1945
Futás
  • Tinman #503
    Sokan írják, hogy okés progi, de ezt a személyre szabott edzésterves témát miCoach baromi jól csinálja, meg persze az alap dolgok is remekül működnek.
  • Tinman #502
    grebber írta -> #494

    Sajna próbáltam én is ezer félét, mind kipotyogott... van pedig egy frankó alig használt Sony walkman-em, direkt futáshoz találták ki, de az is kipotyog előbb-utóbb a fülemből.

    Van persze a Sony-nak fasza vízálló MP3 player cucca, de az baromi drága... most olyan 22k körül van legolcsóbb helyen. Vicc.
  • szucsy89
    #501
    Sziasztok! Tudtok ajánlani futáshoz jó fülhallgatót? 10eFt körül gondoltam, ami nem esik ki 5 méter után a fülemből... (jelenleg earpods van, az kiesik).
  • zenoka
    #500
    Telefonra en meg az endomondo-t szerettem nagyon..
  • Tinman #499
    Adidas miCoach.

    Aki tud jobbat, szélesebb tudással bírót ne tartsa magában én nem tudok...
  • balintk
    #498
    Mi most a legjobb runner applikáció mobilra?
  • Tinman #497
    Hét közben rövideket futok, hétvégén szoktam hosszút. Tegnap voltam.

    Durva terep, rengeteg combos emelkedő, rendkívül magas páratartalom és 28 fok. Vizet nem vittem, úgy gondoltam előbb abbahagyom úgyis és majd visszafordulok. Nem így lett, mert egy ostoba fasz vagyok.
    Előtte a gyomrom is jó sokat vacakolt, nagyon nem voltam kirobbanó formában, de mondom nyomok egy fél órát és elég lesz. Persze túlhúztam magam durván. Ráadásul futás előtt 20 percnyi sebesség növelő tréninget is nyomtam + a 15 perces bemelegítés.

    Így összesen 1 óra 35 percnyi edzés volt, 1 óra futással.

    Kb. a táv felénél egy kutya is megharapott, szerencsére éppen be volt feszítve a vádlim, így csak kicsit vérzett... elég csúnyácska, de jó kis házipálesszal lefertőtlenítettem.

    Soha az életben ennyire szarul még nem voltam. Tegnap este 20:00-tól, ma reggel 7:00-ig nyomtam az ágyat. Fájt a fejem, hányingerem volt, minden egyes sejtem a hajam tövétől, a lábujjam hegyéig sikított kínjában, úgy éreztem mintha kiégtem volna. 10 percig gondolkodtam az ágyban azon is, hogy a bal kezem arrébb kéne rakni, de nem volt rá erőm. Meg persze a gyomrom továbbra is öldökölt.

    Erre jövök be a cégbe és mondják, hogy jah, már múlt héten megjött a kulacsos futóövem... ha az tegnap velem van, nem sodródok kb. az elmúlás szélére -.-
  • grebber
    #496
    Ennél alább ne add
  • Dizson
    #495
    Én is keresek most valami "karórát", ami mutatja a távot, időt, pulzust stb. A Nike Fuelband-et néztem ilyen téren, de eszméletlenül drága a tudásához mérten.

    Valaki esetleg nem tud valami megfelelő eszközt ilyen célra?
  • grebber
    #494
    Arra jó volt az a víz hogy kialakult jó-e ez vagy sem és jó,mert szinte nem is éreztem hogy rajtam van. Amúgy csak 1 litert raktam bele.

    22-24k lol annyit a gépemre nem költök az rettentő sok.

    Audio-Technica ATH-CKP200 6100ft volt free postábal. Nálunk magyarba 10-12k + szállítás.
  • Tinman #493
    A vízálló füles az a Sony cucc, 22-24 ezerért?

