1945
Futás
  • grebber
    #663
    Nem az van hogy sajnálom hanem hogy nekem olyan nem kell.
  • Tikal #662
    ezért szeretem a Nike cipőit, szinte mind olyan hogy felveheted utcára is...
  • repvez
    #661
    Na ez a cipő lett a kiválasztott, ennek még válalható a szine talán hétköznapi használatra is és talán a futáshoz is jó lesz , bár nem tudományosan az én lábamhoz lett választva ,de ha annyit bir mint a többiek akkor már megérte.
    asics gel galaxy 7
  • Tinman #660
    Decathlonba 3k körül szokott lenni, bár szerintem sajnálni fogod rá lét, szóval véletlenül se javaslom :-D
  • Tinman #659
    A héten picit többet futottam, mint kellett volna, ráadásul sok piros zónás gyorsítós szakaszokkal. Tegnap óta eléggé fájt a bokám, nem akartam ma futni. Hazafelé vágyakozva néztem a pár lelkes futót, hogy a jó idő hatására, hogy kirajzottak én meg bosszankodtam, hogy itt a jó idő cirka 1 órás menetem lenne és nem tudok menni futni.

    Haza se értem, hív ismerősöm, hogy na akkor ugye megyünk futni, mert ő direkt azért nem futott a szép napos időben, hogy este velem tudjon jönni... na fasza. Nem mondhattam nemet.

    Elég jól bemelegítettem, hosszú volt a bemelegítő kör is és elkezdtem nyomni... én nem tudom ez, hogy lehetséges, de nagyon hamar megszűnt a fájdalom és most picit sem fáj! Ez, hogy a fenébe lehetséges? ^^

    Ráadásul a futás végén annyira mocsok jól éreztem magam, hogy egy +400 méteres sprintet, így a hosszú futás végére még rátettem. Haza felé jövet is majd szétrobbantam az energiától. Végig amúgy enyhe 6 fok volt és olyan csillagos égbolt, hogy kb. az összes csillagkép kristálytisztán látszik... sokszor le is kapcsoltam a Run Light-ot a fényszennyezés miatt :-)

    Hát az a vicc, hogy a futás nekem már fontosabb lett jó ideje, mint a gaming... sosem gondoltam volna.
  • grebber
    #658
    Nem ,csak sima tok lett volna ,de egyiket sem kaptam meg (szerencsére paypal miatt visszakaptam a pénzem)
  • Tinman #657
    Az nem lesz oké... ha bele is tudod erőltetni, az durván a lábadra fog feszülni.

    De nem úgy volt, hogy kínából jön neked valami olcsó vízálló armband?
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2014.12.19. 13:16:39
  • grebber
    #656
    Xiaomi MI2 4.3" 126mm magas.
  • Tinman #655
    Milyen teló?
  • grebber
    #654
    Ej ezek nem jó ,hírek.23-án megyek megvenni őket, akkor majd a felpróbálásnál a telot is megnézem bele.
  • Tinman #653
    Bal kezednél van egy külső cipzáros zseb, de 4" feletti telefon kényelmetlenül férne el benne, én pzs tárolásra használom. Mondjuk én armbandben tartom a telóm, szóval nekem ez így okés.
    Aztán van egy nagyon picike belső zseb, amibe mondjuk 2 kulcsot tudsz max betenni, mert nagyon kicsi, ez is a bal oldalon van, de szó szerint a nadrágon belül.
  • grebber
    #652
    Tinman amit vettél nadrágot amiről raktál is be képet azon van zseb? Mert ha nincs az nem jó, mert nem tudom eltenni a telefont :(
  • grebber
    #651
    Nem semmik ezek a cuccok ,mert ránézésre ez az aláöltözék és a futó felső is "vékony szarnak" néz ki.
    Köszönöm a tippet remélem megtalálom és én is veszek egy ilyet a felső+alsó mellé.
    A büdössel nincs bajom mert én extrém modon izzadok alapból szóval a futás után olyan büdös a polom ,hogy az indiánok régen kb azzal mérgeztek :)
  • Tinman #650
    Ha nem egyforma a lábad az sem gáz, csak akkor meg érdemes spec. betétet készíttetni bele. Az a baj, hogy az eladók még a saját árujukról sem fogják tudni megmondani, hogy milyen lábra való.

    - Jó cipő?
    - Fúúú nagyon az!

