551
Országúti kerékpáros versenyek
  • gabber_saviola
    #391


    Kerékpár: szélcsatornás tesztelés

    http://edzesonline.hu/index.php?page_id=11&article_id=732
  • gabber_saviola
    #390
    Kerékpár: éjszakai razzia és ellenőrzés a Lampre csapatánál

    Ettore Torri, az Olasz Olimpiai Bizottság doppingellenes szekciójának vezetője szerint a sportág megtisztításához szükségesek az ilyen akciók, és kitért rá, hogy a jövőben a különféle viadalok alkalmával reggelente is számíthatnak kontrollra az indulók.

    Hozzátette: a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) szabályzata szerint reggel 7 és este 10 között lehet a sportolókat ellenőrizni.

    Az éjszakai razziát - amelynek eredményéről egyelőre nem közöltek semmit - egy 7:30 órai doppingkontroll követte. A váratlan vizsgálat keretében a 2004-es Giro d'Italia-győztes Damiano Cunego mellett másik öt bringástól vettek mintát.
  • nono84
    #389
    Boonen nem indul az olimpián.
  • gabber_saviola
    #388
    Bettini 2008-ban is Campagnolóval teker!

    http://bikemag.hu/content/view/823/1/

  • lampard99
    #387
    akkor csak álmotam:D
  • gabber_saviola
    #386
    nincs Magyar protour csapat, ne viccelj már :Ddddd
  • nono84
    #385
    Lehetetlen
  • lampard99
    #384
    Igaz hogy magyar csapat indul 2008-ban a touron?
  • nono84
    #383
    Egy pár napos hír itthonról:

    Az ígéretekhez híven jelentős erőkkel folyik az első magyar kontinentális kerékpáros csapat, a P-Nívó-Betonexpressz 2000-Endurancenter megerősítése: elsőként a kétszeres világbajnok, olimpiai bronzérmes Marco Villa érkezik.
    Az olaszok kitűnő pályaversenyzője Silvio Martinello párjaként olimpiai bronzérmet szerzett a sydneyi olimpia párosversenyében, s ugyancsak Martinellóval kétszer nyert világbajnoki címet ebben a számban. A 38 esztendős sprinter pályafutása során 23 alkalommal nyert profi hatnapos pályaversenyt, s ha sérülés vagy betegség nem hátráltatja, a jövő évi pekingi olimpián is éremesélyesként száll majd nyeregbe.

    Mellesleg – ahogyan a legtöbb kitűnő pályaversenyző esetében ez így van – Villa országúton is sokszor szerepel, ezt bizonyítja, hogy 1993 óta teker országúti proficsapatokban, s a sprintbefutóval végződő versenyeken sok szép sikert ért már el – érkezése jelentős erősítés lehet a magyar klubnak.

    Marco Villa ezekben a napokban is bizonyította, hogy jó formában van, a milánói kerékpáros vásár keretében megrendezett négynapos Bikeshow végén a kétszeres országúti világbajnok Paolo Bettini társaként a dobogó legfelső fokára állhatott! (Roberto Bettini felvételén balról Marco Villa és az olimpiai bajnok Paolo Bettini látható.) A P-Nívó-Betonexpressz 2000-Endurancenter két sportigazgatója, Daniele Zammicheli és Roberto Miodini Milánóban állapodott meg a kitűnő kerékpárossal, már csupán a jövő évre szóló szerződés aláírása maradt hátra.

    A csapat megerősítése tovább folyik, a klub vezetése előrehaladott tárgyalásokat folytat egy másik kitűnő sprinterrel, az ugyancsak olasz Ivan Quarantával (aki hat szakaszgyőzelmet szerzett eddig a Giro d’Italián), illetve egy tehetséges olasz kerekessel, Samuele Marzolival, aki a Lampre és az LPR meze után a P-Nívóét húzhatja majd fel.
    -http://www.pnivo-kerekpar.hu/-
  • gabber_saviola
    #382
    Giro d'Italia: május 10-én Palermóból indul a mezőny

    Jövőre május 10-én, a szicíliai Palermóból rajtol a Giro d,Italia országúti kerékpáros körverseny.
    Az év első háromhetes viadala egy 25,8 km-es csapat időfutammal kezdődik, s a szokásoknak megfelelően Milánóban zárul. A június elsejei utolsó etap egy 30 km-es egyéni időfutam lesz. Ilyen szakaszból további kettőt rendeznek, az egyiket hegyen.

    A Giro részletes jövő évi útvonalát december elsején mutatják be.

    médbáj enesóka
  • lampard99
    #381
    oh én annak örülök, hogy csak dopping vizsgálat után kapott igazolással indulhatnak el a tour-on a versenzők.
  • nono84
    #380
    Átigazolások a 2008-as szezon előtt. Van egy-két nagy név is közte.
  • gabber_saviola
    #379
    de írják is, hogy nem lesz prológ :D
  • gabber_saviola
    #378
    így igaz, az csak a 2. etapon lesz, ja és nem lesz prológ asszem.
  • nono84
    #377
    És ha jól tudom nem időfutammal kezdődik a verseny!
  • gabber_saviola
    #376
    [center]Tour de France 2008 útvonal



