1945
Futás
  • grebber
    #1785
    Tegnapelőtt voltam 2.84km lett a 12 perc

    Most sajnos kevesebbet tudok majd menni, mert beindul a heti 2 edzés,de lesz majd megint 5 napos pihi akkor letolom az idei első 21.1km-t

  • Tinman #1784
    Egyetértek. A mínusz fok legalább annyira hátráltató tényező, mint a +30 és felette.

    Gyakorlatilag ha kicsit tovább nyomod, össze is jön neked is ami nekem múltkor, vagyis a 2400m. Nem próbáltam azóta Coopert, csinálom az edzéstervet tovább. Ma intervallumos edzés volt, de terepen futottam szokás szerint. Őrületesen jó volt! Csak túl meleg volt, mert túlöltöztem kissé, így cipeltem végig a felsőm, mert le kellett vennem.

    Ja és kellett volna napszemüveg a nap és BOGARAK ellen

    A füves pálya néha jó, de szerintem érdemes úgy intézni, hogy ne mindig ott fuss, mert elpuhít. De komolyan. Ha hónapokon keresztül ott futsz, utána rémes lesz az aszfalt, a terep meg gyilkos és bokafájdalom garantált. Keverni kell szvsz.
  • smith09 #1783
    Múltkori cooper tekintetében az alábbi jut eszembe.
    Reggel elmentem futni a pályára, gondoltam futok 5 kört ami ugy 2000 méternek felel meg.
    3 fok volt, egész jó idő sütött a nap.
    körülmények az évszakhoz képest teljesen jók voltak.

    10 perc 23 s
    2.05 km.
    5.02 tempó
    Most éreztem hogy mennyivel jobb mint fagyban futni, és főleg nem rágörcsölve hogy bakker, coopert kell futni. :D
    És megint éreztem hogy mennyivel jobb füves talajon futni mint az aszfalton. Átkellenne térnem ide. egyre jobban ezt érzem.
  • Tinman #1782
    Nem olyan rég bevezették, hogy az 100k áfa tartalom feletti számlákat instant jelenteni kell a NAV felé. Ez év júliustól már minden számlát jelenteni kell! Ha veszel egy tv-t és számlát kapsz róla az le lesz jelentve és hamar kibukik, hogy mondjuk 130 nettós fizuból nem nagyon jön ki millás tv. A totális átállás az elektronikus pénzmozgásra, számlázásra, etc. évről évre, fokozatosan történik. A kp. napjai meg vannak számlálva. Emögött nyilván a feketézés elnyomása és a totális kontroll áll.
  • Tikal #1781
    Mindegy, ugyanaz, két perc lehet megtanulni melyik gombot kell megnyomni. Nagymamámnak már biztosan nehezen mehet, de szerintem hacsak nem szenvedsz valamilyen mentális korláttal akkor neked se lehetne több megtanulni. De ha már a kártyát se használod, akkor nyilván valami más oka lehet ennek az egésznek, mint az hogy komplikált az óra kezelése.
  • Tinman #1780
    Korábban bonyisabb volt, mára az is pár kattintás lett.
  • grebber
    #1779
    Órás fizetésről beszéltünk....a kártyás fizetést csak én tettem hozzá ,hogy azt se használom ...
  • Tikal #1778
    Világos, csak az nem hogy mit kell itt tanulni, gyakorlatilag kapsz egy plasztik kártyát ami a pénztárcád és a boltban lehuzzák róla a pénzt. Ezt már szerintem egy általános iskolás is meg tudja csinálni, kb 15 perc lehet megérteni mi történik, egy felnőttnek se hiszem hogy 5 percnél többet kell ezt magyarázni. Persze lehet ez valakinek rémisztő és a tanulási görbe is meredeknek tűnhet valakinek aki mondjuk iskolázatlan, elfogadom, de szerintem ennél nehezebb trophy-t is zsákoltál már be :D
  • smith09 #1777
    Én egy hónapban 1 x veszek le pénzt a kátyámról, amit nagyjából elégnek gondolok.
    Benzinkúton meg esetleg pár helyen használom a kártyát. 75 - 25 % a készpénz javára.
  • grebber
    #1776
    Igen amit nem tud az ember , ahhoz hogy tudja tanulni kell olvasni/infot szerezni róla mit miért és hogyan.."tanulás"
    És ami engem nem érdekel azért ha fizetnének se tanulnám meg és a fizetési módszer ilyen.
  • Tikal #1775
    Tanulni? A pénz az nem egy papír darab vagy egy érme. De kösz hogy kifejtetted, még ilyet se hallottam :)
  • Tinman #1774
  • grebber
    #1773
    Egy alap létező dolgot a pénz létezése óta van ,lecserélni egy olyanra amit "tanulni" kell és utána olvasni,hogy mi a fa**, ennyit nem ér meg nekem a váltás. Ez a hosszabb verzióm.
  • Tikal #1772
    Téged igen. Az egyértelműen arra az általános kérdése amit feltettem, egy általános válasz. A 'számomra egyértelműen az, mert...' más lett volna, arra válaszolhattam volna azt, hogy aham, értem. És akkor nincs 'ragozva'. Így viszont csak megkérdi az ember hogy mitől egyértelmű :)
  • smith09 #1771
    Elvittem a kocsimat ma a szerelőhöz, igaz hogy csak 1.8 km volt a távolság de futva jöttem haza. Sok kicsi sokra megy! :)
    Most úgy érzem normális kereteken belül kihasználok minden időt hogy elmehessek futni.
    Jól esett.
  • grebber
    #1770
    Engem kérdeztél nem? Nekem jobb a kp nem kell ragozni
  • Tikal #1769
    sajnos nem egyértelmű :D
    Fél másodperc amíg fizetek a telefonommal, az órával nem tudom de gyanítom az se sok, de telóval még pin kód kérés sincs, és nem kell koszos papír pénzt fogdosnom meg csörgetni a zsebemben az aprót. Kösz, de soha többet kp :)
  • grebber
    #1768
    Engem ez nem hoz lázba..mondom én a bankkártyámmal se fizetek, pedig az is érintős.
  • Tinman #1767
    Nyilván ha úttesten futok, akkor vagy egyáltalán nem használom, vagy szinte teljesen lehalkítom. De mivel én 90%-ban terepen futok, így nem probléma... persze tavasszal, nyáron inkább hallgatom a természet hangjait, de ilyenkor nagyon néma tud lenni. (Tegnap a +9 miatt mondjuk kicsit felélénkült.)
  • Tinman #1766
    Hát hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szerettem meg baromira. Ilyen utolsó falusi eldugott helyen is van már kártyás terminál és mivel ezeket a bank automatikusan cserélgeti modernebbre, így a 100 fős faluban is van érintésmentes fizetés.