    Ennyi telik az ottaniaktól.

    Pontosan! Márkás cipő is okozhat gondot, ha nem kifejezetten passzol a lábadra.

    A láthatóságot nem is azért írtam, hanem azért mert furának tartottad a cipők színét :-) A futós cuccok fordítva működnek, mint a normál ruházat. A fene sem akar kihívóan öltözködni, de a futóknak kifejezett igénye a feltűnés és nem azért, hogy felvágjanak vele, hanem, hogy észrevegyék őket. Értelek, nem futsz ilyen helyen, ahol ennek lenne lényege, de a többség igen és ezért vannak "hülye színű" futócipők.
  • Tinman #649
    3990 Ft-ért vettem Decathlonban egy ilyet. Volt 1990-ért is, megfogtam az anyagát, de az annyira gáz volt, hogy nem volt kérdés a komolyabb vétele. (Nem a futó cuccoknál voltak, hanem a síelés részlegen.)

    Hogy vált be?
    -4 fokban mentem 5-6km-es laza távon és 15 perc elteltével egy kicsit sem fáztam, pedig laza 6-os pace-el mentem. Ha csak álldogálsz benne, úgy nem jó. -4 fokban 5 perc álldogálás, már kényelmetlen érzed, hogy kezd a hideg megzabálni.

    Elkezdesz futni 1. kör után már sokkal jobb, aztán 15 perc és kifejezetten kellemes idő van odabent :-D

    Egy nagy hátránya van: Én hetente min. 3x megyek futni, a 3. alkalom után már olyan büdös, hogy a görény szaglószerve kiég. Mivel nagyon is megfogja a hőt, az izzadságot meg elvezeti ezért minden fasza... csak a szag marad, de az nagyon. 30 fokban mosható, szóval nincs gond, de tényleg hetente mosni kell.

    10 fok felett viszont nem igazán jó... egyszerűen túl meleged lesz benne, ha még van rajtad egy futó felső. Ha nincs, akkor oké.
  • grebber
    #648
    A futó felső alá amit vettél mit veszel még fel amikor mostanában mész futni?
    23-án tesóm felvisz és én is veszek alsó-felső szettet.
  • repvez
    #647
    Ezért mondtam, hogy ilyen dolgokat nem a Hervis eladóktól, fogok megtudni, mégha tudnám is milyen a lábam tipusa sem biztos, hogy tudná mit is gagyogok nekik.
    Amugy a vizes teszt alapján az egyik lábamnál megvan a kifli forma a másiknál meg teletalpas vagyok és lapos széles a lábfejem alacson bokával..Tehát még az sincs nálam, hogy legalább egyforma lenne a kettő.Tehát ha a jobbosra jó az még nem biztos, hogy a baloson is.
    A jobb meg hosszabb is egy kicsivel, ezért azon probálok cipöt ha ott nem szorit akkor a másikra is jó.

    Tapasztaltam, hogy hiába márkás a cipő okozhat gondot.Mert az előző adidasom, járni jó volt viszont futásnál a 3 cik pont ott volt megvarva ahol a belső talpélem találkozott a cipővel és szép vizhólyagot okozott, ezért lett a következő nike.

    A futásnál nekem a láthatóság nem szempont, mert vagy a ruházatom jól ltható vagy nem forgalmas helyen futok, igy nem fontos ,hogy a cipőről lássák meg hol vagyok.
  • Tinman #646
    Egyik sem és mindegyik.

    A futócipőnek olyannak kell lennie, mely a lehető legkényelmesebb a lábad számára. Egy picike kellemetlenség, és futáskor az megsokszorozódik. Alap kérdés, hogy pronál, szupinál vagy normál-e a lábad. Ennek megfelelő cipőt kell választani.

    A futócipők színe nem véletlenül élénk... főleg azért ilyen, hogy gyorsan és könnyen észleljék a forgalom egyéb résztvevői. A normálisabb cipőkön fényvisszaverő felület is van.
  • repvez
    #645
    Nem tudom, hogy ki mennyire ismeri a márkákat . a lényeg, hogy csak a Hervisbe szóló utalványom van igy a vásárlást ott kell megejtenem és a honlapjukat nézve asics karrimor és salamander adidasz és nike cipők vannak .
    A kérdésem, hogy melyik lenne a legjobb választás , mivel az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy az eladók nincsenek a toppon tanácsadás téren, ha azt kérdezném, hogy melyik lenne a jó a lábamhoz és a sportolás fajtájához.

