112
  • DoctorJohnson
    #68
    ez volt az ominózus mondat:
    "Minden elektronikus gép a felvételt a kártyára írja, ezalatt nem lehet felvételt csinálni még a DSLR-el se. "

    erre reagáltam, amit. szvsz 1értelmű, ahogy azis, hogy ha betelik a puffer, lelassul a sorozatfelvétel.
  • Gabo
    #67
    Wow! Ezt nem is tudtam. Bár azért ez se ma volt. ;o)
  • televana
    #66
    A shutter lag a kompaktoknál 1/100-a a DSLR-ekének. Már ha az AF-időt nem számoljuk. Egy átlagos zár késleltetése 100ms. A kicsit jobbaké 80-50ms, a profi tükrösök 30ms körül vannak. Ezzel szemben egy kompakt gép elektronikus zára 0,1ms. Amitől lassabb lesz a kompakt az a totálszar AF-rendszerük. Míg DLSR-nél 100ms AF + 100ms SL, addig kompaktnál 1000ms AF + 0,1ms SL.
    Aki szerette a filmes vázait, az felejtse el a kompaktokat, akármilyen jó optikát is kínálnak.
    Aki meg jót akar magának, az messze kerülje az Olympus kompaktokat. (régebbieket leszámítva)
  • televana
    #65
    Kártyaírás közben vagy pufferbe írás közben? Mert az én gépem valamiért belassul, ha betelt a puffer. A Tiéd nem? :-))))) Persze, a képek készülnek közben. Csak lassabban. (Ergo amíg teli a puffer, áll a zár...)
  • DoctorJohnson
    #64
    Volt egy kompakt canon, ami L-es obit kapott, a régi PowerShot Pro1.
    ehune :)
  • DoctorJohnson
    #63
    Nem ironizálni kell!
    Mielőtt kioktatsz másokat, nézz utána a dolgoknak b+!!!!!!
  • sharpshooter #62
    teljesen mindegy, a 400D is ment sorozat közben
  • babajaga
    #61
    "EOS-1D mark III még butálisabb a"

    Ja elfelejtettem hogy majdnem mindenkinek az van.
  • bwoay
    #60
    Szerintem érthetően leírta, miért favorizálja az SD kártyát.
    Én is így vagyok vele: fényképezőgépbe, videokamerába, PDA-ba is SD kell,
    egyszerűbb és kényelmesebb is így, mint 3 különböző típussal ökörködni.
    Ráadásul ha (tegyük fel) komoly összegeket öltél a kártyába is,
    mondjuk beszereztél egy 20 rugós ultra-speed akármit,
    akkor gyanítom, hogy mikor lecseréled a gépet, nem szívesen adod hozzá azt is,
    csupán azért, mert az új géphez egy másik típusú, nagy kapacitású, gyors kártya fog kelleni újabb 20-asért. Szóval nem paraméterei teszik kevésbé népszerűvé az xD-t, hanem az, hogy csak 3 gyártó érdekkörébe tartozik (ebből a Toshibát kár is számolni, szóval inkább csak Olympus és Fuji). Ezáltal ugyan valamivel jobb helyzetben van, mint a kurva Sony féle MemoryStick, de az SD terjedt el legszélesebb körben, kompakt kategóriában a sokáig egyeduralkodó CF-et is kiszorította (mondjuk ez sokban a méretcsökkentésnek is köszönhető).
    Egyébként akkoriban az FZ2 volt a kategória egyik legjobbja (mármint csak képminőség terén, szolgáltatásokban korántsem). Mellette a Fuji színeiben az S5000 indult, jóval gyengébb objektívvel, mosott képet adó superCCD-vel, és hiába a 3.1 MP-es felbontás, semmivel nem adott részletgazdagabb képet, mint a Panasonic 2 MP mellett.

    más: amit a lag-ről írtok, azért már nem egy gyártónak sikerült DSLR szintre szorítani kompakt kategóriában is. A Panasonic gépei amúgy is a leggyorsabbak közé tartoznak, ez már az FZ2-re is igaz volt, természetesen az akkori gépekhez viszonyítva. A mostaniak közül nem egy van, ami felveszi a versenyt a DSLR-ekkel is. A kártyára írás sebessége meg nyilván nagyban függ az adott kártyától is,
    az alap 2 MB/s-os SD kártyától nem kell sokat várni, van ennél 10x gyorsabb is.

  • DoctorJohnson
    #59
    Miért nem mész innen el már a "tudásoddal"???? Osztod a sötétséget és a marhaságokat a fórumozóknak, a többiek nem győznek -jogosan- kijavítgatni...
    Méghogy dslr-rel nem lehet kártyáraírás közben fotózni...
  • sharpshooter #58
    "Minden elektronikus gép a felvételt a kártyára írja, ezalatt nem lehet felvételt csinálni még a DSLR-el se."