    Néha nagyon jól jön, de van aki fullra ezzel intézi már a vásárlásait. Nem kell tőle parázni, pin kódot kér pl. már akkor is, ha leveszed a kezedről az órád és visszarakod, mivel feltételezi, hogy ez esetleg lehet lopás, a pulzusmérés megszakadt, így inkább biztos ami biztos kéri a pint. 5000 Ft feletti összegnél meg mindenképpen kéri.
  • smith09 #1765
    Nagyon régen volt hogy azért keltem fel hogy elmenjek futni.
    Pláne nem 4.30 kor.
    Enni nem szoktam előtte max egy pohár vizet inni. 5-6 km táv elött ennyi pont elég is.
    Ez a futás zenélvel dolog nekem soha nem jött be. A környezetemre figyeltem mindig inkább, meg hogy elne üssenek véletlenül.
  • grebber
    #1764
    Egyértleműen
  • Tikal #1763
    Mert a contactless payment az bonyolítás?
  • grebber
    #1762
    Amíg tönkre nem megy a mostani órám feleslegesen nem veszek másikat.
    Fizetésre meg kp-t használok mindig ,nem bonyolítom
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.28. 20:12:38
  • Tinman #1761
    Tudom Switch árban van, de mi lenne, ha vennél egy zenelejátszós órát?

    A Vivoactive 3 music pl. pont ilyen és ha akarod csuklóról mér, ha akarod fizetsz vele, ha akarod mellkaspántos övvel mér, etc. Ehhez aztán kb. bármilyen BT füles mehetne.

    Mondjuk ez így elmondva 100k-s kaland, szóval vágják le a kiálló testrészeim, ha te ezt megléped :-/
  • Tinman #1760
    Néha be lehet iktatni, de ilyenek előtt főleg kell 15 perc bemelegítő torna + 10 perc bemelegítő kör és aztán az edzés. Meg ugye elég szar ügy a kaja kérdése... mert ha eszel, az edzéskor felkopogtathat, ha meg éhesen mész ki, akkor meg az a baj. Sok gond van a reggeli futással és irigylem aki emiatt képes 4:30-kor kelni, majd 1 óra múlva már rója a köröket... hát ha csak így lehetne futni, akkor köszönöm én kiszálltam :-D
  • grebber
    #1759
    Azért vettem órát ,hogy a telefont elfelejtsem örökre futás közbe.

