • 1986
    #303
    ez nem az mivel meg sértik az emberi méltoságodat.. én nem tolnám le soha ijen ragyiknak mégis mitt képzelnek magukrol. atam volna a szájukra sok kis köcsögnek..
  • csgery
    #302
    Amúgy a detektor (a bejáratnál) csak akkor csipog, hogyha azokat a kis vonlkódos vastag fehér DR feliratú cuccokat tartalmazó dolgokat viszel ki (pl: Mp3 lejátszó, vagy egy Memóriakártya). Tehát egy sportszelettel nem lehet lebukni a bejáratnál, csakha már kiszúrtak a kamerával, és akkor jönnek az őrök, stb stb...
    De azt nem értem meg, hogy nálunk a várdai tescónál az újságos rész ottvan a vevőszolgálati pulttól 1 köpésre, és nem veszik észre, hogy csórikám tépi fel az újság tetejét, és szedi ki belőle a DVD-t, CD-t.
  • minigirl
    #301
    Angliában nem egészen ilyen, de hasonló. :)
  • akyyy
    #300
    jah régen volt fokuszba németbe a kosárhoz adtak iylen vonalkód leolvasót, és magadnak kellet mindig elhúzni azt amit betettél akosárba, pénztárnál csak megnézik az árat, te kifizeted, és készis, nem kell az árut a szalagra se tenni.
  • Pucher
    #299
    Az lehet hogy neki 2-3K nekem ingyen van. Ez egy életfelfogás ha kipróbálod rájössz....
  • minigirl
    #298
    De megtehetik. Velem is megcsiálta 2 őr a miskolci corában, pedig én nő vok... Na ahhoz tényleg nem lett volna joguk. :S
  • dotkom
    #297
    de az szabalyos hogy letolattak veled a gatyad? megse rendorok..
  • mflex #296
    Mint írtam senki sem tudhatja mikor figyelik, ergo ilyen emberek nap mint nap "megfordulnak" és itt nem csak a tescora gondolok...
    Lehet, hogy mázlijuk volt-lehet,hogy az operátor éppen "keményebb embereket filmezett" -lehet, hogy kazin megvannak és legközelebb automatikusan rögtön rájuk tapadnak a kamerák-lehet,hogy az operátor budin volt,egésznap ő sem bírja :DDDD

    Mindenesetre aki "kaja vagy pia elfogyasztásával" próbálkozik -fizetés nélkül-az gondoljon arra,hogy lopásnak fogják minősíteni,abban a pillanatban ,mihelyst elhagyta a pénztársort vagy a vevőszolgálati kijárót...
  • minigirl
    #295
    Angliában meg a boltokban nemhogy csipogó nincs, még pénztáros se. Csak becsületkassza. Amit veszel, magadnak lehúzod a kódolvasón, és berakod szépen a kasszába a pénzt. Csak mi hülye paraszt magyarok vagyunk ennyire tolvajfajzat... Sajnos. :(
  • Gabosh
    #294
    Hát ott nincs nagy szükség lopásra...Még a takaritonak is van péze eredeti cd kre.
  • Sund
    #293
    hamar be is zárták :)) én már előre röhögtem amikkor kijött rendszer, hogy ez Mo.-n nem is lesz életképes.


    De ezt kapjátok ki. Svájc, Lugánó, Media Markt: se csipogó kapu, se bizti őrök. Azt hittem rosszul látok. De tényleg nem volt. A CD-t úgy hallgatták az emberek, hogy kinyitották a tokot, be a lemezt a kiállítot cuccba, majd vissza a tokba.
  • Hixer
    #292
    direkt volt.

    dehát itt a lényeg, hogy a bizti főnök se értette, hogy befele miért nem csipogott, már az elején és amikor a végén kijöttünk akkor sem csipogott.
    Modom azóta se tudom miért pont akkor csipogott és miért az alsógatyám? mi van abba vmi fémszál, mert más helyen sose csipogott. Mindkét történet igaz.
  • akyyy
    #291
    muszáj az pontos j.

    mikor először mentél be is csipogni kellet volna kicsit ferde a történet:\
  • Ars3nal
    #290
    ma ellopta takatítónő suliba 35k-s mp meg 3k-s parfüm, holnap balhé lesz
  • Tinman #289
    A te 1-2 jointod 2-3k-ba kerül, ha kell neki rá a lé, mit tippelsz mit fog csinálni? Elszívni meg egy idő után a maradék eszedet fogod.