    MI VAN???
    szerinted miért van a puffer?
    közel 50 képet csinálok egy gomblenyomással - mit gondolsz egyesével írja?
    az EOS-1D mark III még butálisabb a 11mp alatt készített 110 képpel - szerinted mit csinál a gép? megvárja míg kiírodik...
    hát nem...
  • babajaga
    #57
    Olyan optika nincs amelynél CA és SA nincs. Csak a mértéke a jobb optikáknál kisebb.
  • babajaga
    #56
    És te fényképezőgépvásárlásnál a 3100 Ft-ot veszed figyelembe nem azt amit a gép tud? Mert némelyik Fuji gép pld kategóriájában a legjobb.
  • Gabo
    #55
    Nézz szét itt az SG Digicam részlegében!
    Vannak olyan cikkek, amik végig veszik az alapokat.
  • Gabo
    #54
    Először is olyan, hogy FZ60-as, nincs. (Legalább is én még hivatalos oldalon sehol nem láttam infot róla...)
    Tény, hogy digi gépeknél van némi késleltetés az expo gomb és a kép elkészülte között, de ha valaki megtanulja a gépet használni, ez nagy mértékben csökkenthető. Amikor lenyomod az expo gombot, a gép fókuszál és fényt mér. Namost, ha manuális módban használod a gépet, manuális fókuszálással, esetleg igénybe veszed az AE és a fókusz rögzítésének lehetőségét, akkor az expohoz szükséges idő jelentősen lecsökkenhet. Ráadásul ott a sorozat felvétel lehetősége is, ami gyorsan mozgó téma esetén is esélyt ad arra, hogy legalább egy-két kép jól fog sikerülni.
    Az utóbbi időben a gyártók egyre inkább lefaragnak ebből a késleltetésből. Persze ha ennél gyorsabb működést szeretnél, akkor DSLR gépet kell venni.

    Canon lencséknél is van kromatikus és szférikus aberráció. Kompakt gépekre egyszerűen nem raknak L-es obikat, szóval csodát nem szabad várni.
  • Berber
    #53
    Számlával tudom bizonyítani, hogy a Hyspeed xD 7000,- Ft volt, és hyspeed Sd 3900,- ért azonos méretben már kapható. Az xD Olympus, az SD-sem gagyi, most nem jut eszembe.
  • Berber
    #52
    Igen a motor lassú, de a memória kártyára történő átvitelis pont olyan hosszú! min 3 kép/sec tudott a Chinonom is. A másik nem elhanyagolható tényező, hogy akkor lassú amikor már elkészült a fotó. Az analog gépek előnye a képminőségen kívűl, (amit én is vitatok) az a felvétel gomb lenyomása utáni azonnali reakció. Egy ugró, repülő, szaladó dolgot nem lehet úgy fotózni, hogy 1 mp-vel előre kell tudni, hogy mi, hol, mikor FOG! történni. Az analóggal lehet ritmusban maradni.

    Az SD kártya azért jobb, mert sokkal szélesebb körben terjed mint az xD, a Cf, MD, vagy még az MS is. Nem akarom hosszasan magyarázni, vegyünk egy példát: VHS-BETA.
    Ugyan azt a SD kártyát használom a Fényképezőgépbe, telefonba, videóba, diktafonba, MP3-ba stb. Lehet szőrözni, jhogy de az xD is olyan mert az Olympus diktafon, stb. Hagyjuk. Durván: Az SD a Clatronic diktafonba is jó.