    Akkor most 15km-et futottál a hátadon 2 liter vízzel amiből inni nem tudtál? :-D
  • grebber
    #492
    Na tegnap fel is avattam a hátizsákot és mivel reggel megjött a vízálló füles azt is.
    Fasza volt mindkettő nagyon. El se hiszem hogy csak most lett meg életem első fülhallgatója ami nem esik ki a fülemből 3 centinként
    15km-ert futottam le de olyan meleg volt hogy köptem egyet és mint a gumi úgy nyúlt kb leköptem magam semmi nyálam nem volt ki volt száradva a szám ezerrel.Ehhez közrejátszott hogy sikeresen úgy megtörtem a ivótasak csövét hogy egy korty se jött ki.Otthon szembesültem a ludasságról mit rontottam el. De mivel utam a helyi sportcsarnok felé vitt kb kiittam a helyi vízkészlet felét.
  • grebber
    #491
    Szerintem ezeket a filléres 10 k alattiakat nem tudod és le sem menthetsz róla semmit.Ezek csak "helyi" kijelzésre jók.
  • IVU
    #490
    Sajnos nem tudom
  • repvez
    #489
    ezt esetleg lehetne telefonhoz is párositani?
  • IVU
    #488
    Bocs rossz az előbbi link: http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-7EBE6A6F-9F40EDAF/www_lidl_hu/hs.xsl/ajanlatok.htm?action=showDetail&id=8919
  • IVU
    #487
    Sziasztok, érdemes erre a pulzusmérő órára beruházni?
  • grebber
    #486
    Ilyen rohadt melegbe simán elfogy az a két liter.
    Multkor a félmaratoni táv alatt a kezembe cipelt fél liter tömör jégként indulo cucc már kb 40 fokos volt de megittam mert nem volt már nyálam se.
    Mivel a háton lesz és olyan mint egy mellény fel se fog tünni hogy ott van.
    Fülhallgató meg direkt "C" idomú így ki nem esik max ha letépik a fülem.
    Holnap viszem próbakörre.

    Műanyag íz a kulacsnál se volt mert ecet ázott benne fél napig kiöblítettem és no útóíz.
  • Tinman #485
    Apropó terep és hegy... minap toltam, újabb személyes rekord. Durva terep, rengeteg emelkedő, hegyi és föld utak, sok helyen méteres fű... és sajnos még mindig kulacs nélkül, mert még nem érkezett meg.

    Csak a kezembe lötyögtettem egy 0.5 literes pet palackban végig vizet, szar volt... megtörte a futás dinamikáját, meg baromi kényelmetlen volt már 20 perc után.




  • Tinman #484
    Nem tudom... majd mesélj róla, hogy vállt be gyakorlatban, hosszú távon.

    Aggályaim:

    1. A tököm cipelne +2 kg-ot bármilyen távon.
    2. Szvsz ennek mocsok sokáig lesz műanyag íze. Ilyen olcsón gondolom nem egy csúcs minőségű műanyag.
    3. Hát van, hogy az egy szál ujjatlant sokkalom magamon, nem még egy ilyen hátizsák... full befülled alatta az ember háta. Nagyon gyakran még az ujjatlant is letépem magamról az is zavar, hogy melegít.
    4. Az agyba dugós fülhallgató engem nagyon zavar és állandóan ki is potyog a fülemből.
    5. Mikor nincs olyan nagy meleg és pára, akkor még okés is lehet, hiszen más ruha is van az emberem, de akkor meg úgysem kell 2 liter víz.
    6. Nem igazán -nem- látok én ilyet fél vagy teljes maratont futókon, ellenben látok ilyet TEREP és HEGYI futással foglalkozó sportolókon.

    Komolyan nem tudom... írjál róla sokat, nekem ez nagyon idegen, ettől függetlenül lehet k. jó dolog.
  • grebber
    #483
    Na már ilyenem is van
    Ebay-ről úton van a vízálló fülhallgató.

    Még karácsonyra meglepem magam egy garmin órával azt többet ott rohadjak meg nem költök erre a nyomorra
  • Sippie
    #482
    én mondjuk xperia V-t néztem ki magamnak, az még nagyobb kicsit mint a Z1C. Idegbajt kapnék ha nem férne bele :D
    Bár lehet futáshoz megtartom a nokiát, végülis faja a GPS-e... amikor működik :D
  • Tinman #481
    iPhone 5 4", Z1C-m 4.3" ez azért nem annyira nagy méretkülönbség :-)
  • Sippie
    #480
    na hát meglestem ezt az adidast, de elég kicsikének tűnik, iphone5-re tervezett elvileg, de azok elég kis telefonnak mondhatók, pl egy Z1 compact már nagyobb az iphone5-nél, lehet az már nem passzolna annyira bele.
    Másik adidas boltba mutattak egy kicsivel olcsóbb, más típust, de a srác azt mondta hogy abból már az Iphone4 is kilóg pár milit :(
  • Tinman #479
    Hát ez jó :-D

    2 napja fájogat a bokám, nem tudom mitől, eső miatt futni se tudtam...

