1945
Futás
  • Tinman #1825
    Igen, azon vagyok... elég kemény ez a napi cirka 2 óra edzés. Most végeztem... 3/4 óra intervallumos futás terepen (jó levegő miatt erőltetem ennyire a terepet), előtte 10 perc bemelegítés, utána 15 perc nyújtás. 30 perc has/hátizom kínzás. Mellé no cukor... hát nem itt kezdődik a boldogság, de legalább az ember az acélajtót is szét tudná rúgni, kb. úgy érzi :-)

    Maraton miatt kéne gebésednem :-/
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.08. 17:46:36
  • Tikal #1824
    Én 178 vagyok, de ha 70kg lennék hozzá akkor nagyon gebének érezném magam, dolgozd át felső testre a pluszt :) Értem amit mondasz, de én csak pár perc extra teljesítményért nem biztos hogy lefogynék.
  • Tinman #1823
    Amikor 70 kg voltam 2950m ment Cooperen és a 2 órán belüli félmaratont is alig éreztem meg. Viccen kívül: Eléggé érzem magamon a 7 kg-ot. Szerintem simán van hason/oldalt 3-4 kg felesleg. Rohadt édességek... de annyira szeretem :-(
    Jó szar érzés, most, hogy 2 hete már megvonom magamtól. Csináltam már ilyet, akkor hónapokig nem ettem, de jött egy ünnep és ajándékba kaptam svájci csokikat és visszaestem... ez simán függőség.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.08. 14:57:12
  • Tikal #1822
    Akkor 70 kilo nem kevés kicsit? 77 ha jól van elosztva és nem a hasadon hordod akkor az rendben van.
  • Tinman #1821
    Akkor az "nagyon jó" kategória a korosztályodban. Én is ebben vagyok, és voltam már "kiváló" azzal a 2950-el, de most lejjebb csúsztam, de majd igyekszem újra feljebb tornázni magam.

    Az egészségmegőrzéshez nem is kell félmaraton! Jól teszed, hogy így gondolod!

    Nekem, nekünk akik vágynak egy tisztességes maratonra ez amolyan trófea szerűség. Van már itt egy érmem a fejem felett terep 21k-ról, kéne egy maratonról is :-)
  • smith09 #1820
    Köszönöm.
    37 éves vagyok.
    Lehetőség szerint én is sokat vagyok kint, főleg így hogy nincs is igazi tél.
    Mindig is sportoltam, futás dolog pedig tényleg bejön miután valaki 12 órát ül egy irodában.
    Nagy céljaim nekem sincsenek.
    4 órán belüli maratonra felkészülni már nem szeretnék, de az hogy heti 3 - 4 alkalommal elmegyek futni lehetőség szerint az fix.
  • grebber
    #1819
    Én meg ha millárdos lennék se mondanák le a gépről sőt akkor jönnék bele igazán. Utazgatás sosem érdekelt nem látom értelmét.
  • Tinman #1818
    181 cm. Nem túl jó, de nem is tragikus... sajna nem egy futóalkatom van. Semmi nagy duma, meg nagyzolás, de túlzóan izmos a lábam (felsőtestem jóval kevésbé) már gyerekkorom óta (biciklizés dombságon rulz) és emiatt nagy erőkifejtésre frankó a lábam (pl. 100+ kilókat kinyomni fél lábbal), de futáshoz kevésbé... ezért is jó lenne még inkább soványabbnak lenni, mert a büdös életben nem futom le a maratont 4 órán belül.
  • Tinman #1817
    De figyi... kvarcjáték, Pong masinával kezdtem, 6 éves koromban C64, talán 1 év se kellett és NES konzol... és mégis, főleg nyáron kint építettem a nádasban, nádból a viskómat, de csináltam ilyet itthonra is, milliószor mentem el gombászni, a víztározóba úszni, embertelen mennyiségű km-t letekertem, kutyázás/macskázás evidens és persze halálra Lego-ztam magam.

    Szóval, nekem volt mivel lekötni magam idebent is bőven, mégis k. sokat voltam kint, mert az jobb. Az egész gépet a kukába vágnám, ha lenne annyi pénzem, hogy utazgathassak a világban... nekem ez csak metrópótló pótló.