    Fű+sör... ez aztán az életfelfogás. Nem mondom Jamaikába születtem volna, én is ezt mondanám, de ez itt néha olyan, mint a setét balkán.
  • ruffirant
    #288
    jaja mi is mindig emelt gumicukrot vettünk egy kilot 120 forintért megérte
  • Hixer
    #287
    Ja, velem még 4 éve a MediaMarkt-ban fordult elő biztonsági huza-vona.
    Gyereknap volt én voltam 14 éves, hát apám úgygondolta, elmegyünk Westendbe, megnézünk egy mozit, előtte rutin volt már, hogy beugrottunk a szomszédos MediaMarkt-ba azér jó volt nézegetni milyen új játékok jöttek ki, apám is nézegetett dolgokat fényképezőgépet kamerát. Nah a lényeg, hogy én körülbelül 2 polcnyira voltam apámtól nézegettem a PC-polcot, ő meg telefonokat asszem és odajön a biztiboy:
    - Szülő hol van? Egyedül nem lehettek itt! (öcsémmel voltam)
    Mutattam, hogy két sorral arrébb.
    - Aha, na akkor menjetek oda, de nagyongyorsan itt nem lehet gyereknek kószálgatni.
    Há, mondtam magamba, hogy b*zmeg a jó édes anyádat, hogy gyereknapon két gyerek nem lehet 1 méternél távolabb a szülőtől... El is ment a kedvem, hogy itt bármit is vegyünk szal mondtam, hogy húzzunk innen. megyünk ki pénztáron, erre megállítják apámat, hogy mivan a zacskóba. A zacskóba amin egy 20x20 centis 576 felirat díszelgett egy 576 Konzol újság volt amit 30 perccel előbb vettünk az 576 boltba.
    Biztiboy előkapja a rádiómicsodáját, nyögdécsel vmit, majd mondja, hogyakkor ezt hagyjuk itt mer a polcról hiányzik egy pont ilyen újság. (valszeg vki belerakta a kosarába, csak nem jött még ki) Mondta apám, hogy ezt nagyon nem itt vettük. Hát nemhiszi, gyereknapon télleg 576 konzol újságot jár lopni a 2gyerekes apa a MediaMarkt-ba és vhogy 576 szatyorba is viszi ki. Na lényeg az, hogy nekem kellett átszaladni az 576-bolthoz, ahol kinyitattam a pénztárgépet és a blokk másolatot odaadták nekem. Ezzel vissza a MediaMarkt-hoz ahol megmutattam a kemény akkor hatszáz forintos újság blokkját és akkor kelletlen elengedtek minket, de azér biztiboy elég csúnyán nézett. Ezt mind gyereknapon. Úgy elbaxták a kedvem az egész napra, hogy az csak na, azóta csak ha muszály, akkor járok oda.