    Vettem évekkel ezelőtt 6k-ért egy vízálló fülest "akasztósat" azt használom amikor olyanom van hogy vinni akarom ,de mivel órában futok telót nem viszek zenét hallgatni már nem is emlékszem mikor volt rajtam utoljára füles futás közben.

    Ezért lenne jó az mp3-as vízálló JBL Dive ,de olyan sose lesz az ára miatt.
  • smith09 #1758
    Elmondom,hogy reggeli futást nem szeretem. Egyszer olyan rosszul esett, hogy egy egész nap fáradt voltam. :D Azóta mindig ez jut eszembe
    Bár egész este esett, így legalább letudta ma reggel. Ezzel nyugtatom magamat.
    Köszönöm a tanácsot, ezentúl tuti nem megyek reggel még ennyit se, nem akarok tönkre menni mégjobban.
  • Tinman #1757
    Igen, ez télen jó, amikor sapka van az ember fején.

    Nyárra ott van amit írtam, 5800 Ft volt kintről, Xiaomi TWS BT 5.0, konkrétan ráztam a fejem és ugráltam vele, akkor se mozdult ki a fülemből... 3 féle szilikon dugó jár amúgy ehhez is, meg az OMV-s cucchoz is, szóval, kisebb hallójárattal rendelkezőknek se kell parázni. Viszont neked ez azért nem jó, mert ehhez vagy telefon, vagy óra kell, amin a zenéid vannak.

    Másikra: Télen igyekszem nappal futni, rohadt szar télen a sötétben futni. Nyáron mérföldekkel faszább.

    Veszel dekába egy 3000 Ft-os armbandet, beleteszed a telód és mehetsz a 200-as körpályára maratont futni :-)
  • grebber
    #1756
    Ez 1 lépés után kiesik a fülemből. Nem létezik olyan füles ami ne esne ki a fülemből ezért veszek only olyat amin van pánt és rá ül a fülre
  • grebber
    #1755
    Télen sötétbe futok ott meg nem hallgatok semmit. Szeretem hallani mikor támadnak meg a vaksötétben
    Nyáron se hallgatok de 1-2x jó lenne pl a 36km alatt jó lett volna valami mert körpályán nem igen támad semmi nappal főleg lezárt területen:)
  • Tinman #1754
    Ez télen sapkában pokol. Hasonló az Awei cuccom és ahogy futsz a sapka dörzsölődik a füles oldalához és mivel a dobhártyádhoz nagyon közel van a másik vége, így csak kínlódás. Egy Xiaomi TWS, amit 2 darabban dugsz egyik-másik füledbe és nincs vezeték köztük jobb pár fokkal.

    Amúgy sokat tankolok az OMV kúton és vettem egy ilyen BT 4.2-es fülest:

    Kemény 3990 Ft volt + matricák. És sokkolóan faxa! Sapkában is jó! Egyetlen gond vele, hogy a szabályzóját az futás előtt el kell igazítanod rendesen, különben sprintnél zavarhat.

    Leírása.

  • grebber
    #1753
    Én ilyen akarok, de örök álom marad.Ennyit nem ér nekem. Leárazást meg nem kap mert CSAK :(

    JBL Dive
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.28. 19:10:48
  • Tinman #1752
    BE. XAR. TOK ^^

    Ez egy olyan BT fülhallgató, ami kb. az összes említésre méltó telós appal együttműködik és A FÜLEDBEN MÉR PULZUST!!! Ráadásul BAROMI pontosan! A tesztek szerint is erős tempónál is képes EKG közeli pontosságra! A gyártó azt mondja, hogy 16 km/h-ig annyira pontos, mint egy mellkaspántos öv! Őrület mik vannak

    34k-ért vihető, Philips ActionFit vezeték nélküli fülhallgató (TASN503BK/00) a pontos neve.


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.01.28. 18:59:05
  • Tinman #1751
    Reggel én nem szeretek futni. Felkelni se. Bagoly vagyok... későig szeretek fent lenni, és emiatt későn is szeretnék kelni, csak nem mindig lehet... sőt, ritkán :-/
    Nejem szakmájába vág keményen a gyógytorna is, és azt mondja, hogy a reggeli futás már csak azért se jó dolog, mert a gerincben levő folyadék, a gerinc lazasága, a csigolyák helyzete nincs olyan állapotban, mint amikor már "be vagy járatva" vagyis fokozatosan emelkedő terheléssel indul a nap, aminek a közepén, vagy d.u. elmész sportolni.

    Amúgy igen, néha jól tud esni, mert felpörget és úgy mész neki a napnak... tehát a pszichés hatása jó, a fizikai hatása is jó, de nem optimális.