    Amúgy abban egyetértek, hogy maga az Internet a legnagyobb mumus. Amíg az nem volt, sokkal jobb volt minden szociális kapcsolat, mert fel kellett emelni a segget... most meg a 70 éves nyugger is ott anyázik, meg a 1.5 éves gyerekem is toporzékol, ha nem nézhet mesét a YT-on. És ezerszer jobban érdekli a YT-os mese, mint a tv-ben leadott, vagy gépről lejátszott ugyanis ha nem tetszik neki, csak odabök az újával és 2 mp alatt már ott a másik. És ez baj. De mit csináljak vele? Nem tilthatom örökké. Szerencsére egyelőre elég jó az arány az egyéb foglalkozás + tablet mesenézés között az előbbi javára, de később... nem tudom.
  • Tikal #1816
    Milyen magas vagy?
  • grebber
    #1815
    Ez döntés kérdése..

    Mi "öregek" könnyen beszélünk mivel mi úgy nőttünk fel hogy se telo ,se gép ,se internet. Úgy meg nem volt nehéz egész nap utcagyerekként tengődni és focizni, bicozni, erdőben bunkert építeni stb...
    Ma már 35 éves fejjel én is amikor szabadnapos vagyok egész álló nap itt ülök a gépek előtt. De hobbiként megmaradt a mozgás mert focizom és néha futok... Ha ezt a kettőt nem csinálnám (akármikor elkezdhetem ,hogy nem csinálom ez csak egy döntés) már bőven vagy 130+kilos dagadt fos lennék
  • Tinman #1814
    Gyerekként én a biciklin nőttem fel. Amikor az 50km-re levő városban megnyílt a Mc Donalds egy haverral elbicikliztünk, bezabáltunk, hazatekertünk. Meg se éreztük. Ez a hülye ezen felbátorodva, egyik hajnalban elindult, hogy körbetekeri egyedül a Balatont. El is jutott a feléig, de már sötét éjszaka volt, egy vonat fülkéjében aludt, megszánta a kaller. Utána másnap hazatekert, tényleg megkerülte a Balatont, de kb. 2 hétig járni is alig tudott :-D

    Amikor tesin rosszak voltunk, -5 fokba egy szál póló, rövid gatya és kizavartak minket a jeges pályára futni. Fel se vettük. A mai generáció fiataljai már JÓVAL táposabbak!

    Nézz ki az ablakon! Az én időmben szombaton, ilyen kezdődő napsütésben már kint voltak a gyerekek és vagy tekerték a cajgát, vagy ha be volt fagyva a belvíz, akkor csúszkáltak rajta. Most mi van? Az összes kis nyomoronc a gép előtt kockul, vagy nyomkodja a hülye telóját és lásd lentebb, ha kimegy futni 2 km után összefossa magát.
  • grebber
    #1813
    Ez mindennel így van amit nem tudsz, nem csináltál, elsőre szopás.

    Futás vs sprint esete ugye hiába tol le az ember magához képest jó idővel 30 km-eket ha egy erőteljes 200 méteres sprint után kb oxigénsátorra van szükség mert jön a dögvész.. Totálosan más a kettő.
    Csontra emlékszem egy storyra még talán 4-5-es lehettem elmentünk szomszéddal lovaskocsival a városon kivüli szeméttelepre valamit vitt az öreg azt gyerekek elmentünk vele mert a lovaskocsikázás nagy fun..mikor indultunk vissza fingom sincs miért kurva lassan jöttünk leugrottam és mondtam én hazafutok.. Tényleg hazáig futottam 5-6 km lehetett.. otthon mondták mi történ mi a baj hol vannak a többiek valami baj van biztos mond mi van.. Mondom semmi csak szüttyögés volt és hazafutottam. Jól le is basztak hogy mit akciózok
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.02.08. 09:20:50
  • Tinman #1812
    Ezzel a tempóval akkor ez simán 2.400 méter 12 perc alatt. Az életkorod nem tudom, de bármennyi is legyél, ez feltétlenül a "jó" kategória, a nagy kérdés az, hogy "nagyon jó", vagy "jó" :-)
  • Tinman #1811
    A kajával, főleg a csokival, sütivel, cukorral iszonyúan oda lehet csapni az egészségtelenségnek sajnos. Pedig imádom az édességet, kb. az egyetlen "függőségem", de most is 2 hete már megvontam magamtól teljesen, mert az ünnepek alatt majdnem 80 kg-ig felmentem. Az még nekem BMI témában normális, de már közel van nagyon a túlsúlyhoz. A futás mellett elkezdtem jobban nyomni a hasizom/hátizom erősítést, tornát, így nagyon hamar 77kg-ra lementem... a cél valahol 70 kg lenne, de szerintem az nem fog menni, szedtem fel izmot is, max hasból tudok már csak leadni talán 5 kg-ot, onnan meg nagyon nehéz.

