112
  • babajaga
    #28
    Azt írják az olvasóknál hogy van olyan kártya amivel nem bír. Nem típust nem olvas csak egyes kártyákat.
  • babajaga
    #27
    Az 5500-asnak órisi sikere volt majdnem két évig gyártották eladott darab rengeteg, az 5600 ehhez képest semi.
  • DoctorJohnson
    #26
    igen, ez kemény lol :)
  • DoctorJohnson
    #25
    miért is az xD a legjobb kártya?
  • Dodo55
    #24
    Nyugi, én sem az xD-t szidom, szerintem a legjobb memóriakártya.
    Csak azt mondtam, hogy a régebbi, betű nélküli típusokat meg tudja ölni 1-1 rossz kártyaolvasó.
    De az újabb típusoknak már az se árt nagyon.
  • szacsi
    #23
    egy 480 pixeles képről aztán meglehet ám állapítani, hogy milyen a képminőség...
    ha az oly képeit ekkorára kicsinyíted, akkor az is lesz ilyen éles... :|
  • szacsi
    #22
    az 5600 szted bukás lett? :|
    lol
  • babajaga
    #21
    Nem mennek tömegével tönkre az XD-k. Nekem három SD kártya közül egy olvasóban az egyik teljesen kiakasztotta a gépet, ehhez mit szólsz? Mégse mondhatom hogy az SD-k rosszak. Egy másik kártyaolvasóban mindhárom szépen megy.
  • Dodo55
    #20
    Régebbi fajta xD ment nekem már tönkre.
    Van egy kártyaolvasóm, és az az én gépemre dugva mostanában fagyasztja a fél gépet, ha xD-t rakok bele, és gyorsan írok/olvasok vele.
    Olyasmi, mintha kevés áramot kapna, ami azért érdekes, mert egy 450-es Chietec Delta tápom van, a régi gépemben meg valami szar 200-as, és azzal nincs ilyen gond. Igaz az USB 1.1-et tud csak, a kártyaolvasó, meg az új gépem meg 2.0-át is.

    Szóval történt egyszer egy ilyen fagyás, és a 128-as xD-mnek annyi lett, sehogy nem bírtam életre kelteni.

    Most egy 512-es Type M van, azzal is volt más sokszor ilyen fagyás, de az nem ment tönkre, csak minden törlődött róla, és a fényképező formázás funkciója mindig rendbe hozta.

    Persze mióta tudom, hogy nem egy egyszeri hiba volt ez a kártyaolvasómmal, azóta nem kockáztatok vele.
  • UnnameD
    #19
    A panasonicok rettentően zajosodnak már iso 100 felett. Ez a gép nagyon frankó, iso800-ig nem vészes a zaj. De túl drága, ha enyi pénzem lenne, inkább egy belépő szintű tükörreflexes.
  • harcu
    #18
    Azért, mert a Panája nem azt eszik, és ugyabár az a császár gép.
    Amúgy Olympust többet nem veszek, tényleg romlik a gépek képminősége a felbontással arányban. Amúgy meg az egyik sajátnál letört az akksitartó fül műanyag pöcke, emiatt nem akad be, kiesnek az akksik. A gép maga tökéletes, minden igényemet kielégítené, csak éppen nem tudom árammal ellátni. Valaki anno megspórolt 2 fillért a gyártásnál. Egyébként szériahibája a gépnek. Olympusék 30000 forint leszurkolásáért kicserélték volna. Az egész gép nem ért annyit, cseréltem. Karácsony környékén egyszerűen nem voltak versenképesek az Oly gépei képminőség terén (azért a Panákat még így is tönkreverték képzajt tekintve), így maradt egy másik márka, amibe belemennek az XD kártyáim.

    XD kártyákról: szállt már el XD kártyám 2 évesen, egyszercsak nem volt tovább olvasható.
  • AtomHeart
    #17
    Gyonyoruek a kepek!
  • babajaga
    #16
    Az xD kártyák meghibásodási aránya a legkisebb az összes kártyák közül.Megbízható stabil perifériák, mi akkor velük a nagy baj? Mellesleg az áruk se sokkal magasabb most már, akkor miért nem jók?
  • babajaga
    #15
    Az hogy valami újabb az nem garancia arra hogy jobb.A fényképezőgépeknél igen nagy százalékban van ilyen.Nem azt csinálják hogy a régi gép hibáit elhagyják javítanak rajta hanem sokszor új még nagyobb hibákat csinálnak. A Fuji 5500-as óriási sikerű gép volt az 5600-asnál nem javítottak a kevés hibás megoldáson hanem rosszabbakat csináltak, szabályos bukás lett.A Canon A 80-ig nagyon jól sikerült gépek voltak a háromszámjegyűek nem olyan jók némelyik egészen pocsék.
  • mikike
    #14
    akkor mi a tanulság?
    ami új, az rossz?
  • Berber
    #13
    Itt egy ellenfényes fotó a Panasoniktól.:
    Vagy egy sokszínű:

    Egy zoomosnak ilyennek kellene lenni (nem makró!):


    A képek a Panasonic DMC-FZ2 géppel készültek.
  • Berber
    #12
    Az a zoomos fotó kegyetlen hooka. Alapból törölném, de így jár az aki nappal "szemben" fotóz. Nekem nem tetszenek annyira a színei. Valami ilyesmi a fiamé is....
  • Berber
    #11
    Apropó, xD kártyás gépet kerülném. Szerintem az SD lessz az igazi.
  • Berber
    #10
    Egyszer régen olvastam itt egy cikket a megapixelekről... most nem szedeném elő... szóval, nekem van egy Panasonic FZ2 sokéves gépem. Mindössze 2 mp. A képek amiket készítek vele szerintem kiválóak, a 12x zom mindenért kárpótol. Kíváló a ccd, ragyogó szépek a képek, vannak szinek. Szeretem is, csak tetü lassú. Hirtelen, pillanat fotóü nem létezik, Nincs manuális fókusz, sem zoom. Régi gép. Aztán a fiam kért egy kompaktot. Kapott egy idei 6mp Olympust. Tompák a szinei, még tetübb, a képek minősége csak erős jól megvilágított helyeken az igazi. Viszont a képek mérete brutális. Ha leveszem a méretet, a minősége romlik!!!! Állandóan az iszonysok kacat fotó letárolásával küzdök, mert törölni sajnálom, kicsinyíteni nincs idegem... Néha készül egy-egy jó kép is. Szerintem egy gépen az objektív a leg fontosabb. Aztán a képfeldolgozó rendszer, ezután jön talán a manuális állíthatóság, majd a rajt készség (a bekapcsoláskori, és az elsütéskori késedelem). A legvégső a megabájtok száma ami inkább ront mint javít ha nincs egy hozzávaló igazi géped (EOS stb.)
    Ezen a gépen a 18x kíváló. Az optika jó. Azthiszem már csak a "rajtkészségén" mulna hogy megvenném e.
  • Dodo55
    #9
    Ez Fehérvár :D

    Amúgy nekem egy SP-500UZ van.
  • Tetsuo
    #8
    Mit vársz egy 18as zoomú kompakttól? Max megmutatod vele merre jártál..
  • Roli
    #7
    nekem nem tetszenek a képei
  • waterman
    #6
    nekem tűnik csak úgy, vagy valóban az összes kép homályos kissé és valóban nincsenek igazi kontrasztok? az iso50-es 100-as plusz a makrós képek fókuszában láthatók igazi kontrasztok, de a többi olyan életlen. a zoomteszt első képén a kövek teljesen anyagtalanok, bal oldalt a fák levelei életlenek, jobb oldalt az épületek is életlenek. azon a képen hol volt a fókusz? vagy ekkora por volt a levegőben?
    és szerintem a színei sem túl élénkek. :( pedig a 18x-os zoom tetszene..
  • babajaga
    #5
    Az optikán menetvédő gyűrű van ahova egy adapter ringet lehet feltenni ami a kitolódó objektívtubust is védi, bár ezt elfelejtették bemutatni.
  • Tetsuo
    #4
    "..akit viszont ez nem zavar, vagy esetleg képalkotáskor a képzajt mint elemet akár szándékosan használja, nem fog foglalkozni ezzel a problémával.."
    Ez tetszik :D
    És ha a fotós éppen vak, nem foglalkozik a gép többi problémáival sem. :)
  • concrete
    #3
    elsőre olyan, mintha egy közgyűrű lenne a vázon :)
  • babajaga
    #2
    "Az Olympus esetében elsőkent találkozunk olyan rendszerrel, mely kezünk remegését a CCD mozgatásával ellensúlyozza."


    Kissé félreérthető megfogalmazás.Ez az első Olympus amin CCD mozgatás van , nem?
  • myke
    #1
    jó gép,nekünk is ilyen van itthon
    egy megjegyzés az áramellátáshoz:
    Én azt tapasztaltam,hogy legalább 300 képet lehet csinálni biztosan vakuval,legnagyobb felbontásban,de sajnos nem jelzi, hogy merülnének az elemek. Egyszer csak azt tapasztaltam,hogy be akarom kapcsolni a gépet,és egyszer csak megállt. Még talán ennyi negatívum,amúgy fasza