    Végre ma meló után elvoltam futni. Napos/durván párás/felhős idő volt, eső nélkül. Mondom, engem nem érdekel akkor is futok, ha fáj a bokám.

    Bemelegítettem, lefutottam az adagom, lenyújtottam. Fájdalom sehol, nyoma sincs :-D Yeeeeahhh :-)
  • szucsy89
    #478
    Regeltem a miCoach oldalra, meglátjuk, eddig jónak tűnik. Voltam ma futni, hát 5:50es km-eket futok, van még min javítani:)
  • szucsy89
    #477
    Köszi a válaszokat, utána fogok olvasni a miCoachnak, meg azért elolvasok pár futással kapcsolatos alap infot, csak a biztonság kedvéért. Gyerekkorom óta focizom, úgyhogy viszonylag sportos testalkatom van.

    Ez az edzésterv így elsőre könnyűnek tűnik nekem, de lehet csak ránézésre az, ha elkezdem csinálni, megszenvedek vele, meglátjuk, köszi:)
  • Tinman #476
    Szerény véleményem szerint:

    Aki eddig nem futott, de szeretne, nekik úgy gondolom ez az egyik legjobb edzésterv. Keresztedzésnek NEM biciklizést, hanem úszást vagy súlyzózást, vagy talajtornát tartok jónak. A 20 percet nem lebecsülni, mert aki pl. 5km-t lenyom ennyi idő alatt és nem készül ki, nem fárad el, az már k. jó alap bármihez! A hosszú távok helyett jóval egészségesebb a rövid, de nagyobb tempójú futás, persze csak a megfelelő alapozás után.



    Fogalmam sincs mennyire vagy sportos, de kezdőben a 3-4km sok, persze ha sportolsz mellette régóta valamit, akkor ok, de a lassú fokozatosság nagyon fontos.

    A miCoach-ot azért nagyon csípem, mert saját edződ van onnantól, aki személyre szabott edzésterv szerint vezet végig bármi is legyen a cél. Több egyéb között lehet sérülés megelőző gyakorlatokat is elindítani, mellette a célodnak megfelelő a végletekig finomhangolható futó edzésterv is mehet. Rendkívül hosszú lenne leírni miket tud, de k. sokat az biztos.

    Az ismerősöd bokája azért dagadt be, mert valószínűleg túl sokat és túl gyorsan fut, sőt a cipője csillapítása sem biztos, hogy elégséges. A 10 éves kitaposott "márkás" cipő nem futásra való. A túledzés tipikus tünete a sérülés...
  • grebber
    #475
    Én nem értek hozzá,mert rendszertelenül és összevissza futok (bár ennek ellenére sosincs gondom)....[Gondolom a 1x éves focis "karierem" csak jelent valamit]

    Ha a nagy nulláról kezd el futni akkor olvasgasson kezdőknek való futási edzésterveket.Google tele van velük.
    Azért jelez a bokája mert olyan terhelést kap amihez nincs hozzászokva!
  • szucsy89
    #474
    Sziasztok! +fav a topik.

    Nemrég kezdtem el futni hobbi szinten, vettem egy futócipőt, egyenlőre ennél többet nem akarok az ügy érdekében tenni, 3-4 kilométereket szoktam futni első körben még, aztán majd tervezem természetesen emelni a tétet.

    A telefonomra szedtem le egy runtastic nevű appot, azzal nyomom, ez a micoach amit ti használtok mi? ez is egy app? miben jobb?

    és még egy kérdés így első körben, bár ez az egyik ismerősömet érinti, neki bedagadt nagyon mindkét bokája a futás miatt, ő is mostanában kezdett futni. mit ajánlotok neki?

    köszi
  • grebber
    #473
    Szerencsére (lekopogom) futásaim közben egyszer sem volt görcsölésem.Pedig én aztán nem vittem magammal soha vizet félmaratonra sem.
  • Tinman #472
    Friss és korrekt élménybeszámoló írás maraton témában.
  • Tinman #471
    Hát lehet, hogy ideje lenne egy szemészeti kirándulás.

    Mindegyik helyen oda van írva, hogy 7 unciás ergo 2 decis, ergo összesen 8 deci. Kettőbe elektrolitos italt szoktak tenni (jóféle!) a fél vagy teljes maratoni futók, kettőbe meg vizet.

