21
  • Tetsuo
    #21
    Miről beszélsz?? LOL Japánban a legdrágábbak az ingatlanok. Egy "tisztes" lakás qrva drága, még a 25nm-es "all in 1 room" is többe kerül.
  • Lami
    #20
    De kifelejtettétek a lényeget. Azért olyan rohadt drága minden mer annyi hely nincs abba a 34 milliós városba hogy magad alá hugyozz.
  • Madve
    #19
    Itt angliában is én heti 60fontért bérlek egy kisszobát ággyal szekrénnyel. A nappaliban használhatom a netet, nézhetem a tv-t is. Fürödhetek is, meg főzhetek is. Sőt használhatom a mosó- és szárítógépet, meg a vasalót is. Itt ez olcsónak számít. Csöves vagyok-e?
  • sathinel
    #18
    Biztos vagy benne? páran haverok közül laktak Tokióban, és amit leírtál annak a 4x-ese egy kis 1 szobás lakás.
  • zola2000
    #17
    Nem hinném hogy ott lehetne százért. Szerintem ott 300 000 ft egy albérlet. Dolgozik 12 órát és csak aludni jár haza. Lehet hogy így olcsóbb.
  • V1G3C
    #16
    Ugyan 12-20USD az havi 100-120e Ft, abból lehet már tisztes lakást, rezsivel és internettel is bérelni.
  • mad mind
    #15
    Címet légyszi. Én csak óránként 600 yenest találtam.
  • RedRiot
    #14
    eeee eniss hajlegtalann vaahyok aki netezikk. minket is illet a lehetosek hogy netezzunk a moszkva teren megeszem a zingyen bablevest utana megiszom a kettes vadaszt uatanna meg kihanyom az egeszet a zucccara. aztan addifg metrozok mig belehujulok aztan ha jol kiszorakoztam magamm netezek eggyet. amugy furdik a afaszom
  • sathinel
    #13
    lol. Ha hajléktalan, akkor is jobb ha neten mozizik, érdeklődik a világról, közben fürdik, stb mint az utcán mocsokban hidegben mégjobban elveszni, a világtól elzárva élni. Ha ez így megy, akkor gratula nekik. Lehet hogy ilyesmi lessz a megoldás erre a helyzetre nézve?
  • bertino
    #12
    "Példaként említik az egyik nagyobb fővárosi netkávézót, ahol átszámítva 12-20 dollár között tölthetünk el egy teljes éjszakát, az árba pedig italok, fürdési és pihenési lehetőség, képregények, televízió, illetve akár a mikrohullámú sütő használata is beletartozik"

    simán ide is költöznék ha ismerném a nyelvezetüket
  • Randal
    #11
    Ez nagyobbrészt áll Mo.-ra is, csak ugye itt nagyon jól elvannak a csövesek. Mert a legtöbbjében semmi szégyenérzet sincs. Amúgy meg hidd el, megkeresnek azok napi 4-5000 Ft-ot.
    Valamelyiknek van lakása is, ő maga mondta.
  • echo
    #10
    Király! Egyébként külhonban látogatásaimkor nem egyszer szembesültem vele, hogy rajtam kívűl a csövesek kajálnak a mcdo-ban, szintén azon okokból, hogy relatíve olcsó :)
  • chokeerigo
    #9
    Japánban a hajléktalanok alatt nagy általánosságban azt értik, hogy nincs állandó lakása, nincs hol aludnia.
    Magyarországon pedig a büdös, mocskos, alkoholista emberek azok, akiknek ráadásul nincs lakása.
    Tisztelet persze a kivételnek.
  • Tetsuo
    #8
    Ezt majd a piac megoldja.
    Ha nagy rá a kereslet, emelkednek az árak és több "kávézó" lesz v olcsó hotel direkt hajléktalanoknak.
    Mér kell minden szarból tanulmányt csinálni?
  • Sith
    #7
    Aszem mégis van valami igazság azokban a tanulmányokban miszerint a szövegértés az nulla
    khm
    "12-20 dollár között tölthetünk el egy teljes éjszakát, az árba pedig italok, FÜRDÉSI és pihenési lehetőség, képregények, televízió, illetve akár a mikrohullámú sütő használata is beletartozik."
  • GABOR16
    #6
    őőő.. arányaiban kérd, különben drágábbak lesznek a jelenlegieknél is :)
    De náluk igazán felszerelt netkávézók vannak..
  • Alwares
    #5
    No idehaza lennének viszonylag ilyen olcsók a netkávézók!
  • kisb92
    #4
    Hát igen, én is olvastam róla a Népszabadságban: ott nem 2400 Ft-ot, hanem 3000-et írtak, de lényegében ugyanezt. Végül is nem is olyan drága, pláne ha azt nézzük, h Japánban minden drágább. Érdekes
  • kisb92
    #3
    Hát igen, én is olvastam róla a Népszabadságban: ott nem 2400 Ft-ot, hanem 3000-et írtak, de lényegében ugyanezt. Végül is nem is olyan drága, pláne ha azt nézzük, h Japánban minden drágább.
  • bardocz
    #2
    n de ott megfürödnek és máris nem biológiai fegyverek
  • Gerygrey
    #1
    Lehet, hogy Japánban más a helyzet és ott tisztábbak a hajléktalanok, de én kényszerültem már másik kocsiba való átszállásra metrón egy ott alvó hajléktalan mindent betöltő, átható bűze miatt (furcsa is volt beszálláskor, hogy a látszólag végig tömött szerelvényen abban a kocsiban az ülőhelyek fele szabad volt) :) Nekem speciel nincs bajom a hajléktalanokkal, megértem és sajnálom őket, de nem biztos hogy sok időt töltenék abban a netkávézóban ahol mellém ül egy ilyen biológiai fegyverrel támadó hajlékony egyed.

    Mondjuk nem lehet rossz arrafelé az életszínvonal, ha a hajléktalannak napi 2400-4000 Ft-ja jut szállásra...