    Másik a fóti Cora áruházban történt, hogy anyám megkért, hogy menjek ki még egy tolható kocsiért, mert csomó vendégnek csinált akkor ebédet és nem fértünk bele egy tolható kocsiba. Nah fogom a százast, kisétálok pénztárnál, természetesen csipog. Bejáratnál nem csipogott, mikor bementünk most ez a kapu csipog. Há jön a csávó mondogat vmi a walkie-talkie-ba, kérdezi mi van nálam, mondom semmi, komolyan, csak a ruháim, meg 100 Ft. Aha na persze, hívja a főnököt, főnök jön, kivételesen télleg értelmes arcú ember. Végigmotoz ott a pénztáraknál, csak 200 ember nézett, hogy a bunkóparaszt tolvajkölke. Nah nem talált semmit, de ez nem elég menjek velük. Mondom miazisten most fognak agyonverni vhol. Ez az érzés csak fokozódott, mikor ketten bekísértek az Egészségügyi ellátó szoba feliratú ajtón. Bent volt egy asztal meg 2 szék. Mondom miazisten, anyám assziszi, hozom a kocsit. Nah csávó megint kérdezi, mi van nálad, mondtam 100 Ft és a ruháim. Aha persze. Detektor elő, nemtom milyen volt valszeg hasonló, mint ami azokba a kapukba van. Karokat fel, elkezd átnézni. Gatyámnál elkezdett sípolni a cucc. Nézi a csávó, majd húzzam fel a pólómat. Jó megtettem, tovább nézi a csávó semmi. Akkor jött az, amitől totál beszartam:
    - Vedd le a nadrágodat.
    Úristen. Ekkor 12 éves voltam két felnőttel nem éppen a vitába keveredő fajta, hát úgy beszartam, hogy itt mi lesz, de levettem. Megint jött a detektor, átnéz a csávó, pittyeg a boxeremnél. Nah ekkor meghaltam, nehogymá ezt is levetetik velem. Csávó elkezdte nézgetni, huzogatta a szélét, stb. mind1 csipogott. Mondtam, hogy azér nem lopok boxert így, ezt nem is itt vettük. Oké, akkor felöltözhettem aztán kikísértek, mondtam, hogy akkor hoznék kocsit, majd elmentem, hoztam kocsit visszafelé a bejáratnál is csipogtam, másik csávó megállított, jöt a főnök, de látté én vagyok mondta, hogy engedjen be. Aztán kifelé amikor végleg kijöttünk már nem csipogott. Azóta se tudom, mi miatt csipogott a tök más helyen vett boxer, de úgy nem féltem azóta, amióta bevittek. Anyám azon akadt, ki, hogy micsoda megszégyenítés, hogy itt mint valami közparasztot végighurcoltatnak az összes vásárló előtt a biztonságiak, meg stb. de ez akkor nem érdekelt. Azóta egyébként minden egyes alkalomkor, mikor át kell mennem egy ilyen kapun, elönt a veríték és télleg félek, hogy ne csipogjon.

    Hát nekem ilyen fantasztikus élményeim vannak. Ja egyik esetben sem kérték még a bocsánat legkisebb formáját sem.

    #248
    Szerintem itt nem a jogi bla-bla-bla ról volt szó, amihez hozzászóltál, hanem, hogy erkölcsileg aki lop, akármit, az a fórumozó szerint ezt meg ezt érdemel. Nem ilyen, hogy mi minősül bűnnek. Erkölcsileg bűn, azaz nem szép dolog elvenni a másét, még akkor sem, ha az is lopta mert akkor ugyan olyan szinten vagytok. A szemet-szemért elv része, hogy látszólag igazságos, de valójában a bűnös és az igazságos fél ugyanazon a szinten mozog. Csak akkor, ha így gondolja vki, hogy szemet-szemért és lopok a csló paraszttól, az ne szidja azt a csló parasztot, mer ugyanúgy szidhatja önmagát is, mer a paraszt szemszögéből ő a csaló paraszt.
  • Sund
    #286
    Te és akkor ez a sörös eset (258) miért nem végződött vendettával?
  • Dragooon #285
    szoktam olyat látni, hogy pl a kiflit adjákj oda a gyereknek. eddig mindig azt láttam, hogy kifizették a pénztárnál.
  • Pucher
    #284
    Ne lopj,ne csalj, ne hazudj
    Inkább szívj el 1-2 dzsoját, de ne magyar light-ot mer attól nem fekszel meg. Egyik kezedbe sör másik kezedbe fű és máris nem gondolsz a lopásra(good életfelfogás) ennyi....
  • mflex #283
    A dóm kamerákban pont ez a rossz vagy a jó(kinek mi), hogy sosem tudhatod,mikor "figyel" az egyik pont téged,hiszen ha a tescoban felnézel a "mennyezetre" és körbetekintesz ,legalább 2-3 kamerát biztosan látsz,úgyhogy ezzel nem teljesen értek egyet...
    Kijátszani ki lehet, de ahhoz nagyon "benfentesnek" kell lenni az illetőnek!
  • Police88
    #282
    (a saturnban vett fejhallgatót az élelmiszer áruházban nyitottam ki a félreértések elkerülése végett :P)
  • minigirl
    #281
    Ha vki tudja, hol vannak a kamerák, egész könnyen ki tudja játtszani őket, főleg, ha az egész családja a biztonsági szakmában (nem a tescoban!) dolgozik. :)
  • Police88
    #280
    Mammut aljában van egy smach (vagy micsoda :D) oda bementem a haverommal de elötte vettem a saturnban egy fejhallgatót és bent nyitottam ki... aztán kifele jövet jött egy kétméteres böszme nő és felmutatott vmi igazolványt és ilyet szól: "Rutin ellenörzés" haverommal nem tudtuk h mivan xD elmondta még háromszor mi meg rutinosan követtük az üvegvisszaváltóba azt hittem ott meglincselnek... erre kirámoltatta a zsebeinket meg a táskánkat h nem loptunk-e vmit. Kicsit felháborító h ilyet feltételeznek rólunk vagyis inkább az h még ő basz le és egy bocsánatot nehéz kinyögnie...
  • mflex #279
    Elég régen volt már ,de biztonsági főnőkként dolgoztam a Tescoban(98) 1 évig!