    Mondjuk az eddigi cipöimet sem csak sporthoz használtam , tehát utcai használat is van benne, mert azért annyi luxusom még nincs, hogy 20-30k-s cipöt vegyek erre a 100km/év futéshoz. Emiatt az eddigi cipöim mellőztés a szinkavalkádot , általában fehér ,fekete vagy szürke szinuek voltak, hogy bármelyik utcai ruhámhoz bármilyen alkalomhoz használni tudjam,

    Eddig nike és adidas-t használtam, a többiről nem tudok viszonyitani , asics-re sok jót hallottam,de kérdés , hogy találok e valami konzervativ szinűt belőle a Hervisben karácsony elött még, mert dec31-én lejár az érvényesség.

    Ezért vegyok ugymond meglőve,mert a legtöbb ilyen cipő a szivárvány minden szinében játszik , amit nem szivesen vennék fel bárhova.
  • Tinman #644
    Voltam futni ebéd előtt 3/4 órát.

    Jól be is szívtam, mert lenyomtam a bemelegítő 5 percet és közli a miCoach, hogy akkor tessék kérem még 1 órát futni, melynek végén újabb 5 perc laza van. De jónapot én nem erre a rendezvényre jöttem ^^

    Aztán rájöttem, elfelejtettem syncelni az esős időszak miatt az átszervezett edzéseket és ezért tolta be nekem a jövő héten esedékes 1 óra 10 perces futást. Le is nyomtam volna, ha nincs szar idő, de az volt.

    Már reggel óta esik/szemerkél az eső, de nem akartam megint kihagyni több napot. Az eleje még nem is volt vészes, de a vége felé már az arcom fázott, remélem arcüreg gyuszi bácsit nem kapok. Most sokkal durvább volt taknyomnyálam egybefolyik effekt, mert jóval csapadékosabb volt az idő mint múltkor.

    Amúgy ez a téli felső és alsó tényleg taszítja a vizet! Nem vízálló nyilván, de ilyen 3/4 órás menetet lenyomtam benne szemerkélő esőben és míg a pamut sapkám csurom víz lett, addig se az alsó se a felső nem vizesedett át, csak kicsit belülről az izzadságtól. Ennyiért ajándék volt.

    A nyakvédőt most is csak dicsérni tudom, nagyon jól szolgált és mire átvizesedett kicsit már végeztem is.

    Azt kell mondjam, hogy csak a nagyon fanatikok menjenek ilyen időben ki futni, mert ez a hideg eső nem túl buli, a futócipő az kb. az 1. percben átázik onnantól vizes cipőben lehet tolni...
  • Tikal #643
    Pedig ezeknek a problémáidnak is meg van az oka....
  • grebber
    #642
    Miért nem érdekelnek a nők és a családalapítás és úgy általában a gépen kívül semmi más? Butaságokat ne kérdezzél. Minden ember más és más ne keress benne racionális magyarázatot fogadd el szimplán hogy CSAK!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.12.06. 08:56:30
  • Tikal #641
    akkor futás előtt miért nincs?:)
  • grebber
    #640
    Ott van kocogás ,nyújtás stb mindig.
  • Tikal #639
    foci edzésen se melegítesz be? csak durr bele?
  • grebber
    #638
    Az utcákat lámpák világítják be ,szóval nem lesz az sötét. Az hogy mi jön ki belőle majd, még megtippelni sem tudom ugyanis 22km-nél többet még sosem futottam egyszerre.Lesz ami lesz max legalább kifutom magam és kiderül mennyi a határom ahol game over van.
  • Tinman #637
    14 éve végzek ülő munkát, napi 9 órában (ezt is a cégtől írom, még itt vagyok)... az egyik ok amiért elkezdtem futni pontosan az, hogy kezdtem úgy érezni, hogy itt se jó, meg ott se jó és pontosan erről szól a prédikáció, hogy ha egy keveset mozgó ember hirtelen nagy terhelést tol a lábára akkor jönnek a finomságok. Főleg bemelegítés, nyújtás nélkül... de persze mindenki maga tudja.