    Az ilyen itt-fáj ott fáj dolgokra mindig megoldás a tök más jellegű keresztedzés! (Pl. úszás, torna.)
  • Tinman #1810
    Nekem javasolták, hogy menjek el félmaraton felkészülés előtt sportorvoshoz. Elmentem. EKG gondot talált. Elküldött kivizsgálásra, terhelésesre, semmit nem találtak, jó mérgesek voltak a sportorvosra, hogy nem tud értelmezni egy EKG-t. Azóta volt már olyan, hogy 195+ feletti pulzussal futottam 15 percen keresztül egy iszonyú meredeken felfelé... fel is ment 202-re. Na most, ha baja van a szívemnek ott biztos, hogy rosszul leszek, vagy meghalok. Nyilván megterhelt keményen, de sok egyéb nem történt.

    Szerintem már egy félmaratont se lehet teljesíteni felkészülés nélkül. Az átlagember, ha nem sportol, de nagyon erőlködik, akkor 5 km-t tud lefutni, de utána qrvára szarul van. Vészhelyzetben ez lehet akár 10 km is, de utána már hordágy. 21km nekik fizikai képtelenség... hacsak nem sétálja le a 90%-át, de az akkor meg nem futás, hanem túra.

    Amúgy pár éve voltam félmaratonon, melynek jelentős része terepen volt. 5:55-ös pace-t hoztam rajta, de ebből majdnem a fele emelkedőn zajlott. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy 1 héttel később, a táj szépsége miatt meggyőztem a nejem (nem túlsúlyos!!!, ellenben 11 évvel fiatalabb nálam), hogy !sétálja! le velem. Az 5. km-nél ettünk egy szendvicset egy tó partján. A 10. km-nél ebédeltünk. Visszafelé végig szinte lejtő volt, de mire hazaértünk már totál kikészült! De annyira, hogy fájt a feje és hányt is! 22 km-es séta, pihenőkkel kb. kigyilkolta! Miért? Mert soha nem gyalogolt ennyit, főleg úgy nem, hogy fele emelkedő volt.

    Vagy ott a futós haver, aki elhívta a cirka 35 évvel fiatalabb ismerőse fiát kocogni a gyerek, meg 2 km után rosszul lett, haza is küldte :-D

    Szóval, az átlag nagyon gyenge!
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.08. 09:06:09
  • Csabesz6
    #1809
    Jogos.
  • smith09 #1808
    Pontosan a hangsúly, a rendszerességen van, mert különben elmarad a sikerélmény aztán el is megy a sportárs kedve az egésztől.
    Tegnap a kissé szeles de annál hidegebb időben sikerült összeszednem 4,32 km t 5.02 s tempóval utána azért lepihentem azért.
    Kettő hét rendszeres futás után meg ha valaki kicsit vissza fel az őrült és teljesen felesleges étkezésekből érezni fogja a különbséget.
  • grebber
    #1807
    Nem kell az elhízáshoz agyatlanul zabálni.. Ha simán eszel még akár ha keveset is de lószart se mozogsz elhizol. Erre a legjobb példa volt régen amikor még nem futogattam karácsonykor... 3 hét otthon kb nulla mozgással simán feljött 6-8 kiló..
  • Csabesz6
    #1806
    Én most méregettem kicsit, teljesen "paraszt" módon. Google map alapján olyan 8,8-9 km körül futok 3x egy héten reggelente. Anno 5:45-6:00 között indultam, egy ideje kicsit később indulok. Lényeg, hogy ezt a távot tipikusan 38-40 perc körül teszem meg. De azt is érzem, hogy ha este futnék ugyan ezen a szakaszon, szinte tuti tudnék még gyorsulni (már bemelegített rendszerrel, ugye). Reggel is mehetne még komolyabban, de akkor gyanús hogy nem érezném már magam olyan jól a végére:).
    Nagyjából elégedett vagyok. Kajára kéne jobban odafigyelni, pláne hogy azon lehet nagyon sokat hozni.
    2010 körül voltam 105kg körül, akkor lett elegem. Ehhez 187cm kb. Szép nagy állat, na. Nem voltam kövér sosem, de azért volt mit faragni. Elkezdtem edzegetni saját testsúllyal, majd képbe jött a bicó, futás. Most tartok ott kb 2,5 éve hogy meglehetősen rendszeresen futok és vagy bicózok. Plusz néha egy kis kondi, továbbra is a lehető legegyszerűbb módon. Eredmény: normális humanoid kinézet, 86-87kg, szép feleség:))
    Negatívum a kicsit sajgó sípcsont felső rész/térd, de ezt majd megnézetem. Azt is tudom, hogy abbahagynám a rendszeres mocorgást, és agyatlanul zabálnék, simán visszaesnék.
    Hajrá!
    Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2020.02.07. 08:19:56
  • smith09 #1805
    Tőlem se maraton se félmaraton előtt soha senki nem kérdezte, hogy hello! van orvosid milyen állapotban vagy? megáll a szíved? :D