    Ha túl sok vizet iszol az sem jó, mert felhígul a véred és mivel az ásványi sókat nem pótlod kellő mértékben a víz ivással (ásványvízzel sem eléggé), így izomgörcseid lehetnek.
  • grebber
    #470
    Most én vagyok a vak vagy tényleg nem írják hogy hány dl-es ez a kis szar?

  • Tinman #469
    Adidas nagyon minőségi... alig várom, hogy tönkremenjen a Kalenji és veszem a jót :-)

    Nekem az alkaromon van a pánt, de sokan a felkarra teszik... alkaron, erdőbe is tökéletesen veszi a jelet, igaz a Nokia N8 20-ból 1x erdőben nem pontos értékeket mutatott, de az Xperia Z1C-m (Glonasst is tud) most már rendben van (korábbi androiddal volt 1x GPS lost-om).
  • Sippie
    #468
    aztamindenit :O
    köszi a részletes tájékoztatást, nem gondoltam volna hogy ennyi mindenre kell figyelni, bár logikus, az se jutott eszembe hogy izzadok a karban is mint a szemét, és tocsoghat az egész ha szar az anyaga.
    Adidast láttam a keresések között, de az ára elriasztott. Utána láttam egy jópofa belkint, de az árban kb ugyanaz mint az adidas. végülis hosszú távon lehet kifizetődik a drágább, minőségibb darab, pláne hogy a nokia5800-ám az minden csak nem vízálló :D
    GPS jeleket is rendesen veszi a teló az ilyen pántban? Az övtatyóban nem igazán akaródzik neki.
    És az Adidas szövete is jó amúgy? Mert akkor lehet annál maradok.
  • Tinman #467
    Egy

    Kettő

    Három

  • Tinman #466
    Tegnap elmentem sötétben terepre/dombokra futni... húúú bazzz egy élmény volt :-)

    Egyrészt az erdőben tök sötétben olyan hangok voltak, mint egy horror filmben. Aztán szembesültem azzal, hogy ami fényes nappal egyértelmű út, az sötétben lámpa nélkül egy misztikum :-D Vizet nem tudtam magammal vinni, nem lötyögtetem ennyi időn keresztül.

    Mégis 0.2 km/h-t javítottam ezen a terepen egyszerűen azért mert a nap sem sütött, meg elég varázslatos volt az egész. Ajánlott menet :-)



    Nyomjatok ti is eredményeket, élményeket :-)
  • grebber
    #465
    Akkor érthetőbben fogalmazok.
    LÉGYSZÍVES ADJ LINKET!
  • Tinman #464
    Erről is könyvet lehetne írni :-D

    Az olcsó általában itt is rémes.

    1. A gyanúsan olcsó festék anyaga futás közben szépen kioldódik, a bőrödön szélsőséges esetben csúnya irritációt kiváltva.

    2. Ha a festés oké, még mindig ott az izzadtság elvezetés kérdése. 15 perc után már simán annyi nedvességet begyűjt, amennyi nem megfelelő anyag esetén zavarni fogja a kezed.

    3. Ha a festés és a szövet kérdés oké, még ott van a szellőzés kérdése és nem, nem a kezed szellőzésére gondolok, mert az jó szövettel rendben lesz, hanem a bele tett telefon szellőzésére gondolok. Bizony a telefon olyan szinten tud úszni a latyakban egy nem annyira jó minőségű tokban, hogy nem
    árt ha vízálló.

    4. Nem árt, ha van rajta fényvisszaverő festés. Persze, ha 0 országúti futás van, és este amúgy sem futsz, akkor nem érdekes, de amúgy jó ha van.

    5. A kis tartók, zsebek lehet, hogy első blikkre úgy tűnik, hogy jó ha vannak rajta, de hosszú távon azt ember zavarni fogják. 20-30 perc nem gond egy kulcscsomóval a kezeden, de felette már zavaró.

    Na ennek fényében nekem egy Kalenji tokom van, kb. 3k volt és elmegy kategória.



    + jó a szövet
    + jó a festés
    + van fényvisszaverő felület
    - párásodik benne a készülék, mint a k. élet, egyrészt ezért is van vízálló telóm
    - nincs külön fiókja, mert a kezemen zavarna amúgy is bármi plusz kulcs

    Adidas-t akartam, de sajnáltam rá a pénzt (2-3x annyi, mint a Kalenji)... hiba volt, mert többen is kiemelik, hogy NEM párásodik, na meg kulcs tokja is van.