    LINK
  • lampard99
    #375
    Ez így van és itt mindneki egyet ért lacival.
  • L Viper #374
    Ennyi !
    Még a szövetség elnöke is belátja, hogy nem tudnak neki megfelelő feltételeket biztosítani. Ebben az országban sportra (kivéve a csapnivaló focinkat) alig van pénz.
    Ha szinten akar maradni akkor ezt tudja tenni.
    Valljuk be, ha akkor nem kerül külföldre és nem ott készülhet nagy nevű csapatoknál, nehezen lenne most itt ahol van.
    Állandóan külföldön volt, ott élt, ott alapított családot is, ő profi kerékpáros, ebből él, ebből kell a családot is eltartania.
  • lampard99
    #373
    Vagy még sem nso video a magyar szövetség elnökével érdemes megnézni!
  • nono84
    #372
    Pontosan.
  • L Viper #371
    Hazaáruló ? Azért mert az élete a kerékpározás és ez az ország nem tart igényt rá és nem adja meg azokat a feltételeket neki, ami a tehetségéhez méltó ?
    Nem csodálkozok én sem a döntésén, ugyanezt teszi az országunk sajnos a nagy feltalálóinkkal és tudósainkkal is. Érdekes, kint milyen sokra viszik utána. Tipikus magyar sajátoság, amiért nem az egész ország a felelős, hanem egyes emberek, szervezetek akik ellehetetlenítik a tehetségeink érvényesülését.
  • nono84
    #370
    Persze a szövetségre gondoltam, de a sok ember aki hozzászólt a témához már rögtön hazaárulónak nevezték.

    Egyébként nem látszik nálam a banner meg a háttér sem. Ha lehetne akkor valaki csinálhatna egyet mondjuk amin rajta van Laci is.
  • lampard99
    #369
    Bodrogi László mindent megkaphat a 2008-as pekingi olimpiára

    Tudomásom szerint Bodrogi SAJÁT kölcségekböl fog indulni az olimpián(eddig csak saját pézböl indult: tour, vb stb.)
  • lampard99
    #368
    Nem mi!! hanem az okos emberek akik a magyar sportot írányitják
  • nono84
    #367
    Olvastam az nso-n a hozzászólásokat, volt közte egy-két elég szánalmas. Sajnos megértem Lacit mert elég ellenségesen bántak vele a szövetségnél és már több éve. Más szemponbtból meg sajnálom mert az egyetlen valamire való kerékpárost is elüldöztük.
  • lampard99
    #366
    Nem csodálkozom. Én is így tennék ! Ez az undorító ország minden tehetséges embert elüldöz.

    +A befutó
  • Amse
    #365
    videót a befutóról! pont lemaradtam a végéről, mert 5kor le kellett lépnem otthonról :(
  • nono84
    #364
    No comment!
  • lampard99
    #363
    Paulo Betini a világbajnok Soha rosszabb évet!!!!
  • L Viper #362
    Hát igen, ez gyönyörű volt !!!
  • nono84
    #361
    Gondolom Pro tour versenyeken még megy idén.

    Aki akar hagyhat Lacinak üzenetet a vendégkönyv menüpont alatt(Guestbook).Megérdemli.
  • lampard99
    #360
    grat Bodroginak!!!!!!!!!!!!!!!!
    mikor lesz a köv verseny vele?
  • nono84
    #359
    Bodrogi Laci ezüstérmes lett a stuttgarti egyéni időfutamon.
    ORSZÁGÚTI KERÉKPÁROS VILÁGBAJNOKSÁG, STUTTGART
    FÉRFIAK, EGYÉNI INDÍTÁSOS IDŐFUTAM (44,9 km):
    1. Fabian Cancellara Svájc 55:41,35 perc
    2. Bodrogi László Magyarország + 52,06 mp
    3. Stef Clement Hollandia + 57,71
    4. Bert Grabsch Németország + 1:12,12 perc
    5. Sebastian Lang Németország + 1:17,43
    6. Vlagyimir Guszev Oroszország + 1:46,91
    7. Jose Gutierrez Palacios Spanyolország + 1:56,18
    8. Andrej Mizurov Kazahsztán + 2:02,67
    9. Vaszilij Kirijenka Fehéroroszország + 2:03,44
    10. Bradley Wiggins Nagy-Britannia + 2:10,78
  • nono84
    #358
    Kerékpáros-vb, Stuttgart: holland arany az U23-asok között
    A holland Lars Boom (képünkön) nyerte a férfi U23-asok egyéni időfutamát a stuttgarti országúti kerékpáros-világbajnokságon. Lovassy Krisztián az 50., Koczka Sándor pedig a 70., utolsó lett.

    A felnőtt nők versenyét szerda délután, a férfiakét csütörtökön rendezik. Utóbbiban Bodrogi László 15:25 órakor rajtol.

    STUTTGART, VILÁGBAJNOKSÁG:
    U23, egyéni időfutam (38,1 km):
    1. Lars Boom (Hollandia) 48:57 perc (46,86 km/ó átlagsebesség)
    2. Mihail Ignatyev (Oroszország) 49:05
    3. Jerome Coppel (Franciaország) 49:43
    ...50. Lovassy Krisztián 53:27
    ...70. Koczka Sándor 57:19

    MTI
  • Amse
    #357
    u23 magyarjai hogy szerepeltek ma a vb-n?
  • nono84
    #356
    Egy potenciális esélyessel kevesebb:
    Országúti kerékpáros-vb: a belga klasszis, Tom Boonen nem indul
    Térdsérülése miatt nem indul a szerdán kezdődő, stuttgarti országúti kerékpáros-világbajnokságon Tom Boonen, a belgák klasszisa.

    Ezt csapata, a Quickstep-Innergetic jelentette be csütörtökön.

    Boonen, a 2005-ös vb mezőnyversenyének győztese, múlt pénteken a Vuelta a Espanától volt kénytelen visszalépni hátfájdalmai miatt.
  • L Viper #355
    Jóóóóóó
  • lampard99
    #354
    hát gondolom akkor minek indulna ha nincs:D?
  • banok
    #353
    inkább szvsz a vb-n, feltéve ha ott is van időfutam.
  • lampard99
    #352
    helllo szerintetek Bodrogitol várható 1 db szakasz gyözelem? vagy a vb-n?