    Amúgy most esik le, hogy ha te 19:00-kor kezdesz el futni december 31.-én, és 2015-be át akarsz futni, akkor te a maratont akarod letolni korom sötétben, télen. Hát erre őszintén kíváncsi leszek...
  • grebber
    #636
    "Egyébként itt a topikban úgy tudom ő az egyedül, akinek műteni kéne már a lábát, mert gondok vannak vele."

    Üljél sokszor napi 10 órát egyfolytában a gép előtt 16 évig neked is gondok lesznek a lábaiddal.
    (Ennek a futáshoz semmi köze)

    Voltam orvosnál ,de le sem szarták. Szóval ha ki akarom deríteni mi a gond valami fizetős helyre kéne mennem.
  • Tinman #635
    Nem hiszem én sem, hogy vízálló legfeljebb némileg vízlepergető, de majd kipróbálom holnap :-)

    A másik témához annyit, hogy nekem is fontos, hogy lássam a fejlődésem. Ez nem csak azért fontos, hogy vállon veregessem magam, hanem azért, hogy mindig pontosan tudjam mire vagyok képes.

    Az nagyon kellemetlen, ha valaki nincs tisztában a saját korlátaival. Ismerősöm pár hete eljött velem egy olyan 3/4 órás futásra, melyben sok sprint közeli menet volt percekig. Szóltam neki, hogy vigyázzon, mert nincs ezen a szinten és ez nem lenézés, hanem tény. Nem igazán hallgatott rám, aztán a felétől egyre inkább szenvedett, a végén meg kiállt és 2 nap múlva mikor találkoztunk azt mondta, hogy mikor hazatántorgott úgy érezte, hogy még a bőre is fáj...

    Ha ismered a határaid tudod, hogy min kell ahhoz dolgoznod, hogy ezeket a határokat kitold.

    Mivel versenyre soha nem fogok szerintem menni ezért magamat kell legyőzzem és ha ez megtörténik, az mindig remek érzés, jobb, mint egy versenyen 100-ból 10.-ként beérni. Eleve a versenyeken olyan indulnak, hogy mi oda nagy nullák vagyunk. Aki 2:30-3:00 között futják a maratont ott mi mégis mi a fenét keresnénk? És ilyenből azért van szép számmal...

    Grebber meg egy kicsit azért terel. Eleve ezer éve focizik és ott jó edzéseket nyom, szóval véletlenül sem arról van szó, hogy full edzetlenül feláll a gép mellől és letol egy félmaratont.

    Egyébként itt a topikban úgy tudom ő az egyedül, akinek műteni kéne már a lábát, mert gondok vannak vele...
  • Tikal #634
    Az a Kalenji felső biztos hogy nem vízálló. Nem tudom mennyire esett, meg mennyi ideig voltál kint, de ha nem nagyon esett akkor el tudom képzelni, hogy nem zavart hogy átázik, mert a tested felmelegedett, meg futó lázban voltál :)
  • Tinman #633
    Nem értek a ruhákhoz, de ennek a külső rétege tapintásra olyan vízlepergetős/taszító és PICIT sem áztam át. A belseje meg ilyen kellemes érzésű, mintha polár lenne, persze nem az.
  • Tikal #632
    Ezzel egyetértek, DE.... csak azért mert érdekel mennyi idő alatt futom az 5k-t azért még nem leszek profi. Azért érdekel, mert ez alapján tudom mérni a teljesítményem, a fejlődésem, nyilván ha mindent energiám annak szentelném hogy a legjobb időt kifacsarjam magamból akkor már nem lennék hobbi futó, de amig ez csak azt a célt szolgálja, hogy versenyzek magammal, addig ez oké, nem? :) Engem se fog érdekelni mennyi alatt futom majd az első maratonom, de lehet az ötödiknél már igen. Ugyanazért amiért érdekel, hogy mennyi a K/D a BF3-ban, vagy milyen gyorsan megyek körbe Suzukán F1-ben a gép előtt ülve :) Ennyi.

    Én tesómmal meg egy két cimborával hasonlitgatom az eredményeim, leginkább azért hogy legyen valami cél amit el akarok érni, motiváció.... jó ez a Forrest Gump-os futás, nem azt mondom, de nem látok semmi rosszat abban, ha az ember követi a fejődését..
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2014.12.05. 15:25:56
  • Tikal #631
    Most te arról az alsó elsőről beszélsz amit nem régen vettél? Azok vízállóak? Vagy nem értem... tudtommal az csak egy műszálas valami, nem? ...
  • Tinman #630
    "A hobbifutás egy nagy nulla ,bárki bármit mond mindenféle előbohockodás nélkül lehet futogatni."