    Aki rendszeresen sportol szerintem az nem azt jelenti, hogy tudja is mi az ami árt. Pl. elindulni egy maratonon vagy félmaratonon felkészültség nélkül. Na ez tutti ártalmas szerintem. Nem kell maratont futni, ahhoz hogy kárt tegyünk magunkban.
  • Tinman #1804
    A maratonisták 70 százaléka saját egészségét veszélyezteti

    A tavalyi prágai maraton résztvevőit a célba érkezés után orvosi vizsgálatnak vetették alá cseh kutatók. A prágai IKEM orvostudományi kutatóközpont tudósai keddi sajtótájékoztatójukon elmondták, hogy az amatőr futók gyakran megfelelő felkészülés nélkül, esetleges betegségeikről nem tudva vesznek részt maratoni távú futóversenyeken, ami károsíthatja az egészségüket.

    2019 májusában a kutatók a prágai maraton 97 résztvevőjét vizsgálták meg közvetlenül a 42,2 kilométeres táv lefutása után. Egyik legfontosabb megállapításuk az volt, hogy még az aktív, lelkes, hetente többször edző amatőr futók testtömege is nagyon hasonló volt az átlagnépesség testtömegéhez. A kutatók ezenkívül a megvizsgált amatőr atléták 70 százalékánál találtak szív- és veseproblémát. „A következmények általában időlegesek és pihenéssel elmúlnak” – mondta ezzel kapcsolatban Eva Kieslichova, az IKEM aneszteziológiai és intenzív klinikájának vezetője.

    Számos országban a maraton nevezési feltétele az orvosi igazolás, a prágai maratonra viszont elég a nevező aláírása. Jan Pirk, az IKEM kardiológiai központjának vezetője, aki maga is amatőr futó, hozzátette, hogy a maratoni táv nem való mindenkinek, és nem szabad mindenáron megpróbálni teljesíteni. A prágai maratonon több mint tízezren vesznek részt évente, a csehek mindegy kétötöde rendszeresen jár futni. (MTI)
  • smith09 #1803
    Jogos,
    Ez pont olyan mint aki elindul egy futóversenyen és nagyrészét gyalogolja mert azt se tudja mit vállal.
  • Tinman #1802
    Csak kíváncsiságból !gyalogoltam! középtempóval, egy 400-as kört futás után, sík, de füves pályán, külön mérve direkt, hogy legyen a Connectben bizonyítékom arra, amikor valaki jön azzal, hogy xy km-t teljesített 12 p/km-es átlag pace-el és együtt röhögjük ki.

    Pace: 8:25 p/km
    Sebesség: 7 km/h
    Pulzus (közvetlenül előtte futottam fél órát): 119 BPM

    Érdekesség 1: Ez a pulzus zónámon kívül van. Úgy értem se recovery, se zsírégető se.
    Érdekesség 2: Ha nagyon belehúzok akkor 7:30-as pace-t hozok gyalog, sík terepen.

    Azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük, hogy 7-8p/km-es pace az soha nem volt és nem is lesz futás. Semmi köze nincs hozzá. Ha valaki ennyivel fut, inkább gyalogoljon, kevésbé fárasztó mozgásforma és alacsonyabb pulzussal és lábra mért terheléssel művelhető.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.04. 23:02:32
  • smith09 #1801
    én 94 óta, de azt gondoltam soha nem sérülhetek meg. Aztán dehogynem.
    Ismerős amit írsz, a fiatalokat annyire ez nem érdekli már. hogy megmutassa edzésen hogy jobb mint a többi, és megmutassa mit is tud.
    Elvannak ez a jó kifejezés.
    NEm gond nekik hogy egy 30 év körüli pali jobban fut főleg hosszabb távot mint ők.
    Így 37 felett kicsivel és már senkinek se szeretnék bizonyítani. Kispályás foci bajnokság, tornák mindig is tetszettek, de ma már elég volt.
    Nagypályás foci is jö votl csak az ütközések meg a kapuból kijövetelt nem szerettem, Tipikus vonal kapus voltam mindig is.
  • grebber
    #1800
    Az nem semmi. Én 96 óta tolom a focit egy deka sérülésem sem volt (erőteljesen lekopogja) 9 évig voltam kapus most pedig balbunkó vagyok már évek óra. Kispályán ,kupákon még védek ha nem jön kapus. 35 vagyok még majd szeretnék nagypályán visszatérni kapuba mert a kapusaink hát hogy is mondjam kőkemény pontok mennek el rajtuk. Ennyi potyát nem látott a világ mint ami itt megy :(