    Ugyan nekem az volt a dolgom(csak), hogy szinte az egész áruház biztonságára ügyelnem kellett -az alám beosztott emberekkel karöltve-.
    Na mindegy az aprólékra nem térnék ki!
    Szóval-ha olyanom volt-akkor beültem az operátori szobába és a kamerákról annyit, hogy ez az ugynevezett "dóm" kamera ,amely szem villanásnyi idő alatt megforítható másik irányba ,a "legmesszebb" lévő kamerával is -ha pl a tesco másik végében vagy- totál éles képet kap az operátor a hajadban lévő korpákról is ha akarja:)

    Ezért egyik másik tescoban nem minden sorban helyeznek el kamerákat, hiszen a jó elrendezésnek köszönhetően akár 6-7 kamerával szinte az egész "átfésülhető"!
    A nagyobb értékű sorokban úgynevezett "álló" kamerák folyamatosan (eldugva) rőgzítik a felvétel egy esetleges lopásról, ez esetben pár perc alatt visszanézhető és a tolvaj már le is bukott,mielőtt kivinné az "árút".
    Nem egy esetben buktak igy meg elkővetők,pl: kamerát lelopta az állványról ,amihez ugye speciális kulcs kell..

    Na mindegy ennyire nem mennék bele és ha nem lenne tele a fa..om az egész tesco és a benne zajló "dolgokról" le sem írtam volna ezt..

    JOEGUNN! Neked annyit, hogy a tesco belső szabályzata szerint,mindenképpen feljelentenek -ami gondolom jegyzőkönyv stb.. amit aláírtatok-már meg is történt,ha ezt nem tennék meg kirúgnák az állásúkból a biztonságiakat, teljesen mindegy ,hogy túró rúdit vagy 7000ft-ért lazacot nyomatsz az arcodba:) Mindenképpen lopásnak minősül!

    Viszont nem kell beszarni sem! Amikor jelenésed lesz mindent bánj meg!
    A tesco részéről is fog menni abban az időpontban 2 ember akik tanúsítani fogják a "lopásodat" ,de mivel alacsony összegről van szó és nem visszaeső vagy egy szóbeli enyje benyjét fogsz kapni...

    Nagyjából ennyi lenne.

    Üdv
  • minigirl
    #278
    lol, a szigetes storyn nagyot röhögtem
  • Sund
    #277
    Nem mondasz hülyeséget. Csak a "mi" módszerünkkel egészen rugalmasan lehet szabályozni a súlykülönbséget. (rögtön látod a kijelzőn mekkora a difi)

    Ja egyszer loptunk haverral 2 GiJoe-t, még 95' környékén de lefüleltek. Társamért eljött az anyja, az enyémet nem érték el telefonon ezért feljelentettek. Jött a rendőrkocsi, kihallgatás, máig emlékszem hogy zokogtam a zászlós előtt. Elérték a céljukat.

    Másik durva eset tavaly a Szigeten volt. Haver bebaszva odament a kolbásszütő standhoz (közben persze jó nagy sor meg minden volt) és amíg az eladó hentes külsejű tag hátrafordult, hogy rárakjon még a rácsra, elemelt egyet. Igen ám, csakhogy letört és a nagyobbik része leesett a csávó lába mellé. Szóval legugolt, és pont akkor vette fel, amikor megfordult az eladó. Máig emlékszem az arckifejezésére: Mi a..??!+%+" Srác nagyon megijedt, üvöltözve elrohant kolbásszal a kezében. :))