    Bannerba!
  • grebber
    #629
    A hobbifutás egy nagy nulla ,bárki bármit mond mindenféle előbohockodás nélkül lehet futogatni.
    Én tudom, mert akár reggeltől kb egyfolytába 7-8 óra gép előtt ülés után felállok lefutok X kmert az vissszaülök.

    Itt a hangsúly a "hobbin" van.Szerintem amikor már időkről van szó ott a hobbi megszünik létezni.
    Ezért nem is érdekel ha (valaha sikerül lefutnom a maratont) pl a maratoni távot 7 óra alatt sikerül majd lefutnom.Az hogy valaki letolta 2 óra alatt hol és miért érdekeljen.

    Ez számomra csak mozgás hogy erre a kis időre ne a gép előtt legyek mert kiba**ott függő vagyok ott élem az életem.


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.12.05. 01:18:15
  • Tinman #628
    Megértelek, komolyan.

    Eleve onnan kezdjük, hogy a mai napig sokkal jobb sportnak tartom az úszást és ha telne rá úsznék, de a havi 18k bérletre nekem nem fér bele, nagyon nem. Jártam 2+ évig harcművészetet tanulni, baromira bejött, nagyon szerettem, rengeteget tanultam és fejlődtem, de basszus volt olyan hónap, amikor 30k-t hagytam ott. Na hát arról is le kellett tegyek.

    Amikor tavaly áprilisban elkezdtem futni kemény 2 perceket (2 perc séta, 2 perc futás x 6), az első alkalommal betántorogtam a zuhany alá és csak ültem(!) ott fél órát. Olyan mocsok szarul voltam, hogy az leírhatatlan. A következő picit kevésbé fájt, a következő még kevésbé, de fél év elteltével ott tartottam, hogy 6:00-as pace körül ha futottam egy kicsit még mindig rosszul lettem kb. a felétől. Aztán sokat futottam terepen, térd, boka, csípő ízületek, csonthártya kezdett kikészülni, de már a kezdéstől számított 8. hónapban lenyomtam az első 10km-em természetesen megállás nélkül, ráadásul durva terepen, durva emelkedőkkel. Nettó faszság volt!

    Hogy élveztem-e? Az első fél évet nem nagyon. Ami megmaradt belőle az a sok izzadság, fájdalom, az érzés, hogy mennyire gyenge vagyok és, hogy a futás biztos, hogy nem nekem való!

    Mi volt a gond? A kapzsiság.

    Az ember agya, akarata teljesen mást diktál, mint amit egy edzetlenebb test/szervezet bír. Hiába jó valaki pl. súlyemelésben, vagy ügyes kerékpáros, a futás az totál más. Van olyan ismerősöm, aki 50km-t gond nélkül leteker, de 20 perc után kb. fibrillál, ha futnia kell, pedig nem is fut gyorsan... sőt azt inkább kocogásnak mondanám. Nem értette miért és elbeszélgettünk róla, hogy kerékpározás közben vannak másodpercek amikor pihen, nem teker, nem tapos, csak gurul... a futás? Az 1. mp-től egy szakadatlan, dinamikus, optimális esetben egyre komolyabb tempóval járó mozgásforma. Más világ. Itt nincs siklás, meg másodperces pihi, itt gőzmozdony van, vagy kocogás...

    Nekem nagyon nagy tapasztalat lett az, hogy mennyire komolyan kell venni a fordított piramis-szerű futóedzéseket. Várat építeni, csak biztos alapokra lehet. Az ízületeknek pedig nem hetek, meg hónapok, hanem fél és 1 évek kellenek mire csiga lassan végre tisztességgel alkalmazkodnak a teljesen megváltozott körülményekhez. Vannak ez alól is persze kivétlek, van aki egyszerűen olyan genetikával van megáldva, hogy d.e. fogorvos, d.u. meg lefut egy maratont és ezt heti többször...
    Az izmok? Azok mint a bolond gomba úgy nőnek a terheléstől, de az csak az érem egyik oldala, a lényegtelenebb oldal.