    Fontos a futás edzésen is nagyon jól látszik ki milyen állapotba van. 35 éves fejjel a 4 kör alatt 1 kört pakolok a fiatalokra..és ez nem rámnézve jó dolog hanem rájuk nézve nevetséges ,mert ők "veszik" át a stafétát..
    Sosem voltam nagy "játékos" ,de az akarat a hajtás mindent felül tud írni, erre a foci a legjobb példa hiszen minden meccsen látod.
    Amíg tudok mozogni csinálom bár megmondom őszintén szívesebben lennék itthon a heti 2 edzés és a hétvégi meccsek kupák helyett. De én nem akarok senkivel kicseszni kevesen vagyunk
  • smith09 #1799
    Kapus létemre futással soha nem volt gondom, mindig is szerettem, soha nem hátul futottam.
    Meg hát fejben is dől el, akarom , vagy nem ?
    Én magamról tudom, hogy tényleg mennyi minden múlik azon hogy ki az orvos mikor odakerülsz.
    nekem szerencsém volt mindig. 2000 vállszalag szakadás helyre jött tökéletesen
    2007 bokatörés helyre.
    2018 ujficam helyre jött
    2019 ujjtörés és lábfejközépcsontörés helyre jött.
    Nekem nem lehet egy szavam se az orvosokra.
    Jó ,volt ahova ismeretség után jutottam be, de helyre jöttem.
    Foci kilőve, marad a futás ;)
  • Tinman #1798
    Qrva anyját a Garminnak!

    Olyan hibába futottam bele, hogy beszarás!

    Edzéstervet követek. Eljutottam kb. a feléig, cirka 30 teljesített edzés volt az órámban. Nyilván ezeket mind leszinkronizálta már aznap a Connect-tel. Igen ám, de 2 napja fura volt, hogy a következő adagot nem látom az órában! Megnéztem a Connecten 2 nap pihenő volt... jó oké, talán majd ma. Hát nem. Hiába szinkronizáltam, nem került bele az edzésterv folytatása!

    Millió dolgot kipróbáltam! Rengeteg időt beleöltem, nem sikerült. Aztán rábukkantam egy eldugott hsz-re a neten, egy tök más Garmin órával kapcsolatban, hogy ezek a hülyék kivették az appból a "send to device" gombot és papíron automatikusan szinkronizálnia kéne, de néha a régi, de teljesített edzéseket nem törli az órából, az újakat meg nem teszi bele.

    Végül úgy sikerült megoldanom, hogy az edzéseim közé a naptárban beszúrtam egy kamu kerékpáros edzést egy pihenőnapra. Leszinkronizáltam. Majd kitöröltem. Leszinkronizáltam. És végre megjöttek az edzéseim.

    A net tanulsága szerint ez egy közel EGY ÉVES hiba! Hát a jó k. anyjukat!
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.04. 20:05:49
  • Tinman #1797
    Hátvéd voltam sok éven át. Aztán egyre inkább az volt, hogy elég jól belejöttem és elkezdtek azzal szórakozni, hogy boka/sípcsontot támadják, de ezt is megtanultam leszerelni, gyűlöltek. És mégse ezért dobbantottam, hanem azért, mert 1x összefejeltünk egy sráccal, akinek a focihoz sok köze nem volt, viszont eszetlenkedett, poénkodott a pályán és akkor is labdára ment, ha semmi értelme nem volt. Eltörte az orrom. Reggel történt. D.u. 16:30-kor kerültem sorra, addig le se fostak, bent zabálták a milkát a dokik/ápolók, röhögtek... egy faszinak átszúrta az oldalát egy fadarab + bordája törött és ülőhelye nem volt, mert a mammerek ott is elfoglaltak minden helyet. Végül egy kibaxott medika próbálta meg helyrerakni az orrom... többször is nekiment, nem sikerült. Aztán egy kollégája valamit próbálkozott, de sokkal jobb nem lett. Azóta olyan orrom van, mint egy boxolónak... törött/görbe. Soha többé nem fociztam.
  • Tinman #1796
    Szvsz edzettség kérdése. A legelső félmaratonom eléggé megéreztem, sőt a legelső 10k-m meg még jobban! A legjobb félmaratonom során aztán meg alig frissítettem, 1:59 lett és utána úgy voltam, mint most a mai 30 perces recovery futás + 20 perces hasizom erősítő után, kb. semmi, csak érzem, hogy mozogtam és jó érzés feküdni, de ha nem feküdhetnék most az se érdekelne.