    Röviden: Még nem találtam meg életem digitális kameráját, amivel most küzdök abban tisztelem a Leica-objekívet (amit itt sokan nem tudnak mi is az), és azt hogy kis vacak létére olyat tud amit a többi sok mp-s gép nem. Ha lessz gépem csak olyan lessz ami régi objektív gyártótól került ki, és a ccdt sem ma kezdte csinálni. (Nikon, Canon, Olympus, Hasselblad, Minolta....Panasonic)
  • mikike
    #51
    nem értek hozzá :(
  • babajaga
    #50
    Amúgy meg gépet nem azért vesz az ember mert a kártya 3000 Ft-al olcsóbb hanem a tudásáért.
  • babajaga
    #49
    Ez nem igaz. Még akkor se ha a különböző sebességű SD kártyák ára eltér.
  • babajaga
    #48
    Elfelejtesz több lényeges dolgot mikor a filmes gépekkel hasonlítod össze az elektronikus gépeket. Pld a filmes gépnél villámgyorsan tudsz felvételt csinálni? Nem igaz. A filmet vagy motorral, vagy kézzel továbbítani kell, az tudod milyen hosszú idő.Minden elektronikus gép a felvételt a kártyára írja, ezalatt nem lehet felvételt csinálni még a DSLR-el se.
  • Berber
    #47
    Megnéztem a fotót, kíváló. Szép szinek, nagy felbontás stb. Amit nem értek az a széleknél a kromatikus aberráció, (vörös szivárvány) leginkább lencse miatt szokott lenni, de egy canon lencse nem csinál ilyet!
  • Berber
    #46
    Bocsi, még én se jönnék rá a link elérhetőségére, hát ide írom: A képek eredeti méretben.A képek eredeti méretben.
  • Berber
    #45
    Nagyon szeretnék egy FZ50-est, vagy 60-ast, de erre most nincs pénzem. Ami meggátolna adott helyzetben, ha a kezemben a gép a lenyomás után 1/2-ed ill. 1 másodpercet késne. 30 éve fotózok. Volt zenitem, chinonom olympusom stb. filmesben. Nekem ezek a gépek lassuak. Nem tudok dinamikus mozgásfotót csinálni!!!! Ekkora előre tartással nincs esély elkapni a pillanatot. Amiről írtam az az, amit az sg egyszer ,már feszegetett a megapixelekkel. Nem lesznek tölük jobbak a gépek.
  • Berber
    #44
    A fiam xD kártyájáért két SD-t vehettem volna. Tényleg egy árban vannak!
  • Berber
    #43
    A képek teljes méretben megtekinthetőkk a kép alatti linkeken...
  • vaddiszno
    #42
    http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/s3is/samples/IMG_0021.JPG - ez a Canon s3 - hogy legyen teljesebb az abra.
  • Roli
    #41
    nézzétek meg a 18X zoomolt képen, a fehér ruhás ember eltakarja az arcát, talán látta a fotóst? :)
  • vaddiszno
    #40
    Tesztkepek - www.steves-digicams.com - ha nem veszed eszre egybol a kulonbseget akkor addig nezegeted amig raall a szemed. Meg van 3 oldal de azoknal csak a leiras tetszik - www.dpreview.com - www.dcresource.com - www.pixinfo.com (es persze a www.sg.hu)
  • bwoay
    #39
    Szintén elégedett FZ2 tulaj. Mikor vettem, már akkor égőnek számított,
    hogy "csak" 2MP, aztán rá egy évre már nem is gyártott senki gépet ilyen felbontással. Engem nem zavart, inkább a Leica objektívre mentem rá,
    mint a nagyobb képméretre. Megérte (a képeid magukért beszélnek).
    Amúgy személy szerint a Panasonictól várnám
    az Ultra-Zoom kategóriát leigázó gépet, és meg is tudnák csinálni,
    ha mondjuk egy FZ30 vázba 4 MP-es érzekelőt raknának,
    persze a lapkaméret maradna, csak a pixelek mérete nőne meg.
    Persze ilyen nem lesz, helyette kapunk 8 MP-es "hááát, kicsit zajos" bridge masinákat, amikkel mindenki kiváló festőművésszé válik az újabban beállítható ISO 3200 és tsai mellett.
  • bwoay
    #38
    persze, ha a támogatottságot nem nézed...
  • mikike
    #37
    no de mégis mi alapján lehetne dönteni az újak közül?
  • vaddiszno
    #36
    Pana fz7 es Fuji s6500fd tesztkepek eredeti meretben. Szerintem a Fuji jobbat keszit. Csak az xd kartyat kene cserelni, de lehet h igy is megveszem. http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/fz7/samples/p1000017.jpg http://www.steves-digicams.com/2007_reviews/s6000fd/samples/DSCF0042.JPG Egy gepen a legfontosabb az erzekelo es a lencse, a tobbi mar megbocsajthato ha gyengebb - start ido, exponalasi ido, LCD, EVF, speci akku., focus hunting, stb... (film 640x480 - 30 fps).
  • mikike
    #35
    fényképeket szeretnék csinálni
  • Möci
    #34
    A tudásodnak megfelelőt, amit várhatóan ki tudsz használni! Lehetőleg olyan tudáskülönbséggel válassz gépet, amit meg tudsz tanulni, mielőtt tönkremenne, elavulna a géped. (persze balesetek mindíg történhetnek, de most nem erre gondolok)
    Pénzkidobás is olyan gépet választani, amit nem tudsz kihasználni.
    Ha adott pénzmennyiségből kell gazdálkodnod, akkor talán érdemesebb a megbízhatóságot választani, és nem a sok-sok géprebelezsúfolt "marketinget".
  • televana
    #33
    Úbazze ennyi hülyeséget...
    Ezt a gépet a dobozon feltűntetett feliratok adják el meg a kisgyerekek rajongása. Az optikája kivétel nélkül az összes teszt alapján egy nulla, a képzaj és a kimosása miatt a részletgazdagság kb. 3 megapixel. A színei nagyon gázak, a pirossal erős gondja van még RAW-nál is. Mi kell még? Aszondja szar optika, szar képminőség, szuper dizájn, mindezt 100e fölött.
    A Samsung Pro815 sem egy hibátlan darab, de jobbat nagyítok a Pro815 ekv. 432mm-es képéből, mint ennek az 504-eséből. Vahon miért?
  • szacsi
    #32
    aha
  • Gabo
    #31
    Olyat, ami teljesíti az elvárásaidat és amit meg tudsz fizetni...

    Előbb azt kellene eldönteni, hogy mire szeretnéd használni a fotómasinát. Mit szeretnél fotózni, mi a célod a képek készítésével és mit szeretnél tenni a kész képekkel?
    Ha erre tudsz válaszolni, akkor meg kell nézni, hogy melyik gép az, ami leginkább megfelel erre a célra. Melyik az, amihez a legkevesebb kompromisszum kell és amit a leginkább ki tudsz használni.
  • mikike
    #30
    most akkor milyen gépet érdemes venni?
  • babajaga
    #29
    Semmivel se rosszabb mint bármelyik típus.