    A mai modern ember alapvetően amúgy sem egy futó alkat, nem is úgy nő fel (nyilván vannak kivételek!), ráadásul többet ülünk, mint futunk, holott, amikor még a szavannán bandáztunk, ez éppen fordítva volt. Nem sokat ücsörögtünk, de k. sokat futottunk. Volt motiváció, nem kérdés :-D

    Van 1-2 emberke aki csatlakozott hozzám, picit megfertőztem őket a futással és ugyan azt látom rajtuk, amit magamon. Túl gyorsan és túl sokat akarnak, majd persze jön a fájdalom, a kis sérülés, majd az elhúzódó sérülés, majd az "ez nem nekem való" szöveg, a lemondás, a csalódás, pedig igazából minden egyén csak saját magának ássa alá a jövőbeni eredményeit. Ellenben azt is látom rajtuk, hogy lelkileg és fizikailag is rengeteget kapnak ettől a mozgástól. Lassan, fokozatosan kell építkezni és akkor egyszer csak eljő a nap, amitől fogva a futás öröm, kikapcsolódás, sőt: drog.

    Sok kezdőre jellemző (rám is igaz volt!!!), hogy nem melegítenek be rendesen, baxnak a bemelegítő körökre, nem nyújtanak le, nem jól öltöznek fel, és persze nem jól táplálkoznak. Pedig a futás életmódváltással is jár. Előbb vagy utóbb, de azzal jár, azzal kell, hogy járjon, mert másképp hosszú távon nem megy!

    2-3km-t 3-4 naponta még le lehet mókázni nem tudatos tervezéssel, de ha elég kitartó valaki, akkor a saját bőrén tapasztalva fogja belátni, hogy változtatnia kell sok dolgon, vagy itt vége...

    Az eddigi leírásod alapján neked az egyik gyengéd a rendszertelenség (2 max. 3 naponta ki kell menni edzeni, télen pedig úgymond km-eket gyűjteni), a másik pedig sejtésem szerint az, hogy túl nagy iramban kezdesz. Elhiszem, hogy izmos a vádlid és a combizmod, de ha megnézel pl. egy direkt a futáshoz kifejlesztett sérülés megelőző, vagy sebesség növelő torna edzéstervet a 2. héten rá fog döbbenni, hogy olyan kis finom izmok vannak a lábadban, amiket eddig nem is éreztél, nem is tudtál róluk. Már pedig a futás az nem csak a vádli és a combizom munkája... azok a motorok, de mit ér a motor karburátor, akksi, generátor és gyújtás nélkül? :-)

    Azt szoktam mondani, ha valaki nem akarja nekem a fentit elhinni, hogy fogjon a kezébe egy 1.5 literes bontatlan palackot. Tegye az egyik kezébe és csináljon meg 10 mérleget, tegye a másikba, úgy is 10 mérleg, szép egyenesen. Ha ez megy, akkor az az ember eléggé rendben van lábizomzat terén. Ha billeg, ha nem sikerül, ha eldől, ha bizonytalan, ha remeg a lába, akkor bizony ott fél évnyi munka hátravan, ami a célzott torna. Mellette lehet futni is persze. Sajnos legtöbb futó vagy futni vágyó lenézi a torna fontosságát. Nagy hiba. Igen ez alól is vannak kivételek, akiknek nem kell semmi más, csak a futás és minden remekül megy. 50 futóból 1 ilyen...

    Nekem nem kell hinni, én egy amatőr senki vagyok, de azt tudom, hogy nulláról kezdve lett életem legfontosabb eleme a futás és minden egyes kis aspektusát saját magam bőrén tapasztalva ismertem meg. Annyit tanultam, hogy könyvet tudnék írni a témáról, pedig hol vagyok én egy profihoz? Az óvodában se...
  • repvez
    #627
    Ha engem kérdsezel én még nagyon messze vagyok attól hogy kivánjam és boldog legyek attól, hogy futok. Én még ott tartok, hogy 500m után már a f@szom kivan az egésszel és már azt várom mikor érek a végére. És sose értettem azokat akik azt mondják , hogy mikor futhatok legközelebb meg hogy azért is elmegyek futni bármilyen idő is van. igaz, hogy volt ugy hogy heti 3-4x futottam,de olyan is hogy 1 honapnál többig meg semmi.