    Ja-ja... az evés előtte felejtős, mert felkopogtat könnyen.

    Itt is nagy szél volt, de 5-6 fok... 3 réteg ruha, szokásos téli szerkó és még melegem is volt kicsit.
  • smith09 #1795
    Nyári lábtörés után én a futbalt ( kapus ) befejeztem, tovább nem reckírozok.
    Előtte 2 ujjam is eltörött.
    marad a futás és a bringa.
    Jó edzést!!
  • grebber
    #1794
    Elég sok helyen 120km/órás is lehet illetve van
    Nekünk ma foci edzés lesz. Idén az első szabadtéren jó sáros pályán :(
  • smith09 #1793
    Akkor engem ezen a 6 - 8 km es távokon nagy veszély nem fenyeget : )
    Egyébként 10 km felett már érzi mindenki hogy ez azért annyira nem kevés azért.
    Enni nagyon nem is szoktam előtte. Ha meg estefele futok akkor tuti hogy utána.
    Nálunk egyebként orkán szél van, úgy hogy holnapra napolom a futást.
  • Tinman #1792
    Sajnos nem... de ez is csak mértékkel jó. Nem egy tanulmányt olvastam róla, hogy az egészséges maximális táv bármilyen futónál - kapaszkodni - max. 15km! Sok kutató inkább 10km-t mond! Az már csak hab a tortán, hogy az maratonfutók majdnem negyedénél a székletben némi vért találtak. Egyszerű... a bélben levő bármilyen táplálék kb. 45.000-50.000x fog egy maraton során nagyon enyhén, nagyon finoman bélfalnak ütődni egy maraton során és ez már az a szám ami már okozhat a futók egy részénél ilyen problémákat.
  • Tinman #1791
    Igen, azt hiszem igazad van.
  • smith09 #1790
    Maga a versenysport nem az egészségről sźól. Szerintem ha valaki rendszeresen sportol abból csak jól jöhet ki. Persze mértékkel nem kell megőrülni.
    A napi mozgás is ide tartozik, járjunk gyalog vagy bicajjal dolgozni.
  • grebber
    #1789
    Mivel mi nem sprinterek vagyunk ezen a szaros 3k távon 12 perc alatt kikészülünk mint a szar.
    Nos ha amióta futsz csak erre gyúrnál a 3500 lazán meglenne és nem ilyen belehalok utána szinten
  • Tinman #1788
    Ja amúgy az tudjátok ugye, hogy a sprinterek, meg a rövidtávfutók szíve más, mint a hosszútávfutóké? Előbbieknek elég "kemény", relatív merev lesz a szívfala, a hosszútávfutóké, meg rugalmas.

    Az egészség szempontjából a 2. a kívánatos.
  • Tinman #1787
    Az már 110m lemaradás csak életem legjobb Cooperjéhez képest... ugye milyen durva volt? Amikor anno lenyomtam, ott volt 2 másik futó rommá-szarrá köröztem őket, csak lestek... utána meg azért, mert az utolsó körön már morogtam/káromkodtam annyira "fájt". Nekem iszonyú megterhelő volt a 2950/12.

    A mai időjárás miatt viszont biztos, hogy a múltkori 2400-nál jobban ment volna... tippre 2600-ra képes lettem volna, de az még mindig majdnem 1 teljes 400-as kör lemaradás. Látszik, hogy tök más edzéstervet csinálok: Nagyon lassú, nagyon hosszú, hosszútávokra alapozót. Hol a vége? Meg se merem tippelni.
  • smith09 #1786
    5 km feletti távot salakon nem is szeretek futni.
    Aszfalton futok rendszeresen, de a füves azért nekem is jobban esik.
    holnap is megyek mindenképpen, meg hát jó időt is mondtak, ki kell használni.