    Én nem olyan rég jöttem meg 1 óra 10 perces futásból. +9 fokban indultam el, nem is fáztam visszafelé se, de őrületesen nagy a sár! Cserébe remek a levegő, őzek, madarak mindenfelé és eskü tavaszi illatokat lehetett érezni. Sajnos a sár megölt... nem kellett tempósan futnom, de volt ahol k. anyáztam sokat. Utána szokásos has/hátizom erősítő gyakorlatok és a felénél már totál kivoltam... elfáradtam, éhes voltam, visszafelé elvert az eső is.

    De most már frankó... zuhanyzás, kaja és sokkal jobban érzem magam, mint mielőtt elindultam futni. És ez a lényeg!
  • smith09 #1750
    Reggel hét után lement egy 4 km - es futás.
    5:24 es tempóval lefutottam, éreztem a hideget és a reggelt is.
    A napközben futást jobban kedvelem azért.
    Mindenesetre jól esett.
  • Tinman #1749
    Nálunk ez full füves pálya és sajna nem is nagyon kaszálták le időben, de egyszerűen nem tudok ilyen hosszú sík terepet, de még úgy se, hogy körözök valahol. Itt is 3 méter szintemelkedés és csökkenés van 400 méteren, ami elég gáz.
  • smith09 #1748
    Nem jut eszembe hogy ki üzemelteti a spuri futóboltot, de a férfi maratoni rekordot a mai napig ő tartja. A felesége is nagy májer volt a futásban.
    A nyújtás baromi fontos, elmaradhatatlan.
    Kevin Pihilis a sunderland egyik játékosa nyilatkozta, hogy vége az edzésnek vagy a meccsnek , otthon is nyújt mindig mert 35 fölött ez már még fontosabb.
    A cooper eredmények is azt bizonyítják most szerintem, hogy ha tempóról van szó és sebsebégről melegebb időben csak jobban megy mindenkinek.

    Tinman!

    Az elejét én is elfutottam, a fagyos salak nagyon rossz tudott lenni.
    Meg a mínuszokban könnyebben összejön egy kis húzódás is. Magamról tudom.
  • Tinman #1747
    Lenyomtam ám én is a Cooper-t!

    Hát jobban igazam lett, mint szerettem volna :-(

    0. Nevetséges mértékben elfutottam az elejét.
    1. 2x is majdnem elestem, a kanyarokban csúszott, ott rendre lassítanom kellett.
    2. Taknyom-nyálam egybefolyt, emiatt a bénázás a zsepivel, rendre kizökkentett.
    3. A hideg levegőt már zömmel én is a számon át kellett, hogy vegyem, kb. égette a tüdőm, utána 1 órán át köszörültem a torkom.
    4. Már a 2 bemelegítő körnél azt éreztem, hogy melegem lesz... levetettem a 3. réteget (dzsekit), nekiestem a Coopernek és 4 perc múlva szétfagyott a mellkasom, meg a jobb kezem, mert az óra miatt én hülye, nem húztam fel arra a kezemre a kesztyűt, mondom jobban lássam.
    5. Egy csipogást "félrehallottam", így pár mp-el előbb nyomtam le az órát. -.-

    Összességében egy csomó hibát vétettem és SOKKAL rosszabb eredményt értem el, mint nyáron!

    - Nyáron: 2950méter -> Ez az eredmény kiválónak számít a korosztályomban és 54-es VO2 maxot jelent!

    - Most: 2400 méter -> Ez az eredmény már csak nagyon jónak számít a korosztályomban és a táblázat szerint 43-as VO2 maxnak felel meg, az órám viszont hónapok óta méri, sok edzésből, ott 47 van, kb. 1 hónapja mutat ennyit, előtte 46 volt. (Az óra rengeteg mindennel számol, magasság, testsúly, kor, pulzus adott terhelésnél, etc.)

    Ha benne vagytok júniusban ismételjük meg pls! Köszi!

  • Tinman #1746
    "Szabály" szerint:

    - Rövid távok -> Bemelegítő gyakorlatok, kb. 10 perc, 5 perc bemelegítő futás, 5 perc levezető futás, nyújtó gyakorlatok kb. 15 perc.
    - Hosszú távok -> Bemelegítő gyakorlatok, kb. 10 perc, 10 perc bemelegítő futás, 10 perc levezető futás, nyújtó gyakorlatok kb. 15 perc.

    Aki nem hiszi menjen be a pesti Spuriba... van ott egy ürge, aki baromi jó maratonokat tolt anno, de most sántít. Saját bevallása szerint nem kellett volna ellógni, a bemelegítést, nyújtást. ^^