    Bár ez is embere válogatja,mert én már 10 fok alatt a lakásból sem szeretek kimenni,nem hogy futni vagy esőbe szélbe.
  • Tinman #626
    Hát gyerekek megint tanultam.

    6 napja nem tudtam futni az eső miatt. Mire melóból hazaértem mostanában mindig az volt, hogy még jobban esett ez a szemet eső, na meg a sötétség, kis szél, a hideg és a méteres sár se volt éppen alkalmas semmire.

    Tegnap már valamiért nevetséges 20:00 óra körül elkezdtem összezuhanni, mintha kerülgetne valamilyen betegség. Ma reggel is alig akartam felkelni. Kb. ilyen depresszióba zuhantam, semmihez nem volt kedvem, fáradtnak éreztem magam, minden szar, minden rossz.

    Melóból ma előbb haza tudtam keveredni, fáradtan, sápadtan, ilyen minden mindegy érzéssel néztem körül a lakásban, nem volt még itthon senki.

    Ránéztem a futó cuccaimra és úgy döntöttem ennél rosszabbul már úgysem érezhetem magam... engem nem érdekel, hogy szarrá ázok én elmegyek futni. Szépen felöltöztem, sapka, nyakvédő, kesztyű, meg a jó kis futós alsó és felső, irány a pálya, mert más tényleg nem futható.

    Leértem a pályára, totál kihalt, erősen szitáló köd, gyenge esővel. Nem érdekel. Leszarom. Futni fogok, mert csak.

    Bemelegítettem, már akkor kezdtem egy picit magam jobban érezni. Elindítottam a zenét, elkezdtem a bemelegítő körömet és nem viccelek: KETTŐSZÁZ méter után új ember voltam. Nem is tudom mikor voltam utoljára ilyen boldog!

    Mondanom sem kell a bemelegítő kör után olyan k. jó köröket futottam, hogy nem is futás volt az, hanem inkább ilyen repülés... rengeteget mentem piros zónába (3:30 - 4:30-as pace között) és úgy, hogy végre csak az orromon keresztül vettem levegőt. Eddig is tudtam ilyet, de csak lassabb tempónál.

    Nem szépítem, ezt éreztem és érzem még mindig: A futás a világ egyik legcsodálatosabb dolga. Olyan hálás vagyok, hogy lábon csókolnám azt, aki életében először kitalálta, hogy menjünk futni... "csak úgy, az íze végett' " :-D

    Persze a cipőm, már az első körben beázott, végigtocsogtam a vízben, a sapkám a felétől már csak a vizet nyelte, az orrom is rendesen begyűjtötte a vizet és kb. taknyom nyálam egybe fojt, de az élmény az priceless volt!
    (A többi cucc kifogástalanra vizsgázott, picit sem ázott be, sőt a meleget is nagyon jól megtartotta. Az a sapka/nyakvédős vacak 890 Ft-ért meg egyenesen egy csoda!)

    Tanulság: Ha már eléred azt a szintet, hogy 2 naponta futsz, ilyen 6 napos kihagyás egyszerűen gyilkos. Picit drog feeling. Kell, muszáj, igényli már a szervezeted és ha nem kapja meg büntet. Egyébként nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem a 2., de a 3. napon már szinte fájnak az lábizmaim annyira kívánják a mozgást... az is segít ilyenkor persze ha tornázok, de a futás a korona az egészre.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2014.12.04. 19:39:33
  • Tinman #625
    Mikor vettem a PowerGrid Guide 7-esem, a 4. cipőben éreztem 100%-osan jól magam. Az üzletben fel alá futtattak, szerintem lenyomtam ott összesen 1km-t.

    Úgy hidd el, hogy holt tök egyforma cipő esetében is egyik adott helyen enyhén jobban szorított, mint a másik.

    Amúgy igen, 240km-t utaztam fel érte, szerencsére átutazás volt, de erősen benne volt abban az útban a direkt cipő vételezés.

    Remélem ma már lehet futni... kiba. eső 2.5 napja csak esik. -.-
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2014.12.02. 14:48:45
  • Tikal #624
    Hacsak nincs free return :D

    Legutóbb így vettem cipőt, rendeltem két méretben, amelyik nem volt jó azt vissza küldtem :D Az oka pedig egyszerű volt: nem lehetett kapni sehol IRL olyan helyen ahol fel tudtam volna próbálni, hacsak nem utazok 400km-t